mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..  (Okunma Sayısı 108794 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #15 : 25 Ekim 2009, 12:18:49 ÖÖ 00 »

Alıntı
HaYRuN_NiSa
.... öyleyse haşa peygamberde hayızlı kadına camiye girmeyi haram kıldım diyor en sahih hadisi şeriflerde ....

zihniyet sorunu da burada başlıyor;
peygamberin  HARAM KILMA yetkisi nerden geliyor ?
kanun koyucu allahtır ve bu konuda ASLA ortak kabul etmez. peygamberi bile...!!!
peygamber liderlik vasfı nedeni ile içinde bulunduğu topluma yasak koyabilir ama bu yasakları allahın HARAM kıldığı yasaklar ile karıştırmamak gerekir bu tamamen dönemin ve şartların gerektirdiği  yaptırımlardır. gün gelir yasakladığını zorunlu hale de getirebilir.

arkadaşım kuranii delillerin yok sanırım.
zaten islamoğlu düşmanlarının rahatsız olduğu nokta da burası;
islamoğlu ve benzeri kuran alimleri ele aldıkları konuları kuran ışığında değerlendiriyor iken
atalar dinine tabii olanlar kuran değil atalarımız ne demiş ışığında değerlendiriyor.

2 bakara 170

Onlara 'Allah'ın indirdiğine uyun' dendiğinde, onlar 'Biz atalarımızdan ne gördüysek ona uyarız' dediler. Peki, ya onların ataları birşey akıl edememiş veya doğru yolu bulamamışlarsa?

imam hüseyin
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

MALAZGİRT

« Yanıtla #16 : 25 Ekim 2009, 12:29:23 ÖÖ 00 »

beni ilgilendiren ehli sünnet tir onun dışındakiler yalan

Hayrunnisa kardeşim şu Ehli Sünnet=Ehli Şia dinmidir?

Benim nazarımda ikisininde değeri yok uymasan Dinsizmi olacam?

Kuran'i kerimde bizlere emanet olarak uyulma hususunda Allah'ın Kelamı Kuran ve Resulünün örnekliğidir.Bunun dışında sizler gibi MEZHEP VE MEŞREP holiganlığı ile bu dine hizmet değil ancak tefrikalar girer.Mustafa islamoğlu veya başka birilerinin PUTÇUSU değilim olmamda Lakin Asırlardan bu yana İslamı tekellerine almış olan kesimlere karşı KURAN hakikatleri ile çıkmış olan Alimleri karalama işini yapmaya gayret edenler bellidir? Tasavvufi çevrelerdir kendi Kurmuş oldukları saltanatlarının yıkılmaması için Allah'ın İslamını Tahrif etmekten çekinmeyenlerdir.Trilyonluk Villalarda oturarak harem kuran,Milyarlık araçlarla sözde Dine hizmet ettiklerini savunan,Elllerini taşın altına koymayı bırakın,Dilleri bile Zulme sessiz kalan kesimler,Her daim kendi görevleri olarak algıladıkları Fitne ve Fesat işini yapmaktan geri durmamışlardır.Bizler Allaha binlerce şükür Aklımızı Kiraya vermediğimiz İçin Hataya hata doğruyada doğru diyebilecek kişiliklere sahibiz:

Sizden ricam İSLAMİ DÜŞÜNCE forumu genelin aksine Kirlilikleri bulaşmamış Akli selim insanların Bilgi paylaşım yeridir bari bu tür konuları Bu Foruma bulaştırmayın çok istekli iseniz irdelemeye size adres vereyim buyrun orda istediğiniz başlık altında konuşalım ama lütfen bu güzelim Paylaşım sitesinin huzurunu bozmayalım:Emri bil Maruf Nehyi Anil Münker Şiarımızdır .İnşaallah Meramımı anlatabilmişimdir:

Heyhat Minez-Zilleh! (Zillete boyun eğmeyiz)
(İmam Hüseyin)
SU
Daimi Üye
**

« Yanıtla #17 : 25 Ekim 2009, 12:49:46 ÖÖ 00 »

SAYIN HAYRÜNNİSA...

Mümin murdar olmaz.Cünüpken bile, pis murdar olmaz.
Sadece o halde namaz kılamaz,denilmiş. O da, temizleninceye kadardır.
Birçok inanış temelsiz.
Müslümanlar niye bu kadar geri kaldılar sanıyorsun...İnanışlarımıza da ibadetlerimize de fesat karıştı da o yüzden, dünya önderliğini kaybettik.

Kan,damarda durdukça,candır.Çıkar çıkmaz,havayla temas eder etmez, pisliktir.Hastalık taşıyan bir aracıdır.O yüzden yenilmesi de ve üzerimizdeki bulaşığı da haramdır.Hemen arınmayı gerektirir.Kan abdest bozan birşey olduğu için, kanlı beden veya giysiyle namaz kılınmaz,

Hayızlı namaz kılınmaz,Oruç tutulmaz diyenler yanlış hüküm vermişlerdir ! Mustafa islamoğlu hocamızın anlattıklarından hareketle, Bir bayan regl olacağını sezmiş ve vücuduna kanın yayılmasını,elbisesinin kirlenmesini engellemişse neden bütün vücudunu yıkasın ki.
Varsayalım beş on santim çevre kirlendi.Kirlenen bölgeyi yıkaması yeterlidir.
O,bacımız,kızımız,annemiz,varlığının gereği olan bir sebepten dolayı neden başka insanlardan,çocuklar,hayızdan kesilmiş kadınlar ve erkeklerden farklı olarak, pis,murdar olmuş olsun.Allah kullarını terk eder mi.Kendisine yüklenen kadınlığın gereği bir foksiyondan dolayı kutsiyetinden ne kaybedecek ki pis,murdar sayılsın.Camiye neden giremezmiş.Camiyi kirletmiyorsa niçin girmeyecekmiş.

Yaptığı yemeği yiyeceksiniz,yıkadığı bulaşığı temiz sayacaksınız,fabrikada çalışmasını hoş karşılayacaksınız,gerektiğinde öpüp koklayacaksınız,çocuğunuzu emzirmesine izin vereceksiniz,öğretici,öğrenici,yönetici olarak kabulleneceksiniz ama camiye sokmayacak,Kur’an’a dokundurtmayacaksınız.Abes işlerdir bunlar.Şeytanın hileyle,cehaletle,kadınların Allah’la ilgili olmasını engellemesinden başka bişey değil..Değil dokunmak, Kur’an’ı Kerimi okuyabilir bile.
Canı yanınca hayızlı kadın Allah dese, taşa mı dönüşüyor,yoksa fatiha okuması mı yasaklanmış,besmele çekemiyor mu.
’’Kuran Fatihadır,fatiha besmeledir’’hadisi şerifini nereye koyuyorlar.

Temizlenmek kaydıyla,yani kanamayı durdurup,varsa kan bulaşmış bölgeleri temizlenmiş olarak abdest de alınır, namaz da kılınır.
Sızdırmaz petlerin, her kadının kolayca ulaşabileceği ve alabileceği kadar hesaplı, yaygın olduğu çağımızda, böyle bir sorun yaşanmamalı.
Kadınlarımız, kızlarımız namaz kılmaktan men edilmemeli.Bunu akıl izan sahibi bir mümin hemen kabul eder.
Ama falan kitap, filan ulema demeye başlarsanız,bu hurafelerden islam fıkıhını temizleyene kadar bu tür yanlışları uygular,şeytanın namazı terk ettirme azim ve zaferine katkıda bulunursunuz.

Temel kural,abdest olmadan namaz kılınmaz:kanlı beden veya elbise ile abdest alınmaz.Erkek egemen toplumlarda kadını aşağılamanın bir yoludur bu.Şeytanidir.Efendimiz zamanında,kadına karşı, böyle horgörülere rastlanmaz.Yalnız ut yerinizi kapatacak kadar örtünüz varsa, namaz kılabilirsiniz, diyen efendimizin dinine,Allah’ın sınırsız rahmetine rağmen çooook bidatler ve yanlış yasaklamalar eklenmiştir maalesef...

Geceniz hayırlı olsun.

SU
Daimi Üye
**

« Yanıtla #18 : 25 Ekim 2009, 01:07:35 ÖÖ 01 »

İşte delilleri;
Yukarıda belirttiğiniz durumdan dolayı,
Sahihi buhari-Hayız Kitabı’nı yeniden okudum.Abdest kitabını da yeniden, biraz daha itina ile inceledim...Kalbin mutmain olsun diye,bazı hadisleri sana da bildirmeye karar verdim ki,en sonunda kendi kalbinin kararını doğrudan,Ayeti kerime ve hadislerin ışığında verebilesin.

Önce hayız kitabının başındaki konuyla ilgili ayeti yazıyorum.

’’ Sana kadınların ay halini de sorarlar.De ki;
O bir ezadır.Onun için hayz zamanında kadınlardan ayrılın.
( cinsi temasta bulunmayın)
Temizlendikleri vakte kadar kendilerine yaklaşmayın.
(kasıtın cinsel ilişki olduğu,birlikte aynı yatakta yatmalarında,tenlerinin değmesinde bir sakınca olmadığı,Hz Aişe annemizden nakledilen birçok hadisle açıklanmıştır).
İyice temizlendiler mi o zaman Allah’ın size emrettiği yerden onlara gidin.
Herhalde Allah hem çok tövbe edenleri ,hem çok temizlenenleri sever.’’

Bu bölümün sekizinci hadisinde,
İbrahim en-Naha-i;
Hayızlı kadının ayet okumasında beis yoktur,demiştir.
İbn Abbas da:
Cünübün kur’an okumasında bir beis görmemiştir.(Yiyip içmesinde de bir günah yoktur.Cünüplüğün süresi, önümüzdeki namaz vaktine kadardır.)

Peygamber(s.a.v.de zamanlarının hepsinde (Yani her halinde zikir ederdi.

Ümmü Atiyye ;
Biz hayızlı kadınlar mescide (camiye gitmeleri,mü’min lerin tekbirleriyle tekbir etmeleri ve dua etmeleri ile emr olunur idik,dedi.
Cabir dedi;
Aişe haç sırasında hayz oldu da Beyti tavaf hariç,bütün haç fiillerini yaptı ve namaz kılmıyordu.
(Çünkü abdest tutması,yani kanın vücut dışına çıkmasının engellemesi imkansızdı

11.hadis:
Aişe annemiz anlatıyor..
Ya Resulullah ben temiz olamıyorum diyen bir kadına;Resulullah:
’’Bu ancak bir damar kanıdır,Hayız değildir.Hayız vakti geldiği zaman namazı bırak,hayız zamanın geçince kendinden kanı temizleyerek namazı kıl;buyurdu..
(o günkü imkanlarla bile izin veriliyor.Halbuki çoğu sahabenin kullanacak bez bile bulamadıkları oluyordu,hadislerden bunu öğreniyoruz.)

(Görüldüğü gibi,namazdan uzak tutan kanın vücut dışına çıkışıdır.İster hayız kanı ister başka sebeple olsun,kanın çıkışı ve bulaşması abdesti bozduğu için,namaz kılmayı engeller.Kanın tampon petlerle engellenmesi,geçici abdeste izin veriyorsa namaz kılmakta bir beis yoktur.Ayetler bu konuya değinmemiş.Hadislerde ise bu şekilde…

Şimdi okuyacağımız hadiste ise daha da büyük müsaade olduğu görülüyor.
15.hadis:
....Aişe (r)şöyle demiştir;
Kadınlardan biri Resulullah ile birlikte İ’tikaf etti.
(itikaf ramazanın son on gününde camide bir hücrede bütün zamanını ibadete vermektir )
Bu kadının, leğen altında( iken kırmızı kanı görülür halde idi,)o, namazını kılardı.
(Resulullah onu namazından men etmemiş,camiyi terk et dememişti.)

Yine ;Aişe (R) dan rivayetle Müminlerin annelerinden biri(Peygamber hanımlarından bahsediyor) Hayızlı iken i’tikaf etmiştir.
( yani yukarıdaki kadın gibi bütün zamanını ibadete vermiştir.İtikafta oruçlu ve namazlıydı deniliyor.)

Sanırım bu kadar açıklama yeterlidir.Yani açıkladığım şekilde kanın akışını geçici engelleyebiliyorsak, abdest alıp namaz kılınabilir.Kadın Allah indinde, kulluğu yerine getirmede, erkekten daha aciz değildir.

Ayet mealince,adet kadına eziyet veren bir haldir.O halde namaz kılabilmesi için özel gayret göstermek,zor bir işi Allah için yapmak durumunda kalmaktan ibarettir.Herhalde latif olan Allah’ın, böyle davranıp kendisine ibadet eden kadınları özel olarak ziyade sevapla karşılaması umulur.

Kuran okumak,zikir yapmak,kurana dokunmak,camiye ve her toplantı yerine girmek, asla yasaklanmamıştır.Haşa kadın mescide girişi yasaklanan,aşağılanan biri değildir.Bütün vakit namazlarını,cuma, bayram,cenaze namazlarını mescitlerde kılabilir.Her türlü ayeti duayı okuyabilir.Mescitlerin en arka saflarında saf tutmalarının istenmesi,edep ve hayadan dolayıdır.Kadınları utanıp sıkılmaktan, erkekleri, gözlerini şüphe uyandıracak bakışlardan korumak içindir.

Umarım faydalı olabilmişimdir.Herşeye rağmen samimi bir mümin bütün bilgilerinden sonra gönlünün fetvasını da dikkate alır.
Gönüller hakkın nazargahıdır.
Allah dua ve namazlarınızı,ibadetlerinizi kabul buyursun.Amin.
selam ve dua ile..

HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #19 : 25 Ekim 2009, 06:07:00 ÖÖ 06 »

valla kardeşim ben artık ne diyim siz de hayızlı kadın oruc tutabilir diyorsanız ben burada nokta koyuyorum nasıl bişeydir ya nasıl bunu bile bilemeyecek kadar cahil kaldık..

amacım sadece m.islamoglu hocanın kendi babasının bile tasvip etmediği yanlış fetvalarda verdiğini sizlere açıklamaktı tekrar söylüyorum ewet çogu bidat birçok fetvaası var ama çıkıpta bia ALLAH'ın kulu burada dogruyu söylemiyorsa hayızlı kadın oruç tutamaz bunu bile bilmiyorsa varsın bırakın siz istediğiniz kişiye istediğiniz şekilde inanın...

bırakında hayız halinde oruç tutun meshinizi başörtünün üzerinden durun hatta ayağınızıda çorabınızı çıkarmadan onun üzerinden mesh ederek abdest alın ozaman ve yine deyin ki bunun dine uymayan bir yanı yok normaldir deyin bir müslüman bu kadar cahil kalmışsa ona bişeyi izah etmek isterken daha çok gunaha girmesine hatta helale haram harama helal diyerek dinden uzaklaşma tehlikesine girmesini istemem artık bu konu burada son bulsun inş.ta kimse gunaha girmesin...

demek hayızlı kadın oruç tutabiliyor sizin etrafınıda bunu sorabilecek hiçmi gercek bir hoca kalmadı acaba ki bunu kabul edebiliyorsunuz çok yazık gercekten ilimsiz amel bi işe yaramaz çünkü gercekten bu şuna benziyor aynen..

iki arkadaş sürekli ibadet etmeye karar verirler
birisi daga çıkar sürekli namaz kılar,diğeride ben önce ilim alayım der ve ilim meclisine gider önce ilmini alır sonra dogru ögrendiği şekilde ibadetine başlar..
diger arkadaşıda dagda olan yani ona bi ugrayayım bakalım ne yaptı der buluşurlar arkadaşı anlatır bne yaptın arkadaşım bunca zaman dağda der oda derki sürekli namaz kıldım dua ettim ama birgun namaz kılarken önümden fare geçti ve onu yanlışlıkla öldürdüm ve sonra onu kafamdaki şapkanın altına koyarak o gunden sonra namazlarımı öyle kıldım..
ilim alan arkadaşıda derki ey arkadaşım sen ne yaptın senin namazın olmadıki üzerinde nesacet ölü fareyle kıldıgın tüm namazların olmadı der...

işte sizin hayızlı kadın oruc tutar demeniz bu hikayedeki dagda ilimsiz ibadet eden
kimseye benzer zira hayızlı kadın oruç tutsa boşuna aç kalmış olur kardeşim ramazanda hayızlı olan kadın bile o şekilde asla oruç tutmaz sonradan kazasını eder aslında bunu çok iyi bilenler varda o alim dedikleri kişi söyledi diye kabul ediyorlar sanırım...

ayrıca bu konuyu okuyan sizden sadece şunu beklerdim gerçekten başka alim insanlarada sorup aybı meseleyi siz beni aydınlatmaya çalışmayın çünkü ben insanları saptıran hocaların peşinde deilim karşısındayım sadece ysaprırmak istediği konularının karşısındayım bir müslüman yanlışın destekçisi deil karşısında olmalı her zaman...A.EMANET OLUN..

[img]http://img239.imageshack.us/img239/6913/x1pcj
HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #20 : 25 Ekim 2009, 06:16:23 ÖÖ 06 »

doğru kaynaklardan okuyun bir de...

Ahmet İslamoğlu Hocaefendi ile röportaj...
http://www.mustafaislamoglu.com/462_Ahmed-Islamoglu-Hocaefendi-Ile-Roportaj-.html

hayızlı kadının namaz kılması ve oruç tutması...
http://www.mustafaislamoglu.com/472_Adetlinin-Orucu.html
http://www.mustafaislamoglu.com/148_Hayizli-Kadinin-Ibadeti.html

mesh konusuna gelince bu bir görüş ister uyarsınız ister uymazsınız.. ve siz uymuyorsunuz diye ne görüşün yanlışlığı ispatlanmış olur ne de bu görüşe uyan insanlar ifsad olur...

KARDEŞ ben dogru kaynak diyorsunuz hala ALLAH aşına yapmayın hayızlı kadın hiçbir şekilde oruç tutamaz kardeşim diyorki namaz için abdest lazım oruca lazım deil ondan tutar peygamber cunup sabahlardı orucunu tutardı diyor yahu bu hoca kurana abdestsiz dokunabilirsin diyor sonra peygamberde okurdu diyor neden açıklamıyor izah etmiyor peygamber kuranı ezbere okudugu zaman abdestsiz okurdu demiyor çünkü amacı kafa karıştırmak gidin onlarca hocaya sorun bakalım hangisi kuranı abdestsiz kitabından el sürerek okuyabilirsin diyor böyle birsey yok bu kadarmı uyutuluyoruz..
bana dogru kaynak diye aynı insanın videosunumu kanıt gösteriyorsunuz birde gerçek bir alimden dinleyin meseleyi onu kanıt gösterin...

HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #21 : 25 Ekim 2009, 06:47:41 ÖÖ 06 »

beni ilgilendiren ehli sünnet tir onun dışındakiler yalan

Hayrunnisa kardeşim şu Ehli Sünnet=Ehli Şia dinmidir?

Benim nazarımda ikisininde değeri yok uymasan Dinsizmi olacam?

Kuran'i kerimde bizlere emanet olarak uyulma hususunda Allah'ın Kelamı Kuran ve Resulünün örnekliğidir.Bunun dışında sizler gibi MEZHEP VE MEŞREP holiganlığı ile bu dine hizmet değil ancak tefrikalar girer.Mustafa islamoğlu veya başka birilerinin PUTÇUSU değilim olmamda Lakin Asırlardan bu yana İslamı tekellerine almış olan kesimlere karşı KURAN hakikatleri ile çıkmış olan Alimleri karalama işini yapmaya gayret edenler bellidir? Tasavvufi çevrelerdir kendi Kurmuş oldukları saltanatlarının yıkılmaması için Allah'ın İslamını Tahrif etmekten çekinmeyenlerdir.Trilyonluk Villalarda oturarak harem kuran,Milyarlık araçlarla sözde Dine hizmet ettiklerini savunan,Elllerini taşın altına koymayı bırakın,Dilleri bile Zulme sessiz kalan kesimler,Her daim kendi görevleri olarak algıladıkları Fitne ve Fesat işini yapmaktan geri durmamışlardır.Bizler Allaha binlerce şükür Aklımızı Kiraya vermediğimiz İçin Hataya hata doğruyada doğru diyebilecek kişiliklere sahibiz:

Sizden ricam İSLAMİ DÜŞÜNCE forumu genelin aksine Kirlilikleri bulaşmamış Akli selim insanların Bilgi paylaşım yeridir bari bu tür konuları Bu Foruma bulaştırmayın çok istekli iseniz irdelemeye size adres vereyim buyrun orda istediğiniz başlık altında konuşalım ama lütfen bu güzelim Paylaşım sitesinin huzurunu bozmayalım:Emri bil Maruf Nehyi Anil Münker Şiarımızdır .İnşaallah Meramımı anlatabilmişimdir:

lardeşim guzel izah etmişsin yalnız zan ve iftira gibi çirkinlikleri katmasan daha guzel olmazmıydı ehli sünnet bir din deildir
okuyunuz ayette açıklıyor;
ehli sünnetin önemini
Onlar ki yanlarındaki Tevrat'ta ve İncil'de yazılı bulacakları ümmi haber getirici (Nebi) olan elçiye uyarlar; o onlara marufu emrediyor münkeri yasaklıyor temiz şeyleri helal murdar şeyleri haram kılıyor ve onların ağır yüklerini üzerlerindeki zincirleri indiriyor. Ona inananlar destek olup savunanlar yardım edenler ve onunla birlikte indirilen nuru izleyenler; işte kurtuluşa erenler bunlardır.
(A'raf Suresi, 157)

Ehl-i Sünnet demek, Kur'an ve sünnetin öğrettiği şekilde inanan ve yaşayan Müslümanlar demektir. Ebedi kurtuluşa vesile olacak imanı bilmek ve Allahu Teala'yı tanımak, ancak Ehl-i Sünnet itikadına sahip olmakla mümkündür. Sünnete uymak için Peygamberimiz (sav)'in Kuran'a dair uygulamalarını ve Ashab-ı Kiram'ı tanıyıp, takip etmek gerekir. Çünkü onlar, bizimle sünnet arasında bir köprü vazifesi görmektedir.

harun yahyanın yazısından devamı
http://www.harunyahya.org/imani/ehlisunnet.html
şimdi soruyorum kuranın ve peygamberin ve ashabı kiramın getirdiklerine uyguladıklarına söylediklerine ben şimdi buna uymazsam benim için degeri yoksa dinsizmi olurum diyorsun keşke dilerdimki bunu yazmamış olsaydın çünkü bunlara uymayan elbette dediğin gibi olmazmı ehli sünnetin içinde kuranın emrettiğide var peygamberin uyguladığıda var bunlara uyanlar kurtuluşa erer diyor ayettede ...

siz ne kadar aklı salim bi insanmışsınız ki düşünmeden neler yazabilmişsiniz baksanıza ehli sünnetin ne oldugunu bile bilmeden ona uymazsam benim için degeri yoksa dinsizmi olurum diyorsunuz bu kadar çirkin yazdıklarınız sizin demek istediğiniz şu oluyor ben kuranın peygamberin ve ashabı kiramın getirdiklere uymazsam benim için degeri yoksa dinsizmi olurum diyorsun işte söylediğin bu oluyor bil kardeşim...

HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #22 : 25 Ekim 2009, 07:12:23 ÖÖ 07 »

Alıntı
HaYRuN_NiSa
.... öyleyse haşa peygamberde hayızlı kadına camiye girmeyi haram kıldım diyor en sahih hadisi şeriflerde ....

zihniyet sorunu da burada başlıyor;
peygamberin  HARAM KILMA yetkisi nerden geliyor ?
kanun koyucu allahtır ve bu konuda ASLA ortak kabul etmez. peygamberi bile...!!!
peygamber liderlik vasfı nedeni ile içinde bulunduğu topluma yasak koyabilir ama bu yasakları allahın HARAM kıldığı yasaklar ile karıştırmamak gerekir bu tamamen dönemin ve şartların gerektirdiği  yaptırımlardır. gün gelir yasakladığını zorunlu hale de getirebilir.

arkadaşım kuranii delillerin yok sanırım.
zaten islamoğlu düşmanlarının rahatsız olduğu nokta da burası;
islamoğlu ve benzeri kuran alimleri ele aldıkları konuları kuran ışığında değerlendiriyor iken
atalar dinine tabii olanlar kuran değil atalarımız ne demiş ışığında değerlendiriyor.

2 bakara 170

Onlara 'Allah'ın indirdiğine uyun' dendiğinde, onlar 'Biz atalarımızdan ne gördüysek ona uyarız' dediler. Peki, ya onların ataları birşey akıl edememiş veya doğru yolu bulamamışlarsa?

kuranı delil istiyorsanız elbette var madem herseyi kurandan bakıyorsunuz bende sizden bi kaç ayeti örnek vermenizi istiyorum önce sorum kuranda hayızlı kadının oruç tutacağı hangi ayette geçiyor veya basörtüsü üzerine mesh nerde geçiyor veya kuranda abdest nasıl alınır anlatılırmı veya eliniz kanadaı abdestiniz gider mi bunu ehli sünnet nedir diyen kardeşte okusun kuranda bunlar yazmaz bunu ancak ehli sünnet alim ve ulemalarından ögrenirsin ehli sünnet bu demek ve yukarıda kopyaladığım yazı ve ayette anlatılan demek...

ewet maxpayna kardeşi kuranda peygamberin helal veya haram kılma yetkiside anlatılmıştır neden yok sanırım dediniz şaşırdım

işte ayet;

Araf: 157. ayeti çok açıktır ve rasulun haram ve helal kılma yetkisi olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

"Onlar ki, o ümmî peygambere uyarlar, yanlarındaki Tevrat ve İncil'de yazılmış bulacakları o peygambere uyup, onun izinden giderler ki, o, onlara iyiyi emreder ve onları kötülüklerden alıkoyar, temiz ve hoş şeyleri kendilerine helâl kılar, murdar ve kötü şeyleri de üzerlerine haram kılar, sırtlarından ağır yükleri indirir, üzerlerindeki bağları ve zincirleri kırar atar, işte o vakit ona iman eden, ona kuvvetle saygı gösteren, ona yardımcı olan ve onun peygamberliği ile birlikte indirilen nuru izleyen kimseler var ya, işte asıl murada eren kurtulmuşlar onlardır."

Fakat her nedense sünnet inkarcıları ayetin bu açık hükmüne rağmen tartışmaya devam etmektedirler. Birisi bu ayeti okumadan rasule haram ve helal kılma yetkisi izafe etse onu şirkle itham ederler. Fakat bu ayeti okuduğunuz zaman da zorlama tevillere girişirler ve burada hadislerden değil ayetlerden bahsedildiğini iddia ederler. Halbuki maksad sünnet olmaksızın sadece Kuran ayetlerine uymak olsaydı bu işi rasule izafe etmeye gerek olmazdı. Mesela şu ayete bakalım:

"Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Peygamberinin haram ettiğini haram tanımayan ve hak dinini din edinmeyenlere küçülmüş oldukları halde kendi elleriyle cizye verinceye kadar savaşın!" (Tevbe: 29)

Bu ayette açıkça rasulun haram kıldıklarından bahsedilmektedir. Burada sadece Allahın Kur'anda haram kıldığı şeylerden bahsedilecek olsaydı rasul kelimesi haşa lüzumsuz zaid bir kelime olurdu. Allah ise bundan münezzehtir. Sünnet inkarcılarının "Hüküm Allahındır, dolayısıyla rasule teşri yetkisi tanımak Allaha şirk koşmaktır" demelerinin bir anlamı yoktur. Çünkü müslümanlardan hiç kimse Allah rasulunun Allahtan bağımsız bir teşri yetkisine sahip olduğunu iddia etmiyor. Sonuçta teşri yetkisi mutlak olarak Allaha aittir. Allah ise rasulune teşri izni vermiştir. Zaten rasulun dinle alakalı söylediği şeylerin kaynağı vahiydir.

"O, hevâdan (arzularına göre) konuşmaz. Onun konuşması ancak, bildirilen bir vahiy iledir." (Necm: 3-4)

Özellikle gaybi ve akidevi konularda söylediği sözlerin tamamı vahiydir. Şeriatla alakalı konularda ise haram ve helal kıldığı şeylerin bazıları kesin olarak vahye dayanır. Vahye dayandığını kesin olarak bilmediğimiz konularda da netice itibariyle itaat farzdır. Kuşkusuz rasulullah aynı zamanda devlet başkanı ve komutandı yani ulul emr sıfatıyla verdiği emirler vardı. Sahabeler Nebi sav'in sağlığında bu tarz konularda "Ya rasulallah bu söylediğiniz vahiy midir, yoksa kendi içtihadınız mıdır" diye sordukları olurdu. Eğer içtihad olduğu ortaya çıkarsa kendi görüşlerini söylerlerdi. Fakat bugün için bizim bunu tesbit etme imkanımız yoktur. Zaten Allah rasulunun verdiği hükümlerde düzeltilecek bir husus olsaydı -aynı Bedir esirleriyle ilgili verdiği hükmü Rabbimizin vahiyle düzelttiği gibi- sağlığında vahiy yoluyla düzeltilirdi. Bu da Rasulullahın vefatına kadar düzeltilmemiş, yürürlüğünü devam ettirmiş hükümlerin isabetli olduğunu ve tartışılmaz olduğunu ortaya koymaktadır. Sahabelerden hiç birisi sağlığında Allah rasulune sordukları soruyu vefatından sonra sormamış ve bir hadis işittiklerinde "bu acaba rasulun kendi içtihadı mıdır yoksa vahiy ürünü müdür?" diye sorgulamaya girişmemişlerdir. Bilakis hadisin Allah rasulune ait olduğunu tesbit ettikten sonra tereddütsüz uygulamışlardır.

bakın dikkat edin ki ayette ne diyor ALLAH o peygamber haram kılar helal kılar diye bahsediyor ben haram kıldım kullarına söyle demiyor umarım yeterince açık olmasına ragmen sizi aydınlatır maxpayna kardeşim..8AYETLERE İTİBAR EDİYORSUNUZ YA O BAKIMDAN birde şahıslara fazla itibar etmeyin onun dogru söylediğini alın yanlış ı söyleyen anneniz babanızda olsa uymayın...

ayrıca belirteyim yanlış bir zanda bulunmuşsunuz ben islamoglunu düşmanı değilim sadece yanlışın karşısında olan biriyim okadar bunu bilin islamoglunu şahsına karşı ne saygısız bir cümle kurdum nede düşmanıymışım gibi gösterecek bir kelime yazdım ama siz anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız

HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #23 : 25 Ekim 2009, 07:23:58 ÖÖ 07 »

Namaz Kur'an Cami bir işaret parmağıdır. Gösterdiği hedef ise İçimizde nefsi arınma dışımızdaki dünyayı ise SÖMÜRGECİ ZALİMLERİN elinden almak ve insanları ÖZGÜR İRADELERİYLE seçim yapacakları bir alan yaratmaktır.

Bir kadın hayızlı caiiye girse noolurr.Girmese noolur..

Bu tartışmayı açsan noluurr açmasan noolurr..

Bir erkek bir yılda 52 defa hiç kaçırmadan cuma kılar da komşusu açken hala neden aç yatar anlayabilmiş değilim.

Hadi kadınları cünüp camiye sokmadınız ve bu saygısızlık

Peki gusül abdestli camiileri işgal edip te GAZABA UĞRAYANLARIN VE SAPITANLARIN yollarında , sisteminde, iktidarında, BU YAŞAMAK TELAŞI NİYE? Sahi bu daha HARAM değil mi?

Acaba Rachel Corrie'nin İFSAD'ın buldezeri önünde ölürken, abdestlimiydi? Belki de değildi...

Bizim camiilerimizde İFSAD BULDEZERLERİNE, LAİK BULDEZERLERE, DİYANET BULDEZERLERİNE civata olan ABDESTLİ ERKEKLER 'in durumu ne olacak aga?!!!

Din bir hastalık olmuş, girmiş damarlarımıza ehli sünne ve l cemaa faşizmiyle...

...Selefi Salihin kendi hesabını verecek zaten
  Sen adil, Mumin, Muvahhid biri olarak kendi ÇAĞININ HALEFİ-SALİHİNİ olmaya bak kardeşim!

Hadi kadınları cünüp camiye sokmadınız ve bu saygısızlık diyorsunuz ya bunu siz peygambere demiş oluyorsunuz bunu peygamber yasaklamış ALLAH ta o yetkiyi vermiş yasaklama haram veya helal kılma yetkisini vermiş ilerdeki sayfadaki ayettten okuyun araştırın öyle yazın kardeşim en azından gunaha girmeyin dogru ya ne farkeder girmiş girmemiş hayızlı kadın onu giremez diyen saygısız öylemi hiddetim peygambere söylemiş olmandan kaynaklanıyor kardeşim kusura bakma belki bilmedende olsa biz müslümansak araştıralımda öyle cvp lıyalım... ya bu kadar kolaymı gunaha girmek elinizin ne yazdığının farkında olmanız lazım

imam hüseyin
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

MALAZGİRT

« Yanıtla #24 : 25 Ekim 2009, 11:26:45 ÖÖ 11 »

Hayrunnisa kardeşim bakın siz lafları çarpıtmışsınız.Bakın benim orda özellikle belirtmeme rağmen Kuran ve Resulu ekreme uyma hususunu siz bilinçli olarak çarpıtmışsınız..Siz istediğiniz kadar EhliSünnet dininize uyunuz sorun yoktur.Benim adım Kuranda İslam /Mümin olarak adlandırılmıştır başka ismede ihtiyacım yok.Sıkıntınızı anlayamadım.

İnsanlar Fıtrat’ları gereği her daim bir arayış içindedirler.Tartışmayı bilmeyenler zaaflarının farkında olmadan Sabitlenmiş bir önyargı ile Savunma moduna geçerek karşı tarafı alt etme mücadelesine girerler.Ve bu Önyargı ile hedefe odaklanmış bir vaziyette artık Tartışma ile Küfretmeyi birbirinden ayırt edemeyecek kadar körelirler.Kişilerin geneline baktığımızda Konu hakkında bilgisi olsun veya olmasın hemen işin içine girmek için birkaç cümle yazayımda beni de görsünler ben de varım mantığı ile Bihaber bir şekilde konuyu başka taraflara çekmeye çalışırlar.

Allah’u teala Ayeti kerimelerde Şöyle Buyurmaktadır:

Andolsun, bu Kur'an'da insanlar için biz her örnekten çeşitli açıklamalarda bulunduk. İnsan, her şeyden çok tartışmacıdır.
(Kehf 54)

İşte sizler böylesiniz; (diyelim ki) hakkında bilginiz olan şeyde tartıştınız, ama hiç bilginiz olmayan bir konuda ne diye tartışıp-duruyorsunuz? Oysa Allah bilir, sizler bilmezsiniz.
(Ali İmran 66)

De ki: "Rabbim yalnızca çirkin-hayasızlıkları -onlardan açıkta olanlarını ve gizli olanlarını,- günah işlemeyi, haklı nedeni olmayan 'isyan ve saldırıyı' kendisi hakkında ispatlayıcı bir delil indirmediği şeyi Allah'a şirk koşmanızı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır."
(Araf 33)

Allah’u teala İnsan oğlunun çok tartışmacı ve Bilgisi olmadığı konularda Tartışmacı bir zihniyet ile tartışabileceklerini ve Bu tür tartışmalarda Yalnız en doğruyu bilecek olanın Allah olduğunu apaçık beyan etmektedir.

Tartışma ortamlarının içinde en kötü olanı Kesin hükümler karşısında yapılan tartışmalardır.Yani Allah’ın ayetleri hakkında girilen tartışmalar bu kategori içine girer.

‘’Sizden önceki kimseler,Kitapları hakkında tartıştıkları için helak oldular’’
(Müslim İlim ½)

Tartışma Usulünü bilip Hakikatleri ortaya koyma çabasında olanlar için değildir sözüm.

Müslüman’lar içerisinde kendini bilmez bazı kişilikler, özellikle her konuda tartışmak için kendilerine adam aramaktadırlar ve yaptıkları tek şey olan anlatmak lakin Eylemsiz bir anlatım ALLAH'IN bizlere yapmadıklarınızı söylemeyin uyarısına rağmen , önlerine gelen herkesi silip süpürmek gayesinde olan kişilikler Hastalıklı kişiliklerin ta kendisidir.

Forum’ların ana gayesi, İslam’ı sunmak olmalı ve Müslüman’lar arasında oluşmuş bir takım sorunlara çözüm üretme yeridir,Lakin bazı konular açıldığında birileri İlla birilerini sapık ilan etmek için var güçleri ile saldırı pozisyonuna geçerek ortalığı gerebilmektedirler zaten istedikleri bu yöndedir.

Bu tür durumlarda MÜMİN kişiliklere düşen vazife Onların çirkin hedefleri içerisinde yem olmamaktır,Yani arkasını dönüp Eyvallah diyebilmektir.Çünkü bir cahile laf anlatmaya kalkışmak Cahilin karşısında daima kaybetme ile sonuçlanır .Çünkü Cehaletinden dolayı şartlanmış bir kişiliğe sahiptir,Siz yüzlerce defa yok diyin ama o anlamaz.

Dinlerini parça parça edip, grub grub olanlar var ya,senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi Allaha kalmıştır. Sonra Allah onlara yaptıklarını haber verecektir (Enam 159)

İmam humeyninin şu sözleri çok manidar'dır:

İslam aleminde Ehli Sünnet ve Şia arasında ihtilaf çıkarmaya çalışan kirli eller ne Sünni ne de Şiidir...Onlar sömürücülerin elleridir, onlar islami ülkeleri ellerimizden koparmaya çalışmaktadırlar, onlar çeşitli hilelerle servetimize el koymak istemektedirler ve onlardır Şia Sünni arasında ihtilaf çıkartanlardır:

Ey kardeşlerim! Düşmanlar Şia Sünni diye bir fark gözetmeksizin,İslamı evrensel bir inanç ve ideoloji görerek onu yok etmek istiyorlar.Bu yüzden bu konuda ihtilaf çıkartıcı her söz ve amel küfrün safında İslam'a ve müslümanlara karşı olmak manasındadır.Bu ise İmam Humeyni'nin verdiği fetvaya göre şeran haramdır.

Günümüzde tartışmaların geneli Mezhepleri ve alimleri tartışmasız kılarak herkesin kendi mezhebini kendi sevdiği alimini ölçü alarak genel itibari ile KURAN hükümleri ile yaşamamaktır ölçüyü başka şeylerde aramaktır.

Asırlar boyunca Tağuti güçlerin Müslümanlara zulmettiği baskı altına aldığı ve özellikle günümüzde dahada azgın bir şekilde İSLAM'a saldırdıkları apaçık ortada iken yapay ihtilaflar ile Müslümanlar'ı mezhebi tartışmalara sürüklemek adına yaptıkları oyunlara gelmemek adına.

Ölçü olarak KURAN hükümlerini esas almamız ve MÜSLÜMAN'lar olarak bu tür kesimlerin oyunlarına gelmeden İSLAM adına birlikteliği sağlamak için bu tür ayrılıklara düşmememeliyiz.

MÜSLÜMAN'lar olarak hepimiz Birbirimizin sorunlarına mazlum olanların dertlerine ortak olmamız gerekir.MÜSLÜMAN'lar olarak yapay kavgaları ALLAH namına bir kenara bırakarak Düşmanların Müslümanlar arasında tefrika çıkarma planlarını bozacağız inşaallah.Bilmeyenlerin yaşamlarında yol olarak dini daha güzel yaşama adına çeşitli mezheplerin varlığının zararının olmadığını bilakis faydalı olduğunu kavramalıyız.Mezhepleri yok sayarak kendi fikirleri doğrultusunda yol almaya çalışmak ilmi bir bilgiyi gerektirir bunu bilmek gerekir.MÜSLÜMAN'lar olarak bu konularda ne yapmalıyız derdine düşerek. Biz MÜSLÜMAN'ların görevi içlerinde fitne hastalığı olan kesimlerin bu gibi durumlardan faydalanmalarına izin vermemek olmalıdır.

ALLAH bizlere ayrılıktan sakınmamızı emrediyor iken bizler neden ve niçin belli güç odaklarının menfaatlerine yarıyacak olan konularda oyunlara geldiğimizi sorgulamıyoruz?

Heyhat Minez-Zilleh! (Zillete boyun eğmeyiz)
(İmam Hüseyin)
gurbetci
Daimi Üye
**

« Yanıtla #25 : 25 Ekim 2009, 01:13:58 ÖS 13 »

arkadaşlar sizleri uyarmak için bu konuyu açtım bu başlıkta ben eski siteden bi üyeyim islamisiteden m.islamoğlunu takip eden arkadaşlar vardı sanırım aklıma geldi uyarmak istedim..

M.İSLAMOĞLU'nun bi kaç videosunu izledim yanlış fetvalar veriyor bi kaç örnek olarak..
(ÇOK AFEDERSİNİZ öncelikle)

1.)mesela kadınlar hayız halinde isterse oruç tutabilir
2.)başörtü çıkarmadan abdestte üstüne mesh yapılabilir..
3.)afedersiniz tekrar ama kadına ters ilişkinin haram olmadığını tartışılır oldugunu söylüyor....

vs.dahada çok ben facebookta videosundanda izledim bi kaç hocada kitaplarını incelemiş
sapkın fetvalarla doluymuş..

bilginize...

mesela "Hayızlı kadın Camiye girer" diyor. (kitabını inceleyen bir hocanın yorumu)"Eski alimler Yahudilere meylettiğinden giremez demişler"... Halbuki 4 Mezhebin müçtehidinde hayızlı Camiye girer diye bir fetva yok!

Müçtehidler ve fıkıh alimleri Ehl-i Sünnet ve Cemaatteki "Cemaat" denilenlerdir, yoksa Camide toplananlar değil. Cemaat "giremez" diyor, bu kadar alim konu üzerinde birleşmiş, İslamoğlu çıkmış "girer" diyor. Bir de "Giremez" diyenler "Yahudilere meyletmiş" diyor. Yahu Resulullah'a mı Yahudi(ye meyletti) diyorsun?! O buyurmuştur. 'Hayızlı kadınla cünübe Camiyi helal etmiyorum' buyuruyor. Kaynakları sabittir. Kitaplarımızda kaynaklarını yazdık. Müçtehidler de zaten bu Hadisin dışına çıkamazlar. Nitekim öyle olmuştur.

kısacası arkadaşlar facebookta adresi olanlar varsa videolarını aratın ve bulun araştırın inş...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=c1_ukw4K92g" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=c1_ukw4K92g</a>
kayipkentli
Aktif Üye

« Yanıtla #26 : 25 Ekim 2009, 04:11:59 ÖS 16 »

Birgün bir iftar dönüşü, aynı arabada Cüppeli'ye İman etmiş, Onu Rabb edinmiş, Cüppeli sektörünün bir organında çalışan hızlı bir sofiyle yan yanaydık...

Beni biraz yoklamak için sağdan soldan sorular sorarak, hangi düşünceye yakın olduğumu anlamaya çalışıyordu. Biraz da Cüppeli sektörü hakkında ne düşündüğümü anlamaya çalışıyordu.

Bir iki sorusu üzerine İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsun diye sordu..

Kendisinden istifade ettiğimiz, değer verdiğimiz, bir insandır dedim.

Arabada patladı bu genç...Bir girdi Ehli Sünne ve l Cemaa tekelciliğinden, Allah dostları sınıfından çıktı, Kıldan girdi Tüyden çıktı...

Bu arada da varoş bir mahalleden geçiyoruz. İnsanlar asgari ücrete can simidi gibi tutunduğu mahalleler. Kürt sorunu sonuna kadar hissediliyor...

Tasavvufçu zihniyetin bir NARKOZ gibi enjekte edildiği şu LAİK sistemde , Bu cüppeli sektörünün içinde çalışan bu genç için varsa yoksa KIL-TÜY-SAKAL-ALLAHDOSTLARI SINIFI...

Döndüm dedim ki: Yakılan Köylerden, Göçten, Milli Öğütüm Sisteminden, Filistin-Kudüsten.Çeçenyadan.Ekonomik Kölelikten, Toplumun Sınıfsal çelişkilerinden hiç ama hiç bahsetmezken neden FAŞİSTLİK yapıyorsun dedim. Şaşırdı.

Ne faşistliği?
dedi:

EHLİ SÜNNE FAŞİSTLİĞİ dedim....Zira bu Faşistleştirilen gençler, eğer İran'ın Kum kentinde bir başka CÜPPELİ MOLLA'nın sektörüne iman etselerdi bu sefer karşınıza EHLİ ŞİA VE L CEMAA faşizmiyle çıkacaklardı...

Cüppeli, ÜNLÜ PLAYBOY ERDAL ACAR'ın LÜKS sitesinde malikanesinde yüzbinlerce dolarlık evinde yaşarken, ABD'nin ILIMLI İSLAM PROJESİNE nasıl hizmet ettiğini...
ERGENEKON'la olan üstü örtülü ilişkilerini...
Ruhban Sınıfındaki CİNSEL HASTALIKLARI VE SAPMALARI( cemaatin kadınlarının şikayetine verdiği cevap'a bknz),
ve Cemaatin tabanındaki Kaymalardan ötürü CÜPPELİ sektörünün EKONOMİK sirkülasyonunun bozulmaması için,
 ATATÜRK yalakalığı yaptığı TV PROGRAMINDA,
CEM YILMAZ'ın tasavvufçu hali olarak boy gösterdiğini BİZİM BİLMEDİĞİMİZİ FALAN ZANNEDİYOR BUNLAR!!!

Şimdi Hayrünnisa TİPİK CÜPPELİ SEKTÖRÜNÜN beslendiği konuları açınca aklıma Cüppeli Faşizmine dair bu şeyler geldi..

Sizler bu insanların hiç bir zaman
EKONOMİK KÖLELEŞTİRME,
SİSTEMİN IRKÇI FAŞİSTLİĞİ,
DOĞUDA YAKILAN KÖYLER,
FUHŞUN ORTAOKULA İNMESİ,
UYUŞTURUCU, JİTEM, MİT TERÖRÜ
HERKESİ TÜRKLEŞTİRME POLİTİKALARI,
NE MUTLU TÜRKÜM zihniyeti,
(Ö)ğrenciyi (S)alak (Y) etiştirme (M)erkezi'ndeki LAİK REKTÖR terörü karşısında TEEEEEK BİR KELİME ETMEDİKLERİNİ göreceksiniz...

1980 de 12 EYLÜL darbesinde SOLCUSU SAĞCISI İSLAMCISI cezaevlerine doldurulduğu zaman SİSTEM kendi elleriyle BU İSMAİL AĞA BAŞTA OLMAK üzere , ADIYAMAN MENZİLE otobüslerle İNSANLARI TAŞIYIP, bu tasavvufi oluşumları SİSTEMİN BEKASI için tampon olarak kullandı...

Şimdi bu sorunların içerisinde birden bire İSLAMOĞLU'nu hedef almalarının temelinde şu yatıyor...

CEMAATLERİNİN TABANLARINDA bir kayma var..Gençler okuyorlar ve artık BU RUHBAN çiftlikleri terkediyorlar...

İslamoğlu bu kopuşun sadece bir nedeni...

Yoksa mevzuu ne HAYIZ, NE ORUÇ, NE NAMAZ....bu dini argumanların kılıfının içinde aslında SİSTEMİN sac ayaklarından biri olma durumundan başka bişey değil...

Biz bunların farkında olduğumuz için çıldırıyorlar..Ama bu kavgaya erkekçe, mertçe katılmak yerine EHLİ SÜNNE FAŞİZMİYLE katılarak, DİNDEN YANA bir meşruiyet kazanmaya çalışıyorlar..

Velhasıl : Ali Şeriati güzel söylemişti.

KAVGA: DİNE KARŞI DİN KAVGASIDIR....TEVHİD DİNİN KARŞISINA MÜŞRİK DİNLER çıkacaktır....

Şuan da çıktığı gibi...

Atatürkçü CÜPPELİ sektörü en net örnektir önümüzde...

HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #27 : 25 Ekim 2009, 04:13:19 ÖS 16 »

Hayrunnisa kardeşim bakın siz lafları çarpıtmışsınız.Bakın benim orda özellikle belirtmeme rağmen Kuran ve Resulu ekreme uyma hususunu siz bilinçli olarak çarpıtmışsınız..Siz istediğiniz kadar EhliSünnet dininize uyunuz sorun yoktur.Benim adım Kuranda İslam /Mümin olarak adlandırılmıştır başka ismede ihtiyacım yok.Sıkıntınızı anlayamadım.

İnsanlar Fıtrat’ları gereği her daim bir arayış içindedirler.Tartışmayı bilmeyenler zaaflarının farkında olmadan Sabitlenmiş bir önyargı ile Savunma moduna geçerek karşı tarafı alt etme mücadelesine girerler.Ve bu Önyargı ile hedefe odaklanmış bir vaziyette artık Tartışma ile Küfretmeyi birbirinden ayırt edemeyecek kadar körelirler.Kişilerin geneline baktığımızda Konu hakkında bilgisi olsun veya olmasın hemen işin içine girmek için birkaç cümle yazayımda beni de görsünler ben de varım mantığı ile Bihaber bir şekilde konuyu başka taraflara çekmeye çalışırlar.

Allah’u teala Ayeti kerimelerde Şöyle Buyurmaktadır:

Andolsun, bu Kur'an'da insanlar için biz her örnekten çeşitli açıklamalarda bulunduk. İnsan, her şeyden çok tartışmacıdır.
(Kehf 54)

İşte sizler böylesiniz; (diyelim ki) hakkında bilginiz olan şeyde tartıştınız, ama hiç bilginiz olmayan bir konuda ne diye tartışıp-duruyorsunuz? Oysa Allah bilir, sizler bilmezsiniz.
(Ali İmran 66)

De ki: "Rabbim yalnızca çirkin-hayasızlıkları -onlardan açıkta olanlarını ve gizli olanlarını,- günah işlemeyi, haklı nedeni olmayan 'isyan ve saldırıyı' kendisi hakkında ispatlayıcı bir delil indirmediği şeyi Allah'a şirk koşmanızı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır."
(Araf 33)

Allah’u teala İnsan oğlunun çok tartışmacı ve Bilgisi olmadığı konularda Tartışmacı bir zihniyet ile tartışabileceklerini ve Bu tür tartışmalarda Yalnız en doğruyu bilecek olanın Allah olduğunu apaçık beyan etmektedir.

Tartışma ortamlarının içinde en kötü olanı Kesin hükümler karşısında yapılan tartışmalardır.Yani Allah’ın ayetleri hakkında girilen tartışmalar bu kategori içine girer.

‘’Sizden önceki kimseler,Kitapları hakkında tartıştıkları için helak oldular’’
(Müslim İlim ½)

Tartışma Usulünü bilip Hakikatleri ortaya koyma çabasında olanlar için değildir sözüm.

Müslüman’lar içerisinde kendini bilmez bazı kişilikler, özellikle her konuda tartışmak için kendilerine adam aramaktadırlar ve yaptıkları tek şey olan anlatmak lakin Eylemsiz bir anlatım ALLAH'IN bizlere yapmadıklarınızı söylemeyin uyarısına rağmen , önlerine gelen herkesi silip süpürmek gayesinde olan kişilikler Hastalıklı kişiliklerin ta kendisidir.

Forum’ların ana gayesi, İslam’ı sunmak olmalı ve Müslüman’lar arasında oluşmuş bir takım sorunlara çözüm üretme yeridir,Lakin bazı konular açıldığında birileri İlla birilerini sapık ilan etmek için var güçleri ile saldırı pozisyonuna geçerek ortalığı gerebilmektedirler zaten istedikleri bu yöndedir.

Bu tür durumlarda MÜMİN kişiliklere düşen vazife Onların çirkin hedefleri içerisinde yem olmamaktır,Yani arkasını dönüp Eyvallah diyebilmektir.Çünkü bir cahile laf anlatmaya kalkışmak Cahilin karşısında daima kaybetme ile sonuçlanır .Çünkü Cehaletinden dolayı şartlanmış bir kişiliğe sahiptir,Siz yüzlerce defa yok diyin ama o anlamaz.

Dinlerini parça parça edip, grub grub olanlar var ya,senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi Allaha kalmıştır. Sonra Allah onlara yaptıklarını haber verecektir (Enam 159)

İmam humeyninin şu sözleri çok manidar'dır:

İslam aleminde Ehli Sünnet ve Şia arasında ihtilaf çıkarmaya çalışan kirli eller ne Sünni ne de Şiidir...Onlar sömürücülerin elleridir, onlar islami ülkeleri ellerimizden koparmaya çalışmaktadırlar, onlar çeşitli hilelerle servetimize el koymak istemektedirler ve onlardır Şia Sünni arasında ihtilaf çıkartanlardır:

Ey kardeşlerim! Düşmanlar Şia Sünni diye bir fark gözetmeksizin,İslamı evrensel bir inanç ve ideoloji görerek onu yok etmek istiyorlar.Bu yüzden bu konuda ihtilaf çıkartıcı her söz ve amel küfrün safında İslam'a ve müslümanlara karşı olmak manasındadır.Bu ise İmam Humeyni'nin verdiği fetvaya göre şeran haramdır.

Günümüzde tartışmaların geneli Mezhepleri ve alimleri tartışmasız kılarak herkesin kendi mezhebini kendi sevdiği alimini ölçü alarak genel itibari ile KURAN hükümleri ile yaşamamaktır ölçüyü başka şeylerde aramaktır.

Asırlar boyunca Tağuti güçlerin Müslümanlara zulmettiği baskı altına aldığı ve özellikle günümüzde dahada azgın bir şekilde İSLAM'a saldırdıkları apaçık ortada iken yapay ihtilaflar ile Müslümanlar'ı mezhebi tartışmalara sürüklemek adına yaptıkları oyunlara gelmemek adına.

Ölçü olarak KURAN hükümlerini esas almamız ve MÜSLÜMAN'lar olarak bu tür kesimlerin oyunlarına gelmeden İSLAM adına birlikteliği sağlamak için bu tür ayrılıklara düşmememeliyiz.

MÜSLÜMAN'lar olarak hepimiz Birbirimizin sorunlarına mazlum olanların dertlerine ortak olmamız gerekir.MÜSLÜMAN'lar olarak yapay kavgaları ALLAH namına bir kenara bırakarak Düşmanların Müslümanlar arasında tefrika çıkarma planlarını bozacağız inşaallah.Bilmeyenlerin yaşamlarında yol olarak dini daha güzel yaşama adına çeşitli mezheplerin varlığının zararının olmadığını bilakis faydalı olduğunu kavramalıyız.Mezhepleri yok sayarak kendi fikirleri doğrultusunda yol almaya çalışmak ilmi bir bilgiyi gerektirir bunu bilmek gerekir.MÜSLÜMAN'lar olarak bu konularda ne yapmalıyız derdine düşerek. Biz MÜSLÜMAN'ların görevi içlerinde fitne hastalığı olan kesimlerin bu gibi durumlardan faydalanmalarına izin vermemek olmalıdır.

ALLAH bizlere ayrılıktan sakınmamızı emrediyor iken bizler neden ve niçin belli güç odaklarının menfaatlerine yarıyacak olan konularda oyunlara geldiğimizi sorgulamıyoruz?

kardeşim kendinizi bu kadar güzel açıkladığınız için tebrik ederim dogrusu okadar güzel anlatmışsınız ki ben çarpıtmak niyetinde değilim söylediğim yazdığım şeylerde gayet açık ama anlamak istemesseniz o başka bir durum bakın bikmeden tartışmak kitapları hakkında tartışanlar helak olur demişsiniz ne güzel ben kuranı kitabı rasulu ve gerçekten ehli sünnet olan alimler tartışıyorum onların gerçekliğinden bahsediyorum sizse ehli sünnet oldugunuz halde altta ehli sünnet oldugunuzu belirtiyor üsttede ben  ehli sünnet değilim diyorsunuz bilmemek bilmeden tartışmak bu bende size diyorum ki yanlış burada siz zaten ehli sünnetsiniz ama ehli sünnetin ne demek oldugunu bilmeden böyle birşey yazmaya gerek görmüşsünüz bırakın araştırmayı karşınızdakini alt etmek için bu kadar bilmeden yazabilmişsiniz bunu sizin adınıza üzgünüm lütfen dedğiğiniz şeyi siz yapmayın bilmeden maksat alt etmek niyetiyle günaha girecek sözler yazmayın...

buradan bir kişi bu konu hakkında kuran veya hadis veya ehli sünnet alimlerinin ashabı kiramın görüşlerine bakarak yazsaydı derdiki ewet böyle birşey olamaz o fetvalar yanlış ama bu kadar basit deil insanın bilmeden birşeyler yazması inancını zadeler yıpratır bunun farkında bile olmaz mesela arkadaşın da dediği hayızlı kadını camiye sokmamışlar saygısızlık diyor peygamber efendimizin yasakladığı bir şeye siz nereden baktınız m.islamoglundan önce ehli sünnet alimlerine peygamber efendimizin bu konuda ne buyurduguna bakmaya luzüm bile duymadınız belliki bunu diyen arkadaş m.islamoglunu peygamberinden daha çok dinliyor ki saygısızlık diyebiliyor onun buyurdugu birşeye...çok yazık zaten yanlış fetva veren bazı hocaların niyetleride bu müslümanlar birbirine girsin ortalık karışsın m.islamogluna bakarsan hayızlı kadın camiye girer cuma namazıda kılabilir bu farzmı kardeşim deil ama belirtmez maksat kafalar karışsın gelin biz kurana sahih hadislere bakalım ehli sünnetiz hepimiz ewet ama bunlar neden ?oluyopr bilmeden tartışmaktan ben asla araştırmadan etmeden bişey yazmadım  zaten okudugunuzda görürsünüz söylediklerimde kendi görüşüm deilş peygamberin kuranın ve ehli sunnet alimlerinin görüşü gelin sizde bunlara uyun bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyin..

HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #28 : 25 Ekim 2009, 04:23:22 ÖS 16 »

Birgün bir iftar dönüşü, aynı arabada Cüppeli'ye İman etmiş, Onu Rabb edinmiş, Cüppeli sektörünün dergisinde çalışan hızlı bir sofiyle yan yanaydık...

Beni biraz yoklamak için sağdan soldan sorular sorarak, hangi düşünceye yakın olduğumu anlamaya çalışıyordu. Biraz da Cüppeli sektörü hakkında ne düşündüğümü anlamaya çalışıyordu.

Bir iki sorusu üzerine İslamoğlu hakkında ne düşünüyorsun diye sordu..

Kendisinden istifade ettiğimiz, değer verdiğimiz, bir insandır dedim.

Arabada patladı bu genç...Bir girdi Ehli Sünne ve l Cemaa tekelciliğinden, Allah dostları sınıfından çıktı, Kıldan girdi Tüyden çıktı...

Bu arada da varoş bir mahalleden geçiyoruz. İnsanlar asgari ücrete can simidi gibi tutunduğu mahalleler. Kürt sorunu sonuna kadar hissediliyor...

Tasavvufçu zihniyetin bir NARKOZ gibi enjekte edildiği şu LAİK sistemde , Bu cüppeli sektörünün içinde çalışan bu genç için varsa yoksa KIL-TÜY-SAKAL-ALLAHDOSTLARI SINIFI...

Döndüm dedim ki: Yakılan Köylerden, Göçten, Milli Öğütüm Sisteminden, Filistin-Kudüsten.Çeçenyadan.Ekonomik Kölelikten, Toplumun Sınıfsal çelişkilerinden hiç ama hiç bahsetmezken neden FAŞİSTLİK yapıyorsun dedim. Şaşırdı.

Ne faşistliği?
dedi:

EHLİ SÜNNE FAŞİSTLİĞİ dedim....Zira bu Faşistleştirilen gençler, eğer İran'ın Kum kentinde bir başka CÜPPELİ MOLLA'nın sektörüne iman etselerdi bu sefer karşınıza EHLİ ŞİA VE L CEMAA faşizmiyle çıkacaklardı...

Cüppeli, ÜNLÜ PLAYBOY ERDAL ACAR'ın LÜKS sitesinde malikanesinde yüzbinlerce dolarlık evinde yaşarken, ABD'nin ILIMLI İSLAM PROJESİNE nasıl hizmet ettiğini...
ERGENEKON'la olan üstü örtülü ilişkilerini...
Ruhban Sınıfındaki CİNSEL HASTALIKLARI VE SAPMALARI( cemaatin kadınlarının şikayetine verdiği cevap'a bknz),
ve Cemaatin tabanındaki Kaymalardan ötürü CÜPPELİ sektörünün EKONOMİK sirkülasyonunun bozulmaması için,
 ATATÜRK yalakalığı yaptığı TV PROGRAMINDA,
CEM YILMAZ'ın tasavvufçu hali olarak boy gösterdiğini BİZİM BİLMEDİĞİMİZİ FALAN ZANNEDİYOR BUNLAR!!!

Şimdi Hayrünnisa TİPİK CÜPPELİ SEKTÖRÜNÜN beslendiği konuları açınca aklıma Cüppeli Faşizmine dair bu şeyler geldi..

Sizler bu insanların hiç bir zaman
EKONOMİK KÖLELEŞTİRME,
SİSTEMİN IRKÇI FAŞİSTLİĞİ,
DOĞUDA YAKILAN KÖYLER,
FUHŞUN ORTAOKULA İNMESİ,
UYUŞTURUCU, JİTEM, MİT TERÖRÜ
HERKESİ TÜRKLEŞTİRME POLİTİKALARI,
NE MUTLU TÜRKÜM zihniyeti,
(Ö)ğrenciyi (S)alak (Y) etiştirme (M)erkezi'ndeki LAİK REKTÖR terörü karşısında TEEEEEK BİR KELİME ETMEDİKLERİNİ göreceksiniz...

1980 de 12 EYLÜL darbesinde SOLCUSU SAĞCISI İSLAMCISI cezaevlerine doldurulduğu zaman SİSTEM kendi elleriyle BU İSMAİL AĞA BAŞTA OLMAK üzere , ADIYAMAN MENZİLE otobüslerle İNSANLARI TAŞIYIP, bu tasavvufi oluşumları SİSTEMİN BEKASI için tampon olarak kullandı...

Şimdi bu sorunların içerisinde birden bire İSLAMOĞLU'nu hedef almalarının temelinde şu yatıyor...

CEMAATLERİNİN TABANLARINDA bir kayma var..Gençler okuyorlar ve artık BU RUHBAN çiftlikleri terkediyorlar...

İslamoğlu bu kopuşun sadece bir nedeni...

Yoksa mevzuu ne HAYIZ, NE ORUÇ, NE NAMAZ....bu dini argumanların kılıfının içinde aslında SİSTEMİN sac ayaklarından biri olma durumundan başka bişey değil...

Biz bunların farkında olduğumuz için çıldırıyorlar..Ama bu kavgaya erkekçe, mertçe katılmak yerine EHLİ SÜNNE FAŞİZMİYLE katılarak, DİNDEN YANA bir meşruiyet kazanmaya çalışıyorlar..

Velhasıl : Ali Şeriati güzel söylemişti.

KAVGA: DİNE KARŞI DİN KAVGASIDIR....TEVHİD DİNİN KARŞISINA MÜŞRİK DİNLER çıkacaktır....

Şuan da çıktığı gibi...

Atatürkçü CÜPPELİ sektörü en net örnektir önümüzde...

valla kardeşim konunun ne atatürkle nede cübbeliyle ilgisi var anlatmak istediğim sadece şu m.islamogunun çok dogruları var vede yanlış fetvalarıda var onu dinlerseniz dikkatli olun söylediği bir konuda birazda peygamberin hayatını örnek alın karşılaştırın ehli sünnet alimlerine bakın hepsi aynı görüştemi ozaman sorun yok siz sadece onun fetvasına bakarsanızda yükümlülük size aittir..
ve ayrıca cübbeli ahmet mahmut hocaya tapanlar diyorsunuz ya kimse ona tapmıyor onun dogru söylediklerine kurandan peygamberden deliller vermesine tapıyor tıpkı sizin m.islamoglunun yanlış fetvasına bile taptıgınız gibi onlarda onun sonsuz ilmine tapıyor delillerinin kuvvetliliğine tapıyor m.islamoglu gibi yahudi bir insanın tefsirinden örnek göstermiyor peygamberin mucizesi hakkında kuranı kendine uydurmaya çalışmıyor da kurana uyuyrsa bu kimseyi rahatsız etmesin rahatsız olan çok var kardeşim en başta sizin başörtünüze namazınızı suçmuş gibi gösteren dogan grubu he siz onu tasdikliyorsanız bu ne buyuk çelişki çünkü onlar okulda namaz kılanı suçlu gibi gösterir içki içenide normal bi insan kabul eder cübbeliyi kötüler onların fetvacısı zekeriya öztürk hocadır yani yalancı hoca gercekten hoca deil sizde bunlara bakarak huküm veriyorsunuz ama halbuki dini bölmek isteyenlerin namazı suç gösterenlerin gercek bir hocayıda komplolarla karalamaya çalışmasını anlamamak bu kadar zor değil ...

kayipkentli
Aktif Üye

« Yanıtla #29 : 25 Ekim 2009, 04:38:44 ÖS 16 »

Mustafa İslamoğlu=İslam değildir...Ama İslamoğlu Düşmanlığı, birden parlayan bu ARTİSTİK MEDYA MAYMUNLUĞU'nun altında SİSTEMLE OLAN FLÖRTÜ yatıyor bu düşmanların...

Hamdolsun biz bu OLTAYA gelmedik...İslamoğlu eğer bir yanlış yaparsa ki insandır beşerdir yapar...Onun yanlışı alınır bir kenara konur...

Ama şayet CÜPPELİ-YAŞAR NURİ-BEYAZ- vs ne kadar belam ve samiri varsa biz onlara karşı gayet DİKKATLİYİZ:)...

gelelim iyi niyetli kardeşcik ayaklarına...

İSLAM dinini gözümüzde SÜNNİLEŞTİRMENİZE izin vermeyeceğiz...Zira sünnilik kendi tarihi şartları içerisinde vucud bulmuş, günümüzde ise ateşli taraftarlarınca kaşınmak suretiyle,

bunca insanın ve halkların HERGÜN AÇLIKTAN, ZULÜMDEN, SİSTEMİN LEGAL VE İLLEGAL oluşumlarının , Toplum Mühendislerinin elinde ÇAĞDAŞ CAHİLİYEYE yem edilirken nedense HASSASİYET NOKTANIZ İSLAMOĞLU olunca , insan sormadan edemiyor; acaba İSLAMOĞLU bunların neresine bastı diye!!!

Ha bir de şu var: Gözümüze İSLAMOĞLUNU bu kadar yaklaştırdıklarına göre MUHAKKAK ARKA PLANDA GİZLEMEYE ÇALIŞTIKLARI BİR ŞİRK-FLÖRTLERİ var bunların....Yazık ki sana daha neye alet olduğunu bile bilmiyorsun...

PC nin başına geçip, İslamoğlu kavgası üzerinden VARLIK YÜCELİMİNİ sağlıyorsun..İSLAMOĞLUNA SALDIRIYORUM = O HALDE VARIM!

Hayız, Camii, Kıl, Tüy edebiyatını bir kenara bırakın da...SİSTEMİN CAMİİLERİ NEDEN DİYANETE BAĞLI?
   DİYANET NEDEN DEVLETE BAĞLI?
   DEVLET NEDEN DEVLERE BAĞLI?
   DEVLER NEDEN KABİL'E bağlı?
   HABİL hangi REBEZE ÇÖLLERİNE EBUZERR oldu da gömüldü? Bunu konuşun biraz....

İSLAMOĞLUNU konuşmak kolaydır...Hatta popülerdir...Bir süre bununla OYALANSIN gençler sonra başka alanlarda yeni oyalama mekanizmaları hazır olarak çıkar karşınıza...

DEVLERİN felsefesi şudur: ALTI DAİMA KARIŞIK TUT Kİ ÜST RAHAT ETSİN!   

Üstleri rahatsız etmek yerine, KARDEŞLERİNİZİN KANLARINDAN BESLENMEYİN!! bak bu daha mertçe bir tavsiyedir...Alırsan tabi!

Hadi sen şimdi bana CEVAB YAZ, biraz rahatla.aman altta kalma ha..aman...
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: