mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..  (Okunma Sayısı 108792 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #105 : 14 Nisan 2014, 11:41:13 ÖÖ 11 »

Abi 3 gündür okuyorum daha yeni bitirdim
Sonuna gelene kadar başını unuttum  Cheesy

Fetullaha olan muhabbeti 17 aralık sonrası değişmesi
Siyasi manevralari/tutarsizliklari
Karakterinideki  Ego enaniyet
İlmini rant kapısı olarak kullanması
aklıma gelenler....

FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #106 : 14 Nisan 2014, 11:56:14 ÖÖ 11 »

Bu röportaj sanırım irticalen değil, önceden soruları sorulup, cevapları önceden birileri tarafından hazırlanmış olabilir mi diye sesli düşünüyorum. Eleştirilerin bazıları dikkate değer olsa da genelde çok acımasız ve zanni bir eleştiri olmuş.

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #107 : 14 Nisan 2014, 12:32:30 ÖS 12 »

http://anadolubulteni.com/haber-4773-hangi_mustafa_dogru_soyluyor.html

ölümüne ıslamoglu saldırısı. ...
Doğrular da var yanlışlar da....
Ayıklama isteyene...

Boşuna demedim abi :
ölümüne saldırı
yani tek amaç saldırmak.  Eleştiri ile saldırı farklı şeylerdir. ..

ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #108 : 14 Nisan 2014, 01:05:47 ÖS 13 »

En iyi Reddiyeyi ben yazarım ...
Hemde bunlar kadar kasılmam , emek ve zaman harcamam ...
Buyrun en uzun ve kapsamlı  reddiyem ...
Reddiyecileri Redediyorum ...
Varmı bundan öte reddiye yazabilecek babayiğit ?

Not font kurbaa
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #109 : 14 Nisan 2014, 05:39:36 ÖS 17 »

Bütün bunları konuşup yazmanın dışında yapılacak iyi şeyler var!
Gerçekten var..
Daha yararlı, daha güzel, olumlu...
Dünyada bu kadar mazlum varken, bu kadar dolu iş varken en iyimser tabirle vakti boşa harcamak helal mi?
Yaptıklarımızla hep bişeyler kazanıyoruz, ve kuran kazandıklarımızın tutsağı olduğumuzu söylüyor...

Şimdi bu tartışmalarla ne/yin-lerin tusağı oluyoruz bilmem farkındamıyız?
Birde en önemlisi kim varki lareybe fih olan?
İnsan algımızı yanlışlı /günahlı-kusurlu olarak yeniden düzeltmeli değilmiyiz?

vs.. vs.. vs..

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Ezhattım
Aktif Üye

« Yanıtla #110 : 15 Nisan 2014, 10:49:19 ÖS 22 »

Dünyada gelmiş geçmiş en iğrenç düşünce Mürcie düşüncesidir.Bu düşünce öylesine bir hastalıktır ki bir kere vücuda sirayet ettimi artık insanın bu beladan kurtulması imkansız hale gelir.....

Bu inanca göre şirk ve tevhid mücadelesinin hiç bir anlamı yoktur....Yine bu inanca göre iyi ile kötü,şirk ile Tevhid,helal ile haram,meşru ile gayri meşru her ne varsa hepsi aynı şeydir.O halde bu mezhebi azıcıkta olsa tanımaya çalışalım....

Mürcie sapıklığı ilk olarak Hz.Osman (r.a.) zamanında türemiştir.İlk zamanlarda bu düşünce İslama uygun bir düşünce şeklinde tazehür etmiştir.Taki Hz.Ali (r.a) ve Hz.Muaviye (r.a) zamanında cereyen eden hadiseler iyice baş gösterince bu düşünce mensupları fikir beyan etmekten çekinmişlerdir.

İşte bu mezheb daha sonraları tüm meselelerde çekimser kalır ve hiçbir meseleye hüküm indirmez.Önceleri küçücük bir grup olan bu ekol daha sonraları eğer kişi bir defaya mahsus islamı kabul edip müslüman hüviyetini kazanmışsa bir daha hiçbir söz ve amel bu inancı bozmayacağı düşüncesini itikad haline getirmişerdir...

Yani kısacası mürcie ekolunun temelde esas olarak kabul ettiği şey günahın imana zarar vermeyeceği,küfür ile hayrın fayda vermeyeceği şeklindedir.Bu sebeple bu ekole göre kişi büyük şirk büyük küfür işlemiş olsa dahi müslüman olma vasfını kaybetmez şeklindedir..
Bu fırka İslam uleması tarafından en şerli en bozuk mezheb olarak kabul edilmiş ve tekfir edilen fırkalar arasındadır.Bunlar Haricilerin tam zıddı bir inanca sahiptirler.Hariciler büyük günah işleyenleri dahi tekfir ederken yukarıda da açıkladığımız bu sapık fırka hiç kimseyi tekfir etmez.Hariciler ehli-Sünnet uleması tarafından tekfir edilmemiş Fırkayı-Naciyyeden kabul edilmişken bu sapık fırka tüm İslam-uleması tarafından icma ile kafir olarak kabul edilmiştir.

Bu bozuk düşünce günümüzde mantar biter gibi tüm dünyayı sarıp sarmalamıştır.Öyleki açık bir şekilde kendilerinin Allah olduğunu beyan eden (Vahdeti-Vucütcular)  ve yine açık bir şekilde puta çelenkler koyup saygı duruşunda bulunan ve anıt defterlerine bu putların açmış oldukları mülhidce kanun ve yasalarına bağlılıklarını ifade eden,teşri koyma hakkını Allah’ın şiddetli tehdidine rağmen parlementolara veren kişileri ve toplumları bile  mazeretli kabul edip müslüman hükmünü vermektedirler...

Allah şirki küfrü af etmeyeceğini /Maide/72 Nisa/48-116 subuti kat-i naslarla beyan etmişken bu zihniyet tüm bu ayetlere rağmen büyük şirk büyük küfür işleyenlerin cennete gideceğine iman ederler...Böylece kendi imanlarına küfür karıştırırlar....Hak ile batılı karıştırıp hakkın üstünü örterler....

Şimdi şu cümlelere bakarsak günümüzdeki mürcie inancının açık bir şekilde yansımasını daha net bir şekilde görebeleceğiz inşaAllah....

(Bütün bunları konuşup yazmanın dışında yapılacak iyi şeyler var!
Gerçekten var..

Daha yararlı, daha güzel, olumlu...
Dünyada bu kadar mazlum varken, bu kadar dolu iş varken en iyimser tabirle vakti boşa harcamak helal mi?Yaptıklarımızla hep bişeyler kazanıyoruz, ve kuran kazandıklarımızın tutsağı olduğumuzu söylüyor...
Şimdi bu tartışmalarla ne/yin-lerin tusağı oluyoruz bilmem farkındamıyız?
Birde en önemlisi kim varki lareybe fih olan?

İnsan algımızı yanlışlı /günahlı-kusurlu olarak yeniden düzeltmeli değilmiyiz?)
Serender-alıntı

Bütün bunları yazıp konuşmanın ne faydası var denilen şeyler Mustafa İnsanoğlunun o sapıkça tevilleridir.Adam şirki küfrü meşru gösteriyor ve bu adam piyasada çok etkili bir adam.Bunun gibi dini insanların heva ve hevesine göre yorumlayan ve Allah’ın ayetlerine başka manalar veren biri konuşulmayacakta peki ne konuşalacak o zaman?

Şirkten küfürden daha önemli bu dünyada ne olabilir ki?

İnsanların aç kalması mı?

Yoksa insanların birbirlerini öldürmesi mi?

Belkide insanların magazin futbol gibi hobilerin peşinde koşması mı?
Yoksa hangi kanalda hangi dizi var sapkınlığı mı? Evet hangisi;?

Bunlara cevap bulmamız lazım...Yeryüzünde ki kargaşa insanların Allah’ın adaletinden değilde kulların, kullara, kulluk yaptığı sistemlerde adalaet arayışlarının sonucudur.Şirk dünyada ki en büyük fitne dir.

O halde “Fitne kalkıp din Allah’ın oluncaya kadar”Bu mürcie akidesiyle bizim Tevhid mücadelemiz devam edecektir...Magazinlerin incik cincik şeyleri konu edip günlerce bunlara kafa yoranların “Melekler onların sırtlarına basıp canlarını kabz”Nisa/97 Onlara “Siz dünyada ne halde idiniz “ diye sormadan evet o an gelmeden herkesin Rabbisine dönmesi tağutları red edip Allah’a Allah’ın istediği şekilde iman etmesi gerekir...Allah’tan korkmak ve Allah’ın bize vermiş olduğu can emanetine ihanet etmememiz gerekir...

Bu belamlarla ve onları sahneye koyan tağutlarla muvahhidlerin mücadelesi yazıyla,kalemle,gazeteyle,tvilerle,radyolarla,dergilerle panayırlarla ve gerektiğinde silahla devam etmelidir...

Rasulullah (s.a.s) şöyle buyurmuştur...

“Ya Muaz sana şunları tavsiye ederim”

“Herhalde ve her işinde Allah’tan kork”

“Doğru sözlü ol verdiğin sözleri yerine getir”

“Emanete riayet et asla hıyanet etme ”

“Komşunu gözet,yetime merhametli ol”

“Tatlı ve yumuşak sözlü ol,herkese selam ver”

“Güzel amellerin işle,dünyaya ait amellerin kısa olsun”

“Kur’ani Kerime göre yaşamak için fıkıh öğren”

“Ahireti sev,onun hesabından korkup ahirete hazırlan”

“Mütevazi ol,kibirli olma”

“Hikmet sahiplerini kötüleme”

“Doğru söyleyeni yalanlama”

“Günahkar kimseye günahlarında asla yardımcı olma”

“Adil (Müslüman) devlet reisine asi olma,yeryüzünde fitne çıkarma”

“Her günahını tevbe ile karşıla”

“Gizli günahlarından gizli tevbe,aşikar günahların içinde aşikar tevbe et”

Vesselam....
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #111 : 15 Nisan 2014, 11:09:27 ÖS 23 »

Beni mürcie ilan etmeden önce islamoğlunu eleştiren o yazıyı baştan sona okumalıydınız..
Ve yine bu sitede yönetici olmama rağmen daha önce islamoğluna eleştiri yapan diğer yazılara nasıl cevap verdiğimi- cevap verip vermediğimi azıcık kontrol etmeliydiniz...
Beni tanımanı geçiyorum.....

Selametle sayın ezhatim kardeşim.. Kardeş olmuyorduk dimi.. pardon  Smiley

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: