Kemalistlere Kontra-Dersler

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > Kemalistlere Kontra-Dersler
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > Kemalistlere Kontra-Dersler
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Kemalistlere Kontra-Dersler  (Okunma Sayısı 13651 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« : 29 Eylül 2008, 02:21:19 ÖÖ 02 »

Ben yüzüme bir tabloyu dolduracak kadar makyaj yaparken ve marka giyip hava atarken, köylünün kızı Hatice modernleştiyse, bana benzemeye kalkıştıysa o kesin türbanlıdır. Temizlikçi Rukiye hanım bile “ekonomiyi iyi yönetiyorlar, istikrar için AKP’ye oy verdim” diyorsa ona “ekonomi, istikrar senin neyine, senin neyine!!…” diye aşağılamak vaciptir, çünkü o tehlikeli bir hal almış ve türbanlı oluvermiştir.

Ekrem Senai

Ders 1

Benim cumhurbaşkanlığı makamımı, devlet iktidarımı elimden almaya kalkışıyorlarsa o komünisttir, faşisttir, türbanlıdır, ne olduğu farketmez, benim düşmanımdır, millete hangi isim itici geliyorsa onu koyarım. Ama köyünde tarla sürüp benim paracıklarıma bir tehdit oluşturmuyorsa o başörtülüdür, eli öpülesi, çocuğu askere gönderilesidir…

Ders 2

Ben yüzüme bir tabloyu dolduracak kadar makyaj yaparken ve marka giyip hava atarken, köylünün kızı Hatice modernleştiyse, bana benzemeye kalkıştıysa o kesin türbanlıdır. Temizlikçi Rukiye hanım bile “ekonomiyi iyi yönetiyorlar, istikrar için AKP’ye oy verdim” diyorsa ona “ekonomi, istikrar senin neyine, senin neyine!!…” diye aşağılamak vaciptir, çünkü o tehlikeli bir hal almış ve türbanlı oluvermiştir. Halbuki benim gibi hiçbir icraat vaadetmeyen bir partiye, sadece laiklik adına oy vermesi onu modern ve ileri görüşlü yapar, türbandan kurtarır, sınıf atlatır.

Ders 3

Üniversiteye girerken 200 dolarla başını örtüp sonra o örtüsüyle üniversiteye giremediği için okuldan atılan ve hayata ait ideallerine elveda diyen birisi kesin türbanlıdır. Basörtülü ise ayda 200 dolar almak varken, hazır kafası da bağlıyken, bu gelir kaynağını akıl edemeyen andavaldır.

Ders 4

Tek parti döneminde doğan eğitimsiz yaşlı güruhun taktığı başörtüsüdür ve ama eğitimli genç kızınki ise türbandır madem. O halde bu da demek oluyor ki her melanetin başı eğitimdir. Zaten o yüzden bunlara eğitim haramdır.

Ders 5

Anıtkabirde Atanın huzurundan Atanın kızları tarafından sıklıkla kovuldukları ve azarlandıkları için Anıtkabirden ikrah etmis olanlar türbanlıdır. Yeterli bilinç duzeyine erişmemiş ama başörtülü mü türbanlı mı olduğu anlaşılmadığı için Atanın kızlarının hışmına uğrayıp, başını açtırılmaya zorlanan ve sineye çekenler başörtülüdür.

Ders 6

Türbanlılar böcektir, her türlü aşağılanmayı hak ederler, hiçbir hakları yoktur onların, çünkü onlar türbanlıdır. Ancak temizlikçi ve kapıcı olurlarsa şefkat gösterir, başörtülü diye bağrımıza basarız onları.  Bu olayın Yahudilerin nüfuz kazanmasından rahatsız olan Nazilerin Yahudi düşmanlığıyla bir ilgisi yoktur. Ama yine de türbanlı soylarının kırılmasında fayda mülahaza ediyoruz. Zira iknayla olmuyor bu işler, gittikçe çoğalıyorlar zira.

Ders 7

Bizi dünyaya rezil eden bir şey varsa o türbandır. Çünkü pis Araplar gibi pis bir şeydir, Arap kötüdür, doğuludur, biz Batılıyız, ama Avrupa Birliğine de karşıyız. Biz çağdaşız ama liberalizme, serbest piyasaya da karşıyız. Çünkü onlar emperyalist. Hayır kafamız karışık değil. Cok aydınlık kafamız. Çünkü biz türban takmıyoruz. Halbuki Necdet Sezer nasıl da itibar kazandırmıştı bize, karısının da başı açıktı üstelik. Batılılar “Maşallah ne kadar batılı bir first-lady, bu Türkiye de amma batılı yav” diye öve öve bitiremiyorlardı Türkiye’yi. Hem bak Arap yöneticilerine, hepsinin karısının başı açık. O yüzden zaten bütün dünyada itibarları top çekiyor.

Ders 8

Bir de gizli türbanlılar vardır. Başlarını örtmezler ama bu bizim gibi çağdaş olmaları için yeterli değildir çünkü onların fikirleri hiç hoşumuza gitmez bizim. Özgürlükten filan bahsederler, asabımızi bozarlar. Bize “kimsenin kıyafetine karışamazsınız” diye ukelalık yaparlar. Bunlar da türbanlıdır işte. Türbanlı düşman demektir çünkü. Bir şekil değildir. AKP’ye oy veren bidon kafaların, göbeğini kaşıyan, ülkenin yarısına tekabül eden bir zihniyettir. Biz “kaç kişiyiz, aman ne çok kişiyizciler” ise aydınlık ve ilerici insanlarız. Çünkü laiklik diye bir şey var, bir de başımız açık, o yüzden yani…

Ders 9

Türban, bütün dünyada serbest olup bizde yasak olandır.

Ders 10

Türban, “biz ne çok kişileriz, saya saya bitirilmeyiz”cilerin tek oy kaynağıdır. Kurtarılmış son kalesidir, tutunacak son dalıdır. O olmasa aramızda ne konuşacağız, neyden nefret edip kin kusacağız. Bir nevi ihtiyaç yani…

Ekrem Senai

derindusunce.org

Haberp.com

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Ömer MİRZA
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2008, 02:47:50 ÖÖ 02 »

bazen sevesim geliyor kemalistleri onlarla tartışmak o kadar eğlenceli geliyor ki bana anlatılmaz yaşanır türünden bir haz...

not:kemalistler ekseri tartışma adabını bilmez sıkıştılar mı ağızlarından çıkan ilk kelime gerici yobaz olur:)))
deneyimlerimden..........
sohbet
Yeni Üye

« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2008, 02:22:49 ÖS 14 »

ömer mirza kardeşim

hayat o kadar ince çizgilerde ki kimin müslüman kimin dinsiz olduklarını anlayamazsın...ben herkesten müslümanım diyede idda edemezsin o zaman ben senin müslümanlığından şüphe ederim.

herşeyin uc noktaları zararlıdır islam dinide uc noktalarda olmayı zararlı bulmuştur.

yani dengeli yaşam...

kemalist dediklerin insanları öyle bir anlatıyosun ki sanki dinsiz imansız sadece sen varsın müslüman... kemalist müslüman ayrımınıda siz yapıyorsunuz çok ayıp birşey

kemalist dediğin insanlar aynı topraklarda yaşadığın müslüman allah inancı olan insanlar  kimin daha çok müslüman olduğuna sen karar veremezsin.

bugün kemalist olmayan dini tekel haline getirmiş insanlar müslümanları dinlerinden soğutuyor. Allah inancı çok şükür hepimizde var.. ne mutlu] elimizden geldiği kadar inançlarımıza değerlerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz .

ama inanç noktasında yapılması gerekenleri yapmanın dışında farklı kültürleride dini bir inanç olarak insanlara empoze etmeye çalışan belki bilinçsiz kendisine anlatılan islamı yaşamaya çalışan insanlar dine zarar veriyorlar...

dinin özü bellidir temel kuralları vardır zaten temel kurallarını yerine getirirseniz beli bir süre sonra kendiniz temell kuralların üzerine ayrıntıları yapmaya çalışacaksınızdır.zorlama olmadan

bakın şuan ülkenin haline müslümanlığı tekel almış insanlar iktidar hani herşey daha güzel olacaktı müslümanlığın özündeki sevgi saygı hani komşusu ac gezen bizden değildi .hani herkes eşitti eşitlik sadece takvada bozuluyordu.

şu bir gerçek ki şu an anlaşılan müslümanlık o eski müslümanlık değil... çünkü asırlar önceki şartlar ile şuan ki şartlar aynı değil.

o zaman esas müslüman kim Huh??

Siz değilsiniz kemalistler değiller esas müslüman islamı asgari ölçüde yaşamaya çalışan kendilerini müslümanlığın tekeli olarak görmeyen sadece allaha olan inançları için ibadet eden islamı para kazanma aracı ,rant aracı olarak görmeyen bir avuç insan....

ben size soruyorum bugün işsizlik hat safhada iken iktidara yakın müslümanlar hemen iş sahibi oluyorlar bu mudur sizin islam anlayışınız soruyorum....

daha konuşulacak çok şey var ama konuşarak birşey düzelmiyor iyiliği güzelliği hayatın bir parçası haline getimek lazım ....

Ömer MİRZA
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2008, 05:28:43 ÖS 17 »

insanlar neden tersinden anlamak için yemin etmişcesine çaba harcıyorlar anlamıyorum?
söyler misin bana en iyi müslüman benim veya ben çok iyi bir müslümanım gibisinden bir cümle kurmuşmuyum yazımda
herkesten daha çok müslümanım diye bir iddiam olmuş mu? iki satırlık yazımda varsa böyle bir şey göster bana.

uç noktalarda olanlar kemalistlerdir saflarında olmayan insanları etikeylemeye çok meraklıdırlar
facebook da bana lanet grubu kuran kemalistlerdir, neden? çünkü ben atatürkü sevmediğimi söyledim...Smiley

kemalistleri anlatmak yetmez onları anlatmada her şair her filozof her alim kifayetsiz kalır onlar çok değişik insanlar...

senin inançlı dediğin kemalistler PEYGAMBER mi (s.a.v) atatürk mü gibi bir soruyla muhasebe yaptıkları zaman kem küm edip atatürk ü üste çıkarıyorlar...buna çok fazla şahit oldum
söyler misin bana şu an meclisteki ya da şöyle sorayım tarihinden bu yana kaç chp li milletvekilinin alnı secde görmüştür, bi fikrin var mı? bu kişiler koyu kemalisttir...
yaptıkları en iyi şey servetlerine servet katmak
atatürk şu an türkiye de en kazançlı gelir kapısıdır...atatürkün maskesini takanlar rant elde etmekten başka bir şey yapmıyor

kemalistlerin inançlı olduğunu iddia eden arkadaşım al sana onbinlerce örnekten sadece birkaçı; bu ülkede kuran kurslarını yasaklayanlar, ezanı türkçeleştirenler baş örtüsüne izin vermeyenler, dinini yaşayan devlet memurlarını subayları ihraç edenler, devletin dini islamdır ibaresini anayasadan kaldıranlar, ''İNNED DİNE İNDELLAHİL İSLAM'' ayeti kerimesini laikliğe ve eşitliğe aykırı diye cuma hutbelerinde yasaklayanlar kim

Ömer MİRZA
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2008, 06:39:55 ÖS 18 »

insanlar neden tersinden anlamak için yemin etmişcesine çaba harcıyorlar anlamıyorum?
söyler misin bana en iyi müslüman benim veya ben çok iyi bir müslümanım gibisinden bir cümle kurmuşmuyum yazımda
herkesten daha çok müslümanım diye bir iddiam olmuş mu? iki satırlık yazımda varsa böyle bir şey göster bana.

bak arkadaşım yazın yanlışlarla dolu esas müslümanın islamı asgari ölçüde yaşamaya çalışan insanlar odluğunu söylemişsin, yanılgı içindesin...bu dediğine çoçuklar güler
esas müslüman islamı azami ölçüde yaşamaya çalışandır...

uç noktalarda olanlar kemalistlerdir saflarında olmayan insanları etikeylemeye çok meraklıdırlar
facebook da bana lanet grubu kuran kemalistlerdir, neden? çünkü ben atatürkü sevmediğimi söyledim...

kemalistleri anlatmak yetmez onları anlatmada her şair her filozof her alim kifayetsiz kalır onlar çok değişik insanlar...

senin inançlı dediğin kemalistler PEYGAMBER mi (s.a.v) atatürk mü gibi bir soruyla muhasebe yaptıkları zaman kem küm edip atatürk ü üste çıkarıyorlar...buna çok fazla şahit oldum

facebook da 50 bin kişilik kemalist gruplara girip tek başıma yazıştım özelime her gün yüzlerce evet yüzlerce mesaj geliyordu bu mesajlarda yazılan şeyler hep aynıydı...
-esteuzubillah sümme haşa ve kella- Allahu Teala ya, Peygamber Efendimize (s.a.v) ve Kuran-ı Kerime küfür  ve hakaret...

BANA, EBU CEHİLİ SAVUN AMA KEMALİSTLERİ SAVUNMA....arkadaş

söyler misin bana şu an meclisteki ya da şöyle sorayım tarihinden bu yana kaç chp li milletvekilinin alnı secde görmüştür, bi fikrin var mı? bu kişiler koyu kemalisttir...
yaptıkları en iyi şey servetlerine servet katmak
atatürk şu an türkiye de en kazançlı gelir kapısıdır...atatürkün maskesini takanlar rant elde etmekten başka bir şey yapmıyor

kemalistlerin inançlı olduğunu iddia eden arkadaşım al sana onbinlerce örnekten sadece birkaçı; bu ülkede kuran kurslarını yasaklayanlar, ezanı türkçeleştirenler baş örtüsüne izin vermeyenler, dinini yaşayan devlet memurlarını subayları ihraç edenler, devletin dini islamdır ibaresini anayasadan kaldıranlar, ''İNNED DİNE İNDELLAHİL İSLAM'' ayeti kerimesini laikliğe ve eşitliğe aykırı diye cuma hutbelerinde yasaklayanlar kim
kemalistler kemalistler kemalistler

arkadaşım, UNUTMAYALIM Kİ HİÇBİR GÖRÜŞ DAYATMAYLA KABUL ETTİRİLEMEZ...
her fırsatda iran ve arabistanı bizlere adres olarak göstererek bu vatanın taşında toprağında tek başlarına hak iddia eden sözde-SÖZDE DİYORUM ÇÜNKÜ atatürkçülük BU DEĞİL- atatürkçüler şunu bilsinler ki bu ülkede beraber yaşamaktan başka seçeneğimiz yok
ne atatürkü ne de başka hiçbir şahsiyeti insanların sevme zorunluluğu yoktur ama saygı bir zorunluluktur insan olmanın gereğidir.
kendisine saygısı olan kişi karşısındaki kişiye saygı göstermekten aciz olamaz.

ne yazık ki atatürk şu an türkiyemiz de bir gelir kapısı durumunda çoğu riyakar rantçının elinde oyuncak haline gelmiş bulunuyor.

atatürkün, atatürkçüyüm diyenlerin ezici çoğunluğu tarafından çıkar amaçlı kullanılıyor olması, antidemokratik eylemlerde ön plana çıkarılması, atatürkün yanlış anlaşılmasına ve kimi zamanda nefret edilen bir şahsiyet olmasına sebebiyet veriyor
inancını yaşamaktan başka hiçbir emeli olmayan kardeşlerimizi vatan, millet, bayrak düşmanı, iran, ingiliz, arabistan hayranı olarak gören kişiler bu ülkeye en büyük ihaneti, atatürke en büyük saygızlığı yapan kişilerdir.

cevabımı güzel bir şiirler bitirmek istedim

Hiç Şüpheniz Olmasın

Bizim laikçilere (kemalistlere) terk edilse şu dünya,
Ne toprakta ot biter ne gökten yağmur yağar.
Zincirlenir tüm hayat, yasaklanır her rüya,
Karanlık koyulaşır, ne güneş ne ay doğar.

11.06.2008/Vakit

Abdurrahim Karakoç
sohbet
Yeni Üye

« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2008, 08:00:41 ÖS 20 »

ÖMER KARDEŞİM

görüyorum ki çok kızmışsın yazında kin nefret var seni bu hale nasıl getirdiler bilmiyorum ama ...

yazımın başında da söylediğim gibi herşeyin uc noktası zararlıdır.Allahta dengeli olmayı emretmiştir hayatın özünde denge vardır.aşırılık müslümana yakışmaz

Bu islamdan ödün vermen anlamında değildir.bunu senden kimse isteyemez zaten...

aşırı islam yanlısı olan insanların kemalistlerden hiç farkı yok ortak noktaları gerçekleri kendi çıkarları doğrultusunda saptırmalarıdır.[aşırılık belirgin özellikleri] aslında kemalizm diye birşey yok sadece aşırı islamcılara bir tepkidir ve tamamen islamcı kesimin ortaya koyduğu birşeydir.

ben senin bu konularda ne kadar saf temiz düşündüğünü tahmin edebiliyorum ama herkes aynı hassasiyette ve temizlikte konuya yaklaştığını düşünmüyorum.ve bu düşüncelerinde senin düşüncen olmadığını sadece sana yakın bulduğun için desteklediğini düşünüyorum

verdiğin örnekler münferit olaylardır CHP lilerin namaz kılmamaları ki kılanlarda vardır günahlarını almamak lazım.onların insiyatifleridir dinde kesinlikle zorlama yoktur.islam dini tebliğ dinidir anlatırsınız anlamazsa cezasını allah katında çekecektir.ya da günahları af olunacaktır bilemeyiz.

ezanların türkçe okutulması tamamen iyi niyetlerle yapılmış bir denemeydi.bence islamı tahrip etmek düşüncesi yoktu tamamen insanların dinlerini anlayarak özümsemeleri yatmaktaydı.denendi ama olmadı. bunu bir islami propaganda haline getirmek sadece aşırı islamcıların işi olabilir. ve öyledirde...

Atatürke gelince herkes sevmek zorunda değildir.Ama Türkiye cumhuriyeti topraklarında yaşayan insanlar saygı göstermeleri geçmişimize karşı bir vazifedir.zor şartlarda ülkeyi bu günlere getirmiştir.yapılan inklapların özünde islama karşı hiçbirşey yoktur

çok uzatmak istemiyorum

ama şunuda görmeni rica ediyorum

islam Türkiyede bir sektör haline gelmiştir.İnsanlar ( islami kesim ) islamı kullanarak bir rant sağlama peşindedir.bak bugün akp millet vekillerinin çoğu bir dava ile yargılanıyor.rant davaları hepsinin şirketleri var islami inanış dışında bir amaçları var bak islami holdinglere üç kuruşa adam çalıştırırlar ihalelerde binbir fesatlıkları yaparlar ama müslümanlığı kimseye bırakmazlar

diğer şirketler partilerde bu şekilde davranan var mı vardır muhakkak ama burada en adicesi en aşşalıkça olanı dini kullanmalarıdır. benim islama bakış açımı bozmaya insanları islamadında kandırmaya kimsenin hakkı yok .....

bak avrupaya bugün milyonlarca insan madur paralarını alamıyor inanmış insanlar sana atatürk kötü diyen isnsanlar islamı yok ediyolar diyen insanlar arkalarını dönüp insanların umutlarını çalıyor

neyse kardeşim allah en güzel günleri şeyleri dünya da da ahirettede sana bize ve gerçek inananlara verir inşallah

herşey herkes doğru değildir körü körüne inanmak aptallıktır islamda körü körüne inananları sevmez eğer öyle olsaydın insan olmamızın bir anlamı olmazdı

herşeyi sebep sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirmeni diliyorum

kayipkentli
Aktif Üye

« Yanıtla #6 : 18 Mart 2009, 11:20:12 ÖÖ 11 »

Atatürke gelince herkes sevmek zorunda değildir.Ama Türkiye cumhuriyeti topraklarında yaşayan insanlar saygı göstermeleri geçmişimize karşı bir vazifedir.zor şartlarda ülkeyi bu günlere getirmiştir.yapılan inklapların özünde islama karşı hiçbirşey yoktur

1) "saygı" kelimesi yerine "ONLARIN ATALARINA SÖVMEMEK" ilkesi kullanılmalı.Zira SAYGI duyduğumuz için değil, Vahyin davetinin en uçtaki insanlara bile götürülürken DAVETE zarar vermemek adına saygıyı KENDİMİZE kuşanırız.Atatürk için değil!

Zira Saygı kavramanın içi boşalmakta, Humaniter argumanlarla Demokratik vurgularla "Karşılıklı Şahsiyetsiz duruş"un adı olarak kullanılmaktadır!Omurgasız bir Humanizme ÖRTÜLÜ YA DA AÇIK hizmet edilmektedir!
   2) Zor şartlar altında ülkeyi BU KONUMA GETİRMİŞLERDİR! Bu güne getirmemişlerdir

3)Yapılan İNKİLAPLAR İnsani Ve İslami değil bizzat BATICI TOPLUM MÜHENDİSLİKLERİYDİ!

1) İlke ve İnkilapların BİR TOPLUMA NASIL BİR TRAVMA geçirdiğini görmemek için a) Ya Tarihi bilmemek b) ya da İlke ve İnkilapların sosyolojik zehrini anlamamak gereklidir!

İSTİKBAL KÖKLERDEDİR. Kökümüz İTTİHAT TERAKKİ nin ve M.KEMAL'İN hedef gösterdiği BATI'nın şahsiyetsizleştirici modernist yaşam şeklinde değil, bizatihi İSLAM'ın diriltici RUHUNDA yatmaktadır.

Zorla dayatılan Laik kemalist jakoben Atatürkçü yaşam tarzı ve onun İLKE VE İNKİLAPLARI bir toplumu YETİM bırakmıştır.Güdük bırakmıştır. Kimliksiz ve şahsiyetsiz bırakmıştır.

Şeref ve İzzet Allah'ın yanındadır! M.Kemal'in NUTUK'unda dediği : GÖKTEN GELDİĞİNE İNANILAN KİTAP(!)(ne demekse? neden gök?geçelim..)TADIR!

son söz: ONURLU-İLKELİ VE ŞAHSİYETLİ bir müslüman  ATATÜRKÜ SEVEMEZ, O'na küfretmemesi de maslahat açısından DAVETİN HAYRINADIR! Vesselam.

m.ufukalp
Mehmet Ufukalp
ÜYELİĞİ SİLİNDİ
*

« Yanıtla #7 : 26 Mart 2009, 02:06:17 ÖS 14 »

İslam hayatın bütün vechelerini yönlendiren bir toplum düzeni, kaynağını vahiyden alan bir dünya görüşüdür.
Kemalizm de kaynağını batıdan alan bir toplum düzenidir.
İslamı seçenlerin Kemalizmi de seçmeleri mantıksız ve geçersiz olduğu gibi, Kemalizmi tercih edenlerinde İslamı da birlikte tercih etmeleri yine geçersizdir.
Gerçek bir müslüman kemalist olamayacağı gibi, gerçek bir kemalistte müslüman olamaz, çünkü islam buna izin vermez.
ilahisevda
Daimi Üye
**

« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2009, 12:48:00 ÖS 12 »

kemalist düşünce ekolü iflas etmiştir üreticilikten tükenmişliğe giden yolda hızla ilerleyen kemalizm ömrünün son dönemlerini yaşamaktadır eleştirilere saldırgan baskıcı dayatmacı bir tavırla yaklaşan izmler yükselişten alçalışa geçişlerini hızlandırmaktadırlar.

kemalizm'in türkiyede halka sunacağı hiç bir şeyi kalmamıştır saldırganlık tükenmişliğin habercisidir.
m.ufukalp
Mehmet Ufukalp
ÜYELİĞİ SİLİNDİ
*

« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2009, 04:47:10 ÖS 16 »

Aslında Kemalizm bir ideoloji değil bir yöneliştir. Bu yönelişin odağı ise Batı medeniyetidir. Kemalizm toplum hayatı için batıdan ayrı v eyeni bir program önermemiştir, öyle bir iddiasıda yoktur. Onun önerdiği batı medeniyetinin elde edilmesidir.
Kemalistlerin hedefi batımedeniyeti olsa bile genleri doğu medeniyetine ait olduğu için, doğudan koptular ama batı ile de kaynaşamadılar. Böylece acayip bir doğa ucubeleri olarak varlıklarını sürdürmeye çalışmaktadırlar. Batının yozlaşmış medeniyeti ve doğunun ceberrut ahlakınıda birleştirdikleri için ortaya bu günkü laik rejim çıktı. Olanlar ise bu minval üzeredir.
feryad
feryad
Üye
*

« Yanıtla #10 : 10 Ağustos 2010, 12:21:30 ÖS 12 »

Kemalist Solculuk ,komunizm, ulusalcılak, sağcılık, sosyalistlik , bunlar hepsi ipleri Masonların veya Siyonist  FİTNECİLERİN elinde olan şeylerdir.. amaçları ülkelerin insanlarınıBÖL -PARÇALA ve YÖNET veya YÖNETİLEMEZ haale getir...
bakın bu ülkenin sağcısı  , solcusu   Irkçısı , sosyalisti  ,  ulusalcısı ,, Laikçi Faşisti ve Çağdaş YOBAZI  Anayasa Değişikliğinde nasıl  ŞER CEPHESİNDE BİRLEŞTİLER..

bu dünya imtihan yeriyse....
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2010, 12:51:08 ÖÖ 00 »

Alıntı
feryad

amaçları ülkelerin insanlarınıBÖL -PARÇALA ve YÖNET veya YÖNETİLEMEZ haale getir...

hadi sağcısı solcusu ilericisi gericisi ötecisi bericisi bölündüler yutulmaya hazır yem haline geldiler;
kendilerini doğru yolda (sıratı mustakim)  gören bilinçli müslümanlar neden bölünürler parçalanırlar da bölünmeye hazır lokmalar halinde gezerler ?

yoksa tevhidi duyarlılığa sahip olduğunu iddia eden dernek vakıf dergi vb. oluşumlar da mı mason siyonist kandırmacası ?
diye takıldı aklıma işte

( yahu arkadaş böyle arıza soruyu ozanca sorması lazımdı ama herhalde meşguldu ihale bana kaldı...) Smiley

feryad
feryad
Üye
*

« Yanıtla #12 : 11 Ağustos 2010, 09:01:08 ÖÖ 09 »

tam isabet.   islam devrimci bir harekettir öyle olunamadığı zaman iş gericiliğe de dönüşebiliyor  teşhisi bende ağır basıyor..

bu dünya imtihan yeriyse....
ebubekir
Daimi Üye
**

« Yanıtla #13 : 15 Ağustos 2012, 10:43:46 ÖÖ 10 »

inkilapci islam der ki;

"..Ve
-size
-selâm veren kimseye
-dünya hayatının menfaatini gözeterek
-"Sen mü'min değilsin" demeyin
-Önce
-siz de öyle idiniz de
-Allah size lütufta bulundu
-Onun
-için iyice araştırın
-Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır..." (nisa/94)

"....İslâm'ın
ilk zamanlarında "es-selâmu aleykum" ifadesi, Müslümanların tanınmasını sağlayan bir semboldü.

Selâm (parola)
vermenin tanınmaya yarayan bir sembol olarak kullanılmasının önemi bilhassa o dönemde çok büyüktü.

Çünkü
Müslüman bir Arap'la Müslüman olmayan bir Arab'ı birbirinden ayırmaya yarayan açık bir işaret yoktu.

Aynı
şekilde giyiniyor, aynı dille konuşuyorlardı.

Müslümanlar
bir kabileye saldırıp orada yaşayan bir Müslüman'la karşı karşıya geldiklerinde asıl zorluk baş gösteriyordu.

Düşman
konumunda olan kişi, "es-Selâmu aleykum" veya "Lâ ilâhe illallâh" derse, saldırı konumunda olan Müslüman bundan şüphe ediyor ve onun, öldürülmekten kurtulmak için yalan söyleyen bir kâfir olduğu kanısına varabiliyordu.

Bu
nedenle çoğunlukla böyle kimseleri öldürüp mallarını ganimet olarak alıyorlardı.

Hz. Peygamber (s.a)
Müslümanlara, böyle bir durumda kimseyi öldürmemelerini emrettiği hâlde böyle olaylar tekrarlanıyordu.

Bunun
üzerine Allah bu sorunu çözümleyen bir Âyet indirdi:

"Kendisini Müslüman olarak ilân eden kişinin yalan söyleyip söylemediğini merak ederek araştırmak size düşmez.

Gerçeği söylüyor olabilir, aynı şekilde yalan söylüyor da olabilir ve derin bir araştırma yapmaksızın hangisinin doğru olduğuna karar verilemez.

Bu nedenle
Müslüman olduğunu söyleyen yalancı bir kâfirin serbest bırakılması muhtemel olduğu gibi, samimi bir mü'mini öldürme ihtimali de mevcuttur.

Her ne olursa olsun yanlışlıkla bir kâfiri serbest bırakmak, sizin için, yanlışlıkla bir mü'mini öldürmekten daha hayırlıdır...."(mevdudi)

"..Muhammed Allah’ın elçisidir
-Ve
-onunla birlikte olanlar da kafirlere karşı zorlu, kendi aralarında ise merhametlidirler...." (fetih/29)

slm.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: