Bugün hergün yaptıklarımı yapmadım...

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Bugün hergün yaptıklarımı yapmadım...
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Bugün hergün yaptıklarımı yapmadım...
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Bugün hergün yaptıklarımı yapmadım...  (Okunma Sayısı 2170 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
leylifer
Daimi Üye
**

« : 03 Haziran 2008, 04:08:35 ÖÖ 04 »

Adam akşamleyin iş çıkışı eve geldiğinde evin bahçesinin karmakarışık olduğunu görmüş.
3 çocuk da bahçede çamurlar içinde oynuyormuş.Boş yemek kutuları ve içecekler etrafa saçılmış.
Karısının arabası garaj kapısının önünde, bir kapısı açık ve yamuk halde parkeder durumdaymış.

Evin içine girdiğinde durum daha vahim şekle dönüşmüş.Girişteki halının bir kenarı kıvrılmış, havaya kalkmış ve abajur sehpanın üzerine devrilmiş.Salondaki televizyonun sesi sonuna kadar açık halde çizgi film kanalındaymış, televizyonun üzerine bırakılan yarısı içilmiş meyve suyu ha döküldü ha dökülecek vaziyetteymiş.

Oturma odasında yerler oyuncaklar ve çocuk elbiseleriyle kaplıymış.Mutfağa girdiğinde lavabonun sabah kahvaltısı bulaşıklarıyla dolu olduğunu görmüş.Ayrıca kırılmış bir bardağın parçaları masanın altında duruyormuş.

Üst rafa yöneldiğinde merdivenlerdeki elbiseleri fark etmiş. Telaşla karısının başına kötü birşey gelmiş olabileceğini ya da hastalandığını düşünerek hızla koşmaya başlamış.Misafir odasına girdiğinde karısını uzanmış halde kitap okurken bulmuş.Karısı kocasını görünce okuduğu kitaptan başını kaldırmış, hafifçe gülümsemiş ve gününün nasıl geçtiğini sormuş.

Adam cevaplamış:
- Her zaman ki gibi!

Ardından şaşkınlıkla sormuş:
- Ne oldu bugün böyle?'

Karısı tekrar gülümseyerek
- sen hergün eve geldiğinde bütün gün ne yaptın ki demez miydin

- Evet'

- Güzel... Bugün her gün yaptıklarımı yapmadım...

Sesini değil, sözünü yükselt.. Yağmurlardır büyüten zambakları , gök gürültüsü değil.
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2008, 04:46:19 ÖÖ 04 »

güzel..

ya işte! farkettirmek için en akıllı yol Smiley

teşekkürler... leylifer...

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2008, 11:21:21 ÖÖ 11 »

Grin aferin hanıma Smiley aklımızda bulunsun Tongue
kardelen
Aktif Üye

« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2008, 01:07:11 ÖS 13 »

Grin  uyanık hanım değerini farkettirebilmeli insan...

bir inci de ben dökeyim .... Cheesy

Hanımın biri:

–Ev işlerini yapmaya madem hukuken mecbur değilim, öyle ise dinimin bana tanıdığı bu hakkımı kullanıyor, artık ev işlerini yapmaktan vazgeçiyorum, diyerek beyine kıymetini bildirecek bir ders vermek ister.

Bey bo ynunu bükp yalvarırsa da dinlemez:

–Ben dinimin bana tanıdığı (hukuki) hakkımı kullanmak istiyorum, diye diretir.

Bunun üzerine bey de mecburen razı olarak şöyle cevap verir:
:
–Madem öyle, sen de şu orta odayı boşalt da ben de dinimin bana tanıdığı hakkımı kullanıp ikinci hanımı getireyim, senin yapmadığın hizmetleri o yapsın bari!..

Hanımın buna cevabı tek cümleden ibaret olur.

– Sen de hiç şakadan anlamıyorsun! Ev işlerini bırakıp da bunca sevaptan mahrum kalmak ister miyim hiç?

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: