Seyirlik Filmler

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Sayfa: 1 ... 4 5 [6]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Seyirlik Filmler  (Okunma Sayısı 106327 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
chamdali
Yeni Üye

« Yanıtla #75 : 07 Aralık 2019, 04:49:57 ÖS 16 »

1. Günışığı - Daglicht [2013] [imdb 7,0]

114 dakikalık bir Hollanda filmi. Otizmli bir ağabey cinayet nedeniyle hapiste, otizmli bir evlat evde. Genç avukat hanım kendi çapında bir araştırmaya girişir. Şaşırtıcı bir son sizi bekliyor.

2. Five Feet Apart [2019] [imdb 7,2]

116 dakikalık bir ABD filmi. Kistik fibrozis hastası bir genç kızımız ile yine hasta bir delikanlının çoğu hastanede geçen duygu yüklü yaşamlarına bir bakış içeriyor. Dokunmanın değeri de diyebiliriz belki...

3. Elveda - The Farewell [2019] [imdb 7,9]

100 dakikalık bir ABD filmi. Çin'de yaşayan ve kanser teşhisi konan bir babaanne. ABD de yaşayan torun, bir düğün münasebetiyle ailenin diğer fertleri ile birlikte babaanneyi görmeye gidiyor.

Not: Ben çok beğenmedim ama belki bir beğenen çıkar. Puanı epey yüksek.

4. Parazit - Parasite - Gisaengchung [2019] [imdb 8,6]

132 dakikalık bir Güney Kore filmi. Altın Palmiye ödülü almış. Yoksullukta dip yapmış bir ailenin zengin bir aileye parazit gibi yapışmasının hikâyesi. İzlemeye değer bence.

5. Hayallerin Peşinde - The Peanut Butter Falcon [2019] [imdb 7,8]

97 dakikalık bir ABD filmi. Down sendromlu genç Zak, hayallerinin peşine düşmek için bakımevinden firar eder. Eğlenceli bir yol hikâyesi. Güzeldi ama keşke daha güzel olsaydı...

6. Rüzgârı Dizginleyen Çocuk - The Boy Who Harnessed the Wind [2019] [imdb 7,6]

113 dakikalık İngiltere - Malawi ortak yapımı bir film. 13 yaşındaki William Kamkwamba' nın tüm zorluklara rağmen inanç ve mücadelesinden vazgeçmemesinin hikâyesi. Ailece izlenebilecek güzel bir film.

7. The Place [2017] [imdb 7,1]

105 dakikalık bir İtalya filmi. Tek mekanda geçen ama sıkılmadan izleyebileceğiniz, bence mutlaka izlemeniz gereken bir film. Her gün aynı restoranda yemek yiyen bir adam, farklı isteklerle gelen insanlar ve yapmaları gereken görevler var...

8. Dostumun Yolculuğu - A Dog's Journey [2019] [imdb 7,4]

109 dakikalık Çin, Hindistan, Hong Kong ve ABD ortak yapımı film, 2017 yapımı Can Dostum' (A Dog's Purpose) un devamı olarak çevrilmiş. Sevimli köpek Bailey, reenkarnasyon ile (farklı bedenlerde aynı kimlikle defalarca) dünyaya döner ve emanete sahip çıkar...

9. Suçlu - Den Skyldige - The Guilty [2018] [imdb 7,5]

85 dakikalık bir Danimarka filmi. Yine tek mekânda geçen ve yine sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film olduğunu düşünüyorum. Bir süre masa başına alınan polis memuru Asger, gelen acil telefonlara bakmaktadır. Bir kadından kaçırıldığına dair çağrı alır ve ...

10. Merhaba Dünya - Being There [1979] [imdb 8,0]

130 dakikalık bir ABD filmi. Hayatında hiç sokağa çıkmamış olan Chance, yanında kaldığı adam ölünce kendini birden sokakta bulur. Tüm hayatı çiçekler ve tv' den ibarettir o güne kadar. Üstelik bir kimliği bile yoktur...

11. Bâkir Dev - Fúsi - Virgin Mountain [2015] [imdb 7,5]

94 dakikalık bir İzlanda filmi. Fúsi' nin hikâyesi. 40 lı yaşlarda, bekâr ve annesiyle oturuyor Fúsi. Saf ve temiz, yetişkinlerin dünyasına uzak. Filmde rahatsız edici bir kaç sahne ve diyaloglar olabilir. Fúsi için paylaşıyorum filmi..

12. Yaban Çilekleri - Smultronstället - Wild Strawberries [1957] [imdb 8,2]

91 dakikalık bir İsveç filmi. Ünlü yönetmen Ingmar Bergman' ın ilk seyrettiğim filmi. Yaşlı bir profesörün geçmişini ve dolayısıyla kendini sorguladığı siyah - beyaz bir yol filmi diyebiliriz. Sıkılan da çıkabilir, çok beğenen de..

13. Sarı Köpeğin Yuvası - Die Höhle des gelben Hundes - The Cave of the Yellow Dog [2005] [imdb 7,6]

93 dakikalık Almanya ve Moğolistan ortak yapımı bir film. Doğal, sıcacık bir film. Küçük bir kız ve köpek, Moğolistan kırsalında yaşayan kendi halinde bir aile. Pişman olmazsınız.
Sayfa: 1 ... 4 5 [6]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: