Kur'an Mushafı Araştırma Sistemi

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > BİLGİSAYAR VE INTERNET (Bilgi Platformu) > Bilgisayar > Programlar > Kur'an Mushafı Araştırma Sistemi
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

İslami Düşünce Platformu > BİLGİSAYAR VE INTERNET (Bilgi Platformu) > Bilgisayar > Programlar > Kur'an Mushafı Araştırma Sistemi
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Kur'an Mushafı Araştırma Sistemi  (Okunma Sayısı 1987 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Maveraî
Aktif Üye

Aynayım; bakanlar beni değil, ancak kendini görür.

« : 11 Haziran 2011, 07:42:46 ÖS 19 »

Furkan-1: Türkçe çeviri (meal) içeriği (27 farklı çeviri), Arapça metinden okuma/arama, çevirileri eş zamanlı izleyip kıyaslayabilme, ayetlere kendi notlarınızı iliştirebilme, tüm Kuran içinde istediğiniz kelimeleri sağ tıklayıp o kelime geçen ayetlere anında atlayarak dolaşabilme, dahili editör ve baskı işlemleri, genişleyebilir çeviri ve fihrist altyapısı, fihrist kullanımı ile filtrelenmiş bilgiye anında erişim, iniş sırası resmi sıra ya da alfabetik sıraya göre çalışabilme, birden fazla Kur'an çevirisi üzerinde tek bir araştırmayı yürütebilme ve kıyaslamalı rapor alabilme, kelime sonu yumuşamalarına rağmen bulabilme, aksanlı harfleri, harekeleri gözardı edebilme, Kuran okuma özellikleri (sıralı okuma), istenen aralıkta arama yapabilme gibi özellikleri olan Furkan-1, Kuran Meali konusunda en geniş içeriği ve en gelişmiş arama özelliklerini sunuyor. Furkan-1 Kuran Araştırma Sistemi: Kuran'ı duvarda bir torbada asmak yerine, aklına ve kalbine nakşetme isteği duyan ve onu gerçek amacına ulaşması için ömrü boyunca okuyan ve anlamaya çalışan kişilere yardımcı olmak için hazırlanmıştır.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2017, 04:56:24 ÖS 16 Gönderen: Maveraî » Logged

Yazgıdır Rûya....
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2017, 12:33:26 ÖS 12 »

web sitesi olarak farklı birçok sayfa var ama en son gördüğüm şu site hoşuma gitmişti.
ilgilenenler için tavsiye ederim

http://www.kuranayetleri.net/
Biz
Daimi Üye
**

Birlikte balık tutacaksak eğer oltada yem olurum..

« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2017, 09:45:24 ÖS 21 »

Benim için gerçek anlamda Kuran okumak, Kuranı anladığım dilde okumaktır..Ne zaman kuran okusam yeni şeyler keşfediyorum..Kuranı bir sandık kabul edersek, her açtığımda farklı bir hazine ile karşılaşıyorum...Bu gerçekten çok şaşırtıcı ve büyüleyici..Ama üzüldüğüm bir nokta var ki, sandığı her açtığımda günümüz insanlarının ve inananların birçoğunun gerçek dinden aslında ne kadarda çok uzaklaştığına şahit oluyorum...İnsan, tabiatından, fıtratından çok ama çok uzaklarda..Bu durumda çok şaşırtıcı ve üzüntü verici...Bugünlerde tatil konuşulur oldu..Form katılımcılarıda herhalde tatildeki forum pek sakin bu günlerde..Şu tatil meselesini benim aklım almıyor..tatil nedir?..Hayata mola mı?..''Allahım ben çok bunaldım, biraz tatil yapayım, sonra kaldığımız yerden devam ederiz'' mi diyor müslümanlar..
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2017, 09:59:53 ÖS 21 »

İslamoğlu,
Tatil değil tebdil derdi.

Benim de itirazım şu,
Son dönemde müslüman kesim arasında bile artan tatil kültürü oluştu. Deniz kenarına, bilmem kaç yıldızlı tatil köylerine gitmezlerse olmuyormuş gibi, bi havalar bi havalar.

Ne bu toprağın insanında ne müslüman kültüründe böyle birşey yoktu....
Biz
Daimi Üye
**

Birlikte balık tutacaksak eğer oltada yem olurum..

« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2017, 10:38:28 ÖS 22 »

Tebdil..Biraz değişiklik..yeni yerler görme..Yeni insanlar tanıma..Farklı kültürleri keşfetme...Bunlar manevi yönden kazanımdır aynı zamanda..peki o dediğin yerler, yani son zamanlarda müslümanlar içindede yayılan tatil kültürü insana ne kazandırır ki..Otelde ye iç onun bunun karısını kızını seyret yat babam yat..Herşey dahilmiş...Evet nefsin istediği herşey dahil..Buna itirazım yok..İşte mesele burada zaten..Nefis tatili..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.124 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu