ALLAHI İNKAR EDENE SAYGI DUYULUR; ONUNLA DOST OLUNUR MU ?

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > KUR´AN-I KERİM (Bilgi Platformu) > Kur´an-ı Kerim (Moderatör: Yonetim) > ALLAHI İNKAR EDENE SAYGI DUYULUR; ONUNLA DOST OLUNUR MU ?
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> KUR´AN-I KERİM (Bilgi Platformu) > Kur´an-ı Kerim (Moderatör: Yonetim) > ALLAHI İNKAR EDENE SAYGI DUYULUR; ONUNLA DOST OLUNUR MU ?
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: ALLAHI İNKAR EDENE SAYGI DUYULUR; ONUNLA DOST OLUNUR MU ?  (Okunma Sayısı 31693 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
dideigiryan
Daimi Üye
**

« Yanıtla #60 : 21 Mart 2008, 01:43:03 ÖÖ 01 »

ya murat sende ne meraklısın ha Cheesy

Mevt idam değil tebdil-i mekandır,
Kabir ise,zülumatlı bir kuyu ağzı değil
nuraniyetli alemlerin k
murat
Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 21 Mart 2008, 01:47:57 ÖÖ 01 »

ya murat sende ne meraklısın ha Cheesy

kim, ben mi Huh? yok bacım daha neler
eliflamra
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #62 : 21 Mart 2008, 05:42:26 ÖS 17 »

Alıntı
bu soruya siz cevap veripte sorsaydınız keşke eliflamra...cevabınızı meraklan bekliyorum
fazla merakta bırakmayayım o zaman....
allahı inkar eden biriyle hiç dostlığum olmadı.ama saygı çerçevesinde oturup konuşmuşluğum oldu.bu konuşma yine islami sınırlar çerçevesinde oldu.
ataist bir hocadan ders almıştım.adamın dersinden istediğimiz zaman çıkıp namaza gidebiliyorduk bizim inançlarımıza saygı gösteriyordu.arada sırada oturup din üzerine konuşuyorduk.
özellikkle şişli bölgesinde bu konuyla ilgili çalışmalarımız olmuştu.
sonracığıma onlar bizim yaptığımız bop mitinglerine,başörtüsü eylemlerine katıldılar bende onların yöke karşı yaptıkları eylemlere katıldım.............
sonuç olarak bir kafir ile dost olmam ama oturup konuşabilirim.
muhabbet besler miyim hayır ama dinime saygısızlık yapmadığı müddetçe kişiliğine saldırıda bulunmam
(ne yazmışımda dün karşı çıktın  anlamadım.kılıç kalkan ekibiylemi dolaşayım muhabbet beslemediklerim için....tez kelleleri vurula!!!! Wink)
murat
Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : 22 Mart 2008, 04:02:31 ÖÖ 04 »

(ne yazmışımda dün karşı çıktın  anlamadım.kılıç kalkan ekibiylemi dolaşayım muhabbet beslemediklerim için....tez kelleleri vurula!!!! Wink)

aslında tam süper olur bacım Cheesy Cheesy Cool
abdulhamit
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

« Yanıtla #64 : 25 Mart 2008, 05:51:13 ÖS 17 »

Değerli murat kardeşim, Konuyu çok dikkatlice okumuşsanız bu konu enine ve boyuna tartışıldı hem de ayet ve yorumlarıyla bizi haksız çıkartacak tek bir ayet gösteremezsin varsa haydi göster, ayet ne demiş ve biz ne demişiz
murat
Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : 26 Mart 2008, 11:33:18 ÖS 23 »

üzgünüm, yorum yok...
eslem
Aktif Üye

.

« Yanıtla #66 : 29 Mart 2008, 12:22:03 ÖÖ 00 »

yanlış anlaşılmamak ümidiylen diyerek Smiley benimde bir budist öğrencim vardı mogolistandan arkadşları müslümandı bir tek o kalmıstı en cok zorlandığım aynı mekanda yaşamamız hasebiylen testtür olayıydı ama tabii müslümanlıkla yeni tanışan bir insanlada aynıı ortamı paylaşmak hz muhammedi abdesti namazı birde ondan dinlemek kadar huzur verici anda yoktu

ama o budıst olan bayan pek hosgöruluydu eteğini eşarbını örter otururdu demek sorun sadece secde etmektemiydii Sad üzücü

ibrâhîm gönlümü put sanıp da kıran kim....*
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #67 : 29 Mart 2008, 12:29:50 ÖÖ 00 »

bu günkü sami hocaoğlunu okursanız eğer sorumlu insana (muttaki) hidayetin kapısının açılacağı vurgulanıyor.eğer hoş görü sınırını iyi koruyamazsak muttaki kişi ile nasıl karşılaşacağız ki?

aa ama bazen çileden çıkartıyorlar hani yanında olsa kıtali uygularım dediğin d eoluyor tabi ki:)

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
eslem
Aktif Üye

.

« Yanıtla #68 : 29 Mart 2008, 12:50:39 ÖÖ 00 »

sorma ben onun sabun kokulu  kültür meyvesinı yiyorum beni sewsin die Tongue saka bir yana tabiiki islamın emirlerini değistirmedn sadece uslubu yumuşatark herşeyin anlatılabileceğine sahit oldum işte bir tek şu ülkedeki yanlış sistemlere sahip insanlara anlatılamıyor hak olan şeyler.inanmıyan insandaki sorun zaten şu kuran ve son peygamber kurandan getirilen delilerde ilk olarak süphe oluyor cünkü kendı dınınde böle bir kavramı ne duymus nede yasamıs.ama gel gör kuran okuyan kardeslerimize yada islam adına calısmalar yapanlara bu kuranda şu şekılde geçiyor dediğimizde ama hocamız böle dedii demzzmı işte o andaa imdattttttt die bağırdım blush

ibrâhîm gönlümü put sanıp da kıran kim....*
fedakar571
Üye
*

« Yanıtla #69 : 29 Mart 2008, 12:54:06 ÖÖ 00 »

abdulhamit kadeş rica ediyorum ayetleri düzgün ve katkısız yazalım suçlamıyorum fakat bir harfini yanlış telaffuz eder veya aktarırsak vebal altında kalırız içerik olarak doğru fakat tekrar ayetleri araştırıp ve meşhur olmuş veya genel olarak kabul edilen kişilerin kitaplarında verelim verdiğin ayatler diyanetin mealiyle karşılaştırdım elimdeki bütün kitaplarla karşılaştırdım yanlış yazılmalar var. lütfen yanlış anlaşılmak ve bu konu ile tartışmaktan ALLAH'a sığınırım saygılar
abdulhamit
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

« Yanıtla #70 : 29 Mart 2008, 04:26:51 ÖS 16 »

Alıntı
Gönderen: fedakar571 
Alıntı Ekle
abdulhamit kadeş rica ediyorum ayetleri düzgün ve katkısız yazalım suçlamıyorum fakat bir harfini yanlış telaffuz eder veya aktarırsak vebal altında kalırız içerik olarak doğru fakat tekrar ayetleri araştırıp ve meşhur olmuş veya genel olarak kabul edilen kişilerin kitaplarında verelim verdiğin ayatler diyanetin mealiyle karşılaştırdım elimdeki bütün kitaplarla karşılaştırdım yanlış yazılmalar var. lütfen yanlış anlaşılmak ve bu konu ile tartışmaktan ALLAH'a sığınırım saygılar

BENİ UYARMANIZ ÇOK İYİ OLDU VE SEVİNDİM DE. SİZDEN RİCAM, BEN AYETLERİN MEALLERİNİ YAZARKEN ÇOK TİTİZ DAVRANDIĞIMI ZANNEDİYORUM, MEAL AKTARIRKEN BİR HARFİNİN YANLIŞ TELAFUZ EDİLMESİNİ ANLAYAMADIM, ARAPÇASINI AKTARMIYORUZ Kİ, BİR HARFİNİN TELAFUZU NEYE GÖRE OLACAK.

EĞER , MEALLERDE YANLIŞ YAZILMALAR VARSA HEMEN UYARIN Kİ, DÜZELTELİM.
ŞİMDİ MERAK ETTİM DOĞRUSU ! HANGİ AYETTEN BAHSEDİYORSUNUZ
?
fedakar571
Üye
*

« Yanıtla #71 : 29 Mart 2008, 10:50:50 ÖS 22 »

ÖMER.N.BİLMEN-ELMALI-DİYANET YAYINLARINDAN BAKARSAN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ DAHA İYİ ANLARSIN YANLIŞLIK YOK MESELA ÖMER ÖNGÜTDE MEAL ÇIKARMIŞ OKUYUNDA GÖRÜN BENİ DAHA İYİ ANLARSINIZ.TEKRAR SAYGILAR
murat
Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 30 Mart 2008, 03:17:31 ÖÖ 03 »

Bismillâhilazîm ve'l hamdülillâhi alâ dini'l Islâm

Gerçek şu ki, kafir olanları (azap ile) korkutsan da korkutmasan da onlar için birdir; iman etmezler. 

Kur'an > Sure Bakara> Ayet 6
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #73 : 31 Mart 2008, 02:10:40 ÖÖ 02 »

ÖMER.N.BİLMEN-ELMALI-DİYANET YAYINLARINDAN BAKARSAN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ DAHA İYİ ANLARSIN YANLIŞLIK YOK MESELA ÖMER ÖNGÜTDE MEAL ÇIKARMIŞ OKUYUNDA GÖRÜN BENİ DAHA İYİ ANLARSINIZ.TEKRAR SAYGILAR

tek bir meale bağlı kalmak her zaman risklidir.
üstad abdulhamitin ise bu konuda hassasiyet gösterdiğine zaten inanıyorum.

farklı mealleri karşılaştırmak isteyen arkadaşların istifadesi için TIKLAYINIZ

not : ömer öngüt ismi önyargılar dolu bir isimdir. mealinin sıhhatini merak ettim, görmek isterim doğrusu.....saygılar.
sergüzeşt
Üye
*

« Yanıtla #74 : 30 Haziran 2008, 11:17:16 ÖS 23 »

merak ettim de bütün kafirler kafir olarak kalabilir mi?bu değişmemezlik kimler için söylenmiştir?çünkü hidayete kavuşan çok var.

çok konuşmak çirkefleştirir insanları...suskunluğum asaletimdendir...
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: