Seyirlik Filmler

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Seyirlik Filmler  (Okunma Sayısı 104008 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #30 : 06 Kasım 2012, 08:17:10 ÖS 20 »

Arkadaşımın Evi Nerede? - Khane-ye Doust Kodjast (1987)
Güzeldi...

Kara Altın'da güzel..

Uçuş Planı da güzel...

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #31 : 03 Mart 2013, 06:51:20 ÖS 18 »

Cok guzel bir sistem ve toplum elestirisi .....
Siddetle tavsiye ederim ....
Neden surekli alemin delisi muamelesi gordugunuzu anlamniza faydasi olacaktir .....

Not font kurbaa
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #32 : 20 Mart 2013, 02:53:45 ÖS 14 »

Detachment

Bu hafta sonu azıcık şöyle psikopata bağlıyımda kendime geliyim diyenlere tavsiye olunur ...
Flimin konusu üzerine yorum yapmayacagım , sanırım konudan çok senarist sizi flimin atmosferine çekmek istemiş ...
O atmosfere girince de psikopata bağlamamak imkansız ...
Her ne kadar Amerikan eğitim sistemi eleştirisi diye tanıtılsa da bence çok farklı boyutlara götüren bir flim ...
Tavsiye şiddet derecesi , on numara ...

Not font kurbaa
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #33 : 20 Mart 2013, 02:59:38 ÖS 14 »

Güzel ve keyifli bir flim ...
Pek çok şey cıkartabileceginiz sakin bir flim ...
Ama beni bitiren repliği ...
-Baba iyi birşey yaptım değil mi ? ötmedim değil mi ?
-Evet oğlum kötü adam için iyi bir şey yaptın ...
( kötü adamı polise gambazlamaması uzerine geçen diyalog )

Not font kurbaa
Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #34 : 01 Nisan 2013, 03:01:18 ÖS 15 »

Geçenlerde aklıma geldi çocukluğumda bir iki defa izlediğim Sadri Alışığ'ın imam rolunde bi flimi vardı Çevremdekilere sordum kimse hatırlamıyo, bi tek ben mi izledim ya hu dedim =) netten araştırdım flimin adı "Aynı yolun yolcusu" imiş.. Filimle ilgili kafamda çizilen portre İmam görevinde olan Sadri Alışık'ın örnek bi müslüman karakterinde olmasıydı işte mahallenin gençlerine emri bil maruf nehyi anil münker yapıyodu vb.. Yeşil çam'dan böyle bi filim çıkması ilginç tabi!

Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!
Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #35 : 04 Nisan 2013, 02:13:31 ÖS 14 »

Pi´nin Yaşamı – Life of Pi

Oscarları bu sefer haklı yere toplamış bir hint filmi.Etkileyici konusu ve Amerikan filmlerine taş çıkarır görselliğiyle izlenmeye değer bir film.İçinde birden fazla konu işlense de,en azından birbiriyle bağlantılı ve M.Kırmızıgül filmleri kadar mesaj bombardımanına uğramayacağınız ,ailece seyredilebilecek gayet konulu bir film Smiley

http://hintfilmi.net/pi%c2%b4nin-yasami-life-of-pi-izle.html

Adil Şahitler olarak Allah için Hakkı ayakta tutun. Maide 8
Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #36 : 04 Nisan 2013, 11:38:24 ÖS 23 »

Pi´nin Yaşamı – Life of Pi

Oscarları bu sefer haklı yere toplamış bir hint filmi.Etkileyici konusu ve Amerikan filmlerine taş çıkarır görselliğiyle izlenmeye değer bir film.İçinde birden fazla konu işlense de,en azından birbiriyle bağlantılı ve M.Kırmızıgül filmleri kadar mesaj bombardımanına uğramayacağınız ,ailece seyredilebilecek gayet konulu bir film Smiley

http://hintfilmi.net/pi%c2%b4nin-yasami-life-of-pi-izle.html

Sewgili Leyl önerdiğiniz flimi az önce itibariyle bitirdim..Gündüz fragmanını görünce akşam ders çalışma diye oturduğum nette flimi izledim, neye niyet neye kısmet bu olsa gerek..=) Flim gerçekten güzeldi güzel kurgulanmış, zor şartlar altında başbaşa kalan biri insan diğeri vahşi bi kaplan arasında oluşan bağ etkileyiciydi fakat sonunda Richard Parker Pi ile wedalaşmadan gitmeseydi iyi olcaktı..Teşekkürler öneriniz için.. Grin

Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!
Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #37 : 05 Nisan 2013, 12:30:49 ÖÖ 00 »

Rica ederim ,Beğenmenize sevindim.

Sonları seyirci hep hayal ettiği gibi bitirmeli.Ben vedalaştırdım Smiley

Akil adamlarımızdan bir Yılmaz Erdoğan filmi '' Kelebeğin rüyası'' da son yıllarda seyrettiğin en iyi Türk filmlerinden biriydi ama sinemada izlemediyseniz ,izlemek için biraz daha beklemek gerek...

Adil Şahitler olarak Allah için Hakkı ayakta tutun. Maide 8
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #38 : 20 Mayıs 2013, 01:47:40 ÖS 13 »

Masal tadında bir film büyük balık...

Gerçekleri kaç kişi olduğu gibi anlatır ki? Herkes ucundan bir 'bence' katacaktır içine..

en iyisi yapmışken tam yapmak Smiley

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #39 : 02 Haziran 2013, 11:47:50 ÖS 23 »

Soraya'yı Taşlamak
..............................
Rabbim yüceler yücesi Allah, 'İslamı' müslümanımsıların, 'Kadınları ve Çocukları da' erkeklerin şerlerinden korusun! Süreyya'nın şehadetini kabul, benide, Âhirdeki dünyada Ona komşu kılsın amin.

yapmayınız;
bu filmi izlemek isteyeniniz (mideniz kaldırırsa)  izlesin
ama reklamını yapmayınız.
hem iranı hem iran üzerinden islamı vurmak lekelemek isteyen zihniyetin ürünüdür.
yanlış anlaşılmasın iranı savunmuyorum zira bu olaylar iranda (sanırım) hala var
ama islamda böyle birşey yok ve islamdanmış gibi gösterip vuruyorlar...

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #40 : 10 Haziran 2013, 01:20:07 ÖS 13 »

Alıntı
Hêja

yapmayınız;
bu filmi izlemek isteyeniniz (mideniz kaldırırsa)  izlesin
ama reklamını yapmayınız.
hem iranı hem iran üzerinden islamı vurmak lekelemek isteyen zihniyetin ürünüdür.
yanlış anlaşılmasın iranı savunmuyorum zira bu olaylar iranda (sanırım) hala var
ama islamda böyle birşey yok ve islamdanmış gibi gösterip vuruyorlar...

Protesto edilmişiz ha, bak sen şu işe Smiley Mâşââllah, Müslümanlar arasında sürü güdüsüyle sindirilmemiş, başkaldırı ruhu hâlâ ölmemişlerin varlığını bilmek güzel ve karşılaşmak heyecan verici.
Bir de doğru yerde ve doğru şekilde kullanılabilse... tam olacak. O da olur/olacak bir gün inşââllah!

protesto değildi fikir beyanı ve rica idi sadece. kızacak küsecek birşey yok... Huh?
o kadar açıklama yaptıktan sonra silmeye hiç gerek yok...

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #41 : 10 Haziran 2013, 01:25:29 ÖS 13 »

Başlıkla %100 alaka olmasa da yorum ilham verdiğinden ve bundan yola çıkarak, dolaylı alakadan ötürü, söyleyeceklerimi bu sayfada yazacağım.

Dünya genelinde ve başka düşünce sistemlerinde 'çok sayıda olmasa da' şükürler olsun ki; yanlışlara karşı, doğrulardan yana mücadele veren aktivistler var.

Türkiye'de, Müslüman kesim arasında 'eksik olan bu sünneti' icra eden ve öncülüğünü yapanlarsa sadece kendilerine 'Antikapitalist Müslümanlar' adını veren az sayıda bir grup.
Onlarda maalesef! (gezi parkı eylemindeki gibi) cereyan eden hadiselerin öncesi ve sonrasını, olması gerekenin nasıllığını ve niçinini (genç olmak yani yaş ile ilgili bir durum değil) doğru okuyabilme yetisinden, hesap etmekten uzak 'çabucak tahrik olup' gaza gelebilmekten alıkoyan, harekete/davranışlara vakar ve olgunluk kazandıran feraset ve basiret mefhumlarının sağlayıcılığından mahrumlar... Aktif ve belirleyici olmaktan daha çok, hamlığın verdiği heyecanla ve kanı delice hareket eden baskın kusurlu edilgen bir yapı mevcut.

Kusursuz ve mükemmel insan olmadığından ve olamayacağından hoş-görünmese de normal şekilde karşılanabilir. Sagopa'nın da dediği gibi: ''En temiz denizde bile var, gözden ırak koli basili''

İnşââllah zaman içerisinde bu noktada da kendilerini geliştirir, halk hareketleri üzerinde etken ve tarihe yön veren bir yapıya ulaşırlar. Çıkış menşe'lerini unutmadan ve başka yapılanmalara dönüşmeden....

Buradaki üyelerden mensubu olan veya yazıyı okuyan varsa; kanaatimi detaylıca açıklamak, fikir teatisinde bulunarak değerlendirmemi genişletmek isterim.

anti kapitalist müslümanlar maalesef  neresinden tutulursa elde kalacak bir oluşumdur.
ne isimleri ne duruşları ne söylemleri ne hareket noktaları ne dost edindikleri sağlam temellere basmamaktadır.
bu yüzden değilmidir ki hilkat garibesi bir görüntü oluşturmakta iki tarafa da yaranamamaktadırlar...

bu sünneti icra eden bir de özgürderi incelemenizi öneririm. GÖRECE olarak daha evladır aklı başındadır...

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #42 : 10 Haziran 2013, 01:31:46 ÖS 13 »

Yoruma gelince:

Yapılmıştı Smiley
Ama hatalı değildi, bu sebeple pişmanlık da (duymuyorum) duyulmadı. Yorum içeriğinde hissi olarak vurgulanmış olan ve paylaştığım tek ortak payda: rahatsızlık. Ki; bunun da mahiyeti farklı.

1-Adalet, sevgi, barış eksenli kozmik bir sistemin doğru bilinmemesi, çarpık algılanması ve uygulanışı.
2-Bunun akabinde yapılan büyük zulümler, yanlışlar...
a)Cehaletin neticesinde bir kadın(ların, insanlar)ın bedenen katledilmesi.
b)Geride öksüz kalan, (şayet doğruyu öğrenmeseler) ileride isyankar olacak öfkeli çocukların ve bunların sonucunda türetilen İslam düşmanları, ateistler, nefret bileyenlerin varlığı; ruhen/maneviyatlarının katledilmesi. Zira, filmi izlediğim sitede Allah'a ve İslam'a yapılan ......yorumlar sarsmış, kanımı dondurmuştu.. Maalesef (algıları ve baktıkları yer sebebiyle) haklılar da..! Çünkü özünde düşmanlık ettikleri, Allah'ın seçtiği, ölçülerini belirlediği, fıtrata ve vicdana uygunluğu ile evrensel kuşatıcılığı olan İslam değil kesinlikle. Yahudiler, Hristiyanlar, Budistler, Zerdüştler kendi önderleri ve onların öğretilerini tahrif ile ihanetleri gibi Müslümanların kendi vehimlerince peyda ettiği, uydurduğu, kendilerine benzeyen, yamultarak benzetmeye çalıştıkları, kendilerini ayırıp, ayrıcalıklı gören, şişinip böbürlenerek tekfir ettikleri diğer din-ciklerden hiç de farklı olmayan bir din..

Yani filmden duyulan rahatsızlık; İran -dinimsi görünümlü maskeyi takan- diğer ülkeler ve çıkarları, otoriterler ve iktidarları için değildi ve olmamalı/ydı...

Midelerin kaldıramayacağını beyinler ve yürekler nasıl kaldırıyor? Madem midenin bile kaldıramayacağı oranda iğrenç ve vahim, öyleyse üzerini örterek bu çöplüğü görmezden gelmek doğru mudur?! Eve ve ahalisine ait diye çöpü sevmek, korumak, saklamak... çözüm müdür?!!!

Çöpü atarak yok ederek, evi de ahalisini de gelecek olan zararlardan korumak, oluşacak her türlü zararın önünü/önlemini almak daha sağlıklı ve akıllıca değil midir?... Mustafa İ.'nun mümeyyiz akıl ve tavra dair çok hoş, sevdiğim bir misali vardır.
Bugün, Hitâmuhu Misk'te yineledi: ''Bebeği seviyoruz diye pislediği bezi de sevmek ve saklamak zorunda olmadığımız gibi, bezi pis diye çöpe atarken bezle birlikte bebeği de atmıyoruz.''

Aynen bunun gibi insanlara yaklaşımlarımızda ve olayları değerlendirmemizde de ifrat ve tefrite kaçmadan vasatı koruyabilmemiz gerek. Ayna tutmaz, göstermez, yahut ölçülü bir tenkit/nasihat ile ayna olmazsanız aksi durumda çöllerde ölüme mahkum edilen Ebuzerler, Hüseyinler bitmeyeceği gibi sayıları da artış gösterir. Unutmayınız, onları infaz edenler de, susan ve seyirci kalanlar da içlerinden kimselerdi, dışarıdan gelmiş değillerdi. Dostu vurmak, üstelik sırtından vuracak kadar ileri gitmek ne kadar gayrı-insaniyse, kendinden diye 'dostum o' diyerek başkalarına zulmedilmesine müsaade etmek, göz yummak, yetinmeyip alkış tutmakta bir o kadar insan formundan uzaklaşma alametidir. Kasadaki bozulmuş meyveyi sevip sahiplenmek ve çıkarıp atmamak kasadaki sağlam diğer meyvelerin idam fermanını imzalamış olmaktır. Bu sevgi ve iyilik değil, basiretsizlik ve zulümdür. Hüküm sonrası adil davranış için, itidali sağlayan, adeta terazinin 2 kefesinin ölçü birimi niteliğinde olan azametli iki ayet: 4 Nisa/135 - 5 Maide/8

Paylaşmış, fakat reklamını yapmamıştım ama yargınızın hakkını vermiş olayım.
Soraya'yı Taşlamak
..............................
Rabbim yüceler yücesi Allah, 'İslamı' müslümanımsıların, 'Kadınları ve Çocukları da' erkeklerin şerlerinden korusun! Süreyya'nın şehadetini kabul, benide, Âhirdeki dünyada Ona komşu kılsın amin.
Bu film ve benzer yapıtları izleyin ve çevrenize de izlettirin. Duaya da tekrar aminler.
Gönlüm ister ki izlemeyen tek Müslüman ve tek İranlı kalmasın, o derece bir başyapıt.
Salt bir film değil, yaşanmışlığıyla şahitliğimiz, tarihe geçecek bir vesika, bilinç aşılayan Zeynebi bir yakarıştır. Bizi şehide(ler)den ve nemrudilerden haberdar kıldı ve bunları konuşup yazmamıza vesile oldu.

Midesi bulananlar samimi ve hidayetten nasipli ise; araştıracak, dinin hakikatine ulaşacak, doğru şekilde öğrenecek, imanı güçlenip tazelenecek. İblisin fısıltıları salih kullara erişmez, zarar vermez. 15 Hicr: 40,42
Değilseler ~Mükemmel yüce Öğreti~ gittiği yere kirini ve kokusuna da taşıyanlardan temizlenip arınacak. Gri güzel renktir, lakin insanın inancı ve karakterinde değil.

O zihniyet belli, film ABD yapımı zaten. Ayrıca bu zihniyetin yapısı saklı değil aşikar; gündemi az çok bilen, politik cereyanları takip eden, yaşadığı toplum ve dünyaya karşı 3 maymunu oynamayan herkesçe de malum.
Sevmediği, önünde engel ve düşman gördüğü bir ülke için dostane ve iyi şeyler çekmesini bekleyemezsiniz zaten. Girmek için gedikler aramamasını ve o gedikleri büyütmemesini, bu tarz açıkları kullanmamasını da. Ama Müslümanlar adına (hadisenin cereyan etmesi kadar utanç verici) ne acıdır ki, niyeti fasit olsa da yapılması gereken ve doğru olan şeyi Müslümanlar değil, düşman dedikleri yapıyor ve tepki veriyor.
Müslümanlar, öz eleştirisini yapabilselerdi ne zalimleşir ne de hatalarında ısrar ve zulümlerine devam ederlerdi. Ve filmin İran'da çekimine izin verilseydi ABD'ye koz da verilmezdi.

Bir şeyin lekelenebilmesi için o şeyin temiz olması gereklidir. Lekeli olan için lekeletildi denmez. Yapılan şey; sadece lekeye büyüteç veya ışıkla dikkatleri çekmek olmuş.

Lekeyi kötü bilen, bundan rahatsızlık duyan kişi dikkat eder. Hataen ve kazara olduğu taktirde de siler, yıkar paklar. (Tövbe; tam da bunun adıdır.) Ve alaya alınmaya, gülünç duruma düşürülmeye fırsat tanımaz. Fitnenin önünü alır, geçit vermez.

İran'ı vurmayı kafalarına koymuşlarsa bir kılıf uydurup yolunu bulurlar elbet. İran'da buna fırsat vermek istemiyorsa geçit verecek davranışlar içine girmez ve Allah'ın kendilerini savmak için bir kısım mahlukatı musallat edeceği yanlışlardan sakınır, (En'am: 129) durumunu iyileştirmeye bakar.

İslama gelince; kimse vuramaz. O'nun koruyucusu Allah'tır ve mükemmel olan tarafından dizayn edildiğinden açık-gedik bulunamaz. Sadece lekeleyebileceklerini vehmederler ve aslında lekeledikleri ve lekeleyebilecekleri de zaten vehimlerden türetilenlerdir.

Hassasiyetinizi anlamak, ifadenizdeki samimiyet ve doğruluğa inanmakla beraber belirtmeliyim ki; takındığınız, içerisine girdiğiniz tavırla 'ben ya da bir başkası değil' kendiniz sözünüzü çürütüp beyanatınızdaki hükmü geçersiz kılmışsınız.

''İranda var ve hala var biliyor ve savunmuyorum'' demiş fakat göz yumup örtbas edelim demeye getirmişsiniz. Bu da bir nevi savunma biçimi değil midir?! Biliyor olmalısınız, hiç bir hususta tarafsızlık söz konusu değildir. Çünkü mazlumdan taraf olmamak, zalime karşı durmayıp susmak da bir çeşit zalimden taraf olmaktır. Eğer mazluma zulmedilirken, zulmedene karşı durmayıp sessiz kalınıyorsa, bu mazlumu güçsüz ve kişiyi de seyirci kılar.
Bu susuşlar, zalimi de cesaretlendirip ya haklı olduğunu düşündürür, yahut yükseltilen sesin azınlıkta kalması cüretkâr olması ve kendisini daha güçlü hissedip azgınlaşmasını sağlar.

Dışarıdan değerlendiren birinin gözüyle bakalım!

İslamda olmadığını düşünen birinin çekineceği bir şey olmaz/olmadığından sebep öz-güvenle bunu paylaşır, karşıt olduğunu duyurur. Böyle yapan bir kişi mi yanlışı savunmayandır? Yoksa, içinden benimsemese dahi, görmezden gelip laf gelmesin diye düşünerek durumu saklayan karşısında net duruş belirlemeyen mi?
İkinci şıktaki tutumu takınan biri sizce karşısındakine ne kadar güven verir, adalet noktasında?!... İman ettiği dinde bu vahşetin olmadığı söyleminde ne kadar inandırıcı bulunur? Öyle ya böyle bir şey yoksa nasıl uygulanabiliyor...
Bu uygulamaya neden başkaldırı olmuyor?... Susuluyor ve saklama çabası içine neden giriliyor diye düşünülmez mi ?...

İslam; 'olmayan şey üzerinden' vurulamayacağı gibi, dinini dert edinmeyen, çabalamayıp hakikati öğrenmeyen, cahil ve bu cehlini kasıtlı ya da kasıtsız İslama yamamaya ve şekli-şemalinden çıkarmaya çalışanlar da vurulacaksa vurulsun. Bırakınız.. ilahi adalet, muştu ve vaat tecelli etsin de Rab, İslamı korusun ve Nurunu tamamlasın! Temiz, murdar olandan, Müminler, müslüman ve müslümanımsılardan/münafıklardan(ayrılmasın) ayrışsın.

Son olarak teşekkür ediyorum; alıntılayarak ve yorumunuzla okunmasını ve gündemde kalmasını sağlayıp reklamını yaptığınız Cheesy ve böyle bir şeyin İslamda olmadığı hakikatine vurgu yaptığınız için.  begen1

hiç açıklama yapmadan film önermektense böyle güzel açıklamalarınız ile hem filmi tanıtıp hem yorum yapınca daha şık durduğu kanaatindeyim. önemli olan film üzerine konuşabilmek.yoksa herkes film bulur izler.o kadar açıklamadan sonra filmi silmeseydiniz bari.. her ne kadar kafama atmadığınız haklı-haksız  taş kalmamış olsa da  Cheesy
.. saygılarımla...

eliflamra
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #43 : 13 Eylül 2013, 02:11:45 ÖS 14 »

Perdeden Gönüllere

(Din Eğitiminde Kullanılabilecek Seçme Videolar)

Bilal Yorulmaz
Rağbet Yayınları / İslam Dizisi

Bir resim bin kelimeye bedeldir. Binlerce kelime kullanarak anlatacağımız bir kavramı, duyguyu, fikri bazen bir tek resim ifade eder. Peki, 24 kare fotoğraf/resimden oluşan bir saniyelik görüntü kaç kelimeye bedeldir? Ya da insanın yüreğine dokunan birkaç saniyelik bir sahneyi kelimelerle anlatmak mümkün müdür? Mümkün ise o birkaç saniyeyi hissettirmek için kaç dakika, kaç saat, kaç gün harcamak gerekir?

Filmler gönlümüze seslenen öğretmenlerdir. Bazen aklımıza bazen kalbimize hitap ederler ama hiç uzun uzun nasihatler etmezler. Hatta bazen hiç konuşmazlar. Bir bakış, bir tavır, bir tebessüm dokunur yüreğimize. Bu dokunaklı mesaj davranışlarımızı, duygularımızı, tutumlarımızı değiştirir. Bizi değiştiren kendisini unutup bize nasihat edenin nasihati değil, bizi unutup erdemi yaşayan kahramanın davranışıdır. Kahraman bize yol gösterir, model olur, onun gibi yer, onun gibi içer, onun gibi gezer, onun gibi yaparız her şeyi. Sevmeyi, affetmeyi, tövbeyi, sadakati ondan öğreniriz; öldürmeyi, nefret etmeyi, intikam almayı öğrendiğimiz gibi.

O zaman doğru kahramanı kahraman edinmeli, sevdiklerimize doğru kişiyi örnek göstermeli. Peki, bu kadar iyi kahraman var mı sinemada?

Hollywood'un, Bollywood'un, İran sineması'nın, Türk sineması'nın ve diğer ülke sinemalarının bize örnek olacak kahramanları, değerlerimizi aktaran filmleri var mı? Bu soruya maalesef gönül rahatlığıyla evet demek mümkün değil. Baştan sona kusursuz, zararsız film bulmak gerçekten çok zor. Ama bu durum sinemanın gücünden faydalanmayı imkansız hale getirmiyor. Çünkü zaten bir filmi baştan sona izletmek gibi bir zorunluluğumuz yok. Önemli olan değerleri etkili bir şekilde aktarmak ise birkaç dakikalık sahneler bizim için daha anlamlı malzemeler durumundadır. Çoğu kez bir filmin tamamını izlemek ya da hitap ettiğimiz kitleye izletmektense yüreğimizi titreten birkaç dakikalık sahneyi izlemek ve onun üzerinde tefekkür etmek daha anlamlıdır.
(Tanıtım Bülteninden)

KAYNAK

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #44 : 30 Mart 2014, 02:32:31 ÖS 14 »

30 Mart benim Fringe yi bitirdiğim gün olarak kayıtlara geçsin ...
Bu psikolojiyle neden heyecanlanamadığımıda anlamış bulunmaktayım..
Genlerimizle oynadılar.. Ve hepimizi islami düşünceye tıktılar...
İleriden gelenler ..Smiley

Tavsiye ederim...
Gerçeklikle başedemediğimiz zamanlar kendi yoğun gerçeğimizin peşine düşmekte koruyucu olabiliyor...

Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: