Seyirlik Filmler

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Seyirlik Filmler  (Okunma Sayısı 102618 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #15 : 10 Ocak 2012, 11:51:56 ÖS 23 »

Beyaz Balon

Jafar Panahi yönetmeni

Kıyarustemi senaryoyu yazdı

İran filmi..

Az önce izlemeyi bitirdik.

İzlerken kendi çocukluğuma gidip-şimdiki büyük bene biraz alındım doğrusu..

Çok güzeldi...

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2012, 09:48:59 ÖÖ 09 »

Kimsenin İran Kedilerinden Haberi Yok..

İki arkadaşın kendi yaptıkları müziklerini ayağa kaldırma çabaları.

İçinde her şey var...

Özellikle o bir karedeki gelişigüzel uzanmış sokak çocuklarının arasında bişeyler yazmaya çalışan çocuğa bittim.. Sanırım zihnimden silinmeyecekler arasına çoktan geçti bile..

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #17 : 24 Ocak 2012, 04:40:34 ÖS 16 »

Dönüş / Vozvrashchenie (2003)

Vanya ve Andrey babasız büyümüş iki kardeştir. Bu durum birbirlerine daha fazla düşkün olmalarına sebep olmuştur. Rusya’da, yaşadıkları mahallenin diğer çocuklarıyla pek iyi anlaşamazlar.

Bir akşam eve döndüklerinde onları bir sürpriz beklemektedir. Yıllar sonra babaları dönmüş ve onları beraber çıkacakları bir tatile götürmek istemektedir. Sadece fotoğraflardan tanıdıkları babalarına kavuşma fikri, ilk önceleri çok heyecan ve coşku vericidir. Annelerinin de onayını alan iki kardeş babaları ile beraber tatile gider. Fakat içlerindeki baba özlemi tahmin ettikleri gibi dinmez. Babaları tarafından sürekli sorgulanmaları ve alışık olmadıkları baskılar yüzünden araları gitgide açılır.

Dönüş, 2004 Venedik Film Festivali dahil olmak üzere, katıldığı bir çok festivalde en iyi film ödüllerini topladı.

Bu güzel filmide Sinegöz sayesinde izledim...
Ben bu filmi nasıl anlatacağım bilemedim, açıklamayı alıntıladım. Aslında açıklama da açıklamıyor Smiley

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #18 : 11 Şubat 2012, 11:11:34 ÖS 23 »

Alıntı
1. Dünya Savaşı sırasında kırsal İngiltere ve Avrupa arasında geçen “Savaş Atı”, Joey adlı bir at ile onu evcilleştirip eğiten Albert adında genç bir adam arasındaki muazzam dostlukla başlıyor. İkili mecburen ayrı düşüyor. Atın savaş boyunca yaptığı sıra dışı yolculuğu anlatan film Tarafsız Topraklar’da duygusal sona yaklaşırken atın karşılaştığı herkesin, İngiliz süvarilerin, Alman askerlerinin, bir Fransız çiftçi ve onun torunun hayatlarını nasıl değiştirdiğini konu ediyor.

Gayet güzeldi...

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #19 : 12 Şubat 2012, 09:36:15 ÖS 21 »

Alıntı
Yıl 1970. Mirco, Toskanalı ve sinemaya çok düşkün bir çocuktur. Bir kazada görme yetisini kaybeder. Dönem İtalya’sında yasalar kör insanları özürlü olarak görür ve onların devlet okuluna gitmelerine izin vermez. Ailesi de onu kendisi gibi görme engelli çocukların eğitim gördüğü bir enstitüye gitmesi konusunda zorlar. Burada küçük çocuk eski bir bant makinesi bulur ve onunla sesleri kaydederek hikâyeler üretir.

Gökyüzü Kadar Kırmızı; Rosso Come il Cielo 2006

Kaçırılmayacak kadar güzel...

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #20 : 23 Şubat 2012, 09:17:16 ÖÖ 09 »

Jodhaa Akbar

16. yüzyılda geçen büyüleyici bir aşk masalı. Moğol İmparatoru Celaleddin Muhammed Akbar ve Hindu Rajput prensesi Jodhaa. İki krallığın ittifakı için yapılan zorlama bir evlilikten gerçek bir aşk doğuyor. İmparatorluğunun sınırlarını, birbirinden başarılı fetihlerle; Himalayalar’dan Afganistan’a kadar devasa bir alanda genişleten İmparator Akbar için politik başarının çok da değeri yoktur. Onun için, refah bir imparatorluğun tanımı, barış, huzur ve hoşgörü içinde yaşayan halklardır.

Hoşgörüsü, cömertliği, gücü ve zekası ile İmparator Akbar, sonunda Hindu bölgesinin en saldırgan ve cesur halkı olan Rajput’ların sadakatini de kazanır. Her iki taraf da bu bağlılığın daha da güçlenmesi için ne yapılması gerektiğinin farkındadır. İki taraf arasında bir evlilik. Güzeller güzeli Rajput prensesi Jodhaa, babasının zoruyla, hiç görmediği İmparator ile evlenmeyi kabul eder. Ama bir Müslüman olan Akbar’dan, kendi geleneklerini koruyacağı konusunda söz ister. Prensesin, sarayına kendi rızasıyla gelmediğini fark eden İmparator, Jodhaa’nın ve Rajput halkının kalbini kazanmak ve imparatorluk sınırları içinde hayalini kurduğu refahı sağlamak için şimdiye dek alışık olmadığı bir sınav vermek zorundadır. Bunlar yetmezmiş gibi, imparatorluğu içten yıkmak isteyen güçler yavaş yavaş harekete geçer. Akbar acımasız iç ve dış savaşlarda krallığının bütünlüğünü korumaya çalışırken, eşine az rastlanır güçlü ve gerçek aşkın kollarında bulur kendini. Ve fark eder ki onun için asıl savaş şimdi başlamaktadır…

Bu hikayeyi Nazan Bekiroğlu'nun bir romanından hatırlıyorum-hangisi bilemeyeceğim-.
Filmi dün akşam sinegözden izledim. Sanırım sitedeki ilk hint filmi.

Ama hakkatende çok güzeldi, harikaydı, müthişti.. Hatta dahada ötesiydi...

Yerimidir bilemeyeceğim, ama hiç kimse kusura bakmasın, biz filmi yapamıyoruz... Yapamıyoruz kardeşim... Ve artık bizden olan çürük kurtları sevmek zorunda hissetmiyorum.. Üzgünüm... fetih...

ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #21 : 23 Şubat 2012, 02:13:43 ÖS 14 »

Romantik flimmi ?

Not font kurbaa
Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #22 : 23 Şubat 2012, 02:28:02 ÖS 14 »

Ben bu flimi izledim uzun zaman önce ewet gerçekten güzel bi flimdi hatırlattığnz için teşekkürler..Wink

Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #23 : 23 Şubat 2012, 02:37:13 ÖS 14 »

Romantik flimmi ?

Aksiyon, Ashutosh Gowariker, Biyografi, Macera, Müzikal, Romantizm, Tarih

İzle yani Ozanca Smiley

Rica ederim VerdaNaz Smiley

vesâir
Süper Aktif Üye

I'm muslim don't panic

« Yanıtla #24 : 02 Mart 2012, 04:15:25 ÖS 16 »

daha önce bu başlıkda linkini verip tavsiye ettiğim iran yapımı  "bir ayrılık "filmi oscar aldı konuyla ilgili Sibel Eraslan'ın yazısı

"Oskar: Altın, çıplak ve erkek

Arkadaşlarım İhsan Kabil ile Alin Taşçıyan dururken, sinema bana düşmez. Ama tasarımın olduğu her yerde siyaset kurgusu da vardır. “Oscar”daki “yabancı” ödülünün İran’a gitmesi, politik tasarım üzerinden de konuşulmaya değer. Asgar Ferhadi’ye Oskar ödülü getirdi son filmi.

Merkezdeki alzaymır hastası bir babanın; oğlu, gelini, torunu ve bakıcısı gözüyle en az dört kez yabancılaştırıldığı, tekilleştiği ve hemen her sorunun türediği bir başlangıç olarak sunulduğunu yazdıktan sonra... İran’da yaşanmış yaşanacak tüm hadiseleri, rejimin yaratttığı travmalar olarak görüp, mezkur filmde alzaymır hastası baba’yla özdeşleştiren yorumları, epeydir okuyorsunuz...

Kendisi ve kızı için kurtuluş vaad eden “yabancı ülke”ye göç hayalleri kuran Simin mi haksız? Yaşlı ve hasta babasını bırakmaya gönlü razı olmayan Nadir mi? Hasta babanın bu işi pek de beceremeyen bakıcısı Raziye midir yoksa olayları çığrından çıkaran? Ya küçük Terme? Anne babasının ayrılığını bir türlü sindiremediği halde çevresindekilerin “yalan dünya”nın birer parçası haline geldiğini farketmesiyle mi kuruyor tüm sorularını... Hepsi için biraz evet, biraz hayır diyebiliriz pekala... Hayat böyle bir şey, karmaşık...

Kadrajdaki, bir türlü ölüp de herkesi kurtarıvermeyen şu “Baba” kavramı... Tüm resmi ideolojik bagajlarından uzak olarak düşündüğünüzde bile, hoyrat ve genellemeci fırça darbeleriyle çizilmemiş mi? Genç, güçlü ve hasta olmayanların dünyasında hayli ağır bir yük, fazlalık olarak resmedilen bu “baba” figürü... Sizce de zayıfların güçlülerce ayıklanması gerektiği fikriyatına, “doğal seleksiyon”a atıf yapmıyor mu?

Yönetmenin diğer ciddi handikapı ise “bakıcı” üzerinden... Yoksul ve dindar, geleneklerine bağlı Raziye, eleştirmenlerin ifadesiyle İran’daki rejimi korumak görevini üstlenen cahil, yoksul, dini bütün ama yeri geldiğinde içten pazarlıklı halkı simgeliyormuş... Burada da “sınıfsal” anlamda açık itibarsızlaştırma’yı hissetmemek imkansız...

Ve zavallı Simin! Kapağı Amerika’ya atmak; onun üzerinden kurgulanmış. Raziye yoksul ve eğitimsiz rejim taraftarlarını simgelerken, Simin aydın ve etkin rejim muhaliflerinin resmini çiziyor. Şaşırtıcı olansa iki karşıt kimliğin, “kadın” üzerinden kurgulanması. Tasarımda öne çıkmayan asıl kudretli “ayrılığın”; kadınla erkek arasında değil, bilinçli olarak kadınla yine kadın arasında geçirildiğini söylersem, feminist bir eleştiri mi yapmış olurum? Asgari’nin ustaca gözden kaçırdığı aslında budur. Veya bilinçaltı mı desek?

“Bir Ayrılık” filmindeki herkes yalan söylüyor...

Buna yönetmen Ferhadi’yi de ekleyebiliriz... Hastalar ve yaşlılar üzerinden ırkçılığı... Yoksul ve dindarlar üzerinden, seçkinciliği... Kadınlarla kadınlar arasından “kadının fitne oluşu” öğretisini gizli gizli ördüğü için...

Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin, Kerem ile Aslı, Siyamend ile Keje’lerden... Nadir ile Simin’e geçiş serüvenimiz, Doğu’ların hikayelerini yitiriş mecrası üzerinden de okunmalı. Batı’lara öykünme veya yabancılaşma gibi ezberlerden sözetmiyorum. Sinema dediğimiz endüstriyel dilin yolaçtığı küresel atomizasyona dikkatinizi çekmek istiyorum. Prof. Edibe Sözen’in aynı anda “hem global hem de yerel” dediği paradoks da böyle bir şey zaten... Bizde kederlerle yüklü ve ismi “cüda” olan şey, global beyazperdeye, havada asılı kalmış, sonuçsuz bir “boşanma davası” olarak yansıyabiliyor...

Yerelde: “Allahtan gelen sınav olarak sabredilmesi” değerli görülen şey...

Globalde: “Yaşam kalitesini düşürdüğü için derhal sonlandırılması gereken” bir yüktür...

Acı olansa: Sizin bu ikisini, aynı anda ve birlikte hissediyor oluşunuz, kalbinizin bölünmesidir...
Bu seküler mikser hepimizi paramparça ediyor... Hangimiz bu filmin içinde değiliz? Mecnun görse ağlardı halimize..."
kaynak stargazete.com

"HAK İLE MEŞGUL OLMAZSAN ,BATIL SENİ İŞGAL EDER"
siyahî
Aktif Üye

« Yanıtla #25 : 09 Mart 2012, 04:06:07 ÖS 16 »

https://sinemazingo.wordpress.com

bakılası bir site...

Yeryüzüne ezilenler varis olacak(Kasas;28/5)
Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #26 : 11 Mayıs 2012, 09:32:49 ÖS 21 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=AUQYLDwespc" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=AUQYLDwespc</a>

Pride (onur)
türkçe dublajlı olanını bulamadım..
flim, bir aslan yavrusunun, büyümesiyle birlikte yaşadıkları, gözlemleri ve seçimlerini konu ediniyor..
aslan yaşantısına paralel olarak insani değerlere de vurgu yapan, ince esprileri, müzik alt yapısı vb....
dolu dolu harika bi flim..  

Seyyid-e Kerbela
Daimi Üye
**

« Yanıtla #27 : 07 Haziran 2012, 10:57:57 ÖS 22 »

güzel filmler tavsiye edilmis. Ama bi okadar güzel filmde sanirim hatirlanilmamis..

Aklima gelenlerin isimlerini yaziyorum icerigini siz  izleyince anlarrsiniz yada arastirin artik her neyse hangisi isinize gelirse bi ara isteyen olursa izleme linklerinide verebiliriz insAllah..

V for Vendetta
(Fikirlere kursun islemez)

Ayat Ayat Cunta (Sevgi yada Ask Ayetleri)

My Name Is Khan (Shahrukh Khan ile Kajol'un basrolpnu paylastigi etkiliyici bir film)

Bendeyar (her nekadar elestiriye acik bir filmde olsa nihayetinde icinde begendigim sahislar var (Üstad Senai Demirci misal..)

Ashoka  (Yukardaki Jodhaa Akbar'e kismen benziyor iste)

Das letzte Einhorn alman. The Last Unicorn ing. Son Boynuzlu At el turqi : ))

Esirler Kervani..

baska gelirse aklima yazarim yine bi ara

Yürüdügün yolda ayagina batan diken kavusacagin gülün habercisidir!
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #28 : 28 Eylül 2012, 02:02:56 ÖS 14 »

Bol diye bi hint filmi buldum. Yobaz dindarları anlatıyor sanırsam. İzlemedim?
İzleyen varmı merak ediyorum. İzlemek için yeterince zamanım yok. Öneren olursa güzel olur...

Bu sayfanın pirlerine bir de Tunus yapımı "Sarayın Sessizliği" filmini soruyorum...
Nerden bulacağımı,
Nasıl bi film olduğunu?
İki saatimin heba edilmemesi için..
Müziklerinin güzel olduğunu duymuştum sadece ?

Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #29 : 02 Ekim 2012, 07:33:24 ÖS 19 »

Size tawsiye edebileceğim bi hint flimi aklıma geldi..  Clap

http://www.hintcefilm.com/dor-2006-izle-turkce-altyazili

Flimin adı Kapı, belki izlemişsinizdir ama yinede söyliyim dedim güzeldi flim güzel.. begen1

Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: