Kahvenin faydaları

(1/1)

TaLiA:

Kahvenin faydaları

Her gün içilen 2 fincan kahvenin kalp sağlığınız için yararlı olduğunu belirlendi.

The Telegraph'ta yer alan habere göre, Atina Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmaya, Yunanistan'ın Ikaria Adası'nda yaşayan ve yaşları 65'in üzerindeki 700 yaşlı katıldı. Araştırma, her gün bir fincan kahve içenlerin kalp çevresindeki damarlarının daha esnek olduğunu gösterdi.

Araştırmanın, yüksek tansiyonu bulunan ve kan damarları kalp taraması kullanılarak test edilen 485 katılımcı üzerinde odaklandığı kaydedildi. Sert damarların kalp hastalığıyla ilişkili olduğunu belirten uzmanlar, bunun gelecekte kalp problemlerinin bir işareti olarak dikkate alınmasını söylüyorlar.

Günde 1 ya da 2 fincan kahve içen hastaların, hiç kahve içmeyenler ya da daha çok kahve içenlerle karşılaştırıldığında ana kan damarlarının daha esnek olduğu belirlendi.

Stockholm'deki Avrupa Kardiyoloji Derneği'nin kongresinde kamuoyuna sunulan çalışmada, çok daha fazla miktarda içilen kahvenin ise kan damarları üzerinde sağlıklı etkisinin olmadığı belirtildi.

Sonuçlara dayanılarak, yüksek tansiyonu olan kişilerin yeterli miktarda kahve içmeleri öneriliyor

Seyyid-e Kerbela:
Yahu Güzel kacak cay dururken ne diye kayfe icersiniz ki:) Cayin namuslusu cayin demlisi gibisi varmi tutusulunda dahi zerafet vardir cay varken kayfe icmeyin icmeyin kayfe zararlidir nitekim:)

Waşta erva!!:
Alıntı sahibi: Seyyid-e Kerbela üzerinde 07 Haziran 2011, 07:35:40 ÖS 19

Yahu Güzel kacak cay dururken ne diye kayfe icersiniz ki:) Cayin namuslusu cayin demlisi gibisi varmi tutusulunda dahi zerafet vardir cay varken kayfe icmeyin icmeyin kayfe zararlidir nitekim:)

Kaçak çay, elbette ki tadı bambaşka.Acı kahve sever olmam galiba demli kaçak çay içmekten

kaynaklanıyor.Ama ben daha geyfe'nin zararını görmüş değilim valla seyyid_e kerbela.Hatta

geyfe içerken,iyi yapılmış maraş dondurması yemiş kadar mutlu oluyorum:):)

Seyyid-e Kerbela:
Alıntı sahibi: Waşta erva!! üzerinde 07 Haziran 2011, 11:00:05 ÖS 23

Kaçak çay, elbette ki tadı bambaşka.Acı kahve sever olmam galiba demli kaçak çay içmekten

kaynaklanıyor.Ama ben daha geyfe'nin zararını görmüş değilim valla seyyid_e kerbela.Hatta

geyfe içerken,iyi yapılmış maraş dondurması yemiş kadar mutlu oluyorum:):)

Bizim oraya has "Mıra" vardir siz bilirsiz belki aci gayfe diyisiz ya ondan he iste onu cok sever ve icerim türk kahvesinide sever icerim ama cayin yerini hic birsey tutmiyi ne edem  ???

Waşta erva!!:
Alıntı sahibi: Seyyid-e Kerbela üzerinde 08 Haziran 2011, 01:10:40 ÖÖ 01

Alıntı sahibi: Waşta erva!! link=topic=8700.msg62321#msg62321 date=1307476805.

[/quote

Bizim oraya has "Mıra" vardir siz bilirsiz belki aci gayfe diyisiz ya ondan he iste onu cok sever ve icerim türk kahvesinide sever icerim ama cayin yerini hic birsey tutmiyi ne edem  ???

[/quote

Ben hiç 'mıra' içmedim. Lakin Amed'de  uzun bir süre bulundum acımsı tad ve zevk bana

hatıra.Ama 'mıra'nın çok acı bir içecek olduğunu bilirim.Çay mı? elbette kaçak demlenmiş bir

çayın tadı  başkadır.Simsiyah olacak acı olacak ve kesinlikle kaçak çay şekersiz içilecek.:):)

Navigasyon

[0] Mesajlar