Tekrar Gündeme Merhaba ...

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GÜNDEMDEKİLER > Ülkemizden > GÜNDEM > Tekrar Gündeme Merhaba ...
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GÜNDEMDEKİLER > Ülkemizden > GÜNDEM > Tekrar Gündeme Merhaba ...
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Tekrar Gündeme Merhaba ...  (Okunma Sayısı 10622 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #15 : 02 Eylül 2010, 03:51:43 ÖÖ 03 »

Atasoy Müftüoğlu , Ebubekir Sifil , İhsan Eliaçık ve Kürşat Atalar'ın referandum ile ilgili açıklamaları olmuşmudur ...
Olmuşsa ne demiştir ..
Bilen duyan varsa buraya taşırsa sevinirim arkadaşlar ...

Not font kurbaa
narcicegi
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #16 : 02 Eylül 2010, 09:45:02 ÖÖ 09 »

Google dan aradım ama bulamadım Ozanca...
Sadece tahmin edebiliyorum ki,
Atasoy Müftüoğlu ve Kürşat Atalar sandığa gitmez
İhsan Eliaçık ve Ebubekir Sifil "evet" der gibi...
Rahmetli
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #17 : 02 Eylül 2010, 09:56:53 ÖÖ 09 »

Olayı çözmüş Narçiçeği... Aslında ta baştan beri kimin ne olduğu, hangi safta ve saflıkta olduğu ortada... Ama İhsan Hoca kapitalist dönüşüm endişesiyle sandığa gitmeyebilir gibi me geliyor.

İyilik su gibidir, içmeyen ölür...
bbetull
bbetull
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #18 : 02 Eylül 2010, 10:29:04 ÖÖ 10 »

Mustafa İslamoğlu, Cuma Hutbesi: Referandum- 2 (13.08.2010)   DEVAMI ;

Bu bir referandum değil, seçim değil, bu bir hayat memat meselesidir.Bu sizin kendi iradenize sahip olup olmama meselesidir...Sadece oy vermekle yetinmek, pasifliktir.Allah önünüze bir fırsat çıkardı. Allah rızası için bu milletin tepeden inenlerine " artık bize çocuk muamelesi yapmayın, artık bizi aptal yerine koymayın" deyin ve meselenizi sahiplenin...Devletin imanı, adalettir. Bu referandum, devleti adalete davet ediyor. Devleti kimlerin yönettiği önemli değildir, önemli olan adaletli mi adaletli değil mi, bu önemlidir...

narcicegi
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #19 : 02 Eylül 2010, 10:55:10 ÖÖ 10 »

M.İslamoğlu diyor:
Alıntı
Devletin imanı, adalettir. Bu referandum, devleti adalete davet ediyor. Devleti kimlerin yönettiği önemli değildir, önemli olan adaletli mi adaletli değil mi, bu önemlidir...

Bu ifadeleri i İhsan Eliaçık da kullanıyordu galiba...Değil mi Rahmetli?
kayipkentli
Aktif Üye

« Yanıtla #20 : 02 Eylül 2010, 11:38:19 ÖÖ 11 »

Selamlar saygılar...

İhsan abinin referandumla ilgili düşüncesi merak edilmiş.Merak edenler için ben cevab vereyim dedim.

İhsan abi EVET ya da HAYIR demeyeceğini. Egemenlerin bu oyununa alet olmayacağını.Bunun EVET AMA YETMEZ'ciler gibi algılamadığını..Bu EVET'i SAHTEKARCA bulduğunu dile getiriyor.

İhsan abi 12 eylül mağduru birisi olarak "HAYIR" zaten demeyeceğini, Ama bu EVET'in de bir makyaj olduğunu... Makyajlanmış bir yasaile karşı karşıya olduğumuzu, Bu evet üzerinden AKP zihniyetinin ABDESTLİ KAPİTALİST duruşunun güçleneceğini....

Yıllarca mağdur bir şekilde yaşayan, hiçbir şekilde arayıp sorulmayan,  12 eylül mağduru bir kuşağın acılarının rüzgarını arkasına alan AKP'nin, 12 eylül anayasasını TARİHE GÖMMEK gibi bir argumanla insanları oyaladıklarına, bunun gerçek bir 12 EYLÜL KARŞITLIĞI olmadığına inanıyor....

O yüzden yakın dostu SIRRI SÜREYYA ÖNDER gibi düşünüyor ve Sırrı Süreyya şöyle düşünüyor:

"Şunu açıkça söylemek istiyorum: Bir kere, ben bu referandumun tasarlanış ve sunuluşuna esastan itiraz ediyorum. Yedi yıllık AKP iktidarında halkın karşısına bir “anayasa değişikliği” imkanıyla ilk defa (ve tek defa) çıkılıp da, ülkenin temel meselelerinin hepsine teğet geçilmesini ve “halktan bir kez daha icazet alma” görüntüsü yaratılan bu evet/hayır ikilemi mantığını reddediyorum.

Siyasi partiler ve seçim kanununu değiştirmeyen, dokunulmazlık konusunda verdiği sözleri unutan, gerek kendi parti işleyişinde gerekse ülke içi sorunların halledilişinde hiçbir şekilde “demokratik mekanizmaları” işletmeyen iktidar partisi, bir yanıyla açılımdan bahsederken, diğer yandan en son Hrant Dink’in katline yaptığı açıklamada olduğu gibi, milliyetçi ve kabul edilemez argümanları elden bırakmamaktadır.

AKP’nin en yetkili temsilcileri, verilecek “evet” oylarının yüzde 99′unu kendilerine verilmiş oylar olarak mütalaa etmektedir.

Yöntemsel olarak bu platforma çekilen, egemenler arasındaki bir dalaşmaya “evet” oyu vererek taraf olmam mümkün değildir.

Türkiye’nin emekçileri ve yoksullarının temel sorunları bu anayasa paketi içinde yoktur. Ayrıca, hükümetin bu referandum sonrasında temel insan haklarını genişletmeye yönelik bir çaba içinde olacağına dair en ufak bir emare de yoktur. Yoksullukla beraber Türkiye’nin ikinci temel meselesi olan Kürt sorununda AKP’nin ne kadar zalimane, bütün bir halkı tanımayan, onları ancak “AKP’lileşirse” dikkate alacağını ima eden bir politika takip ettiği de herkesin malumudur.

Halkın göstermelik iradesini bile yok sayarak, Anayasa Mahkemesi tarafından dizayn edilen bu referandum paketine katılarak meşruluk kazandırmam söz konusu olamaz"
Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #21 : 02 Eylül 2010, 12:18:52 ÖS 12 »

oo ne güzel.. bunu okuduğum iyi oldu..
Boykot'a devam Smiley
gurbetci
Daimi Üye
**

« Yanıtla #22 : 02 Eylül 2010, 07:52:04 ÖS 19 »

Doğduğumuzdan itibaren herşeye EVETdedik .Okula gittik hergün yemin ederek içeri girdik.Bu sistemin öğrencisi,öğretmeni ,hocası ,memuru olduk buna"EVET"dedik.Tatil günlerini  kabul ettik.Mahkemelerini ,okulunu,hastanesini her türlü kurumuna "EVET"dedik.Çocuğunu okula yazdırmayıp boykot eden  arıyorum.Öğretmen ,hoca olup aylıkları hesaba yattıktan sonra konuşan değil.Bu düzenin memuru olmam diyeni arıyorum..Cumartesiyi,pazarı kabul etmiyorum deyipte ,patronunu boykot edeni arıyorum.Arkadaşlar nerede olursanız olun tarafsınız...Ben "EVET"tarafındayım.Mazlumların tarafındayım.28 Şubatın bir daha gelmemesi için,12 Eylül ve daha önceki darbelerde bu millete maddi manevi çile ,zulüm,işkence ,acı çektirenlerin tarafında olamam.Boykot ederekde; istesenizde istemesenizde bir taraf olacaksınız.Allah bize sadece refarandumu sormayacak...Şimdiye kadar hayatın her alanında ,herşeye"EVET"deyip, "Aman menfaatlerime dokunmayın da ne yaparsanız yapın "deyip,sonra önüne sandık gelince BOYKOT ediyorum yada HAYIR diyorum demek.............ne kadar anlamlıdır?
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #23 : 02 Eylül 2010, 11:50:28 ÖS 23 »

Referandum konsuunda en etkileyici muhalefeti Sayın Eliaçık ve Sırrı Süreyya Öndere nisbet edilen sözlerde buldum işin dogrusu ...
Ne kadar oy kullanmak şirktir tarzı açıklamaları tuhaf karşılasamda ...
Bir okadar bu bir vebaldir , ibadettir tarzı açıklamalrıda tuhaf karşılıyorum ...
bu noktada ilk kez İslamoğlu ile zıt düştük ..Smiley
Çunku ne kadar bu şirktir örnegi getirilirse inanıyorumki bu bir siyasettir örnegide getirelebilir ...
Tamamen bakış açısı ile ilgili bir durum bence ..
O yuzden işi "siyaset" alanı dışına taşımamak kanaatimdeyim ..
Ki zaten tarihimiz "siyaseti" "itikada" taşıyanların kavga ve çekişmeleri ile dolu ...
Benim pencereden durum böyle Smiley
Selamlar ...

Not font kurbaa
m.ufukalp
Mehmet Ufukalp
ÜYELİĞİ SİLİNDİ
*

« Yanıtla #24 : 03 Eylül 2010, 01:00:35 ÖS 13 »

Oy kullanma konusunu habbeyi kubbe yapar hale getirmemek gerekiyor. Bu konuda müslümanlar birbirine hoşgörü ile bakabilmeli.

İslamın yeminli düşmanları olan HAYIR cephesine tümden karşı olmakla birlikte dileyen kardeşlerimiz EVET desin, dileyen de hiç sandığa gitmesin. Oy kullanmayı şirk kalıbına sokmak pek makul bir tavır olmasa gerek.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: