ahmet gerçekARSAN.

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > Mizah > ahmet gerçekARSAN.
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > Mizah > ahmet gerçekARSAN.
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: ahmet gerçekARSAN.  (Okunma Sayısı 3046 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
erbaiin
Süper Aktif Üye

« : 31 Mayıs 2009, 07:53:55 ÖS 19 »

Gerçek sofurazzi eski mahallesinden bildiriyor!

Ey ahâli, taklitlerimden sakınınız. En gerçek “Arsan” burada yazıyor!

Ahmet gerçekARSAN

Mahalleden çıkalı ne çok olmuş! Minare gölgesi, davul tozu, kaz kanadı görmeyeli de… Baktım, âlem değişmiş, yeni patronlar da fıkır fıkır dedikodu istiyor; hem de bizim eski mahalleden. Hele “büyük” bir gazeteyi de benim adıma birileri fena halde işletiyor: Dedim Ahmet, yap-Arsan yapa-Arsan sen yaparsın, kot-Arsan kot-Arsan sen kot-arırsın bu işi. Eski tozlu sakalımı, takkemi, şalvarımı alıp şöyle İsmailağa’dan girip İskenderpaşa’ya geçtim; ordan Nurtaşı’na uğrayıp şakirtlerle halleştim, badehu Tophane’ye akıp İlesam kırıntıları devşiriverdim. Nargilenin marpucundan, gevşek Facir abinin pabucundan sizin için gıybetler, dedikodular derledim.  Neler öğrendim, neler! Duyunca apışacak, şak diye yere yapışacaksınız! Hadi bakalım haftaya görüşürüz! (Ha, bu arada söyliyim ben Ahmet Hakan diyilim, beni bilse bilse Gültekin bilir demiştim; bilenler bilir. Ama bu dunyabizim den Asım Gültekin! Nihooho!)

Neler oluyor Fatih’te?

* Şu eski ateşli devrimci, yeni fırıldak İslamcı orta yaşlılar iyice “double” oynar olmuşlar. Hacı yağı şişeleri yine cepte duruyormuş, şalvarlar, yakasız gömlekler mahallede aynen devam ediyormuş ama bilin bakalım esans şişelerinin içine ne koyduruyorlarmış? Tabii ki şişenin üstünde yine “Medinenin Gülü” yazıyormuş ama içine Hıristiyan Diyor, Armani ve Calvin Nelayn! Parfümü dolduruyorlarmış. Yaa. Sulukuleli Facir abi söyledi. Yemin de etti. Yaa..

* Şalvarlar, yakasız gömlekler de boşuna bol değilmiş. Mahalle terk edilip Etiler, Ulus ve Ortaköy, âlemlerine akılmadan önce hooop çıkarılıp spor sırt çantasına zula ediliyormuş. Alttan da kısa şortlar, janti tişörtler, künyeler, bilezikler, küpeler çıkıyormuş. 99’luk gül ağacından kokulu tesbih de aksesuar olarak boyna asılıyor, sarık da yine monşerlik olsun diye boyuna dolanıyormuş. Ben de Fâsık abinin yalancısıyım.

Vay vaay, günah sıfırlamak ha!

* Vesvas abi anlattı: Nişantaşı’nı sonradan görmüş yeni İslamcılar, Umre’ye gidiyor gibi valiz hazırlayıp helalleşip, Cote de Azur’a, Dubai’nin sım sıcak âlemlerine akıyorlarmış. Dönüşte de transit geçişle umre yapıp, günahları sıfırlıyoruz sanıyorlarmış. İnanmıyorsanız ölümü görün! (Ne, “Görelim n’olucak!” mı, küstüm size!)

* Bu da Hannas kardeşin tüyosu: Hareketli İskenderpaşa gençleri, işe gitmeden önce sabah namazına “Eyüp Sultan’a gidiyoruz!” diye toplaşıp namaz sonrası Balat sahillerinde oto teybi marifetiyle kolbastı oynuyor, kurtlarını döküyorlarmış. Ya, şaşırdınız di mi? 

Bak sen şu neo-sofilere!

* Uyanık beyler, 5 yıldızlı haşema otellerinde denize haşedoyla gidiyor, hanımlarından ayrılınca alttan mayoyu fayrap ediveriyorlarmış.

* Teşvikiye’yi mesken tutan Fatih’in bazı akıllı-uslu kabak çiçekleri, penthouse katlar tutup, Cuma akşamları 40 Yasin okuyup, hatim cemiyeti yapıyorlarmış. Bu toplantılardan etkilenen Özdemir İnce de duaya başlamış. “Tanrım, bizi Atamıza laik eyle ve şeriatçılardan kurtar!” diye yakarıyormuş.

* Bizim eski mahallede çapkınlık felaket artmış. Kâzif abi anlattı da afalladım. Ben bile şaşırdım dediysem inanınız ey kâriler. Fatih’te ismi değişen mahallelerden birinin adını Dallas yapsalar yeriymiş hani. Müftülük civarında iş tutan Kâzif abinin verdiği bilgiye göre bazı hanımlar “Kocalarımız dini nikâhla maceralar yaşayabiliyorlar da, biz niye yaşamayalım. Biz de dini nikâh kıydırsak ne zararı olur!” diyorlarmış. Müftü bey okuyunca füc’eten gideyazmış haberiniz olsun.

Ey sevgili kâri, bendeniz zehir hafiyeniz Ahmet gerçekArsan, hikayelerim bu; eğer yutArsan! Maillerinizi helecanla bekliyorum.

Ahmet gerçekARSAN Eski Mahalle'den bildirdi!

ahmetyutarsan@hotmail.com

www.dunyabizim.com
erbaiin
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2009, 12:46:55 ÖS 12 »

AHMET gerçekArsan 2. yazısıyla
eski mahalleden bildiriyor!

Nişantaşı, Ulus, Teşvikiye melek üçgeninde Haziran ortasının tüm sıcaklığını iliklerime kadar hissederken, geçen hafta eski mahallem yine çok hareketliydi ey sevgili okurcular. Size ne vesveseler, ne dedikodular, vehimler, kazifler derledim bilemezsiniz. Fâcir, Fâsık ve Vessas beyler bu ay da boş durmadı. Ne buldularsa yetiştiriverdiler bana! Ya kendinize dikkat edin, ne olur ne olmaz! Hadi geçelim bu haftaki gündeme:

* Bu İslamcılar yine coştu, ne arşın kaldı ne endaze! Bakın Teşvikiye’ye yeni yeni dadanan eski kulağı kesik Çarşambalılı, Dramanlı, Yavuz Selim’li Fatih eskileri, “Bakın Teşvikiye’yi de kendimize benzettik, burada da nihayet Saray Muhallebicisi açıldı” diyolarmış saf saf. Bilenler de “höö!” olup, tansiyonu düşüp afallıyorlarmış.

* “Düne kadar Cevşen muskası takıyorduk, yine olsun. Ama yeni mahalle için ‘şirinlik muskası’ niyetine Nutuk’u, Gençliğe Hitabe’yi, Bursa Nutku’nu Cevşen gibi gümüşten deriden kaplatalım, boynumuza asalım, jest olur!” diyenler peyda olmuş. Daha ileri giden bazıları da her Perşembe saat 9’u 5 geçe Nutuk mukabelesi yapalım, ay yazıktır!” moduna girmiş. Hepsini Vesvas abi anlattı. Yapanlar bile varmış. Hatta kendisi birinde Nutuk’un son kısmına denk gelmiş de hâzirûn okuduklarını cümle inkilâp şehitlerinin ruhlarına hediyye eylemişler! Yaa, çok abarttım di mi? Böyle ama..

Masonluk da artık öcü değilmiş mahallenin kabuğundan sıyrılmış birileri için. “Canım insan hem Fener’i hem de Milan’ı tutabildiğine göre, biz de niye hem Nurcu, hem de Mason biraderi olmayalım ki!” diyorlarmış. (Sembollerinin ortasında da G değil F harfi varmış!) Fâsık abi dedi ki, “Benim tefanide zirveye ulaşmış (33’üncü derece!) Nurcu biraderlerim var dedi. Yalanım varsa şurdan şuraya şey olmasın dedi. Fâsık abi yalan mı söylüyecek! Şu kadar yılın Karagümrüklü barbutçusu.

* Fatih’in göbeğinde imamlık yapıp da hafta sonu izinlerinde namaz kılmayan, ya da görevli olmadığı gün sabah namazı için evinin yanındaki camiye gitmeyen, ezan sesinden rahatsız olan din görevlileri varmış. İnanmadım ama Facir abi elindeki kemiği yalayıp yemin etti. Yalanım varsa burnum önüme aksın dedi. Ben de ağzım açık dinledim. Benden taşıması!

Ha bi de aralarında yoga meselesinde niyet olur mu olmaz mı tartışması çıkmış. Bak buna gülmekten kırıldım. “Niyet ettim sabah yogasının ilk oturuşuna” diye yogaya başlayan Hamdun adlı vatandaş az daha sopa marifetiyle nirvanaya ulaştırılıyormuş. “Yuh artık!” demiş yogi-guruları, “Biraz kendinizi aşın! Oldu olacak aptes alıp, cemaatle yapalım bari yogayı!” demiş. İçlerinden biri “Ben zati hep aptesli geliyom” demiş. Tartışma zor bitirilmiş. Yaa. Şimdi bi haber aldım ki tam evlere şenlik! Gizli gizli yoga yapan İskenderpaşalı gençler ise yeni bir radyo kuruyormuş. Adı da “Çakra FM”. (Akra’ya nazire!) Bak bak bak! Daha neler duyacağım.

Eski mahallede ‘in’ler ‘out’lar

Eli kalem tutan, sağda solda çiziktiren neo-İslamcı dantellerde aslında “Ahmet Arsan benim biliyo musun!” havası basmak moda olmuş. “Ertuğrul’la iyi görüşürüz, yaz dedi kıramadım. Ama sakın kimseye söyleme!” diyorlarmış. Şippik gökkuşağı yeni yetme bayan mesturelerden inananlar da ağzı açık dinliyorlarmış.

- Eski mahallede tereyağlı sıcak irmik helvasıyla kaymaklı buz gibi dondurma yemek moda olmuş.

- İ-pod’a yüklenen Südeys hatim dosyasını sürekil açık bırakan toy gençler, arkadaşlarına “Şakirt! Dün iki kez hatim download ettirdim! Kafadan sevap (save up) bonuslarım ‘top’ oldu!” diyorlarmış.

Bendeniz zehir hafiyeniz Ahmet gerçekArsan, derûnumdaki cîfeler bunlar; eğer yutarsan! Bu yazıyı acil servisten zor yetiştirdim. Ağrılar sızılar içinde. Çeşme’den buharlı su içerken sol kolumun humorus (şaka) kemiği kırılmış. Böyle yani acılar içindeyim, neyse. Bana çok geçmiş olsun. Bakın geçen hafta da söylemiştim, ben Ahmet Hakan diyilim. Anlaştık di mi? OK. Geçmiş olsun maillerinizi tarifi mümkünsüz bir ihtilâc tufanı içünde bekliyorum.

Ahmet gerçekARSAN + www.dunyabizim.com
erbaiin
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2009, 11:57:20 ÖÖ 11 »

Islak Mendille abdest olur mu?!

AHMET GERÇEKARSAN
Önemli not: Taklitlerimizden sakınınız.

Öyle isim mi olur?
Kayra, Bayru, Durul. Yeni neslin isimleri böyle. Öldükleri zaman imam efendi ne diyecek? “Kayra kardeşinizi nasıl bilirdiniz?” (Saldım çayıra, Mevlam seni Kayra!)

Okunmuş ÖSS
Haziran ayı neydi öyle. Daha da içinden çıkamadık. Bizim yeni mahallede de bir furya vardı ki sormayın gidebilir. Terakki, Fevziye, Işıl, Mışıl liseleri derken cümlesinde bir heyecan bir heyecan. ÖSS’ciler, SBS’ciler. Aileler dışarıda. Aynı heyecan, aynı halecan. Uyanıklar okunmuş pirinç, okunmuş kalem, okunmuş ice tea, kola vs satıyor. Hadi okunmuş şekeri anladık da okunmuş jelibonu da ilk defa kapı önünde gördüm. Sordum, Ogan efendiler pirincin tanesini 10 avroya okuyormuş. E, at least 7 pirinç okunduğunu düşünürsek ve kapının önünün Yeni Cami önü gibi olduğunu tahattur edersek iyi iş. Aklıma bir sınav sorusu geldi: Oracıkta şaka olsun diye sormaya çalıştım, gerilimi daha da yükselttiğim için fena azar yedim. Ama size sorabilirim:
“Her biri 7 adetten 2,5 milyon öğrenci kaç okunmuş pirinç yutmuştur? Sınavların rekolteye etkisi nedir?”

Kimi köpek, kimi kitap gezdirir
Cehalet yarışı moda oldum. Her mahalle böyle, ne yaparsınız. Ahmet Arsan’ım diye demiyorum. Geçenlerde kafede kulak kabartmıştım. Birisi, “Üniversite’den beri elime kitap almadım biliyo musun” dedi. Öteki, “O ne ki, ben liseden beri almadım. Hatta lisede de aldım sayılmaz.” dedi. Ürktüm yahu. Peki, hiç kitap almamışlar mı? Almışlar canım. Çıkan her Altan, Şafak, Kiremitçi, Kulin, kitaplarını alıyor, şebek yavrusu gibi ellerinde gezdiriyorlarmış. Ama sorulunca, “Ha, yeni aldım, daha bakamadım”larla idare ediyorlarmış. Ah ne kültür ne kültür; paldır kültür!

Muhterem paşa dede hazretleri

Yeni mahalleye yeni taşınan eski Çarşambalılar, antikacılarda ne kadar şömendüferli köstekli saat, eski avizeler, şamdanlar, halılar varsa alıcı oluyormuş. Meteliğe fırça sallayan Güzel Sanatlar öğrencilerine de yağlı boyadan ulema, paşa tabloları yaptırıp, çerçeveletip eve asıyor, soranlara da, “Ha rahmetli büyük dedemiz Ebul Ula Mevlânâ Abidik Efendi” diyorlarmış. Tabii kimse de yemiyormuş. Bizim ulema torunu dışındaki herkes durumu çakıyor, kiss kiss gülüyorlarmış.

Yeni yeni icatlar
Geçenlerde Şakirin Camiine gittik. Benimle gelen eski mahalleden arkadaşlar küt diye içeri daldılar. Yahu abdestiniz var mı, vudu’ vudu’ dedim. Onlar, “Oo, wodoo” ha, büyü işine girdik demek ki!” diye benimle maytap geçtiler. Gördüğünüz gibi “kuru namaz” modası giderek yayılıyor. Önceleri olur mu diyenler, biraz sonra “ay aslında benim de kalbim temiz” diyip, abdesti boşveriyor. Ya, inandınız değil mi? Ben dahi inandım efendim. Bazıları ıslak mendille abdest alıyor, bir başka güruh ise “Yahu onda alkol vardır, hacı yağlısı olsa neyse!” deyip itiraz ediyormuş. Ben anlamadım. Kendim şahsen ne kadar çakal da olsam namazı, abdesti boşlamış değilim. Malum ne demişler, hırsızlık evimin harcı, namaz boynumun borcu. Ya işte böyle.

Günlük post-it’im
- İslamcı jet sosyetenin hızlı bireylerinden Fırdöndü hanım ziyaret edilip, Alkent dedikoduları dinlenecek. Gasteye yazılıp, “yaa, bizden kaçmaz!” denilecek!
- Kod ismi olarak ara sıra Arsan Lüpen kullanılacak. Ya da Ares de olabilir. En azından Türklük bulaşığı yok. Olabilir.
- Fengşui-plates ortaya karışık yaptıran bi yer açılacak.
- Cîfegül Hanım ve Türedi ailesi araştırılacak.
- Fırdöndü Tesettür Giyim’in defilesine gidilecek. Huşu içinde sema hareketleri izlenecek.
-  Bayan Mesture Değirmentaşı Gökkuşak hanımefendi ziyaret edilip, tüyoları alınacak.

Bendeniz zehir hafiyeniz Ahmet gerçekArsan, derûnumdaki cîfeler bunlar; eğer yutarsan! Bakın geçen ay da söylemiştim, ben Ahmet Hakan diyilim. Anlaştık di mi? Kolum da iyileşiyor. OK. E-postalarınızı tarifi mümkünsüz bir mania tufanı içünde bekliyorum.

www.dunyabizim.com
hakanalper
Daimi Üye
**

bana gelince; düşmanlarmdan daha fazla ya$ayacagm!

« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2010, 05:17:59 ÖS 17 »

Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

özellikle son yazıya....  Hayret Hayret Hayret Hayret

:-[ (yazıyı yazana degil, yazının içerigine konu olanlara)

İz telâkkavnehu bi elsinetikum ve tekûlûne bi efvâhikum mâ leyse lekum bihî ilmun ve tahse... Nur-15
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: