merak işte .. :)

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > merak işte .. :)
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > merak işte .. :)
Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: merak işte .. :)  (Okunma Sayısı 44025 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
abdulhamit
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

« Yanıtla #75 : 13 Ağustos 2010, 05:44:30 ÖS 17 »

Alıntı
Maxpayna
doğrudur abdulhamit abi ile az mı tartışmıştık; abdulhamit abi seni yordum üzdüm kırdım ise tekrar özür dilerim hakkını helal et . ama korkma bak aslan gibi ozanca var senin bayrağını taşıyor

O ne kelime ! Beni Üzdün ve kırdın ise de hakkım helal olsun sana. Sen de helal et. Zaten Tartışmalarımızın tek bir ana gayesi var. O da islami bilinçlenmeye ve Güzel bir islami düşünceye sahip olmak değil midir ?

İtiraf etmeliyim ki senin pek çok düşünceden istifade ettim. Mesela Nebinin mekkede iken Mekke müşriklerinin ileri gelenlerine taviz vermeden, ( Gel seni reisimiz yapalım ) ve mücadelene öyle devam et. Önerisini elinin tersiyle itmesi ve taviz vermemesi ile konuyu çok iyi anlattın ve etkiledin beni.

saygılar 
abdulhamit
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

« Yanıtla #76 : 13 Ağustos 2010, 06:07:48 ÖS 18 »

Alıntı
Kutbay
Abdülhamit hocamın eski siteye ve özellikle de bu siteye katkıları müthiştir.

Hakkınızı helal edin hocam

Helal olsun .

Ancak Sizlerin de Hakkınız tüm üzerimizde pek büyüktür. BU güzel siteyi açmakla hayırlara vesile oldunuz. Asıl siz hakkınızı helal ediniz.

İNSANLARIN EN HAYIRLISI İNSANLARA EN FAYDALI OLANIDIR DEMİŞ SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ.

EN HAYRA VESİLE OLACAK İŞ YAPTINIZ.

Allah ecrini kat ve kat versin.

Not: Bazı  kardeşlerim özelden sağlık durumumu sormaktadırlar. Bir bilgi verecek olursam
Allaha hamd ve ona sonsuz şükür olsun ki, Sağlığım allahtan gelen bir lutuf ile hemen hemen iyileştim sanırım . Tedavilerim olumlu sonuç verdi ve veriyor. Şu sıralar iyiyim. Daha önce sık sık kontrollerim olmakla beraber artık 3 ayda bir kontrole gitmekteyim.
ISIK
Daimi Üye
**

« Yanıtla #77 : 13 Ağustos 2010, 07:06:41 ÖS 19 »

şık şık da kim ki oziii

ayrıca tuva,şimşek ve mıratı yazmayı unutmusum.onlarıda eklemeden gecmeyelım

Ucmus bu ucmus diyenleri duymuyorum,
ben ruhum uyumuyorum
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #78 : 14 Ağustos 2010, 10:56:36 ÖÖ 10 »

Alıntı
hakanalper

Eyw.. h.b..
erkekler toplantısını da iyi hatırlattın, yine gundeme alabiliriz..
memleketine gelirsen! gorusurz tabiki.. ankaradakiler genelde kayseriyi pek memleketi gormezler de... Roll Eyes

şu an genel toplantı önerimi değerlendirelim derim (imkanlar var ise)
onun haricinde erkek toplantısı da gündemimizde olsun. genel olmazsa erkek erkeğe takılırız.
memlekete gelince; her nerede olursak olalım memleket = kayseri
iş nedeni ile artık eskisi gibi uzun soluklu ziyaret yapamıyorum günübirlik gelip dönüyorum. ama inşallah birgün rahatsız ederiz diyelim...

hele şükür geldin ışık....
arkadaşlar biriniz şunu bağlasın yine kaçmasın...!!!   Azn Azn

Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #79 : 14 Ağustos 2010, 12:53:32 ÖS 12 »

Cheesy Cheesy Cheesy

aman ALLAHım bu başlıkta ki yazılanlar neydi böyle kabul günümüdür nedir... Grin
butün site sakinleri birbirlerine arkadaşlıklarını ve dostluklarını ilan ediyorlar...  Hayret
maşaALLAH maşaALLAH...

Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #80 : 19 Ağustos 2010, 03:20:45 ÖÖ 03 »

Bismillah....

Sadece bu gün değil, her gün kendimle hesaplaşıyorum. Bu gün (şimdi) açıkcası terledim. Zorlandım.
Hamit Abi, helal olsun, est. Maxpayna, .biz kardeşiz.

AyşegülüM, Hülya ablaM, Talia canıM, sevgili Ozanca kardeşiM ve değerli Kutbay abiM ...

Ciğerinden Kalemine kan çekerek bir umut beslediği bu gençlik tarafından hüsrana uğratılan Üstat Necip Fazıl Beyden böyle ulu orta bahsederken yüzüm kızarmıyor değil. Sanıyorum, gelip karşıma dikilecek (bütün o haşmetli ruhaniyetiyle Smiley)))) ''.....Ne hakla! Hangi yüzle nermin efendi ?!!!!" diyecek diye ödüm kopuyor!...Smiley Şimdi ki duygularımı ondan daha güzel izah edemeyeceğim için buraya davet ediyorum sözlerini.
Hani "Muhasebe" de diyor ya;

Ben artık ne şairim, ne fıkra muharriri!

Sadece, beyni zonk zonk sızlayanlardan biri!

Bakmayın tozduğuma meşhur Bâbıâlide!

Bulmuşum rahatımı ben de bir tesellide.

Fikrin ne fahişesi oldum, ne zamparası!

Bir vicdanın, bilemem, kaçtır hava parası?

Evet, kafam çatlıyor, gûya ulvî hastalık;

Bendedir, duymadığı dertlerle kalabalık.

Büyük meydana düştüm, uçtu fildişi kulem;

Milyonlarca ayağın altında kaldı kellem.

Üstün çile, dev gibi geldi çattı birden! Tos!!!

Sen cüce sanatkârlık, sana büsbütün paydos!
......

Merak edenler sonuna kadar bulup okusun artık...
Ne ki üstatla farkım; bişey yapmamanın sancısını,bişey yapıyormuşun tesellisine tercih ettiğim.
Elbette site bensiz gayet güzel yürüyor, tabi ki hiç kimse olmazsa olmaz değildir. Ve eminim yıllar süren dostluğumuzun hatırıdır ‘bizimle olmaya devam et’ talepleri. Bunu anlaya biliyorum.
Değerli Dostlarım; Ben Allah’ı çok seviyorum. Rızasını istiyorum. Cennette olmayı diliyorum. Cehennemin Şiddetinden, kıyametin dehşetinden çok korkuyorum. Şimdi Bu üst taleplerime giden yolun İslami düşünceden geçtiğine hadi beni ikna edin? Aklımı ikna edin. Bütünüyle hayr deyin. Çünkü içimde ki mahkemede, içinde bulunduğum durum hayr-şer sorgu odasından geçtikten sonra dünyayı zevkle karşısına alabilen biriyim. Maalesef. Evet. Benim imtihanım tevbelerim olmadı hiç.(kardeşlerim oldu)
‘oyalanma’nın kurani karşılığı hele ki bu kadar orta da iken.
Elbette ki diğer herkes gibi günahlı yaşıyorum. Bunu alışkanlık haline getirmek ve sevap maskesi giydirmek başka bişey.

Umarım anlaşılmışımdır.

Bu arada her ne kadar muhataplarım belli ise de; tanımayanların, kendini bişey sanıyor, naz yapıyor vs. düşünceleri olur ise köpek nefsimi ulu orta şımartacak değilim.Aynada aksini her an görüyorum…

Lakin gün ola; bizim site okula döner de, içinden otları ayıklayacak ciddi bir eğitim müessesesi olursa… örneğin İslam düşünce tarihinin kodlarının izini süren tarihi bir çalışmaya niyetlenirse… o zaman  ALLAH  için Adam gibi bir çocuk ölürken oyalanmamış hissederim kendimi. Ve ALLAH için üstüme düşeni yaparım Allahın izniyle…

Allaha emanet olun

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
vesâir
Süper Aktif Üye

I'm muslim don't panic

« Yanıtla #81 : 19 Ağustos 2010, 03:37:28 ÖÖ 03 »

Alıntı
Lakin gün ola; bizim site okula döner de, içinden otları ayıklayacak ciddi bir eğitim müessesesi olursa… örneğin İslam düşünce tarihinin kodlarının izini süren tarihi bir çalışmaya niyetlenirse… o zaman  ALLAH  için Adam gibi bir çocuk ölürken oyalanmamış hissederim kendimi. Ve ALLAH için üstüme düşeni yaparım Allahın izniyle…
bunu sen yapmayacaksan kim yapıcak sorarım ...emin ol herbirimiz istiyoruz bunu ancak öncülük yapıcak kişi aramızda değil
(ben haddimi aştım ama seni seviyorum ne yapayım )

"HAK İLE MEŞGUL OLMAZSAN ,BATIL SENİ İŞGAL EDER"
Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #82 : 19 Ağustos 2010, 09:45:14 ÖÖ 09 »

tamam serenderim..
anlayamadığım kısmısı şu:
ben de Allah'ı çok seviyorum.. Aynı korkular ve umutlar arasında yaşıyorum..
Peki buradaki hata/yanlış olan şey nedir ki biz göremiyoruz..
Öyle söylüyorsan;
O zaman bizi düzeltmeli/uyarmalı değil misin?
Bizler hüsrandaysak..
Bana/bize Hakkı tavsiye etmen gerekmiyor mu?

Şu okul projesinde Sevgili Vesair'e katılıyorum..
Madem böyle birşey aklından geçiyor.. Yol/Yöntemini de sen bilirle..
Öncü(lerimizden birisi) ol..
Öncüler nasıl geçiyor vahiyde.. Kazanımı da bir düşünsene..
(ki ölçümünü yapabilirsin.. aileyiz demiyor muyuz bize.. gerçek hayatta yansıyor mu/yansımamış mı çok rahat ölçebilirsin.. aksi olursa hepimiz vazgeçelim.. 1 saat yahu.. söz 1 (veya 2 saat) sonra biz seni kovarız Smiley olmaz mı?)
Evet, Hepimiz girişelim böyle olursa..
Daha fazla zaman kayıb etmeyelim.. Öldürmeyelim zamandaki hayatımızı.. Hayırlara dönüştürelim..

Ve anlamadığım durumlardan birisi de senin tümden silmen burayı..  hani toptan red, toptan kabul yoktu.. ayıkla pirincin taşını hadi..
Mesela 1 saatini ayırsan bizlere ve tefsir/siyer gibi çalışmaları bu saatte bizlere aktarsan.. bizleri yönlendirseniz diğer ağabeylerimizle birlikte..
Biz zaten geri kalan saatlerde senin işaretlerini anlamaya çalışmakla geçireceğiz.. (hani bazen anlaşılmıyorum diyorsun ya.. kitap defter araştırmaktan zaten senin hızına kendi adıma diyorum anca yetişirim..)

ve tümden hatalı bir yer oluşturduysa hayatında mesela benim doğmam (ve aslında çoğu kişi seni bu özelliğin ile anıyor en önemlisi arıyor olması) hiç önemli değil mi? 
bu da tümden terkini engelleyen sebeplerden birtanesi bence..

...

hayırlısı ile sonuçlandırsın Allah!

Qani
Aktif Üye

« Yanıtla #83 : 19 Ağustos 2010, 10:18:00 ÖÖ 10 »

sanırım hiç kimse burada olmasını bir mücadelenin parçası olarak düşünmüyordur.

"burada vakit kaybetmektense kendimi daha iyi işlere adarım" düşüncesi takdire şayan elbette. ote yandan mesela Necip Fazıl'ın işaret ettiği militanlık durumuna erişememekten dolayı kendi kendini yiyip bitirende olabilir. bu durumu aşanların kimisi Afganistanda gönüllü olarak bulunuyor. Ancak varacakları sonuç konusunda şüphelerim var (aslında şüphem yok sonuçtan eminim). şahsen yardımsever insanları, başkaları için zamanını harcayan insanları ilgi kimi zamanda özenerek izlesemde aslında temelde insanlığın kurtuluşunun küçük yardımlardan, sadaka ve geçiçi sevgilerden geçmediğine tamamen inanıyorum.

yazdıkalrımı konuyla alakası olmayan şeyler olarak görürseniz silebilirsiniz Smiley
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #84 : 19 Ağustos 2010, 11:12:48 ÖÖ 11 »

Ninesinin torunu gelmiş ...
Bakın bana heyecan varmı hiç ..
Yok ...
Sakinim ..
Niçün ?
Ninesine havale ettim oni ...
Çaydan salep olmaz ..
Rizeliden ne olmaz gençler ...
Ben söylemiyim ...
Ninesine sorsun ...

Not font kurbaa
bbetull
bbetull
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #85 : 19 Ağustos 2010, 11:25:33 ÖÖ 11 »

sanırım hiç kimse burada olmasını bir mücadelenin parçası olarak düşünmüyordur.

bu soru kendiniz için 'burada var olmam da benim mücadelemin bir parçasıdır '' anlamına mı geliyor acaba qani  Roll Eyes Grin
narcicegi
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #86 : 19 Ağustos 2010, 11:55:45 ÖÖ 11 »

Okul projesini ayrıntılı bir şekilde bu akşam iftarda , inşaallah  senden dinlemek istiyorum Serender.
Eğer daha anlamlı şeyler yapalım diyorsan öncülüğünü yaparak eskisi gibi bizlere faydalı olabilirsin.Buna inanıyorum...
Ve hoşgeldin diyorum Wink
Qani
Aktif Üye

« Yanıtla #87 : 19 Ağustos 2010, 01:22:01 ÖS 13 »

Alıntı
bu soru kendiniz için 'burada var olmam da benim mücadelemin bir parçasıdır '' anlamına mı geliyor acaba qani 

öyle bir anlam nasıl çıkıyor?
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #88 : 20 Ağustos 2010, 12:49:02 ÖS 12 »

Bismillah…

Vesair canım teşekkür ederim…

Ayşegül; bunu seninle defalarca konuştuk ve zaman zaman bana hak verdiğini de söylediğini hatırlıyorum.

-Kimsenin hüsran da olduğunu filan söylemedim.
Sadece içimdeki sorgu odasın da internet “hayr” notu almadı. Herkes bu sorguyu kendi özelin de yapıyor zaten. Sizde hayırmış bende değil.
 Örneğin bir “oyalanma”dan bahsettim. Hani İsrail oğullarının kırk yıl çölde oyalan(dırıl)ması gibi. Bu onların izzetlerini kaybetmelerinin karşılığı idi. (Şimdi, yeniden kimse üstüne almasın) Umudumuzu kaybetmiş olmayı buna benzetiyorum. Bulduğumuz her metadan putcuklar yaptık sanki? Hatta Hayallerimizi kaybettik.. Sosyal ve siyasal algımız da Allah-u Ekber demeyi hayal bile edemez olduk. (Bunun için hala oy vermenin meşruluğunu tartışıyoruz!? )

-Okul bir fikirdi. Çok da üzerinde düşünülmeden öylesine söylenmiş bir fikirdi. Ciddi çalışmalara-projelere ışık yakan bir fikirdi. Bu işte Toptan reddetmediğimi gösteren bir tavırdı.
-Sevgili vesairin ve senin “hadi yap” demenizi cevapsız bırakmak en güzeli. Bu konuda hiç ama hiç umut yok. Ben öncü olamam. Yolcu olurum.
Yeni bir çabaya hem geçmiş tecrubelerim hem şimdiki gördüklerim girişmemi engelliyor. Ben malımı tanırım hesabı.  Düşünsene Ayşegül basit bir tefsir dersi için (ki tefsire hazırlık toplam yirmi dakikayı aşmaz. Bu konu da başvurabileceğimiz yığınla malzeme var.) ne kadar uğraşmıştık. Ve sonuçta ne kadar başardığımız da ortada. Tabi ki sizi suçlayamıyorum.. İnsan hamuru iyi kullanıldığın da sonuçsuz bırakmaz uğraşanı.(istisnalar bile bişeydir). Biz birlikte yapamadık.

Ve ben seni çok seviyorum Ayşegül. Allah aşkına sen deme bari. Şurada yazmamış olabilirim ama söyler misin ben seni ne vakit ihmal ettim? Senden ne zaman gittim ? terk ettim?

Qani! Sevgili qani; Militan, kendini yiyip bitirmek, insanlığı kurtarmak, boşa kürek çekmek.. noluyoruz?. Keyfine bak sen. Bensiz olmanın keyfini çıkar….

Sevgili ozanca kardeşim.. ninem rahmetli oldu…. (‘ettim’i de ‘ettum’ de da tam olsun)

Merhaba Betül.

Her şey için kocaman teşekkür ederim nar çiçeğiM….

Tekrar yaz(a)mayacağım.

Rabbe emanet olun!

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Qani
Aktif Üye

« Yanıtla #89 : 20 Ağustos 2010, 02:41:28 ÖS 14 »

Alıntı
Qani! Sevgili qani; Militan, kendini yiyip bitirmek, insanlığı kurtarmak, boşa kürek çekmek.. noluyoruz?. Keyfine bak sen. Bensiz olmanın keyfini çıkar….

sensiz keyfi çıkmıyor ki işte
nerede o eski tartışmalar Smiley
Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: