merak işte .. :)

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > merak işte .. :)
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > merak işte .. :)
Sayfa: [1] 2 3 ... 7   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: merak işte .. :)  (Okunma Sayısı 43987 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TaLiA
Emektar Yönetici
*

« : 10 Ağustos 2010, 03:21:32 ÖS 15 »

esselam İslami Düşünce ailesi..

bir merak hasıl oldu ve sorayım dedim   Roll Eyes

İslami Düşünce forumunu nasıl keşfettiniz,

ve düşünceleriniz nelerdir???
vesâir
Süper Aktif Üye

I'm muslim don't panic

« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2010, 07:57:23 ÖS 19 »

nasıl keşfettiniz derken bu nasıl tanıştınız anlamında olmalı .
benim bi blogum var (web günlük) ordaki bi yazıma yorum yazması ile tanıştığımız murat arkadaşımız  vesilesi ile tanıdım siteyi ve tanıdıktan sonra diğer takip ettiğim bir çok forumu bıraktım
 çünkü aradığım forum burasıymış sadeliğini ,kalitesini sevdim Smiley
dokularımız uyuştu ve her gün en fazla girişi ben yapıyorum iddeasındayım ..
tabi sadece paneli ve konuları sevmiyorum
ilginçtir hiç görmediğim ve tanımadığım üyelerinide seviyorum ...
bir çok teklifler ve tehditler aldım ama vazgeçmedim forumumdan  Wink vesselam

"HAK İLE MEŞGUL OLMAZSAN ,BATIL SENİ İŞGAL EDER"
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2010, 12:16:46 ÖÖ 00 »

talia güzel konu bulmuşsun tebrik ederim seni (buraya uygun ikon bulamadım alkış tebrik ok işretleri gibi birşey hayal ediniz)

bundan önceki hayatımda (yani önceki işimde pc başında olduğum için boş kaldıkça islamii yazılar okurdum forum kültürüm yoktu ama kurannesli forum ile tanıştım ve benim ilk forum tecrübem oldu. epey de yerleşmiştim oraya. bir süre sonra mahkeme kararı ile kapanınca açılacak ümidi ile bekledim...bekledim...bekledim..bekledim... bekledim..bekledim

evet hep bekledim baktım tık yok. ben vefakar üyeyim bir siteye girdimmi bırakmam.
neyse baktık ordan umut yok o ara bir yakinim diyeyim bileniniz bilir bilmeyeninize akraba diyeyim bana bizim foruma gel diye çağırırdı konuştukları konuları anlatırdı. hatta bana soru sorardı meğer benden aldığı cevapları foruma yazarmış sonradan gördüm kulağın çınlasın senin emi  Lips Sealed

neyse bir yılbaşı gecesi (sanırım 2007 yılbaşısı idi yanlışım var ise düzeltin) internet kuşu olaraktan hadi geleyim dedim ve bu sitenin önceki versiyonuna girmiş bulunmaktayım.
sanırım üslubum ve aykırı fikirlerim nedeni ile ilk başta "kim lan bu destursuz yaratık" diye epey bi itici bulundum...

hatta baronumuz fiilen karşısına alıp sorguya bile çekti  Smiley  Lips Sealed   ( şimdi şaşırır öyle birşey olmadı sallıyorsun diyecektir ama direk olmasa da dolaylı olarak ya da teşbihte hata olmasın o misal oldu be abi ) Smiley

neyse sonra inşallah arayı düzeltmişizdir bilmiyorum ama hani o hep beklediğim göz ağrım forum vardıya;
o forum sonradan açıldı hatta tekrar gittim ama huzura eremedim ve
ve  şeytan tüyü mü vardır bu forumda bilmiyorum amaaa

çok pis seviyorum bu forumu ve yönetim üyeler dahil herkesi....
mübalağa değil abartma değil burası benim evimdir buradakiler ailemdir emin olabilirsiniz...!!!

forumdan tanıdığım ama hiç görmediğim birini reel hayatta görünce 40 yıllık akrabamı akradaşımı görmüş gibi heyecanlanıyor seviniyor mutlu oluyor ve muhabbetin dibine vuruyorum....

bir de şu var forumdan beni tanıyan reelde beni görünce max bu mu diyorlar. pek uyuşmuyormuşuz. Smiley

sözün özü forumumu ve sizleri çok seviyorum
ay duygusala geçiş yaptım....   Cry Cry Cry

arkadaşlar kusura bakmayın alkolsüz olaraktan sarhoş modundayım o yüzden çeneye vurdu benim;
birisi benim pc nin fişini çeksin şalterimi indirsin ayarlarım bozuldu vidalarım gevşedi ramazan bana yaramadı yahu Smiley

vesâir
Süper Aktif Üye

I'm muslim don't panic

« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2010, 12:32:21 ÖÖ 00 »

çok pis seviyorum bu forumu ve yönetim üyeler dahil herkesi....
mübalağa değil abartma değil burası benim evimdir buradakiler ailemdir emin olabilirsiniz...!!!

....ayarlarım bozuldu vidalarım gevşedi ramazan bana yaramadı yahu Smiley

forum hiç bu kadar pis sevilmemişti  Smiley iyiki mübalağa etmedin hani manyak seviyorum falan olsaydı biz ne yapardık bilmiyorum
bide abi vira bismillah henüz oruç bile tutmadık nasıl etkiledi bu ramazan seni  Grin

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2010, 12:35:05 ÖÖ 00 »

Alıntı
vesâir

forum hiç bu kadar pis sevilmemişti  Smiley iyiki mübalağa etmedin hani manyak seviyorum falan olsaydı biz ne yapardık bilmiyorum

siz de oha falan  olurdunuz hallolurdu yahu Smiley
tamam o işin kaba tabiri idi ama canı gönülden mest olaraktan seviyorum işte...

Alıntı
vesâir
bide abi vira bismillah henüz oruç bile tutmadık nasıl etkiledi bu ramazan seni  Grin

düşün yani daha girişinde kapıda iken böyle çarptı ise beni 30 gün halim harap...  Cry

kardelen
Aktif Üye

« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2010, 12:50:49 ÖÖ 00 »

bir fikrayla giris yapim,,,

birgün bir deliler hastenesinde doktorlar delilere bakmak üzere bir odaya girerler ve deliler yatağın üzerinde zıplıyıp duruyorlarmış bir dotor delilere sormuş neden zıplıyorsunuz diye delinin biri biz mısırız patlıyoz demiş birde yatağın üstünde oturan deli varmış ona sormuş sen neden oturuyon diye oda ben tavaya yapıştım demiş.....  Smiley

islami forumla tanismam bir arkadasin suruklemesiyle oldu...

sonrasi .... buraya yapistim kaldim,,,:)
vesâir
Süper Aktif Üye

I'm muslim don't panic

« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2010, 12:55:09 ÖÖ 00 »

bu fıkrada bi kinaye var ama çıkaramadım  Roll Eyes

Waşta erva!!
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2010, 10:59:59 ÖÖ 10 »

sayın max buraya geçişinizi öyle bir anlatmışsınız ki çok dokanaklı Sad

ama evet yapışıp kalıyor iyikide kalıyor.Bende diyebilirim ki pc'yi en çok

forum için kullanıyorum msn'den de çok Grin

genelde arkadaşlar vesile oluyor böyle güzel işlere banada

sağolsun arkadaş ismen söylemişti forumu bende açıkçası içeriğini

pek bilmiyordum ama içine bir dalınca ''ahanda ben burada bulunmak için varmışım meğer''

dürtüsü uyandı benliğimde ne benlikse mübarek gün geçtikçe şiddeitini arttırıyor.

ya ne yapsam acaba bir pirefabrik ev istetip nabız yoklayana kadar forumda kampmı kursam

baktım iyice yerleşiyorum o vakit dikeriz villayı foruma inş. Grin Grin
Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2010, 01:01:35 ÖS 13 »

yeni başörtüsü takmaya başlamıştım..
yapayalnızdım.. 
o ilk haftamın içerisinde google'ye yazmışım "islam" diye..
bir tıklamayla önceki sitede buluverdim kendimi..
orada "melzo" diye biri vardı.. (ki bu bizim Talia mızdır..)
sürekli yeni yazılar ekliyor, okuyordum.. (ama portal kısmısına..)
forum nedir o güne kadar haberim bile yoktu.. (yönetici olduktan sonra aaa  böyle bir yer varmış diye şaşırmıştım hatta.. gizli bahçemi keşfetmiş gibiydim..)
portal sayfasına yazılar da sürekli eklenmediği için tüm portalı okumuş, yeni yazının eklenmesini sabırla bekliyor, hergün açıp açıp bakıyordum... (malum açlık Smiley başka yerde bilmiyor, ne yapmam gerektiğini de.. öyle bir boşluk.. açlık falan)
sonra kayıt olayım dedim(ki hiç adım atmayacağım/atmadığım da bir durumdu o zamanlar)
sürekli online olduğum için bir gün bir baktım melzo (Talia olur kendisi demiştim ya) bana bir özel mesaj attı.
(Aslında bana yazması için de içten içe yanıyordum.. [Talia bunu bilmezsin bak sen...])
melzo dan da çakıyorum hemcinsim olduğunu.. rahatım bu arada.. )
öyle.. başladı konuşmalarımız.. çok ilgi-alaka gösterdi.. Allah razı olsun kendisinden.. (bakınız Alak suresi.. bence ilk hitabın ilgi-sevgi-alaka gösterilerek olması tebliğde çok önemli)
meğersem site bir kuruluş aşamasındaymış.. yapılanma diyelim.. Talia tuttu beni... yönetici olur musun dedi..
ben anlamam-etmem-yapmamalıyım (bilinç yok çünkü) derkene kendimi yönetimde buluverdim..
o gün bugün buralardayım..
burada paylaşılanlarla bilinç anlamında özellikle serender ve maxpayna ve adını unuttuğum eski ve yeni kardeşlerimiz de vardır.. özellikle yalnız bu iki kardeşimin/dostlarımın paylaşımlarıyla fikirsel anlamda bir bilinç oluşturmaya başladım..

- maxpayna’nın evde kimin meali var diye sorduğu günü.. sonra hiç tanımadığı bir meali söyleyince meal oku
yönlendirmelerini, ilgisini hatırlıyorum.. Ben okumam-anlamam deyişimi de hatırlıyorum mesela.. niye anlayamayacakmışsın diye çıkışını falan..

- ve serender.. (ki serender anlatılmaz yaşanır Smiley ) bilinç oluşturmamda daha başka yerde benim için.. Allah eksik etmesin bu muhabbetle hayatımdan..

(sonraları bana dediler ki.. tabanda bir düşünce şeklin olmadığı için senin inşaa sürecin daha iyi geçer.. vs. gerçekten haklılık payı da var hani.. )

Bir ara kendimi fethullah evlerinden birinde bulmuştum ama içime sinmediği için mi desem niçin bilmiyorum bir daha gitmek istemedim.. ve gitmedim.

sonra zamanla muhabbeti arttırdığım ve başının etini çokça yediğim pek değerli maxpayna kardeşim "hep yalnızım yalnızım diyorsun bak Bursa'da bir sürü şey oluyor.. Özgür-Der'e git” dediği vakit.. pek heyecanlanarak bir seminere katıldım ve Bursa’da da bir sürü kardeşler/dostlar edindim.. (herhalde benim fıtratım mı böyle bilemiyorum ama ilk seminere gittiğimde hanımlar arasında bana gösterilen ilgi çok başkaydı.. sanki bunu bekliyormuşum gibi bir daha ayrılmadım ordan Smiley )

Ve burayı da unutmadım tabi ki.. Çünkü hayatımda çok özel bir yer.. bir kavşak..  islamisite.. islamidusunce ailesi..

Şöyle bir detayı da atlamamam gerekiyor.. 1-2 senem Bursa'da (artık) benim gibi düşünen birilerin yoksunluğuyla geçmişti.. “İnşallah Allah sana kardeşler,arkadaşlar gönderecektir Ayşegül.. “ diye buradan edindiğim dostlarımın çok duası oldu ve gerçekten –benim de isteğim ve çabalarım ile- Allah bir adıma bin yol açtı.. şimdi çok özel/değerli bir çevre içerisindeyim ve bir sürü faaliyetle kendimi yetiştiriyorum, yetiştirmeye devam ediyorum İnşallah.. Allah daim eylesin.. Allah razı olsun..

Bir duanın gerçekleşmesi, gerçekleştiğini görmek, yaşamak süper bir şey..
Hele ki buradaki kardeşlerimi/arkadaşlarımı/dostlarımı bir görseniz.. hepsi bir başka yahu.. nasıl desem.. diyemiyorum işte anlayın.. o kadar süperler.. maşallah.. Allah bu muhabbetle onları da hayatımdna eksik etmesin..)

O kadar değerli kardeşler edindim ki buradan da ilgi-alaka ve muhabbetleri gerçek hayata da taşındı..  (İlki Eliflamra ile yaşadım (Eliflamra beni istanbuldan uğurladı feribotta nasıl ağlıyorum ama şimdi yazarken bile gözlerim doldu bak..) sonra Narçiçeği ablam.. (tam bir ablam.. zaten benim bir ablam yoktu tam bir ablammm çok seviyorum onu da) Sonra Işık(ım yol arkadaşım benim), Sonra Ozanca abi.. (manevi kuzenim olur kendisi) bu bakımdan çok özel bir yerleri vardır hayatımda bu kişilerin) ve diğer kardeşlerim.. Allah razı olsun onlardan.. Öyle ki ilk aranılacak kişiler arasında oldukları için benden çok çekiyorlardır bazıları.. Haklarını helal etsinler.. Bbetüll, Lepyota, Leyli, Esen Abla.. Abdulhamit abi.. Fecr abi ve eşi.. Lacivert abla, Haticegüney, erva, Qani, Kutbay, Pambuli, Şeyma, Kararsız, ahh Feyza ablam vardı bir de neredeyse unutuyordum..  ve başka başka isimler.. hatırlamadığım var ise affola.. Şimdi Allah’ın o kurduğu kardeşlik bağını (Serenderimle hele daha iyi –çünkü acayip tevafuklar yaşıyoruz onunla-) anlayabiliyor daha doğrusu süper bir şekilde yaşayabiliyorum.. Allah arttırsın..

Max’ın da dediği gibi burası benim de evim gibi..

Şimdi Bursa’da içinde bulunduğum topluluk içerisinde bu durumu anlatınca bana şöyle bir değişik bakıyorlar..  değişik dediğim kötü manada değil elbette.. hani bu da olur mu? Sanal ya ayakları havada kalan bir şey miş gibi.. ama insan doğruya ulaşmak isterse, bir şekilde ulaşıyor biryerlere diye örnek gösterildiğim de olunuyor hani..

yani -tüm hatalarıma rağmen (Allah affetsin)- pek memnun edici bir hayat öyküsü bence Smiley

Allah'ın selamı, bereketi üzerimize olsun İnşallah..
Selam ile..
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2010, 01:18:50 ÖS 13 »

direniş benim hikayeye dokunaklı dedi ise ayşegülü okudu ise koyuvermiştir.
ben zor tutuyorum koyuvermemek için  Cry Cry Cry

yalnız şurası çok ilginç;

google a soruyor islam diye karşısına bizim site çıkıyor yani islam = islamidüşünce(site)
utandım valla ağır bir sorumluluk

bu arada daha deriiin nostalji yapmak isteyenler için müzelik eski forumumuz :TIKLAYINIZ AMA ORDA TAKILI KALMAYINIZ GERI GELINIZ Smiley

ayşegüle;
artık o eski ayşegül yok. artık benim gıpta ile baktığım ayşegül var...maşallah rabbim desteklesin seni...

Waşta erva!!
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2010, 01:28:21 ÖS 13 »

Haklısınız maxpayna;

Ayşegülü okuyunca duygulandım gerçekten vede kıskandım ne güzel

dostluklar edinmiş maşallah.
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2010, 01:35:49 ÖS 13 »

Olay ne neden aglaşıyorsunuz ?

Not font kurbaa
Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #12 : 11 Ağustos 2010, 01:37:53 ÖS 13 »

Amin. Allah razı olsun Max.. (kimin eserü  Afro) Hakkınızı helal edesiniz.. Smiley
Cennette de hep beraber olalım İnşallah..

yahu şu eski formumuz..
ayyy çok nostalci Smiley (nostalci Bursadaki kardeşlerimizden birinin tanımı.. böyle yazmasam ayıp olur şimdi Smiley gizliden izleyenler var çünkü )

ayy ayy
söz tükendi.. ne diyeyim.. ağlamak istemiyorum şimcik Smiley

not: kuzen iyi varsın ondan ağlaşıyoruz.. Smiley
en kuzenli selamlar.. Smiley
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #13 : 11 Ağustos 2010, 01:54:00 ÖS 13 »

Olay ne neden aglaşıyorsunuz ?

eyvah eyvah algı seviyesi iyice düştü

ozanca ögle okundu gözün aydın  Clap

ben max

maxpayna

hatırladın mı ....
çok üzülüyorum ozancanın durumuna. tamam yaa senin orucu ben tutayım eski haline dön

narcicegi
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #14 : 11 Ağustos 2010, 02:41:53 ÖS 14 »

Bu siteye nasıl geldiğimi anlatayım ben de...
Bir arkadaşım  güzel bir islami site var(eski siteyi kastederek ) ara sıra bak istersen demişti.Ben de aklıma gelen rasgele bir isimle siteye üye oluverdim.Uzun süre sadece yazıları takip edip çıkıyordum.Daha sonra sevgili Talia ve Betül   beni dürtmeye başladı.
Derken beğendiğim haber sitelerinden seçtiğim haberleri portala eklemeye başaldım.Arkasından yavaş yavaş foruma doğru yol aldım Smiley

Önce aramızda 10 dak mesafe olan Hatice Güney ile tanıştık.Sonra komşu ilde yaşayan çok sevgili Serender ile tanıştık.Arkasından Tali, Betül, Lepyota ve Max geldi.İstanbulda çokısık bir araya gelme fırsatı bulduğum Eliflamra girdi hayatıma...Onunla Bursa yolculuğu ve akabinde Sevgli Ayşegül ile tanışma...Yine sonrasında İstanbul da islamidüşünce sitesinin birçok üyesinin buluştuğu Mustafa İslamoğlu konferansı oldu.Burada birçok üye tanışmış oldu.Gülderen, Murat, Işık , Zeynep ,Sahra geldi aklıma ....
O sıralar Trabzon'da yaşayan Hakan Alper kardeşimle de birbirimize ziyaretlerimiz oldu Smiley
Ve değerli site sahibimiz Kutbay'ı da gerçek hayatta tanıdık.
Hale seni de unutmadım haa Smiley
Bu günlerin yoğunluğunda bir gece vakti , ani bir telefon baskınıyla Serender beni sitenin ortak msn sohbetine davet etti ve hiç itiraz hakkım olmadan, paldır küldür yönetim kadrosunda buldum kendimi:)
Max ın da dediği gibi zamanla ikinci ailemiz diyebileceğimiz samimi bir dostluk ortamı yakaldık, site sayesinde ülkenin her tarafında çok değerli insanlarla tanışma imkanı buldum.Bunun için ben de Rabbime şükrediyorum.

Sitemizin evlenen üyeleri için düğünlerde buluştuk, Ozanca ve Max ın düğünlerinde gerçek bir aile duruşu sergiledik:) Smiley Wink
Değerli Fecr ve eşi, sevgili Lacivert de bu düğünlerde tanıma fırsatı bulduğum diğer arkadaşlar....

Gerçek hayatta tanışma imkanı bulamadığım ama tanımış kadar sevdiğim Kararlı-Kararsız var,Rahmetli ve değerli eşi var...İyi ki varsınız Smiley
Tanıma fırsatı bulamadığım diğer site üyeleri...
Hepinizi çok seviyorum...

HAYIRLI RAMAZANLAR diliyorum...

Adını zikretmeyi unuttuklarım beni affetsin .Ramazan ın verdiği rehavetten olsa gerek.
Ozanca seninle aynı duurmdayım galiba Smiley

Sayfa: [1] 2 3 ... 7   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: