RENKLERİN DİLİ

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Sağlık > Kişisel Gelişim (Moderatör: Yonetim) > RENKLERİN DİLİ
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Sağlık > Kişisel Gelişim (Moderatör: Yonetim) > RENKLERİN DİLİ
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: RENKLERİN DİLİ  (Okunma Sayısı 4525 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Maveraî
Haymatlos..
Genel Yönetici
*

Elhamdulillâhi alâ kulli hâl sivel kufri veddalâl

« : 07 Mayıs 2010, 11:15:34 ÖS 23 »

Renkler, ruhu yansıtır. Her renk, ruhun ve aklın bir durumunu temsil eder.

*Kırmızı: Sıcaklık, şiddet, tehlike, ihtiras belirtir. Sinir sistemini tahrik eder. Hareket, heyecan, ataklık ve elektrik yüklü bir boyut. Heyecanlandırıcı ve zihni harekete geçiricidir. Kas gerginliğini ve solunum miktarını arttırır. Kırmızının eksikliği, her zaman ruhsal ve sinirsel yorgunluğa, dirilik eksikliğine, şüphelere, güçsüzlüğe yol açar.

*Parlak Kırmızı: Kızgınlığı değil, canlı bir yaşam gücünü temsil eder.

*Koyu Kırmızı: Bir kişideki kızgınlığa tedirginliğe ve sinirliliğe işarettir.

*Mavi: Yumuşaklık, sükunet, sonsuzluk ve sinir sistemini yumuşatır. İyileştirici, uzlaştırıcı, tedavi edici ve caydırıcı potansiyeli yüksek bir renk. Teorik olarak ulaşılamaz, enginlik, derinlik, gizem ve sevgi boyutu içeriyor. Gökyüzü, deniz ve uzay gibi, mavi, sakin, dinlendirici ve derin bir renktir. Giysilerde kullanıldığında, denge ve uyum olduğu kadar, bir çeşit yaşama sevinci de yayar. İç dekorasyonda alanı daha aydınlık yaparak genişletir. Sinir, sıkıntı, heyecan için iyileştirici olan bu ışık, tam olarak dinlenmeye yardım eder. Dinlendirici ortamlarda, mavi yansımalar kullanılmalıdır. Mavi ister çok koyu, ister açık olsun, içinde özgürlük ve uyum taşır. Durgun deniz sakinliği, yumuşak davranışları, yaşam sevgisini ve dostluğu sembolize eder. Mavinin reddedilmesi, endişe, başkaları ile münasebetlerde başarısızlık olduğu kadar derin bir dengesizlik belirtisi de olabilir. Bu sorunlar, kışkırtma ve hareketlilik rengi olan kırmızıdan veya ısıtan sarı ve kestane renginden yoğun birer dozla giderilir. Mavi, bir işi gerçekleştirmenin, dengeli birliğin ve doğal eğilimlerin rengidir.

*Yeşil: Yumuşaklık, serinlik, ümit, rahatlık, doğa ve güzellik. Denge, huzur, güven, istikrar, ahlak, fazilet ve namus kavramını içerir. Kişinin yatıştırıcı, iyileştirici bir enerji ile donatılmış olduğuna işaret eder.

*Kirli Koyu Yeşil: Kıskançlık.

*Turuncu: Sertlik, canlılık, aydınlık, kudret, ılıklık belirtir. Hırsı gösterir. Candan, güleryüzlü turuncu, ışığı, ateşi, sıcağı hatırlatır. Ön sezinin, duru sevincin, dengeli gücün sembolü turuncu, iyimserlik yayar. Bu renk, ruhu neşelendirir.

*Mor: İhtişam, gösteriş ifadesi.

*Sarı: Sıcaklık, aydınlık. Entelektüel güç, varolma iddiası, yöneticilik ve hırsın rengi. Zihinsel kaliteyi yansıtır. Bu renk zenginlik ve bolluğu hatırlatır. Canlı sarı kişiyi aktif yapar. Ağırkanlıları canlandırır sinirleri uyarır. Sarı, anlamayı keskinleştirir ve akıl işlevini arttırır. Hafif bir neşe yayar ve açık, neşeli, esprili bir kişiliğe sebep olur. Belli bir iç özgürlüğünün belirtisidir. Sarının eksikliği tersine, yalnızlık veya değişiklik ihtiyacına yol açar.

*Solgun Sarı: Dinlendirir, gevşetir.

*Beyaz: Temizlik, intizam, sıcaklık, düzen. Doğruluk, dürüstlük, iyi niyet, romantizm, temiz sevgi, toplumsal katkı ve faydayı temsil ediyor. Beyaz,birliğin, saflığın rengidir. Bir açıklık ve şeffaflık idealini yansıtır. Beyaz ışık, organları kuvvetlendirir.

*Beyazımsı Gri: Korku.

*Koyu Gri: Üzüntü.

*Gümüş Rengi: Kolay iletişim kurabilmeyi işaret eder.

*Siyah: Acımasızlık, ezicilik, yok edicilik, güç, iktidar, hamiliğin göstergesi. Hırs belirtir. Uyuşmazlık sembolü.

*Kahverengi: Kültür ve sanat, yapıcılık ve neşe ifade eder. Olgunluğu temsil eden, yatıştırıcı bir renktir. Fiziksel ve duygusal rahatlık sağlar.

*Erguvan: Kişinin derin bir ruhsal bütünlüğü olduğunu belirtir.

*Lavanta: Aklı yansıtır.

*Altın Rengi: Allah sevgisi ile dolu olarak insanlığın hizmetinde olmayı gösterir.

*Kestane Rengi: Bireyin üstlendiği görevi yerine getirmesi ile ilgilidir.

(Chislaine D. Martel’in “Ben Enerjiyim” isimli kitabından ve Yazar A.Kösemehmetoğlu’nun bir yazısından derlenmiştir.)

Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..
Waşta erva!!
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2010, 06:34:45 ÖS 18 »

*Mor: İhtişam, gösteriş ifadesi.
Şimdi ben mor rengini gerçektende seven biriyim
ne olacak halim.??SmileySmiley.

Hamd olsun ne ihtişam'ım var nede gösteriş meraklısıyım,
   şimdi ben mor'dan vazmı geçeyim bu istatistiki
    açıklamalar nezdinde??

Ah şu istatik meraklıları ne gelse meraktan geliyor başa....

TaLiA
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2010, 03:27:36 ÖS 15 »

gerçekliği tartışılır fakat seviyorum bu tür  istatiksel yazıları Smiley

teşekkürler..
narcicegi
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2010, 04:50:32 ÖS 16 »

Bir kez daha sevdim "mavi" yi Smiley
kardelen
Aktif Üye

« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2010, 08:31:17 ÖS 20 »

Yeşil: Yumuşaklık, serinlik, ümit, rahatlık, doğa ve güzellik. Denge, huzur, güven, istikrar, ahlak, fazilet ve namus kavramını içerir. Kişinin yatıştırıcı, iyileştirici bir enerji ile donatılmış olduğuna işaret eder.

yesili cok seviorum...mavide yesili daha cok seviorum...
Maveraî
Haymatlos..
Genel Yönetici
*

Elhamdulillâhi alâ kulli hâl sivel kufri veddalâl

« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2013, 06:30:34 ÖÖ 06 »

Göz renklerinden karakter analizi yapan uzmanların çıkardığı sonuçlar şaşırtıcı! Eğer sinirli, neşeli ya da kırılgansanız bu hemen gözlerinize yansıyor...

Ela gözlü olanlar:
Sezgisel güçleri yüksektir, oldukça hassas bir kalbe sahip insanlardır. Gururlarına olabildiğince çok düşkün kişilerdir, gururları kırıldığı zaman asla ve asla afları yoktur. Aslında çok daha yumuşak başlı, daha anlayışlı olmaları gerekmektedir.

Kahverengi gözler:
Aslında bu insanlar kendilerini idare ettirmek konusunda isteksizdirler.
Bir kötü yönleri de; her yerde sırlarını açıklamalarıdır.

Mavi gözlüler:
Durağan olmayı sevmeyen, enerji dolu, karar verme kabiliyeti olarak pozitif yönde gelişmiş olan, eli açık, değişimlerin kendilerini korkutmadığı kişilerdir. Biraz hayalperesttirler. Bu yapıları nedeniyle de gerçekleri görmekte zorlanırlar.

Siyah gözlü olanlar:
Olaylar karşısında çok çabuk heyecanlanan, disiplinli, düzenli kişilerdir. Duygu yüklü olan bu insanların, gerek sevgisi, gerek de kindarlığı oldukça çok güçlüdür. Karşılarındaki insanları daima idare etmek isterler.

Yeşil gözlüler:
Sevdiklerini kırmak istemeyen bir yapıları vardır. Kırıcı olmamaya çok dikkat ederler, çok asabi yaratılışta olmalarına rağmen bu böyledir. Bu yüzden hislerine hakim olmayı bilirler.

Kurşuni mavi gözler:
Şairane tabiatların, romantik huyların göstergesidir.
Pratik işlerde başarılı olamazlar. Hayalci, dalgın bir hayat sürerler.

http://www.kunfeyekun.org/forum/kf/goz-rengi-karakteri-mi-yansitiyor.27525/

Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: