Şiir Yarışması {konu: HASRET}

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > YARIŞMA > Şiir Yarışması {konu: HASRET}
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > YARIŞMA > Şiir Yarışması {konu: HASRET}
Anket
Soru: Şiir Yarışması  {konu: HASRET}
Say(ı): Yeşil, Kırmızı
Hasretin Diğer Adı
Hasretim
Uzak Ki Yakın
Hasretle Çıkınca Yola
Gurbetteki Gözlerim

Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Şiir Yarışması {konu: HASRET}  (Okunma Sayısı 22903 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
narcicegi
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #30 : 03 Ocak 2010, 06:42:57 ÖS 18 »

1.ŞİİR-Say(ı): Yeşil, Kırmızı -Ayşegül

2.ŞİİR_Hasretin Diğer Adı  -sahra

3.ŞİİR-Hasretim  -Hicret

4.ŞİİR-Uzak Ki Yakın -siyahi 

5.ŞİİR-Hasretle Çıkınca Yola -Bibi 

6.ŞİİR-Gurbetteki Gözlerim -hayır sabırda gizlidir

Sizlerin verdiği oylarla

Hasretim şiiriyle Hicret kardeşimizin şiiri 1.
Uzak ki Yakın şiiriyle siyahi kardeşimiz 2.
Hasretle Çıkınca Yola şiiriyle Bibi kardeşimiz 3. olmuşlardır.

Öncelikle 1.şiirin sahibini yani Hicret'i tebrik ediyoruz ...

2.şiirin sahibi  siyahi ve 3.şiirin sahibi Bibi'yi sitemiz adına yürekten tebrik ediyor yeni yarışmalarda da katılımlarını bekliyoruz.

Yarışmaya katılan diğer yarışmacı arkadaşlara da teşekkür ediyoruz.Yeni yarışmalarda onların da katılımlarını bekliyoruz.
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #31 : 03 Ocak 2010, 06:53:09 ÖS 18 »

Yarışmada derece alan ve yarışmaya katılanlara teşekkür ediyoruz.
Hayırlı olsun

Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #32 : 03 Ocak 2010, 06:59:05 ÖS 18 »

Dereceye giren kardeşlerimizi tebrik ediyorum..
Smiley
erbaiin
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #33 : 03 Ocak 2010, 08:24:54 ÖS 20 »

Selamun Aleykum

evvela tüm katılımcı  arkadaşları tebrik ederim.

itiraf ediyorum
birinci olan şiire oy verenlerden biride bendim
niye ona verdim diye şimdi bi baktım da
sanırım şiirin son kısımları tahrik etti Smiley

Ya veylanâ,Ya Mevlânâ
İnnî muhacirun
İnnî mahzunun
İnnî mahcubun
Ben sana hasretim

tekrar tebrikler hicret kardeş.eline yüreğine sağlık.

siyahi kardeş;
şiirden pek -hatta zerre- anlamayan biri olarak senin şiirinide sevdiğimi sölemeliyim
eğer hicretin şiirinde ki o arapça  olarak, okuyanı tahrik edercesine kendine çağıran  sözleri olmasaydı, kesinlikle olacak olan senin şiirin olurdu Smiley
çifte kavrulmuş bir tebrik arz ederim.

ayşegül kardeş;
bacım ilk okuyupta  direk olarak aklıma istemözelvari bir tepki uyandıran O şiir, demek senin imiş Smiley
şiirin kalitesi hakında yorum yapmak bedbahlığına düşmeyeceğim {zira her duygu ikinci bir kişi tarafından kıymetlendiriemeyecek kadar değerlidir } lakin şunu da  izah etmeliyim;
şiir den anlamayan birilerinin anlayabileceği bir şiirden çok,içinde  daha özöel anlamlar saklayan bir şiir olmuş gibi
hani nasıl derler
otur da çalış ne demek istemiş kıymetlu şairimiz  tarzında..
muhtemelen çok güzeldir {ciddiyim Smiley ) amma birde anlama kemalâtına erebilsek Smiley
veselam dikakkatimi çeken  şiirlerden birisinin sahibi olaraktan sizede okkalı bir tebrik arz ederim.

ve diğer tüm katılımcı  şair kardeşlere....

selam ve anlaşılır şiir ile kalınız Smiley

narcicegi
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #34 : 03 Ocak 2010, 09:18:48 ÖS 21 »

Şiir yarışmamıza katılacak arkadaşları belirlerken kendilerinde yetenek olduğunu tahmin ettiklerimize de biraz ısrar ettik.
Bunlardan biri de Ayşegül kardeşim Smiley
Kendisi şiirini çok kısa bir zamanda yazıp gönderdi.
Q.K.A.K'nin dediği gibi tarzı biraz "ismet Özel"vari olmuş  Smiley Yine de yarışmadaki en ilginç şiirlerden olduğu bir gerçek Wink
siyahî
Aktif Üye

« Yanıtla #35 : 03 Ocak 2010, 11:01:32 ÖS 23 »

selamun aleykum,

öncelikle site yönetimine böyle bir yarışma düzenledikleri ve bizlere yarışma imkanı tanıdıkları için teşekkürlerimi sunuyorum.

yarışmada dereceye girmek güzel tabi gönül birici olmaktan yanaydı ama Cool eh ne yapalım, ikinci olmak da güzel...
savunma mekanizmalarını tek tek kullanmaya gerek yok sanırım Cheesy

ayrıca yarışmaya katılan arkadaşları da ayrı ayrı tebrik ediyor ve yazmaktan asla vazgeçmemelerini öneriyorum. oylarını kullanan değerli üyelere de teşekkür ediyorum tabi.

dipnot:Quantuma_kafa_atan_kedi, çifte kavrulmuş tebriğine şiddet dozu yüksek bir teşekkürle mukabelede bulnuyorum Smiley

Yeryüzüne ezilenler varis olacak(Kasas;28/5)
narcicegi
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #36 : 04 Ocak 2010, 09:44:04 ÖÖ 09 »

1.olan "Hasretim" adlı şiirin sahibi Hicret kardeşimiz aynı zamanda sitemiz yöneticilerinden
sayın Fecr'in eşi oluyor.Kendisi daha önce de Hicret Gecesi için düzenlenen "Şiir ve Deneme" yarışmasında dereceye girmişti.Bize bu katılımı sağlayan Fecr'e de teşekkür ediyoruz.
Rahmetli
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #37 : 04 Ocak 2010, 10:21:19 ÖÖ 10 »

Oyladığım ve kesin birinci olur umuduyla baktığım Uzak ki Yakın şiirinin şairini öncelikle tebrik ediyorum. Yarışmaya katılarak birbirinden güzel şiirler ile bize şiir zevkini yaşatan diğer kardeşlerimizi de tebrik ediyorum, yüreklerine sağlık...
Ayrıca birinci seçilen şiirin şairi kardeşimizi de gayretinden dolayı tebrik ediyorum....
Rabbim, hasretimizi giderecek doğru yolun daim yolcularından eylesin her birimizi....

İyilik su gibidir, içmeyen ölür...
FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #38 : 04 Ocak 2010, 10:32:06 ÖÖ 10 »

Yarışmada oy kullanan üyelere teşekkür ederim.İkinci olan şiiri öncelikle "kayıpkentli"nin şiirine benzetmiştim.Yazı sitili olarak onun şiirlerini andırıyordu.Siyahi kardeşi ve diğer yarışmacıları tebrik ediyorum.

Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #39 : 04 Ocak 2010, 11:15:45 ÖÖ 11 »

1.olan "Hasretim" adlı şiirin sahibi Hicret kardeşimiz aynı zamanda sitemiz yöneticilerinden
sayın Fecr'in eşi oluyor.Kendisi daha önce de Hicret Gecesi için düzenlenen "Şiir ve Deneme" yarışmasında dereceye girmişti.Bize bu katılımı sağlayan Fecr'e de teşekkür ediyoruz.

vavvv.. bilmiyordum.. süper Smiley
ablamıza selamlar olsun..
maşallah Smiley

Allah razı olsun.
TaLiA
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #40 : 04 Ocak 2010, 02:33:25 ÖS 14 »

tüm katılımcı arkadaşlarımı tebrik ediyorum

kaleminize, yüreğinize sağlık...
lacivert
Daimi Üye
**

« Yanıtla #41 : 04 Ocak 2010, 07:19:58 ÖS 19 »

Yarışmaya katılan tüm kardeşlerimi kutluyorum. Renk kattınız.
Birinci ve ikinci olan şiirler arasında kararsız kaldım. Birisi çok yürekten etkileyici bir seslenişti. Diğeri ise teknik olarak, anlatım olarak çok hoşuma gitmişti. Oyumu son gün ikinci olan şiire verdim. İki kardeşime de bu konudaki çalışmalarını bırakmamalarını bizi de mahrum etmemelerini salık veriyorum:)

Allah katında din İslam'dır. (Âl-i İmran - 19)
Elemîn
Aktif Üye

« Yanıtla #42 : 04 Ocak 2010, 08:15:46 ÖS 20 »

SELAMUN ALEYKUM

1. OLAN ŞİİR DEKİ  '' İNNÎ ''  LERLE HERKES KENDİNİ ÖZDEŞLEŞTİRDİ VE SON SATIRDA DA HEPİMİZİN EN BÜYÜK HASRETİ DİLE GELDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

DERECEYE GİREN KARDEŞLERİMİZİ TEBRİK EDİYOR , DİĞER ŞİİRLERİN DE HAKKINI VERMEK GEREKTİĞİNİ / SEÇİM YAPARKEN ZORLANDIĞIMI BEYAN EDİYORUM.

ALLAH (CC)'NA EMANET OLUNUZ.

Muhammedün beşerun veleyse ke'l-beşeri, Bel hüve yâkûtetün ve'n-nâsü ke'l-haceri
eliflamra
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #43 : 05 Ocak 2010, 11:41:37 ÖÖ 11 »

Yarışmaya katılan tüm arkadaşları tebrik ediyorum (yarışma cesareti gösterdikleri için  Wink )

Ayşegül sende ne cevherler varmış.atışma taşlamaya beklerim  Tongue

Alıntı
sayın Fecr'in eşi oluyor.Kendisi daha önce de Hicret Gecesi için düzenlenen "Şiir ve Deneme" yarışmasında dereceye girmişti.Bize bu katılımı sağlayan Fecr'e de teşekkür ediyoruz

Hicret ablanın dereceye giren denemesini de burada görmek isteriz

FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #44 : 05 Ocak 2010, 01:13:59 ÖS 13 »

Hicret yarışmasında dereceye giren deneme:

İŞTE BENİM HİCRETİM

Her şey Abdulgaffar Maruf’un ilçemize teşrifiyle başladı.Zaman durdu,bir başka akmaya başladı sonra.Henüz yirmili yaşlarda değiliz ve seksenli yıllar.Malum Afgan cihadı gündemde.Mücahid,bir başka dünyadan,hayattan bahsetti,alışık olmadığımız.O da müslümandı biz de.Ancak O farklı bir dini anlattı bize.Neydi bunlar:Hayat;iman,cihad ve hicrettir?.....Bir gün kızım olursa ismini Hicret koymaya karar verdim.Şimdi 14.yaşında.
           Sonra “Hicret Günleri”,Meral Maruf’un hayatımın eksenini değiştiren o samimi kitabı.Defalarca hatmettim.Neler oluyordu?.
            Yeni bir yola çıktık,inandık,yeniden inandık.Nice hicretler yaşadık sessizliğe,inşiraha,itminana,ihyaya.Nice hicretler en sevdiklerimizden,televizyondan,İslamın düşmanlarının ürettiklerinden(boykot),lehve’l hadisten,zamanın belâlarından……İnnî muhâcirun ilâ Rabbi !
             Medine hedefti.Medine,İslamıın,imanın damgasını vurduğu yerdi,acı lezzetlere,yeni iptilâlara,başka hüzünlere kucak açmaktı.Medine,hazır olmaktı imtihanın en koyusuna.Medine,kardeşlerinle sınandığın,nifakı,ihtilafı,istiğnayı tanıdığın yerdi.En güzel hicret eden,en ağır denenecekti,canlardan,mallardan,ürünlerden.Ancak iyiliğe sadece,sevdiklerinden infak edenler nail olacaktır.
           Hicret ederken mahzun,mahrum ve mazlum olacaksın.Sıkıntını ve hüznünü yalnız Allah’a şikayet et,O sana Medineni ve Yusuf’unu verir.Üzerine bulaşan zamanın kirlerinden tezkiye eyle.Gün ışığına hicret eden vechini Allah’tan başkasına çevirme,gün boyu hasretler yaşasan da.
         Hicretimiz;
                         Adem’in tevbesine,
                          İbrahim’in tevhidine,
                           Musa’nın direncine,
                          Yusuf’un ahlâk ve affına,
                           Süleyman’ın iktidarına,
                            Hatice’nin teslimiyetine,
                            Meryem’in iffetine,
                            Eyyub’un sabrına,
                            Ebu Bekr’in sıdkına,
                            Muhammed’in hicretinedir.
               Allah’ım!Bizi yığın ve işe yaramaz olmaktan muhacir eyle
               Allah’ım! Bizi duyarsız,idraksiz,takdirsiz olmaktan muhacir eyle
               Allah’ım! Bireysellikten,istiğnadan,iffetsizlikten,tecessüsten,tefahurdan,hasetten muhacir eyle.
                Allah’ım!Batıldan,cahiliyyeden,dalaletten,ifsattan,münkerden muhacir eyle.
                 Allah’ım!Zilletle boyun eğilmeye değil,izzetle doğrulmaya muhacir eyle.
                Allah’ım!Katından ,müttakilere imam ve göz aydınlığı nesiller hibe eyle.Yeni tertemiz muhacirler,yeni Hacerler,bir baştan öbür başa, hicretten hicrete ve sonunda Medine’ye koşan,yorulmayan büyük Muhacirler eyle.
                 Allah’ım!Hicretimizi bize bağışla ve mübarek kıl.

Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: