mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..
Sayfa: 1 ... 5 6 [7] 8   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..  (Okunma Sayısı 106584 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Müslüman
Süper Aktif Üye

Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.

« Yanıtla #90 : 21 Ağustos 2013, 07:22:37 ÖS 19 »

Ayyy yine mi bu şahıs... yine mi indi, keyfi ve dini tekele almacı yorumlar, ithamlar.

Şu üsluba bakın Allah aşkına;

İmam Hüseyin üyesi dini bilmiyormuş
Hayru nisa üyesi ne dediğini bilmiyormuş
Mustafa İslamoğlu için Pişkinoğlu diyor
İbn-i Arabi için İbn-i Harabi diyor
R4bia üyesi anlamıyor, analiz etmekten yoksunmuş

Vs vs

Daha önce bize de yaptı bunu.

Ha bunun dışında doğru tespitleri yok mu? Var, ama o da bu üslubu nedeniyle güme gidiyor.

Dev aynaları vardır Ezhattım bilir misin? Hani baktığında olduğundan farklı gösteren aynalar.
Heh işte ondan.

R4bia
Daimi Üye
**

« Yanıtla #91 : 21 Ağustos 2013, 11:32:42 ÖS 23 »

Sözlerim Ezhattım'a değil genel bir eleştiridir dedikten sonra:
İbni Harabi'yi adını duymadığım bir alim sandım ben de. Komik bir yanılma olmuş benimki doğrusu.
Burayı kapattıktan sonra düşündüm. Facebook ya da twitterda müslüman gördüğü ya da İslamca gördüğü resim veya yorumların altına ,  son derece saldırgan ve küfürbaz , terbiyesizce yorum yazan din düşmanlarının bu davranışlarını , İslami eğitim ve edepten yoksun olmalarına verirdim.
Sonra , dini kaygısı olan gençlerin de din düşmanı olan sayfalarda aynı edepsizlikle küfür ettiğini , aşağılayıcı bir tavırla yorum yazdıklarını gördüm. Bir müslümanın asla sergilememesi gereken bu davranış biçimi , Arvasi'nin uyarısının ne kadar yerinde olduğunun ispatı niteliğindedir. "Dini kurtarmayı bırakın din ile kurtulmaya bakın."
Kıran kırana savaştığı Mekke müşrikleri için "Rabbim! Onlar bilmiyorlar , bilselerdi yapmazlardı" diyen Resul sav.'in ümmetinden birileri "İnsanlar helak olmuştur diyen helak olmuştur" hadisini bile bile , önüne geleni tekfir , İslam ile ömrünü geçirmiş alimleri helak olmuş ilan ediyorsa , bu kardeşlerimizin ne kadar ümmet olabildiği tartışılır. Allah hidayet etsin hepimize inşallah.
Hamiş: bu konuya bir daha mesaj yazmayacağımı söyledim.Mesajım konu ile alakalı değil , genel bir öz eleştiri olduğu için yazdım.Ayrı bir başlık olarak yazmayı uygun bulmadım.Vesselam.
Ezhattım
Aktif Üye

« Yanıtla #92 : 22 Ağustos 2013, 11:38:06 ÖÖ 11 »

Sayın  FECR hoca  islamoğlu kısmını tahrif etmemin sebebi  öyle bir şahısa islami bir terimi  kullanmak istemeyişimdendir....Yoksa orada herhangi bir art niyet söz konusu değil......Aslında genelde insanoğlu olarak yazardım fakat bu kez böyle uygun gördüm...Bunun bir hakaret olduğu kanaatinde de değilim....Eğer o kısmı o şekilde tahrif etmenin hakaret olduğuna inansaydım inan öyle yazmazdım...

Benim bu zatın şekli şemali veya aile eşrefiyle bir işim yoktur...Onunla mücedelem Hz.Musa (a.s) ile Firavunun davası doğrultusundadır....Ben bu tür toplumlara mal olmuş saptırıcıların kimliklerinin en açık bir şekilde ve sert bir uslüple ortaya konulamsından yanayım.....Bunun delilini daha evvel ki yazılarımda kısmen dile getirmiştim...Tekrarlamakta fayda vardır...

Çok ön planda olup toplumlar üzerinde etki gücüne sahip ve hakkı bilerek saptıran kafir ile normal statüde olan kafirlerin İslam hukuku karşısında konum farkları vardır....İşte buna en bariz örnek Kafirun suresidir...Mekke putperestlerinin en uyuz oldukları şeylerden biride Rasulullah (s.a.s) onları ve atalarını kafirlikle suçlaması idi....Buna rağmen Allah (c.c.) onların inadına hükmü  umuma hitap edecek şekilde bu sureyi indirdi.....Yani kişiye  özel “ey kafir” değilde Deki “ey kafirler” çoğul eki ekleyerek islama ve müslümanlara artık zarar verenleri sert bir dille aşağılamıştır....

Ayrıca Mekke fethi esnasında Rasulullah (s.a.s) 5-6 kişinin ismini vererek “Onlar kabe örtüsünün altına dahi girseler onları öldürün emri vermiştir...Ayrıca Medine de sürekli müslümanları ve Rasulullah (s.a.s) i hiciv eden Kab bin Eşrefin ölüm fermanını vermiş ve görev müslümanlar tarafından yerine getirilmiştir....Şimdi birilerine göre  Rasulullah (s.a.s) haşa yanlış yapmıştır....Kab bin eşref ve benzerleri sözü yumuşak söylemek varken o kalkmış onları öldürmüş...Biz bu mantık ve zihniyetlerden uzağız..

Bu insan tipini ortaya çıkarıp daha sonra bunlara müslüman etiketi vuranların hali Mısır da Sureyi de Irakta Afkanistan da daha dünyanın birçok yerinde ortada....Bu insan tipmlemeis Fettullah gülen zihniyetinin dolayısıyla yahudi ve hırsitiyanların zihniyetidir...Ben Kur'an da nede sünnette böyle bir müslüman profili göremiyorum...

Tüm bunlardan şu hüküm çıkar....Azılı kafirlerle normal kafirler veya harbi olan kafirlerle harbi olmayan kafirler muamele açısından farklıdırlar...İşte biz yaptığımız inanç ve amellerimizi böyle naslara dayandırıyoruz....Sizden de istirhamımız budur inşaAllah...

Allah emanet ol...Allah sana doğruya ulaşmayı nasip etsin....Çünkü bu duayı hak edecek bir insan yapısına shipsin...Sana selam olsun.....
Ezhattım
Aktif Üye

« Yanıtla #93 : 22 Ağustos 2013, 11:47:06 ÖÖ 11 »

Ayyy yine mi bu şahıs.
Müslüman nckli-üyeden alıntı

Okduklarını anlamayan bayan sizede selam olsun.....

Ben sadece sizi okuduklarını anlamayan bir bayan olarak bilirdim lakin bakıyorum siz kavram
yoksunuzda...Mustafa insanoğlu için pişkinoğlu demedim pişmanoğlu dedim.....Helal size beni yine yanıltamdınız okuduklarını anlamama noktasında....

Hak Allah’ın ismidir ortaya konur dileyen kabul eder cennete dilemeyen kabul etmez cehenneme gider....

Hak Allah’ın ismidir kimden gelirse gelsin almak gerekir....

Hak Allah’ın ismidir hak ile batılın mücadelesidir kimin tarafında olduğumuza bakmamız gerekmektedir...

Hak Allah’ın ismidir onun karşısında taasup,ön yargı,gurur,kibir edilmez....

Hak Allah’ın ismidir batılı her zaman zayi eder..Çünkü batılın hilesi zayıftır....
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #94 : 22 Ağustos 2013, 12:33:19 ÖS 12 »

"Müslüman" nickli üyenin bayan olduğunu nereden çıkardın? Smiley

Kızar bak  Afro

FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #95 : 22 Ağustos 2013, 12:35:13 ÖS 12 »

Allah emanet ol...Allah sana doğruya ulaşmayı nasip etsin....Çünkü bu duayı hak edecek bir insan yapısına shipsin...Sana selam olsun.....

Aynı duayı ben de senin için diliyorum.
Tekfir hastalığından kurtulasın

Ezhattım
Aktif Üye

« Yanıtla #96 : 22 Ağustos 2013, 12:47:44 ÖS 12 »

Sözlerim Ezhattım'a değil genel bir eleştiridir dedikten sonra:

İbni Harabi'yi adını duymadığım bir alim sandım ben de. Komik bir yanılma olmuş benimki doğrusu.
Burayı kapattıktan sonra düşündüm. Facebook ya da twitterda müslüman gördüğü ya da İslamca gördüğü resim veya yorumların altına ,  son derece saldırgan ve küfürbaz , terbiyesizce yorum yazan din düşmanlarının bu davranışlarını , İslami eğitim ve edepten yoksun olmalarına verirdim.

Sonra , dini kaygısı olan gençlerin de din düşmanı olan sayfalarda aynı edepsizlikle küfür ettiğini , aşağılayıcı bir tavırla yorum yazdıklarını gördüm. Bir müslümanın asla sergilememesi gereken bu davranış biçimi , Arvasi'nin uyarısının ne kadar yerinde olduğunun ispatı niteliğindedir. "Dini kurtarmayı bırakın din ile kurtulmaya bakın."
Kıran kırana savaştığı Mekke müşrikleri için "Rabbim! Onlar bilmiyorlar , bilselerdi yapmazlardı" diyen Resul sav.'in ümmetinden birileri "İnsanlar helak olmuştur diyen helak olmuştur" hadisini bile bile , önüne geleni tekfir , İslam ile ömrünü geçirmiş alimleri helak olmuş ilan ediyorsa , bu kardeşlerimizin ne kadar ümmet olabildiği tartışılır. Allah hidayet etsin hepimize inşallah.Hamiş: bu konuya bir daha mesaj yazmayacağımı söyledim.Mesajım konu ile alakalı değil , genel bir öz eleştiri olduğu için yazdım.Ayrı bir başlık olarak yazmayı uygun bulmadım.Vesselam.
R4abia-alıntı

Bacım size o kadar soru sordum siz bunlara cevap verme yerine Arvasiden din DİN dersi vermeye çalışmışsınız...Din ile kurtulmanın nasıl olması gerektiğiyle  ilgili ayetleri verdim...Bu Arvası dediğiniz her kimse ondan bakacağınıza o ayetlere baksaydınız ya...Eminim Dinle nasıl kurtulacağınızı daha iyi anlardınız....

Münafık ruhlu kendini islami bir kimliği bürüyüpte islam dinine ve müslümanlara zarar verenlerle alay etmeyelimde kiminle alay edelim...Size birşey söyleyeyimmi bu münafık ruhlu sözde müslüman! insanlarla Kur’an alay eder bunu biliyormuydunuz....

” Allah onlarla alay eder, taşkınlıklarında, azgınlıklarında başı boş dolaşsınlar diye mühlet verir onlara.”Bakara/15

Bakın bacım bu tür insanları savunma moduna geçmeyin...Kendi imanınızı riske atmayın...Ben orada ona iftira yada herhangi bir şekilde söylemediği birşeyle itham etmedim....Onun akidesinin nasıl bozuk olduğunu ortaya delilleriyle birlikte koydum...

Bir kimse İslam dinine göre büyük şirk veya büyük küfür amel veya düşünceye sahipse bu kişi islam dinine göre işlediği amel veya düşünceye göre ya kafir yada müşrik olarak hüküm alır...

Bu zatın hem şirk hemde küfür akidesini ortaya koyduk...Siz Arvasilerin peşine takılacağınıza delilleriyle birlikte size sorulan soruları yanıtlayın.....

Arvaside ne demek oluyor onuda açıklarmısınız....

Arvasiler bizim şehirde vardılar...Kendilerini peygamber soyu olarak lanse ederlerdi...İnsanlardan mal mülk para alır bunlarla geçimlerini sağlardı....Hepsi de Kur’an sünnetten yoksun zavallı insanlardı....

Onlar sanki peygamber soyundandırlarda diğerleri maymunun soyundandırlar....Eğer peygamberin soyundan olmak bir üstünlük olmuş olsaydı o zaman Ebu leheb’in durumu nedir.? Yada haşa Leheb suresi yanlışmıdır...

Halk cahil kalınca işte böyle M.İnsanoğlu ve Arvası olarak kendini lanse edenlerde onları güderler...Tabi bunu yaparkende Allah’ın adını kullanarak yaparlar...Eğer bu cahil halk kitleleri Kur’an okumuş olsalardı Allah (c.c) nun onları 1400 yıl evvel nasıl uyradığını göreceklerdi...

Allah (c.c.) şöyle buyuruyor...

Onların tümü-toplanıp Allah'ın huzuruna (kıyamette) çıktılar da zayıflar (müstaz'aflar) büyüklük taslayanlara (müstekbirlere) dedi ki: "Şüphesiz, biz size tâbi idik; şimdi siz, bizden Allah'ın azabından herhangi bir şeyi önleyebiliyor musunuz?" Dediler ki: "Eğer Allah bize doğru yolu gösterseydi biz de sizlere doğru yolu gösterirdik. Şimdi yakınsak da, sabretsek de farketmez, bizim için kaçacak hiç bir yer yoktur." (İbrahim:21)

”şte bu, benim dosdoğru yolum. Artık ona uyun. Başka yollara uymayın. Yoksa o yollar sizi parça parça edip O’nun yolundan ayırır. İşte size bunları Allah sakınasınız diye emretti.” En’am/153

Yine başka bir ayette mealen şöyle diyordu...Fakat ayet numarasını şuanda hatırlayamadım...

“Dikkat edin saptırıcılar sizi Allah adını kullanarak saptırmasınlar”

Kur'an Yahudi ve Hıristiyanları şirkle suçlar, çünkü onlar rahiplerini, din adamlarını Allah'ın yanısıra "Rab" olarak kabul etmişlerdir. (Tevbe,31).....Aynı şekilde Mekke putperestlerinide batıl gelenek ve inançlara uymaları sebebiyle  müşrik olarak vasıflandırılmışlardır . (En'am, 136-139)....

Onlar kendilerini savundular....Şimdi birileride sizin alim dediğiniz zatları,yasalarınızı,kanunlarrınızı,gelenek ve göreneklerinizi,dini anlayışlarınızı şirk ve küfürle vasıflandırıyor...Sizin yapmanız gereken şeyde Allah’ın dini karşısında yaptığınız çirkinliklerinizi Kur’an ve sünnetten delil bulmaya çalışmanızdır...

Üzerlerine (azab) sözü hak olanlar derler ki: "Rabbimiz, işte bizim azdırıp-saptırdıklarımız bunlar; kendimiz azıp-saptığımız gibi, onları da azdırıp-saptırdık. (Şimdiyse) Sana (gelip onlardan) uzaklaşmış bulunmaktayız. Onlar bize tapıyor da değillerdi. (Kasas: 63)

Ahirette bile kendilerini savunma moduna girmişlerdir....

Şu ayetin ihtişamına bakarmısınız....

"Benim ortaklarım sandığınız şeyleri çağırın" (diye küfre sapanlara) diyeceği gün; işte onları çağırmışlardır, ama onlar, kendilerine cevap vermemişlerdir. Biz onların aralarında bir uçurum koyduk. (Kehf: 52 )

Not:Arvasiler kimlerdir: Her ne kadar Arvası Vanda yani benim memleketimde bir köyün adı olsada bu kavram Seyyid kelimesiyle aynı şekilde bilinir...Bu ailelerden komuşumuz olanlar vardı...Ben henüz çocuk denilecek yaştaydım bunlar bize gelirlerdi babamlar falan bunların önünde el pençe dururlardı....

Herhangi bir konuda sıkıntıya düştüklerinde Van da bunların babalarının türbesi vardı oraya gider ve türbeden yardım isterlerdi.Ben henüz müslüman olmadığım halde bu, bana çok saçma gelirdi..Hamd olsun müslüman olduktan sonra bu hareketlerinin ne kadar büyük sapıklık olduğunu idrak ettim....

Abimin 7 yıl çocuğu olmadı;Bir gün bir namaz kıldırma memuru olan belam kirvem geldi onlara Vanın Bahçesaray (Müküs) ilçesindeki türbeye gitmelerini söyledi...Ben henüz yeni müslüman olmuştum..Buna şiddetle karşı çıktım eğer böyle birşey yaparsanız müşrik olursunuz dedim...Onlar gittiler....Ve Allah’ın imtihanı işte yengem hamile kaldı ve  bir kız sahibi oldu...Daha sonra bir kurban alarak tekrardan o türbeye gittiler bir şirkin üzerine diğer bir şirkide vurdular ve araya adak kestiler....İşte toplumdaki ve Arvasi dediğiniz kişilerin inancı bu...Bunlar şirktir kim böyle yaparsa islam dinine göre müşrik olur...Aksini iddia eden varsa buyursun delilini getirsin....
Ezhattım
Aktif Üye

« Yanıtla #97 : 23 Ağustos 2013, 10:49:37 ÖÖ 10 »

FCER hoca şu cümlelere bakarmısın “Ayyy yine mi bu şahıs”  Grin ancak bir bayan böyle cümle kurar. Clap

Tüm bayanlardan özür dileyerek şunuda söylemek istiyorum.Bayanlar maalesef meseleleri çok geç kavrarlarl ve çok yüzeysel düşünürler.Çabuk fikir değiştirirler,okdukları şeyleri anladıklarını zan ederler halbuki biraz konuştunda bakıyorsun ki okudukları şeyden birşey anlamamışlar.İstisalar hariç genel yapıları bu.

Birde müslümanlardan nckli kardeş bi ara bacım diye hitap etmişti sanki oradan da aklımda kalmış.

Selam ve dua ile kal....Allah’a emanet ol....
MaxiMilyan.
Üye
*

« Yanıtla #98 : 23 Ağustos 2013, 01:09:30 ÖS 13 »

FCER hoca şu cümlelere bakarmısın “Ayyy yine mi bu şahıs”  Grin ancak bir bayan böyle cümle kurar. Clap

Tüm bayanlardan özür dileyerek şunuda söylemek istiyorum.Bayanlar maalesef meseleleri çok geç kavrarlarl ve çok yüzeysel düşünürler.Çabuk fikir değiştirirler,okdukları şeyleri anladıklarını zan ederler halbuki biraz konuştunda bakıyorsun ki okudukları şeyden birşey anlamamışlar.İstisalar hariç genel yapıları bu.

Birde müslümanlardan nckli kardeş bi ara bacım diye hitap etmişti sanki oradan da aklımda kalmış.

Kendini seyyid,arvasi gibi tanıtanların durumu yahudilerin durumuna benziyor.Onlarda biz seçilmiş kullarız bizim cehenneme girmemiz söz konusu değil en fazla biraz girip cezamızı çektikten sonra tekrar cennete gideceğiz derler.

Cahil toplumlar kim Allah adına peygamber adına birşey derse hemen onları evliya zan ederler.sonrada o evliya dedikleri saptırıcılara kul köle olurlar.

Ne mutluki müslüman olana.Onlar böylesi sapıklıklardan beridirler.
Müslüman
Süper Aktif Üye

Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.

« Yanıtla #99 : 23 Ağustos 2013, 03:05:43 ÖS 15 »

Ezhattım ile MaxiMilyan'ı karşı karşıya getirseydik sonuç ne olurdu dersiniz?

Uygun kelime bulamadım ama smilerlar yetişti, aşama aşama;

Grin  Cool  Lips Sealed  Angry  Afro

R4bia
Daimi Üye
**

« Yanıtla #100 : 23 Ağustos 2013, 03:34:44 ÖS 15 »

Yaw he he ...
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #101 : 13 Nisan 2014, 06:48:49 ÖS 18 »

http://anadolubulteni.com/haber-4773-hangi_mustafa_dogru_soyluyor.html

ölümüne ıslamoglu saldırısı. ...
Doğrular da var yanlışlar da....
Ayıklama isteyene...
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #102 : 13 Nisan 2014, 09:47:35 ÖS 21 »

Gına geldi artık İslamoğlu reddiyelerinden ...
İslamoğluna çakmadan rahat uyuyamıyor insanlar sanırım ...
Neredeyse Demokrasi kadar ünlü olacak herif ya ...
Demokrasi bir İslamoğlu iki bu ikisine çakan müslümanlığa kabul buyrulacak ...
Hayırlısı olsun ...
Lakin gerçekten soğutuyor beni hayattan ...

Not font kurbaa
ozan_er
ozaner
Daimi Üye
**

adalet ve özgürlük dinimdir

« Yanıtla #103 : 13 Nisan 2014, 10:54:15 ÖS 22 »

Baştan sona laga luga bilimsel birtek eleştiri yok sadece bir yerde alak a verilen anlamı değerlendirmiş  değerlendirmesi bilmek kim abisi ile gülmüş

ne günlere kaldık yaw

meşhur olmak isteyen

sahneye fırlıyor ama elle tutulur bir numara yok
FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #104 : 14 Nisan 2014, 10:17:30 ÖÖ 10 »

http://anadolubulteni.com/haber-4773-hangi_mustafa_dogru_soyluyor.html

ölümüne ıslamoglu saldırısı. ...
Doğrular da var yanlışlar da....
Ayıklama isteyene...

Max sen ayıkladın ise doğruları ve yanlışları yazsan da o kadar sayfayı okumaktan kurtulur insanlar Smiley

Sayfa: 1 ... 5 6 [7] 8   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: