mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..
Sayfa: [1] 2 3 ... 8   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: mustafa islamoğlu ve yanlış fetvaları..  (Okunma Sayısı 106589 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« : 23 Ekim 2009, 05:26:25 ÖÖ 05 »

arkadaşlar sizleri uyarmak için bu konuyu açtım bu başlıkta ben eski siteden bi üyeyim islamisiteden m.islamoğlunu takip eden arkadaşlar vardı sanırım aklıma geldi uyarmak istedim..

M.İSLAMOĞLU'nun bi kaç videosunu izledim yanlış fetvalar veriyor bi kaç örnek olarak..
(ÇOK AFEDERSİNİZ öncelikle)

1.)mesela kadınlar hayız halinde isterse oruç tutabilir
2.)başörtü çıkarmadan abdestte üstüne mesh yapılabilir..
3.)afedersiniz tekrar ama kadına ters ilişkinin haram olmadığını tartışılır oldugunu söylüyor....

vs.dahada çok ben facebookta videosundanda izledim bi kaç hocada kitaplarını incelemiş
sapkın fetvalarla doluymuş..

bilginize...

mesela "Hayızlı kadın Camiye girer" diyor. (kitabını inceleyen bir hocanın yorumu)"Eski alimler Yahudilere meylettiğinden giremez demişler"... Halbuki 4 Mezhebin müçtehidinde hayızlı Camiye girer diye bir fetva yok!

Müçtehidler ve fıkıh alimleri Ehl-i Sünnet ve Cemaatteki "Cemaat" denilenlerdir, yoksa Camide toplananlar değil. Cemaat "giremez" diyor, bu kadar alim konu üzerinde birleşmiş, İslamoğlu çıkmış "girer" diyor. Bir de "Giremez" diyenler "Yahudilere meyletmiş" diyor. Yahu Resulullah'a mı Yahudi(ye meyletti) diyorsun?! O buyurmuştur. 'Hayızlı kadınla cünübe Camiyi helal etmiyorum' buyuruyor. Kaynakları sabittir. Kitaplarımızda kaynaklarını yazdık. Müçtehidler de zaten bu Hadisin dışına çıkamazlar. Nitekim öyle olmuştur.

kısacası arkadaşlar facebookta adresi olanlar varsa videolarını aratın ve bulun araştırın inş...

[img]http://img239.imageshack.us/img239/6913/x1pcj
imam hüseyin
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

MALAZGİRT

« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2009, 09:07:27 ÖÖ 09 »

3.)afedersiniz tekrar ama kadına ters ilişkinin haram olmadığını tartışılır oldugunu söylüyor....

http://www.mustafaislamoglu.com/

Değerli kardeşim işin özünü bilmeden yanaşılırsa zarar verir şu verdiğim linkte sizin bu sorularınıza cevap vermiş kendisi benim vermeme gerek kalmamış lütfen bilip bilmeden Alimleri karalamayalım.

Heyhat Minez-Zilleh! (Zillete boyun eğmeyiz)
(İmam Hüseyin)
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2009, 02:11:11 ÖS 14 »

Eskiden olsa yalın kılınç dalardım konuya ama ..
Artık sadece gülümsüyorum ...
1-Mustafa İslamoğlu sadece bir fanidir ...
2-Mustafa İslamoğlu İlminin kaymagını degil sıkıntısını çeken biridir ...
3-İddiaları birde Mustafa İslamoğlundan dinlemek lazımdır ...

Selamlar ...

Not font kurbaa
kayipkentli
Aktif Üye

« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2009, 05:17:28 ÖS 17 »

Namaz Kur'an Cami bir işaret parmağıdır. Gösterdiği hedef ise İçimizde nefsi arınma dışımızdaki dünyayı ise SÖMÜRGECİ ZALİMLERİN elinden almak ve insanları ÖZGÜR İRADELERİYLE seçim yapacakları bir alan yaratmaktır.

Bir kadın hayızlı caiiye girse noolurr.Girmese noolur..

Bu tartışmayı açsan noluurr açmasan noolurr..

Bir erkek bir yılda 52 defa hiç kaçırmadan cuma kılar da komşusu açken hala neden aç yatar anlayabilmiş değilim.

Hadi kadınları cünüp camiye sokmadınız ve bu saygısızlık

Peki gusül abdestli camiileri işgal edip te GAZABA UĞRAYANLARIN VE SAPITANLARIN yollarında , sisteminde, iktidarında, BU YAŞAMAK TELAŞI NİYE? Sahi bu daha HARAM değil mi?

Acaba Rachel Corrie'nin İFSAD'ın buldezeri önünde ölürken, abdestlimiydi? Belki de değildi...

Bizim camiilerimizde İFSAD BULDEZERLERİNE, LAİK BULDEZERLERE, DİYANET BULDEZERLERİNE civata olan ABDESTLİ ERKEKLER 'in durumu ne olacak aga?!!!

Din bir hastalık olmuş, girmiş damarlarımıza ehli sünne ve l cemaa faşizmiyle...

...Selefi Salihin kendi hesabını verecek zaten
  Sen adil, Mumin, Muvahhid biri olarak kendi ÇAĞININ HALEFİ-SALİHİNİ olmaya bak kardeşim!

siyahî
Aktif Üye

« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2009, 11:08:06 ÖS 23 »

ah be kardeşim! ah be kardeşim!

ne zaman beyinlerimizi kiralamaktan vazgeçeceğiz?!
ne zamana kadar başkalarının bizim yerimize düşünüp karar vermelerine müsade edeceğiz?!!
ne zaman insanları düşünmeye sevkeden sorumluluk sahibi alimleri çekiştirmekten vazgeçip; insanları uyutan, adeta birer sülük haline getiren ve üstüne üstlük sırtlarından geçinen din bezirganlarının sözlerine kulaklarımızı tıkayacağız?!!
ne zaman kendimiz olacağız?
değil mi ki müslüman olmak bir gruba dahil olmak değil, bir duruşa sahip olmaktır...
ne zaman bir duruş sahibi olacağız?
...

Yeryüzüne ezilenler varis olacak(Kasas;28/5)
HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2009, 04:54:00 ÖÖ 04 »

arkadaşlar özellikle araştırın dedim üstüne basarak m.islamoğlunun verdiği cvp tan önce lütfen dediğim konuları nasıl anlattığını izleyin bizzat kendisini videosundan izledim konuyu açmadan önce okadar araştırdım ki kulağımla duymadan inanmayan biri olarak actım konuyu...

lütfen diyorum ya araştırın videolarını bulun izleyin gercekten ozaman bana hak vereceksiniz iftira atmak veya bir alimi karalamak benim ne haddime kardeşim amacımı yazdım o kişi alimse sesim çıkmaz fakat zabitse ozaman ben sizi uyarma yükümlülüğümden kurtulmaya çalışırım bir tek...

ben bile üyeydim sitesine yazılarını okurdum hep ama gördüm ki iş başka..

neyse kardeşler benim üzerimden yük kalktı zira araştırmazda inanırsanız yük sizin üstünüzde ozaman lütfen kendi sesinden dinleyin söylediğim konuları..

HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2009, 05:02:31 ÖÖ 05 »

ah be kardeşim! ah be kardeşim!

ne zaman beyinlerimizi kiralamaktan vazgeçeceğiz?!
ne zamana kadar başkalarının bizim yerimize düşünüp karar vermelerine müsade edeceğiz?!!
ne zaman insanları düşünmeye sevkeden sorumluluk sahibi alimleri çekiştirmekten vazgeçip; insanları uyutan, adeta birer sülük haline getiren ve üstüne üstlük sırtlarından geçinen din bezirganlarının sözlerine kulaklarımızı tıkayacağız?!!
ne zaman kendimiz olacağız?
değil mi ki müslüman olmak bir gruba dahil olmak değil, bir duruşa sahip olmaktır...
ne zaman bir duruş sahibi olacağız?

...

saol kardeşim ve ah be kardeşim

ne zaman uyanacağız ah be kardeşim ayakta uyutuluyoruzda haberimiz yok !!!

sorumluluk sahibi bir alimmi valla bu kadarına sasırdım
kardeşim arastırmadan kulağıyla dinlemeden bu kadar cvba şalırdım nasıl olmamız lazım sizden biri bir haber getirirse onu arastırın zan yapmayın demiyormu dinimiz ee ozaman neden biraz araştırmadan cvpladınız ah be kardeşim gercekten bizi ayakta uyutuyorlarda haberimiz yok m.islamoğlu ehli sünnet değildir kardeşim bunu çok hemde çok araştırarak söylüyorum..
inş.sizde araştırıpta cvp yazarsınız lütfen facebookta adresi olanlar varsa videolarını aratın dediğim konularla ilgili ve ayrıca daha çok var lütfen ALLAH rızası için iyice araştırıp ve kulağınızla dinleyip cvp yazın ...

kayipkentli
Aktif Üye

« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2009, 11:09:12 ÖÖ 11 »

İslamoğlu Ehli Sünne değil miş...bu mu yani dert?..

adam ehli sünne'yim dese..Bu sefer eşari mi acaba? Yok yok selefi olması lazım..E selefi olması da yetmez acaba cihadi selefi mi?...yoksa abdullah azzam selefierinden mi?

iranda kum şehrinde bir mollanın cemaatinden olsaydınız bu seferde bir insanı şii olmadığı için mi çizecektiniz üzerini...

biri ehli sünne ve l cemaa=islam zanneder

diğeri ehli şia ve l cemaa= islam zanneder...

ve ikisi de fena fi's-selef olur çıkar...Ortada kendisi yok aslında Selef var.Onların yorumları var.

İslamoğlu, dediğiniz yorumları yapabilir..Yanlışsa biz doğrusuyla amel ederiz...Dinde mutlak durak mıdır İslamoğlu?
 bunlar akide midir? dinin aslı mıdır? veya islamoğlu üzerinden sünnicilik yapılması doğrumudur?

siz sünnizme iman edin..diğeri şiizme iman etsin...ama İslam sizin topraklarınızda sokaklarda gerçek hayatta sorması gerekenleri sormasın..

gençlere ehli sünne enjekte etsinler
                 biraz da şii lik enjekte etsinler...sonra da kapıştırsınlar....

biri sahabeyi göklerde yıldız yapsın..diğeri imamlarını masumlaştırsın..kafalar geçmişe dönük..fıkha gömülmüş..olsun..

işçiler mi atılmış fabrikalardan..kürt sorunu ne alemdeymiş..asgari ücret sorunu varmıymış? sahi mili öğütüm sistemi ne olacakmış? girmeyelim bunlara? biz bu çağın HALEFİ SALİHİNİ olmayalım..gidelim SELEF te kaybolalım..FENAFİSSELEF olalım..
FENAFİSSÜNNİ olalım..

Bu da ayrı bir mutlu olma yöntemimiz olsun ...

imam hüseyin
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

MALAZGİRT

« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2009, 11:11:36 ÖÖ 11 »

Değerli kardeşim İslam dünyasında bu tür alimleri özellikle karalama gayesinde olan Din mafyaları Ruhban din anlayışı kesimleri mevcut şimdi Allah rızası için hangi alim livatayı kabul edebilir bu kabul edilebilecek bir olay değildir araştırın diyorsunuz .sizin iddia ettiğiniz videonun linkini alabilirmiyim bakıp ona göre analiz yapalım bekliyorum.

Heyhat Minez-Zilleh! (Zillete boyun eğmeyiz)
(İmam Hüseyin)
ittihad
Üye
*

« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2009, 12:01:01 ÖS 12 »

hayrunisa bence bilginiz disinda konusuyorsunuz...
mustafa islamoğlu hocanin sölediği fetvalari belli bölümü kesip o sekilde yayinliyorlar ve müslümanlara onu karalanmis olarak gösterilmek isteniyor.. o fetvalarin hepsini daha önce  bana sölediklerinde de ben sasirdim birebir orjinalini izlediğimde hak verdim hocaya ...fetvalari anlattigi o videolarin sonralarinda aciklama yapiyor bu konu bu sebebden dolayi böyle böyle diyee...ne yapilmaya calisiliyo anlamiyorum ... kendinizi ne kadar gelistirdinizde bu sekilde yanlismis diyorsunuz ...

bir cok cemat liderlerinin söledikleri sözler FARZlari hiçe sayılıyor  gerekceleri mantıklı bile değil bunlara neden birseyler söylenmez acaba da cematcilik den uzak durulmalı diyenlere yuklenilir ..ASLinda isin gercegi herkes ceematini savunuyor ....diğerlerine ne olursa olsun diyorlar...tabi birilerininde hosuna gidiyor bu konular ...

ama bu müslümanlik değil ..... ümmet bu olmamali...

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2009, 01:28:49 ÖS 13 »

Alıntı
HaYRuN_NiSa
M.İSLAMOĞLU'nun bi kaç videosunu izledim yanlış fetvalar veriyor bi kaç örnek olarak..
(ÇOK AFEDERSİNİZ öncelikle)

vs.dahada çok ben facebookta videosundanda izledim bi kaç hocada kitaplarını incelemiş
sapkın fetvalarla doluymuş..

arkadaşım ben burada sapkın bir görüş göremiyorum. bu saydığın 3 maddenin kurana aykırı şekilde iddia edildiğini ispat etmek de sana ve sana bu iddiaları ileten kesime düşer. tabii kuranii delilleri var ise. kurani delil yok ise falan efendi filan hazretleri şöyle buyurmuş diyerek ATALAR DİNİNİN amentülerini dayatmaya kalkmasınlar.

ayrıca,
sayın hayrunnisa hanımefendi beslendiğiniz kaynağın sahipleri katıksız  islamoğlu düşmanlığı yaptığı için bu kaynaktan sahih ve doğru bilgi edinemezsiniz.
islamoğlunun araştıracak tartışacak ve irdeleyecek isek buyrun hepimiz objektif olarak tartışalım bizim de eleştirilerimiz olacaktır islamoğluna ama böyle değil....
saygılarımla...
HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2009, 09:32:15 ÖS 21 »

bakın size sadece örnek vereyim m.islamoğlunun babası Muhterem baba Ahmed İslamoğlu Hoca Efendi’nin ali eren adındaki hocaya dergisinde yayınlaması üzerine kendi el yazısıyla yazdığı mektup
(derginin arka sayfasında kendi el yazsından okuyabilirsiniz..)
buyrun...
(m.islamoglunun babası gercek bir hocadır ve 70 yasında şeker hastası..)

teessürü boşuna değil zâhir:

“Muhterem Ali Eren Beyefendi!.. Selamlar, sevgiler, dualar, hürmetler... Allah, hidayet ve salah veresice oğlum Mustafa İslamoğlu’na köşenizde verdiğiniz, “Kur’an–ı Kerim’e el sürme” mevzuunda, alimane, arifane, vakıfane cevabınızdan dolayı sizi canı gönülden tebrik eder ve halisane şükranlarımı arz ederim. Hürmet ve dualarımla... Aciz Ahmed İslamoğlu. Mütekait (emekli) imam–hatip ve fahri vaiz. Develi / Kayseri.

“Not: “Muhterem Hocam (Ali Eren)!... Mustafa’nın dâl ve mudılliği, baba olarak bizi çok huzursuz etmektedir. Salahına dua etmekteyiz. Sizlerden de ıslahına dua istirham etmekteyiz. İcap ederse, bu kısa tebrik ve teşekkürnamemi köşenizde dipnot alarak neşredersiniz... Milyonları ifsat ve idlal etmesin... Cevabınız, fakiri pek memnun ve mesrur etti. Hak razı olsun...”

Ahmed İslamoğlu’ndan Ali Eren’e mektub, Ali Eren, “Vaiz Babanın Teşekkür ve Üzüntüsü” içinde,

8not;iftira diyenler dergiyi alıp bizzat incelesin...

HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2009, 09:52:28 ÖS 21 »

ewet yukarıdaki bir örnek ve size kulağımla duyduklarımdan örnekler yukarıda kısaca izah etmiştim birincisi hayızlı kadın camiye giremez 4 büyük mezhebe göre ve peygamberin sahih hadislerine göre yoksa siz tam tersinimi duydunuz yada 4 buyuk mezhebin veya peygamberin söylediğinemi inanırsınız islamoğlunamı...?

islamoglu cevabında diyorki hayızlı kadın camiye girer 4 buyuk mezhepte bu konuda giremez der çünkü onlar bu konuda yahudilere meyletmişlerdir (yahudiler hayızlı kadını camiye yaklaştırmazdı)diyor peki nasıl olurda peygamber müslüman olmayan bir çocugun tırnaklarını sırasıyyla kestiğini görürde ondan sonra sıraSIYLA DEĞİL KARIŞIK OLARAK KESMEYE BAŞLAR YANİ YAHUDİLERE BU ŞEKİLDE BİLE BENZEMEKTEN ALIKOYAR İNSANLARI öyleyse haşa peygamberde hayızlı kadına camiye girmeyi haram kıldım diyor en sahih hadisi şeriflerde peki peygamberdemi yAHUDİLERE MEYLETMİŞ (YADA SORUYORUM BUNU DİYEN NE OLUR..?

BİRDE BAYAN ARKADAŞLARA SORUYORUM VİDEONUN linkinide vericem hanginiz hayızlı halde oruç tutuyorsunuz ?ewet tutan varsa yada böyle birşey vardır tdiyen varsa yazsın hayızlı iken oruc tutanlar m.islamoglu namaz kılamaz hayızlı kadın ancak oruc tutar diyor varmı böyle birşey dinimizde kardeşim hayızlı kadın ne oruç tutabilir nede namaz kılar ne camiye girer nede kuranı o halde tutabilir yoksa siz böyle bilmiyormusunuz..?

üçüncü konuya gelince birisi videosundan izledim diyorki hocam başörtünün üzerine mesh edilirmi edilmezmi ..m.islamoğlunun cvbı;diyorki başörtüsüde ayak hukmüne gecer ayaktaki meshin üzerine oldugu gibi mesh olur ..
soruyorum size bi siz ayaklarınızı zarüret olmaksızın meshin üzerindenmi mesh ediyorsunuz baş ayrı başörtüsü ayrı bi şeydir abdestte sahih olan başın 4'te birini mesh etmektir başörtüsünün üzerinden neden mesh edilsin ozaman ayrıca meshide yaşlı ayagını kaldırmaya takatı olmayan insanlar için dinimiz müsade eder islamda zorluk yoktur ama hiçbir mazareti olmayan insan ayagına meshin üstüne başınada başöttünün üstüne mesh edebilir yani siz<ce bunlarda yani bu cvplarında bi tuhaflık yokmu bu kadar acık net değilmi dinimiz uyanalım artık arkadaşlar araştıralım gecelerdir uyumuyorum sabahlara kadar araştırmak için daha bir çok mesele var gerekirse buldugum dinlediğim videoların linkjinişde veririm..

ve ayrıca kardeşim beni ilgilendirmez elbette şia olması hanefi olması beni ilgilendiren ehli sünnet tir onun dışındakiler yalan bana babasını oglunu ıslahı için ettiği dua imzalı gördüğüm mektubu yeter delil için sizde yetmez bunkar diyorsanız araştırın daha neler neler bulacaksınız derim..ve ayrıca ben asla islamoglunun butun söyledikleri yalan demiyorum asla yanlış söylediği insanları şaşıttığı bi çok konu var diyorum..inş.linkleride eklicem...

HaYRuN_NiSa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2009, 10:16:43 ÖS 22 »

m.islamoglunun babası ahmet islamoglunun ali eren hocaya arifan dergisinde yayınlaması isteği üzerine gönderdiği mektubun resmi ve dergideki resmi..

siyahî
Aktif Üye

« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2009, 10:32:41 ÖS 22 »

doğru kaynaklardan okuyun bir de...

Ahmet İslamoğlu Hocaefendi ile röportaj...
http://www.mustafaislamoglu.com/462_Ahmed-Islamoglu-Hocaefendi-Ile-Roportaj-.html

hayızlı kadının namaz kılması ve oruç tutması...
http://www.mustafaislamoglu.com/472_Adetlinin-Orucu.html
http://www.mustafaislamoglu.com/148_Hayizli-Kadinin-Ibadeti.html

mesh konusuna gelince bu bir görüş ister uyarsınız ister uymazsınız.. ve siz uymuyorsunuz diye ne görüşün yanlışlığı ispatlanmış olur ne de bu görüşe uyan insanlar ifsad olur...

Yeryüzüne ezilenler varis olacak(Kasas;28/5)
Sayfa: [1] 2 3 ... 8   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: