İHL SÖZLÜKTEN ALINTILAR

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > Mizah > İHL SÖZLÜKTEN ALINTILAR
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > Mizah > İHL SÖZLÜKTEN ALINTILAR
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: İHL SÖZLÜKTEN ALINTILAR  (Okunma Sayısı 10444 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
imam hüseyin
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

MALAZGİRT

« Yanıtla #15 : 18 Mayıs 2009, 02:57:19 ÖS 14 »

1-takriben 45 dakikadır. iğnelerle tutturmak sonra şeklini düzene filan sokmak bekleyeni ağaç eder. mazallah kullanılan iğneler bir yerine batacak insan korkuyor ne zor işmiş bu. allah kolaylık versin

Heyhat Minez-Zilleh! (Zillete boyun eğmeyiz)
(İmam Hüseyin)
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #16 : 20 Mayıs 2009, 04:51:50 ÖS 16 »

başı açık kadının namaz kılması    
1-allah ın bir emrini yerine geririrken diğer bir emrini yerine gertirmeyen kadındır. kaş yapayım derken göz çıkarmaktadır.
2-namazını eda ettikten sonra, arkasını dönüp kendine karışan din bezirganına" sana ne lan!" demesi muhtemel olan kadının yaptığı iş.
3-kılsındır, elleşmeyindir, herkeş kendisine baksa ve kapısının önünü temizlese daha iyi değil mi?
dir!

4-iyi niyetli ve hiçbir siyasi amaç taşımıyorsa gayet normal olan bir durumdur. tercih meselesi olup, tasvip edilmeyen hadise
5-sap ile samanı karıştırmadan rahat bırakılması gereken insandır
6-namazını kılarken başını örtmesi sonra tekrar açması ile mümkün olan hadise
7-allah kabul etsin demekten başka söylenilecek her sözün absürd kaçacağı namazdır
8-namaz kılarken saçını ,siyasi bir amaç için açmıyorsa namazının kabül olunulacağı umulan kadındır.
9-kızının mezuniyet gecesine giremeyen türbanlı anneyle beraber derhal sınırdışı edilmesi gerekendir
10-başı açık ve namaz kılmayan kadından daha iyidir.
11-gösteriş amaçlı değilse, kimseyi rahatsız etmiyor dikkat çekmiyorsa kendi bileceği iştir.
12-muhtemelen başı kapalı ama namaz kılmayan kadından daha makbuldur. fakat buna rağmen ne yazık ki başı kapalı ama namaz kılmayandan daha az müslüman görülür.
13-takke giymeden mümin kardeşlerimiz nasıl namaz kılıyorsa, başı açık olarak da mümine kardeşlerimiz, namazlarını eda edebilir demek isterim ama nerde, ancak yaşar nuri öztürk hoca diyebilir, yanılmıyorsam bir programda da demişti.
14-namaz kılan kişiyi ilgilendiren durumdur. eğer bunu sorun olarak addediyor kendine dert ediniyorsa doğrusunu öğrenmesi çok kolay. yok bu yaptığında ısrarcı ise allah selamet versin.

öküze tapana saygı duyuyorum, her vakit anıtkabire koşana saygı duyuyorum, bu kadını niye ayıplayayım.

15-öncelikle, dinin temeli baş örtmek değildir, namaz kılmaktır.
başını örtüp namaz kılmayan bi sürü kız varken, işte bu insan benim yine de taktir ettiğim, ve diğerlerine tercih ettiğim insandır.
Allah'ın ilk önce "namaz"dan hesap soracağını bilir.
bahsettiğim, günlük hayatta açıkken, namaz için başını örten kişilerdir. açık saçla namaz kılanlara bi lafım yok, kendilerini yaşar nuri öztürk'le başbaşa bırakıyorum.
Allah kendisine başını örtmeyi de nazip etsindir.

16-başı acıkken namaz kılmak tercih meselesidir, başı açık kadına söylenecek söz; allah kabul etsin kardeşim...

elbette bir yerden de başlamak gerekir ve bu eleştirilmesi gereken bir durum değil takdir edilmesi gereken bir durumdur..

daha cok merak eden kardeşlerime önerim, namazın ve örtü emrinin kronolojik sıralamasına baklamaları..

şüphesiz rahmandan daha fazla bilemeyiz..

17-ya bi de şu başı açık, başı kapalı gibi takıntıları bırakıpta, iman, ihlas, takva, ahlak, tevhid, samimiyet konularına eğilsek toplum olarak ...
18-selam vermenin

soru sormanın

vb. şeyleri yapmanın günah olmayacağı namaz'dır

FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #17 : 22 Mayıs 2009, 06:15:44 ÖS 18 »

başörtüsü eylemleri    
1-bir döneme damgasını vurmuş eylemlerdir. bazen radikalizm tavan yapmış, bazen duygusal yakınlaşmalar olmuş, çoğu zaman bu eylemlere katılanlar fişlenmiştir. birçok erkek öğrencinin mağdur arkadaşlarına destek olmak amacıyla dersleri ve sınavları boykot edip dönem uzattıkları görülmüştür. hayal kırıklıkları da yok değildi tabii. beni derslere girmemem konusunda ikna etmeye çalışan kız arkadaşın iki gün sonra elinde perukla görünmesi bu hayal kırıklıklarının zirvesidir benim açımdan.
şu an sakinleşmiş durumda ortalık, halbuki başörtüsü yasağı devam etmekte. devletin en tepesindeki iki insanın eşlerinin başörtülü olması bu sakinliğin sebebi olsa gerek. ama bu sorun çözüm bekliyor, daha fazla hayat ziyan olmadan...
2-bir kere katılabildiğim için kendimi adamdan saymadığım eylemler. selam olsun yılmadan gidenlere.
3-nerde o el ele kol kola, omuz omuza yaptığımız ve bizi kardeşleştiren eylemlerimiz..
baskı ve yıldırma zamanından kapatma, görmeme ve unutmaya tercih edilmesine rağmen ankara'da, sakarya'da ve birkaç yerde devam eden ümmet vicdanını hürmetlerimle selamlarım...

müezzin duaya başlarken cemaatin dönüp ona bakması    
1-cemaatlerde şartlı refleks haline gelmiş davranış. genellikle cuma namzalarında olur ki bıkkınlık getirmiştir. önünüze bakın olm
2-imam efendinin hutbeye başlamasıyla da aynı refleksi barındırır
3-cemaatin merak duygusunu bastıramadığı anlardan bir vakittir
4-cemaatin bir kısmı sesin kaynağına bakar; bakmayanlar müezzini zaten tanımaktadır.
5-"nereden geliyor lan bu ses" diyenlerin bakışıdır. hatta kimse bakmıyorsa bir kişinin bakması bile yeterlidir. zincirleme reaksiyon misali herkes müezzine bakar.
6-niye bakılıyorsa anlamış değilim...yahu kardeşim her hafta geliyosun zaten, adam aynı adam...lütfen arkadaşlar buradan herkese sesleniyorum müezzin de bizim gibi bir insan , çok yüce olağanüstü bir şahsiyet değil...istisnalar haricince her zaman bu hareketi yapmayalım..ha ilk defa o camiye gitmişsinizdir, ses tonu size ilginç gelmiştir, olabilir o zaman bakın
7-güzel sesli bir müezzin ise bakılması normaldir
8-valla ben bakıyorum.....gayet normal...
9-kötü sesli bir müezzin ise de bakılması normal. anormal olan bakmamak, kayıtsız kalmaktır.
10-güzel sesli bir müezzin ise ''kimin bu güzel ses'' merakıyla bakılır...
iğrenç okuyan bir müezzin ise ''bu sesin sahibi nasıl biri acep'' diye bakılır...
neticede bakılır... ortası yok.

erbaiin
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #18 : 23 Mayıs 2009, 02:27:24 ÖS 14 »

kürt böreği   

...üstüne pudra şekeri dökülerek yenilen börek. ismi aslında kart kurt böreğidir. ama soros ve uzantıları böreği kandırmış kürt olduğunu söylemiştir. börekte eğitimsiz aslında. eğitim şart.

...böreğe etnisite yüklenerek hazırlanmış ayrılıkçı börek türü.
buna benzer örnekler yok mudur? vardır.

...misak-ı milliyi hedef alımış, ayrılıkçı börek türü. nasıl olduysa bugüne değin dgm' de yargılanmamıştır. hemen sincan savcılığı olaya el koymalıdır.

...aslı "türk böreği"dir. ağıza attığınız zaman kart-kurt diye ses çıkardığı için "kürt böreği" denilmiştir. üzerine serpiştirilen pudra şekeri bile kart-kurt seslerini önleyememiş, en fazla kat-kut şekline dönüştürebilmiştir. bu yüzden bazı yörelerde "küt böreği" de denildiği rivayet olunmuştur.

...bugüne kadar nasıl sözde kürt böreği denmediğine şaşırdığım börektir.

...aslının kürt değil küt olması gereken börek şekli.
FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #19 : 29 Mayıs 2009, 08:40:54 ÖÖ 08 »

namaz kılmama bahaneleri   
1-namaz kılmamak için gereksiz bahanelerdir
(bkz: ihl sözlükteydim)
(bkz: dosdoğru kılamıyorum)
(bkz: okulum var)
(bkz: dersanedeydim)
(bkz: biraz daha sesli konuş duymadım)
örnekler arttırılabilir
2-(bkz: müslüman değilim)
3-daha gencim yaşlanınca kılıcam inşeallah.
(bkz: dün geçti yarının geleceği belli değil öyleyse bugünün kıymetin bil)
4-şu anda allaha ihtiyacım yok ne zaman ki allahın büyüklüğünü ,ona olan ihtiyacımı, onun karşısısında bir hiç olduğumu görecem öyle"."gerçekten insan kendini müstağni görür"(alak süresi-6)
5-(bkz: birazdan kalkarım)
(bkz: tamam daha var )
(bkz: az kalmış ama sünneti kılmam yetiştiririm)
(bkz: ay ezan okunuyo)
(bkz: ya öbür vaktin ilk 2 dakikasında kılsam da olur)
(bkz: aa 10 dakka geçmiş neyse giden gitti kalan sağlar bizimdir önümüzdeki maçlara bakcez)
(bkz: bari şimdiki vaktinkini kılayım)
(bkz: tamam birazdan kalkarım)

Allah bizi affetsin*

6-(bkz: benim kalbim temiz bebişim sen kıl)

Allah'ım sana geliyorum.*
7-deliyim, hayızlıyım vb.
8-elektrikler kesildi
9-(bkz: daha çok gencim)

her ne kadar katılmasam da, toplumda böyle bir kanı var.
10-- annem çok zorluyor, kılınca ona kılıyormuş gibi oluyorum. en iyisi isteyerek kılma haline ulaşmayı beklemek, beklemek...
11-sular kesildi.
12-abdestim bozuldu galiba. *
13-(bkz: şimdi yatayım sabah erkenden kılarım)
14-(bkz: akşama toplu kılarım)
15-pazartesi günü başlayacağım..

(bkz: pazartesi sabah namazı namaza başlamak)
bir diyet bi namaz zaten...
16trafikteydim, eve yetişemedim.
17-(bkz: benim kalbim temiz)
(bkz: çalışmakta ibadettir)

18-(bkz: daha gencim)

FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #20 : 11 Nisan 2013, 10:51:36 ÖÖ 10 »

İslami Düşünce Forum İHL Sözlükte yer almış

islami düşünce, müslümanca düşünme geleneğinin genel adı denilebilir. aynı zamanda bir web sayfasının adıdır. ((http://www.islamidusunce.net)) bir zaman forumunda uzun uzun yazmışlığım vardır.
- bilgekralaliya

FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #21 : 14 Nisan 2013, 02:59:43 ÖS 14 »

Kutlu Doğum İle İlgili İHL Sözlükten Alıntılar

-hiç bitmeyen hafta. millet kaç yıldır kutlu doğŸum haftası kutluyor. her hafta bir etkinlik var maşŸşŸallah. gerçekten baya uzun bir doğŸummuşŸ bunu anladık gerçekten. stinkfist - 14.04.2009   

-diyanet makamının uydurması olmasına rağŸmen diyanetin en isabetli kararlarından birisidir.her sene vakti uzatılan bu senede yanılmıyorsam 10 gün serecek olan hafta.

miladi olması hicri olmasından daha hoşŸtur diyenler vardır.zira hiç değŸişŸmez mevsimsel olarak.

bence hicrisi de güzeldir.zira her mevsimde bu güzel hal yaşŸanmalıdır.
- ex live ex - 14.04.2009 

-peygamber efendimiz olurda, ümmetim şŸaşŸırırda bana taparlar diye, resmini yasak yapmışŸken, ümmeti şŸimdi hz.isanın doğŸumunun kutlanması ile kıyaslanmaktadır.

- roland  - 21.04.2009 

-onların var,bizim neden yok anlayışŸından doğŸmuşŸ bidattir.

- swarovski tasli islami klozet - 24.04.2009

-rasulullahın doğŸum gününün kurumsallaşŸtırılıp kutlama etkinliğŸine dönüşŸtürülmesi pek içime sinmemişŸtir. bir nevi paskalyaya dönüşŸtülmektedir. ç‡arşŸı buna da karşŸı!
- huruc - 24.04.2009

-ismet özel´e göre kutlu doğŸum haftasının kutlanması, islam´ın protestanlaşŸtırılmasıdır.
 - tekfurun kizi  - 26.04.2009 

-akım elbiseler giyilmişŸ. kravatlar çekilmişŸ. sıralara oturulmuşŸ. semağŸ gösterileri yapılıyor. tsm koroları ilahiler söylüyor. sebep? peygamber efendimiz anılıyor.

resulullah sağŸ olsa, bu adamların yüzüne baksa beni böyle mi anıyorsunuz, böyle mi seviyorsunuz dese, yolumu böyle mi takip ediyorsunuz dese. cevapları ne olurdu acaba?

dibine kadar bidat olan christmas benzeri uyduruk ritüeller haftası.

evlerde kuran okundu, namazlar kılındı da kime yetmedi de bu acaip ritüeller gerekti? mevlevilerin dönmesinden mi medet umuluyor resulullah sevgisine?
- obispo  - 15.04.2011

-önceleri yapılmasına sevindiğŸim, destek olduğŸum, eleşŸtirenlere karşŸılık verdiğŸim ama özellikle bu sene bazı etkinliklerini ve o etkinliklerin riyakarca yapıldığŸını görünce desteğŸimi yitiren hadise.

özellikle semazen gördükçe midem bulanmaya başŸladı.
- optimus prime - 20.04.2012   

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: