Sıcak havada cep telefonuna dikkat!

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > Sıcak havada cep telefonuna dikkat!
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > Sıcak havada cep telefonuna dikkat!
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Sıcak havada cep telefonuna dikkat!  (Okunma Sayısı 3945 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MehmetSait
Daimi Üye
**

« : 07 Ağustos 2007, 01:43:51 ÖS 13 »

Aşırı nem ve sıcaklar nedeniyle telefonları bozulan vatandaşlar soluğu cep telefonu bayilerinde alıyor.

Cep telefonu satıcılarına göre sıcak ve nemli hava cep telefonlarında oksitlenme yaparak bozulmasına neden oluyor.

Aşırı nemden dolayı cep telefonlarının son günlerde daha çok arıza yaptığını belirten Osmaniyeli cep telefonu bayii Selim Şahin, müşterilerin suçu satıcılarda aradığını belirterek, sıkıntılı bir dönem yaşadıklarını söyledi.

Sıcaklarla birlikte her gün nemden zarar gören en az 10 telefonun kendilerine tamir için getirildiğine dikkat çeken Şahin, cep telefonu kullanıcılarını uyarıyor.

Aşırı sıcak ve nemden kaynaklanan arızaları önlemek için yaz akşamlarında cep telefonlarının mümkün olduğunca açık havada bırakılmaması gerektiğini belirten Şahin "Vatandaşlar telefonlarını ceplerinde değil, kılıflarında taşısınlar. Ayrıca telefonların arka kapağı açarak sık sık temizlenmesi gerekir. Cep telefonları hassas cihazlar. O yüzden nemden hemen etkileniyor. Nemlenen cep telefonu oksitleniyor. Buda arızalara neden oluyor" diye konuştu.

CİHAN
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2013, 04:38:54 ÖS 16 »

gözümün nuru, kıymetlimisss cep telefonumu   Cool

kılıfının içinde sakladığım halde güneş altında betona koydum  Roll Eyes  (haziran 2013)

5 dakika sonra elime bir aldım ateşşş gibi ısınmış ve kapanmış...   Azn

doktorlar "tıp çaresiz" dediler. maalesef yanmış bitmiş kül olmuş...  Cry

naaşını saklıyorum kıyamıyorum atmaya  Smiley

ahmet kaya dan gelsin;
ben yandım siz yanmayın allah aşkına....

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: