Günün Sözü

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > GENEL (Bilgi Platformu) > Edebiyat (Moderatör: Yonetim) > Günün Sözü
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

İslami Düşünce Platformu > GENEL (Bilgi Platformu) > Edebiyat (Moderatör: Yonetim) > Günün Sözü
Sayfa: 1 ... 30 31 [32]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Günün Sözü  (Okunma Sayısı 118466 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
biri
Ziyaretçi
« Yanıtla #465 : 18 Aralık 2015, 06:35:00 ÖS 18 »

Günün ikinci sözü;
   Bencillikle nasıl mücadele edilir?..Fikri olan var mı?..Benim aklıma birşey gelmiyor da..
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2015, 06:37:57 ÖS 18 Gönderen: biri » Logged
biri
Ziyaretçi
« Yanıtla #466 : 18 Aralık 2015, 10:30:52 ÖS 22 »

Günün son sözü;
        Bencil insan şeytanın yoldaşıdır..
biri
Ziyaretçi
« Yanıtla #467 : 18 Aralık 2015, 10:41:23 ÖS 22 »

Günün en son sözü;
        Aklınıza gelen ne kadar sorun varsa, altında bencillik vardır..
biri
Ziyaretçi
« Yanıtla #468 : 18 Aralık 2015, 11:04:14 ÖS 23 »

Tamam bu da günün sorusu olsun;
  Kuran'da olmayan şey nedir?...
Elemîn
Aktif Üye

« Yanıtla #469 : 13 Aralık 2016, 12:41:59 ÖS 12 »

Ey uykuda iken kendilerini ayık zannedenler! Umûr-u diniyede müsamaha veya teşebbühle medenîlere yanaşmayın.

Çünkü, aramızdaki dere pek derindir; doldurup hatt-ı muvasalayı temin edemezsiniz.

Ya siz de onlara iltihak  edersiniz, veya dalâlete düşer, boğulursunuz.

SAİD NURSİ ( R.A. )

Muhammedün beşerun veleyse ke'l-beşeri, Bel hüve yâkûtetün ve'n-nâsü ke'l-haceri
İSRA
Daimi Üye
**

No one is not indispensable.

« Yanıtla #470 : 26 Ocak 2017, 09:07:34 ÖS 21 »

Allah, sebeplere hakkıyla başvuran kullarına layığıyla karşılık veriyor... Öyleyse şu işler neden olmuyor sorgulamasıyla zaman kaybetmemek gerekir. İnsan önce başarabildiklerine kanaat edip şükür ve sabır içerisinde olmayı öğrenmelidir. Sonra da birkaç adım ileri geçebilmek için, benim hedeflerim nelerdir, bunları nasıl netleştirebilirim ve bunlara ulaşmak için en akıllıca stratejiler nelerdir? Üzerime düşenleri yapmaktan korkuyorsam da korkularımı nasıl yenerim diye düşünmesi ve çabalaması gerekir.

Elalem haftada birkaç kitap okurken, bizim en büyük sorunumuz yılda birkaç kitap okumaya erinmemiz ve okuyorsak da aşk meşk macera ile oyalanmamızdır. Kimse yattığı yerde gevşek ve uyuşuk bir çabayla iyi sonuçlara ulaşmayı ummasın... Boş boş televizyon izlemeye, gereğinden fazla uyumaya ayıracak zamanı olan insan niye şuna buna ulaşamadım demesin. Bunu demesi için her saniyesini akıllıca ve basiretlice kullandığından emin olsun önce.
Muhammed Bozdağ
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2017, 09:09:41 ÖS 21 Gönderen: İSRA » Logged

Zalim zulmeder, Kader adalet eder....
İSRA
Daimi Üye
**

« Yanıtla #471 : 27 Ocak 2017, 01:34:34 ÖS 13 »

Güce karşı mücadelenin adı insanın özgürleşmesidir...
Ali Şeriati - İslâm'ı Tanıma Metodu

İSRA
Daimi Üye
**

« Yanıtla #472 : 22 Şubat 2017, 12:20:14 ÖÖ 00 »

Rabbimiz hepimizi hak ve hakikatte birleştirsin!
Unutulmamalıdır ki 'İslam adına konuşmak' konuşmadan önce yüz kez yutkunmayı gerektirir... Çünkü bildiğimiz her konuda konuşmaya mecbur olmasakta, yeterince bilmediğimiz veya ayetler bütünlüğünde mutmainlik kazanmadığımız konularda susmaya mecburuz... Açık yüreklilikle belirtelim ki, bizler daha iyi anlamamız gereken bütün meselelerde hikmetten sual ederiz. Hikmetini anlarsak, bize bunun hikmetini açıklayan Allah'a hamd ederiz.
Mehmed Alagaş

İSRA
Daimi Üye
**

« Yanıtla #473 : 17 Haziran 2017, 01:36:26 ÖÖ 01 »

Kendi kendilerine, üstlerinin izni olmadan bir sözü dinlemeye, bir insanı anlamaya, kendi kendilerine gülmeye, muhalefet etmeye, hemfikir olmaya, seçmeye, sadece bir şeyi değil, kendi durumunu bile seçmeye cür'eti olmayan adamlar.. Onların nasıl olacaklarını belirleyen hep başkasıdır...
Ali Şeriati - Hubut

İSRA
Daimi Üye
**

« Yanıtla #474 : 23 Haziran 2017, 07:41:16 ÖS 19 »

Ey Sünniler, Ey Şiiler, Ey Selefiler.. Görüyorum ki gruplara ayrılmış, Allah'ın ipi yerine kendi heva putlarınıza sarılmışsınız!... Ey aldanmışlar sürüsü! Biz kavmiyetçilik putu için savaş verdik. Siz kavmiyetçiliği dinle süsleyerek mezhepçiliği ortaya çıkarmışsınız....
Ali Şeriati

İSRA
Daimi Üye
**

« Yanıtla #475 : 14 Temmuz 2017, 12:18:27 ÖÖ 00 »

Herkesi rahatlatmak için gelmedim; rahatları, rahatsız etmeye geldim. Esrar ve eroin miyim ki herkesi rahatlatayım? Ben, yazılı cevapları olanlardan değilim....

Eğer birisi gerçekten bir hizmet yapmak istiyorsa, rahat insanları rahatsız etmeli; suskunları konuşur, uysalları hareketli hale getirmeli. Donuk insanlar arasında karşıtlık ve mücadele çıkarmalıdır..

Vallahi bu insanların arasında şüphe yaratmak, kesin bilgi meydana getirmekten bin kat daha büyük hizmettir. Çünkü bu şekilde fertlere telkin ve şırınga edilen kesinlik, uyuşturucu maddedir. Böyle bir kesinliğin değeri yoktur. Ancak şüphe, kalp titremesi, sarsılma, ızdırap ve dertten sonra meydana gelen şeyin değeri vardır...
Ali Şeriati - Kendini Devrimci Yetiştirmek

Sayfa: 1 ... 30 31 [32]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.116 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu