Günün Sözü

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Edebiyat (Moderatör: Yonetim) > Günün Sözü
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Edebiyat (Moderatör: Yonetim) > Günün Sözü
Sayfa: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Günün Sözü  (Okunma Sayısı 172229 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #420 : 26 Mart 2013, 07:53:35 ÖS 19 »

"Önce Netanyahu’nun sesini aldım, ‘Obama’nın sesini özlemiştim, önce kendisiyle görüşeyim’ dedim. Obama'nın şahitliğinde görüşmeyi gerçekleştirerek bu işi bitirdik. Çünkü eşeği sağlam kazığa bağlayacağız, ondan sonra Allah'a emanet edeceğiz."

Recep Tayyip Erdoğan.....

Not font kurbaa
Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #421 : 03 Nisan 2013, 01:54:27 ÖS 13 »

Seviyeli bir hayat; gerçeklere vakıf olmak öyle kolay ve ucuz değildir. Onuru ve sevgiyi gaye edinenler: acıyı, ıstırabı, yanlızlığı peşinen kabul etmişlerdir. En büyük destekleri bu insanların inandıkları gerçektir..

Ali Şeriati..

Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!
Şebhîz
Metropol Bedevisi
Daimi Üye
**

Yaşamak İçin "İqra"

« Yanıtla #422 : 10 Nisan 2013, 10:34:16 ÖÖ 10 »

Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #423 : 10 Nisan 2013, 01:47:32 ÖS 13 »

Tevafuk oldu. Şu an Fatma Barbarosoğlu'nun bugünkü köşe yazısını okuyordum ve makalenin içinde Yalan'a dair söyledikleri, Sizin sözünün bir miktar te'vil'i olsun istedim....

Türkiye'de çok kolay yalan söylendiğinden, kimsenin sözüne güvenilmeyeceğinden şikayet eder rahatsızlığımızı dile getiririz.Ne zaman?Bunu başkası yaptığı zaman.Kendimiz yaptığımızda 'keskin zekamızı' ödüllendirmelere doyamayız.

Oysa Efendimiz yalancının dini olmaz buyuruyor. Yalan söylemek çok büyük günahtır. Bu konunun teferruatı o kadar ince detaylandırılmıştır ki mesela görmediği rüyayı görmüş gibi anlatmanın öbür dünyadaki cezası erken yaşlardan itibaren anlatılır.

Dikkatinizi çekerim. Rüya. Görmediği rüyayı görmüş gibi anlatıyor. Kime zararı var diye düşünebiliriz. Ama hayır. Çünkü rüya gayb âleminden gelen bir haberdir. Olmayan bir şeyi sanki varmış gibi sunuyorsunuz.

Bunu getirin şimdi yalan söyleme bahsine.

Yalanı yalan olmaktan çıkarmak için bir de onu renklendiriyoruz. Beyaz yalan kırmızı yalan filan diye.

Yalan yalandır. Nokta.

Peki, biz eskiden beri bu kadar kolay yalan söylüyor muyduk?

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/FatmaKBarbarosoglu/turkluge-siginarak-yalan-soylemek-/37172

Adil Şahitler olarak Allah için Hakkı ayakta tutun. Maide 8
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #424 : 16 Nisan 2013, 10:26:24 ÖÖ 10 »

Hak tebliğle karşılaşmadıkları için kendilerine telkin edilen yalanlarla gayri İslami yaşantılarını sürdüren insanlara "Kafir" diyerek onları tekfir etmekten ve dalalete terketmekten Allah'a sığınırız. Bu insanları cennete davet etmedik ki, cehenneme terkedelim.

Mehmed Alagaş

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #425 : 16 Nisan 2013, 04:54:26 ÖS 16 »

"Hayatı bir kitabı okur gibi geriye yaslanıp okuyamassın.

Direniş ayakta filizlenir, yürüyüştür ayakta kalmanın besini .

Geçiştirilmiş bir yaşamın zayıf kalmış kalbini taşıyorsun ! "

Tarık Tufan

begen1

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #426 : 17 Nisan 2013, 10:00:05 ÖÖ 10 »

"İslam, tevhit dinidir. Kabirler ve türbeler ibret ve ziyaret mekanlarıdır ama ibadet mekanları değildir. Bid'at ve hurafelere kapılmayın. Çaput bağlamak, buralardan bir şeyler istemek bid'attır. İbret mekanlarında sadece ziyaretlerimizi yaparız, duamızı ise Allah'a ederiz." Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez

Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #427 : 01 Mayıs 2013, 04:13:45 ÖS 16 »

İslamiyet namına yaptığın her şey insaniyet namınadır aslında. İnsan olan, İslam olur; İslam olan, insan..

Tunahan Bozkurt..

Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #428 : 01 Mayıs 2013, 04:14:24 ÖS 16 »

Aslında dev mutluluklar, sevinç ve zevklerin yoldaşları olan gülüşler ve oyunlar içinde değil, çoğu kez metanet ve sabırla hüznün içinde var olur..

Montaigne..

Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #429 : 29 Mayıs 2013, 01:20:34 ÖS 13 »

Genellikle bize benzeyen şeyden nefret ederiz; kendi kusurlarımız, başkasında gördüğümüzde çileden çıkarır bizi. Hele kusurların safça belli edildiği yaşı geçmiş ve örneğin en kritik anlarda bile buz gibi bir yüz ifadesi takınmayı alışkanlık haline getirmiş biri, kendinden daha genç veya daha saf, daha salak biri aynı kusurları sergilediğinde, iyice lanetler onu. Bazı duyarlı insanlar, kendilerinin bastırdığı gözyaşlarını bir başkasında görmeye tahammül edemezler. Ailelerde, sevgiye rağmen, hatta bazen sevgi ne kadar yoğunsa o kadar artan anlaşmazlıkların sürüp gitmesinin sebebi, bu aşırı benzerliktir..

Marcel Proust..

Hêja
Üye
*

« Yanıtla #430 : 31 Mayıs 2013, 11:14:49 ÖS 23 »

Uhut dağına dönerek, "Uhut bizi, biz de Uhut'u severiz" diyerek insanların ötesinde, dağlarla da kardeş olmuş bir Peygamberin ümmetiyiz. Bize düşen, Onun bu bakış açısını hayatımıza hakim kılmaktır. Abdullah Büyük

Ancak Hayata Katlanabilenler, Ölüme Katlanabilirler..
Hêja
Üye
*

« Yanıtla #431 : 07 Haziran 2013, 03:12:12 ÖÖ 03 »

Tekerrür eden tarih değil, hatalardır... Abdulhamit Han

Ancak Hayata Katlanabilenler, Ölüme Katlanabilirler..
FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #432 : 22 Aralık 2013, 04:23:35 ÖS 16 »

Muhammed Kutup Paris de yaşayan Müslümanlara konferans verir.

Onlara İslamiyeti ve Müslümanlığı anlatırken bir genç ayağa kalkar ve ukalaca soyle der:

- Sen bize bunları niçin anlatıyorsun? Bız zaten Müslümanız. Sen dışarı çık da bunları Kafirlere anlat.

Muhammed Kutup cevap verir:

- Onlara anlatacağım da anlatmadan önce Seni düzeltmem lazım ki Onlara müslüman olun dediğimde seni gösterip Müslüman olunca bunun gibi mi olacağız demesinler.

Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #433 : 22 Aralık 2013, 05:26:11 ÖS 17 »

An'a dair en yerinde söz.Oysa zamane müslümanlarının düzelmeye hiç ihtiyacı yok.Gördüklerimiz ve yaşadıklarımızın şahitliği diyor ki,zaten en iyisi sensin, haydi yapmadıklarını,olmadıklarını tebliğe koş.Gerisi zaten boş!
Bu arada bu sözü paylaşıyorum hakkınızı helal edin Hocam...

Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #434 : 03 Ocak 2014, 01:08:21 ÖS 13 »

Dünyanın en yardımsever ülkeleri arasında ilk dörde girdik. Sıralama şöyle: ABD, AB, İngiltere ve Türkiye.

Tekrarlayacağım. Biz temelde kötü insanlar değiliz. Nereye kadar... Para bizi bozuncaya kadar.

Bizler temelde iyi insanlarız. Nereye kadar? Hadi hadi, daha daha temposu eşliğinde şeytanın tuzağına düşünceye kadar.

Ne geldiyse başımıza biraz daha biraz daha hep bana hep bana anlayışından geldi.

Ölçümüz şuydu:

Şeriat: Seninki senin benimki benim

Tarikat: Benimki senin seninki benim

Hakikat: Ne seninki senin ne benimki benim.

Modern dünyanın ölçüsü:

Kapitalist/Müteşebbis: Benimki benim seninki de benim.

Bizler iyi insanlarız aslında. Lakin sorun şu: Sistem eleştirisi yapmadan iyi insan olmayı nereye kadar sürdürebiliriz? Kapitalist/müteşebbis ölçüyü kullanarak iyi kalabilir miyiz?

Fatma Barbarosoğlu-Yeni şafak 03.01.2014

Sayfa: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: