MeLeKLeR

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Sorular ve Cevaplar (Moderatör: Yonetim) > MeLeKLeR
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Sorular ve Cevaplar (Moderatör: Yonetim) > MeLeKLeR
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: MeLeKLeR  (Okunma Sayısı 2809 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
...MuVaHHiD...
Sabredenleri müjdele !
Daimi Üye
**

« : 15 Aralık 2008, 05:58:46 ÖS 17 »

çok merak ettiğim, kafamı kurcalayan bir sorum olacak....

Namahrem bulunmayan, hanımların bulunduğu ortamlarda ve gece uyurken başörtüsü takmamak durumunda melekler girmez die söleniyor....
Bunun gerçeklik payı ne kadar? Eğer böle bişey varsa nasıl uygulanması gerekiyor?

Nefsin elinden kaçarken yırtılmaktır aşk !Ve tadını en iyi Yusuf'un gömleği bilir !
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2008, 06:08:45 ÖS 18 »

Girmeyen melekler hangisi ?
Yani misal Kiramen Katibin melekleri ise ?
O zaman olaya şike bulaşır gibime geliyor ...
Haa Kiramen Katibin meleklerini melekten saymıyorsak gene ortada bir şike var gibi ...
Velevki böyle bir teoriye zemin hazırlama babında bir kaç söz edecek arkadaşlar ...
"Şah damarından yakınlık" ifadesini göz önüne almalarında fayda görüyorum ..
Şah damarımdan daha yakın Olanın melekleride bana hayli yakın olur gibime geliyor ...
Kaldıki uyurken başörtüsü, uygulaması olmayan - eğer kafayı deli baglar gibi baglamıyorsanız - bir eylem sınıfında sanırım ...
Genede fazla havaya girip atıp tutmaya başlamadan önce ..
Sözü bir bilene bırakmakta fayda var ..
Selamlar ...

Not font kurbaa
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2008, 06:56:31 ÖS 18 »

çok merak ettiğim, kafamı kurcalayan bir sorum olacak....

Namahrem bulunmayan, hanımların bulunduğu ortamlarda ve gece uyurken başörtüsü takmamak durumunda melekler girmez die söleniyor....
Bunun gerçeklik payı ne kadar? Eğer böle bişey varsa nasıl uygulanması gerekiyor?

İslam Fıkhında kimlerin namahrem olduğu ve mahremlere karşı nelerin örtülmesi gerektiği yazılıdır.Hanımların bulunduğu ortamlarda hanımların birbirlerine karşı örtünmesi gereken yerlerin içerisinde saçını örtmesi gerekir gibi kural yoktur.Ama ihtiyaten örtebilir,hele şu anda teknolojik aletlerin bol kullanıldığı zamanda bu hususa dikkat edilmesi kalblerin mutmain olması açısından daha efdaldir diye düşünüyorum.
Ama uyurken başörtüsü takma gibi bir kural olamaz.Melekler eve girmez gibi anlayışlar hurafe anlayışlardır.Dikkate almaya değmez.Kur'anda ve sünnette dayanağı olmayan bir düşünce ve insanların kendi ürettikleri bir düşünceden ve dini efsunlaştırma anlayışının ürünüdür diye düşünüyorum.

ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2008, 06:58:07 ÖS 18 »

Atana Rahmet Smiley
Bir bileni dinlediniz ..
Selamlar ...

Not font kurbaa
abdulhamit
ALLAH RAHMET EYLESİN
*

« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2008, 03:52:07 ÖS 15 »