I. Fotoğraf Yarışması

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > YARIŞMA > I. Fotoğraf Yarışması
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > YARIŞMA > I. Fotoğraf Yarışması
Anket
Soru: I. Fotoğraf Yarışması
1.ReSiM
2.ReSiM
3.ReSiM
4.ReSiM
5.ReSiM
6.ReSiM
7.ReSiM
8.ReSiM
9.ReSiM

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: I. Fotoğraf Yarışması  (Okunma Sayısı 27236 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
vervo
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #15 : 13 Kasım 2008, 04:47:17 ÖS 16 »

Telaş yaptım yanlış oy kullandım  Cheesy
Neyse sağlık olsun
Hak eden kazansın!
Hepinizin denklanşörüne sağlık

Cafcaf İstanbul Temsilcisi
SERPİL
Üye
*

« Yanıtla #16 : 13 Kasım 2008, 04:49:59 ÖS 16 »

RESİMLERİN HEPSİDE ÇOK GÜZEL AMA BEN 4 TE KARAR KILDIM.HAYIRLI OLUR İNŞALLAH:))
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #17 : 14 Kasım 2008, 01:24:13 ÖÖ 01 »

ama hepsi çook güzel fikrine kesinlikle katılıyorum
benim gözlemlerim görsellik ağırlıklı değil bunu baştan söyleyeyim ..

1. de:kırmızı; elbette güzel de, böylesi hayaller bana biraz çekici-itici gelir ..

2.sanki ağlayan insanın tasviri gibi bişey. yağmura çokca aşina olduğum içinmidir bilemem bana duygu yoğunluğunu çağrıştırdı..

3.yaz kursu, sesini de duydum gibi çok aşina bi tablo oyy minik minik hecelemeleri ile dinleyen görenden çok okuyan olduğum çağları hissettim ilk okuduğum zamanki müthiş heyecan yapabildim vs. harika Smiley başarıyı çağrıştırdı..

4.durgun güzel; çok güzel ama hayat yok sanki, karadenizin dalgalı hali aidiyet hissettiğim bi yer.
kanı ısınamamak Smiley bunu hissettim hani çok güzel olurdur ama ısınamazsınız ya öyle bişey işte ...

5.yine aidiyet  hissedemedim yeşilsiz doğayı yetim gibi görüyorum. ıssız garip gurbet ...

6.bizim evde anayolun kenarında ani gelişen bir anda gözlerle başlayan minik dostluklar nasıl da yakalanmış harika. tüm doğallığı ile bir göz temasının size unutturamayacağını diğerlerine göstermeyi bende isterdim Smiley imrendim...

7."oy dağlarum dağlarum duman kalkmaz başundan Smiley "
çiseli bir köy havasını ciğerlerime kadar çektim bile Smiley
seyretmek  an be an değişen bulutların sana sunduğu flaş gösterisine gözlerini teslim etmek ...köye de gidemem napacam şimdi resim yetmiyi Smiley

8. zirve; bir dağ aşığı olarak susuyorum o muhteşem dinginliğin karşısın da ama bulutsuz olaydı keşke

9.bişey hissedemiyorum . ha tamam hatırladım Smiley
bi akşam üstü ailecek dışarda çay içiyoruz sanırım ortadaki tabakta kurabiye yada poğaca var, kardeşim; (o şimdi asker Sad ) balık tutmak için aldığı oltanın kancasını pastanın birine alttan geçirmiş babama da hem konuşuyor hem tabağa uzanıyor bi anda almaya çalıştığı poğaçanın yürüdüğünü görünce nasıl korkmuştu (tırsmak mı denir ) Cheesy çok muhteşem bi andı kırıldık gülmekten .. ahh kardeşim ahhh olsa keşke

(hım sanırım bunu anılarda yazmalıydım ama resim bana onu hatırlattı napimmm Smiley)

ve oyumu kullanıyorum..

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #18 : 14 Kasım 2008, 02:32:03 ÖÖ 02 »

baktım resimlerden birini seçemiyorum bari hangisini kim göndermiştir onu tahmin edeyim dedim.
onu bile beceremedim yahu. bu yarışma benim bünyeye bir beden büyük geldi.

1.resim:

klasik bir kartpostal resmi. klasik diyerek beğenmedim anlaşılmasın; tam tersi kartpostallara girecek kadar güzel bir resim.
ama yosunun daha az göründüğü belki hiç görünmediği bir alan varmıdır ona bakmak lazım. birde evin orman içindeki ıssızlıgını daha da belirginleştiren bir açı varmı ona da bakılmalı. daha iyi bir açı zemin yok ise resim çok güzel.

2.resim:

tamam itiraf ediyorum. zayıf yanımdan vurmuşsun beni. koy denizi hele istanbulu bende hemen mayışayım oracığa Smiley
ama onun ötesinde;
1- köprü var
2- boğaz(deniz) var
3-  (sanırım üsküdar) evlerinden oluşan tepe şeklinde yerleşim yeri var
4- yağmur var
5- kurumuş ağaç var
6- paslı demir direkler var

eğer hepsini bilinçli şekilde kareye oturttu isen süpersin Smiley
ama hangisine odaklandın onu merak ettim. resimde bir odak noktası bir bakış açısı olmalı. acaba hangisi ?

3.resim:

güzel düşünülmüş bir enstantane (ayy bu kelimeye gıcık oldum bi de kendim yazdım ) Smiley
ama dış ayrıntılardan arındırılmalı resim. misal sol taraftaki kol ve sırtı dönük birisi sag tarafta kitaplık.
düşünce güzel ama bu resim sadece çekilmekle bitmez üstüne bi de photoshop falan edecen  da porofeşyınıl işi olur gari Smiley

4.resim:

ya arkadaş sen resmen kartpostalı moderen deyimi ile e-kartı resim diye göndermişsin.
varmı türkiyede böyle bir manzara. neyine yorum yapayım güzel mi güzel resim
illa çomak sokacaksam buyrun : kaldır bilader suyun ortasındaki taşı Cheesy

5.resim:

resimde genelde yeşil doğa ve masmavi(yemşyeşilde olur) su beni etkiler.
ama çorak kurak bir toprak parçasının ve bulanık suyun beni etkileyeceğini böyle resmi beğeneceğimi bilmezdim
hakketten güzel resim
hala resme bakıp bunun neyi güzel diye düşünüyorum.
acaba köprümüdür resmi güzel kılan. ya da toprak evler

6.resim:

işte iyi düşünülmüş bir resim daha.
ama zamanınız yoktu sanırım.
bence o çocuğu takip etmeliydiniz ve
eli belinde "ağhh belim ağrıyor" modunda değilde allahın huzurunda huşu dolu dua ya da namaz esnasında yakalamalıydınız o çocuğu. işte o zaman süper olurdu.
ya da bu açıdan da bişey gördünüz ama benim kıt aklım görmüyor. öyleyse affola Smiley

7.resim:

bu gibi dağ tepe resimlerinde tercihim en üst hakim noktalaradan  tüm gözle görünen alanı kapsayacak resim çekmektir.
bu resimde sol taraftaki dağımsı şey daha yüksek . bulunulan konum daha alt seviyede. bu nedenle güzelim resme gölge düşürüyor.
ama yine de yüksek bir açıdan sisler arasından kıvrıla kıvrıla ilerleyen yolmudur sumudur deremedir neyse onun manzarası çok hoş olmuş...

8.resim:

sis ve dağ daha ne olsun....
ama açı değiştirilmeli. zira resmin solunda kalan alan daha geniiiişşş sis denizi olduğunu hissettiriyor.
resimde sis denizi ne kadar geniş yakalanırsa o kadar estetik olur ( görende ara güler konuşuyor zanneder anam benim gibi odunsu şey ne anlasın resimden de yorumluyorum ben kusura bakmayın arkadaşlar) Smiley

misal = http://www.islamidusunce.net/forum/index.php?topic=4854.msg40894#msg40894
örnekte görüldüğü gibi sis denizi genişleyerek ilerliyor resimde.
ayrıca torosların yalçın keskin kayalıkları ayrı bir güzellik katmış. tabii yolu çekecegine sise doğru kaldırsaymış makinayı daha güzel olurmuş Smiley
haa birde; cep telefonu ile mi çektiniz resmi ? sanki öyle gibi. Mp oranı daha yüksek olsa çok daha güzel görünebilir.

9.resim:

eğer ki  "bir resmede yorum yapma güzel" deyiver diyorsanız bana
işte orası burasıdır
ne diyeyimki bu resme
bakıyorum bakıyorum bi terslik bulayım diyorum ama.....
gözünün üstünde kaşın var diye bahane uydursam olurmu Smiley

eğer ki en soldaki bardakta yansıyan burunu farkettiniz ve onu bilinçli çekti iseniz elinizi öpmekten başka yapacağim bişey yok.güneş ışıklarının parıltılarıda cabası.....

offf. bir resim yorumlamak böyle mi yorucu olurmuş
yönetim size sesleniyorum beceriksizlerden seçin yarışmacıları yaa
yok illa böyle klass resim ve yarışmacı seçeriz diyorsanız çağırın ara gürel oylasın
beni aşar....

yorumlarıma aldanmayınız sayın yarışmacılar ben resimden anlamam sadece gevezelik ediyorum
ve  oyverenler; benim etkimde kalmayın bekleyin en çok parayı verene oyumuzu babalar gibi satarız Cheesy

latifeler bir yana hayırlı yarışlar. güzel yarışma zira resimler birbirinden güzel.....
muhabbetle kalınız.........
sahra
Süper Aktif Üye

Ruhun derdi içinde ve kaçamaz kendi kendinden

« Yanıtla #19 : 14 Kasım 2008, 01:19:41 ÖS 13 »

Taliacığım yarışmaya resimle katılamadım fakat... şimdi gördüm duydum ve oyumu kullandım.*İkinci bir yarışmada düşünülüyormu acaba?bunada cevap rica edeyim.

5.resim:[/b]
ama çorak kurak bir toprak parçasının ve bulanık suyun beni etkileyeceğini böyle resmi beğeneceğimi bilmezdim
hakketten güzel resim

bu resime bende takıldım,yeşilsiz yerler banada hep itici gelir...fakat bu resimde farklı bir doğal güzellik var ve mümkünse buranın neresi olduğunu öğrenmek istiyorum.çeken arkadaş elinize sağlık...

Balçıkla karışınca,ruhun duruluğu kalmadı...
vervo
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #20 : 14 Kasım 2008, 01:30:53 ÖS 13 »

hakketten güzel resim

bu resime bende takıldım,yeşilsiz yerler banada hep itici gelir...fakat bu resimde farklı bir doğal güzellik var ve mümkünse buranın neresi olduğunu öğrenmek istiyorum.çeken arkadaş elinize sağlık...

hasankeyf resimi benmi çektim hayır ben çekmedim
fakat 2 sene önce gitmiştim mükemmel bir yer

Cafcaf İstanbul Temsilcisi
Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #21 : 14 Kasım 2008, 01:33:23 ÖS 13 »

4 ile 9 berabere gidiyor.. Smiley

sahra
Süper Aktif Üye

Ruhun derdi içinde ve kaçamaz kendi kendinden

« Yanıtla #22 : 14 Kasım 2008, 01:36:25 ÖS 13 »

teşekkür vervo...güzelliğin bir sebebi varmış  Smiley

Balçıkla karışınca,ruhun duruluğu kalmadı...
TaLiA
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #23 : 14 Kasım 2008, 02:13:48 ÖS 14 »

Taliacığım yarışmaya resimle katılamadım fakat... şimdi gördüm duydum ve oyumu kullandım.*İkinci bir yarışmada düşünülüyormu acaba?bunada cevap rica edeyim.

evet ablacım bir aksilik olmazsa bu yarışmadan hemen sonra II. fotograf yarışması başlayacak şimdiden fotolarınızı  hazırlayın derim..Smiley

bu arada kıyasıya bir çekişme var merakla bekliyorum bakalım hangi resim birinci olacak..

son 7 gün oyunu hala kullanmayanlara duyrulur..Smiley

duaekseni
Aktif Üye

« Yanıtla #24 : 14 Kasım 2008, 02:50:13 ÖS 14 »

hakketten güzel resim

hasankeyf resimi benmi çektim hayır ben çekmedim
fakat 2 sene önce gitmiştim mükemmel bir yer

değerli vervo kardeşim ben de çekmedim bu resimleri:) evet hasankeyf ve harika bir yer anlatacağım inşallah fırsat bulduğumda. Ben çekmedim dedim zira benimkiler burada:)

http://www.islamidusunce.net/forum/index.php?topic=2773.msg41451;topicseen#msg41451

"Hasbunallah ve ni'me'l-vekil"
hayrunnisa
Aktif Üye

« Yanıtla #25 : 14 Kasım 2008, 02:52:03 ÖS 14 »

katılan arkadaşlara başarılar.ellerinize sağlık hepsi güzel ama yalnız birine verebiliyorum;)
vesâir
Süper Aktif Üye

I'm muslim don't panic

« Yanıtla #26 : 14 Kasım 2008, 03:19:36 ÖS 15 »

bende katılıcaktım ama birinci yarışmaya yetişemedim ikincisinde inşeallah:)

"HAK İLE MEŞGUL OLMAZSAN ,BATIL SENİ İŞGAL EDER"
Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #27 : 14 Kasım 2008, 04:25:45 ÖS 16 »

bende katılıcaktım ama birinci yarışmaya yetişemedim ikincisinde inşeallah:)

seviniriz Havzen, İnşallah Smiley
TaLiA
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #28 : 17 Kasım 2008, 01:16:29 ÖÖ 01 »

21 kasım cuma günü yarışmamız sona erecektir bilginize..

işte benim favorim..

bu birinci olmalı

mükemmel bir kare

tablo gibi..

dediğiniz fotografa oy vermek için son 5 gün..  Wink

dideigiryan
Daimi Üye
**

« Yanıtla #29 : 17 Kasım 2008, 09:15:51 ÖS 21 »

Sevgili Talia oyumu kullandım haberin olsun Smiley
Vatana Millete hayırlı olsun Smiley

Mevt idam değil tebdil-i mekandır,