Hayatın içinden manzaralar..

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > Mizah > Hayatın içinden manzaralar..
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > Mizah > Hayatın içinden manzaralar..
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Hayatın içinden manzaralar..  (Okunma Sayısı 5655 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
duaekseni
Aktif Üye

« Yanıtla #15 : 11 Eylül 2008, 11:39:47 ÖS 23 »

İzninizle arkadaşlar yeni bir diyalogu aktarıyorum sizlere:)

Peş peşe tarlaya doğru yürüyüp gidiyorlardı. Adam birden arkaya doğru başını yarım çevirdi ve ;
“Sensin AYI ! “ dedi

Kadın şaşırdı. Duraksadı;
“Bana mı söylüyon?” diye sordu.

Adam durdu, bu kez yönünü kadına doğru döndü.
“Yok sana deyil O’na söylüyom”.

“O kim?”

“…..Müdürü”

“Hele şu işin aslını bi anladda annayalım”

“Dün ilazım olan  kiyat (kağıt) için …  müdürüne giddim ya.Herif oturmuş masanın başına.Arkasına goca gırmızı çerceveli bi cuha asmış.Gapıyı vurdum girmemnen yirdeki halının püsgülüne ayagım dakıldı.Tökezledim az galsın düşecedim.Masasına iki eliminen duttum. Bir hışımınan  “ Ha AYI ha!” diyi bağırdı. Gıpgırmızı oldum.”Gusura bakma müdürüm didim”
Başımı galdırdım, gafasının üsdünde asılı, goca bi iresim .Gendide sırdını iresime dayamış, suradı mahgeme duvarı gibi mubarek.
Ne diyeceğimi şaşırtdım. Kiyadı imzalatdım çıkdım. Dünden belli ciyerime oturdu. Şimdi gine aklıma geldide ona söledim.”

“iyi amma gendine neye sölemedin? Seni duymazki”

“Olsun,duymasın varsın.Ciyerim soğudu ya”

(Yukarıdaki anekdot uzak akraba birinin hanımının eşiyle diyalogunun içeriği. Adamcağız Şehre Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği almak için gitmiş. Yerdeki halının saçağına ayağı takılıp tökezlemiş. Sırtını dayadığı kırmızı çuha kumaştan panonun biraz üstünde asılı atasından aldığı güçle( bu sözler kendisine aittir ) hakaret ettiği bir köylünün başından geçenler.)

"Hasbunallah ve ni'me'l-vekil"
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: