Kapitalizm ve Tesettür

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > Kapitalizm ve Tesettür
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > Kapitalizm ve Tesettür
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Kapitalizm ve Tesettür  (Okunma Sayısı 15699 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #15 : 14 Mayıs 2014, 11:26:57 ÖÖ 11 »

Bu tür işler organize işler olmasa da local bile olsa ,sonradan bunu organize işlere çevirmekten hiç kaçınmazlar. Facobook, twiter gibi sosyal medya aracılığı ile yaygınlaştırmak da için özel bir ekip kurarlar. Toplum mühendisleri bu konuda uzmandırlar

Qani
Aktif Üye

« Yanıtla #16 : 14 Mayıs 2014, 01:29:11 ÖS 13 »

ahmedinejadın yerine seçilen daha reformcu denilmiyor mu? amerika ve ingiltere ile barıştı adamlar. her şey olabilir. biz türkiye olarak şaşkın şaşkın bakıyoruz iran dışişleri manevralarına ama her şey çok çabuk ilerliyor...
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #17 : 14 Mayıs 2014, 07:30:22 ÖS 19 »

İran konusunda karamsarım ben ...
Ciddi bir çözülme sürecinde İran bence tabi ...
ruhaninin seçilmiş yahut seçtirilmiş olması tesadüf değil ...
Neyse konu İran değil ...
Iranı da kapsayan bir mevzu aslında ....
Kişilik yerine kimlik inşası ...
Müslüman çoğrafyanın ciddi bir sorunu ...
Kişiliksiz ama kimlik sahibi yığınların dünyası dünyamız ...
Ilkelerin değil sembollerin dünyası ...
Nasılki markalaşma sürecine girdiyse hayat bizim mahallede de tesettür bir nevi marka işte ....
Tesettürün markasından şikayet ediyoruz ama tesettürün bizatihi kendisi bir marka kanımca ...
Kısaca kültürleşme diyor büyüklerimiz buna ...
Kültürümüzün sonucu olan bir tesettür ....
Vardığı nokta doğru çünkü tesettürü tesettürsüzlük üzerinden işledik ...
Tüm sineklerin konduğu lolipop şekeri gibi iğrenç basit bayağı şablonlar gezdi piyasamızda ....
Oysa jelatinle kaplı lolipopa hiç sinek konmaz ...
Orta malı değildir ...
İşte jelatin kıvamındaki tesettür algımız ...

Ve dahi olayın çözülesi yok ...
Hala olduğumuz yerden gram ilerlemeyedik ilerlemeyeceğiz de böyle giderse ...
Neden mi ?
Mevzu hala "bezin" namusunu kurtarmak ....
insan kimsenin umrunda değil ....
O kızın altındaki "erkek" konuya dahil bile değil ...
Bezden müteşekkil kadın konusunu konuşuyoruz ...

Jelatin tadında ...

Not font kurbaa
Qani
Aktif Üye

« Yanıtla #18 : 15 Mayıs 2014, 10:19:40 ÖÖ 10 »

Ozanca ne garip benzetmelerin var Smiley

yani biraz düşününce nasıl giyindiği çok önemli olmuyor. sonuçta insanlar bazen giydikleri gibi düşünmezler. düşündükleri giyinmezler. ama son zamanlarda moda haliyle örtünenlerin sayısı o kadar fazla ki bu hem benim muhalif olduğum düşünce sistemine hizmet ediyor, yani akp gibi partileri kalıcılaştırıyor öte yandan büyük bir çelişki  ve kirlilik yarattıkları halde aslında kendileri de senin o benzetmendeki lolipoptan öteye uçamıyorlar...
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #19 : 17 Mayıs 2014, 04:33:05 ÖS 16 »

İran'da 'tesettür' gösterisi

Başkent Tahran'daki Filistin Meydanı'nda toplanan eylemciler, ülkedeki bazı kadınların tesettür kurallarına uymadıklarını belirterek protesto gösterisinde bulundu.

Ellerinde, "Tesettür Allah'ın emridir, bunu inkâr eden utanmazdır", "Tesettür şehitlerin kanlarının bedelidir", "Kız kardeşim, tesettürünü koruyarak şehitlerin kanlarının muhafızı ol" ve "Yargı gücü devrimci adım at" yazılı dövizler taşıyan protestocular, yetkililere seslenerek yürürlükteki İffet ve Tesettür Kanunu'nun ciddiyetle uygulanmasını talep etti.

Eski cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad döneminde kadınların sokakta tesettür kurallarına uygun giyinip giyinmediklerini sıkı bir biçimde denetleyen ahlak polisleri, Hasan Ruhani'nin cumhurbaşkanı olmasının ardından İçişleri Bakanlığı'na devredilmişti. Bu durum polislerin yaptırım gücünü azaltmıştı.

Cumhurbaşkanı Ruhani, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Tahran Kitap Fuarı'nda "Kültürlü insanların kendilerine ne yapıp yapmayacaklarının söylenmesine ihtiyaçları yok" diyerek fuara ahlak polislerinin konuşlandırılmasını eleştirmişti.

KAYNAK
http://www.timeturk.com/tr/2014/05/17/iran-da-tesettur-gosterisi.html#.U3djLSjtVSg

hakket biz türkiyede müslümanlar neden böyle birşey yapmaz
misal konserde erkeğın sırtına binen bayan arkadaşımız günah keçisi oldu.
o olaydan sonra direk o bayan hedef gösterilmeksizin özellikle tesettürlü bayanlar ve hemfikir baylar eylem miting yapsalar da
hem gerçeği beyan etseler hem topluma hakkı ve sabrı hatırlatma tavsiye etme görevlerini yerine getirseler faideli olmazmıydı ?
Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #20 : 17 Mayıs 2014, 05:52:14 ÖS 17 »

Ismail Kılıçarslan'ın bugün söylediği "Memlekette sivil yok ki toplum olsun,hepimiz ideolojik aygıtlara dönüşmüş zavallılarız artık.Hepsi bu.'' sözünden yola çıkarak, ideolojisi çirkin bir taassup haline gelmiş ve toplum olmaktan çok uzak insanlara bu dediğini yapamazsın, yaptırmazlar kardeşim.Hele ki yaşadığım şehir Izmir de...
Üstelik kendi içimizde bile parça parça bölünmüşken .Önce bir bizi toplamak lazım.Egolarımızdan kurtulabilirsek tabii....

Adil Şahitler olarak Allah için Hakkı ayakta tutun. Maide 8
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #21 : 18 Mayıs 2014, 11:40:35 ÖS 23 »

Resimdeki detaya dikkat ...
Çizmeye yahut topuklu ayakkabıya da karşı İranlı çarşı ...
Resmin sağ alt köşesi ...
Tavsiye pankartı değildir zahar ...

Not font kurbaa
Şebhîz
Metropol Bedevisi
Daimi Üye
**

Yaşamak İçin "İqra"

« Yanıtla #22 : 19 Mayıs 2014, 09:03:07 ÖÖ 09 »

Filanca dergide çok geçmiş zamanda "Kadın İslam'ı yendi" diye bir haber vardı. İçerikte başörtülü gitar çalan ve erkeklerle rahatça arkadaşlık kurabilen birkaç hanımla ropörtaj yapılmıştı.
Şimdi o dergilere ne kadar malzeme oluyordur bu yaşanan hazin vakalar...

Sorun başörtüsünün yasağı ile başladı. Önce peruk sonra da başların açılması ile ayet/emir hafife alındı daha sonra da başı kapalılar bütün haramları/ahlaksızlıkları yaşar oldu.

Yapıldı yapılan... Bu nesil çürütüldü. İnşAllah yeni nesil fıtratı temiz olarak yeşiştirilir...

---
Vay iran vay...topuklu ayakkabı karşıtı,,, güzel,,,
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #23 : 27 Haziran 2014, 01:06:04 ÖS 13 »

Beterin beteri vardır
Üstteki kizcagiz masummuş

Kemerleri bağlayın uçuşa geçiyoruz

Yalnız tesettür hassasiyetine bakın ki yoğun tempo içinde bile başörtüsünü kontrol edip düzeltiyor.

Önemli olan başörtüsü gerisi teferruat zaten dimi

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=oGMDl4mZ6as" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=oGMDl4mZ6as</a>

http://www.cezmikalorifer.com/video/izle.php?id=719149

mevzu bayanın savunması :

Canan Öztürk ·
Sizin gibi yemedigi hat kalmayıp 44saniyelik oyunu dert eden okadar sorunlar varken beni sorun yapan insanlara diyorm benm bu videodan paylastiklarndan sonradan haberm oldu okdar erkekler bile kivirtan insanlar görüyoruz izliyoruz acaba bnm başörtüme sorn yaptgnzn binde birini yaptinzmi bnm dinime başörtüme laf soylicek insan ewladi goremedim herkes kendinden sormludr bnm sevabmda gunahmda bni ilgilndrr sizi degil hirszlk yapmadm adam oldrmedim orsplk yapmadm sadce kardesmn dgnnde oynadm bundan sizene yaptgnz yormlardan hicmi utanmiyorsunuz bugun bna yarn size olmicagi ne maglm iyi beddua okuyun kfr edin bugun savcilga gidince lazm olucak kmse bni tanimadan bilip bilmeden kisilgime hakret edemz bnm dinim degl sadece islam sizinde dininz islm bnun ack veya kapli olmsyla alaksi yok kapaliyada farz namaz kilmk acigada kalkpta bnu katmayn gülüyorum size yazkki insann basortsune saldriyorsnz bn utanlcak bsy yapmdm yapanlr szsnz ama o yormlari yapanlar mahkemde gorusrz ve bn bara gitmedm kapsndanda gecmedm hapta icmdm icgide sigarada sadece oynadm bnu yapnlr szsnz artk bsy demiyorum Allah büyük size bsy ispatlmk zornda deglm sadce hakkmi aricam manevi ve maddi dava acicm

Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #24 : 27 Haziran 2014, 08:45:03 ÖS 20 »

Yaptığının elbette savunulacak tarafı yok.Gerçek bir Mümine bırak oynamayı orada bulunmaz zaten.Ilk gördüğümde bu paylaşımı, (üstelik paylaşanlar dini hassasiyeti olan birileriydi) ne gerek vardı teşhir etmeye dedim.Mezdekelikten vazmı geçecek şimdiden sonra? Ya da izleyenler aman biz ona benzemeyelim mi diyecek?Görüldüğü üzere açıklamasında bir pişmanlık yok.Yorum yapanlar çok çirkin şeyler yazmıştı,buna da gerek yok.Birbirimizi anlamıyoruz,dinlemiyoruz.Turgut uyar'ın dediği gibi :Bir ben güzelim diğerleri hep çirkin!

Velhasıl masum değiliz hiç birimiz.Çok konuşuyoruz.Az laf çok iş.(hepimize gelsin)

Adil Şahitler olarak Allah için Hakkı ayakta tutun. Maide 8
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #25 : 28 Haziran 2014, 01:54:36 ÖÖ 01 »

Ben ayakkabılara takıldım ...
Ve çok şükür dedim gövdeminde ruhumunda kalın olmasına ....
Eğer müzik denen şeye kendimi kaptırma yeteneğim olsaydı merkezkaç kuvveti etkisiyle pistte yuvarlanan bir varlık olmam içten bile değildi ...
Ve öylesi garip şeyleri ayağıma giymeme engel olan çapıma şükürler olsun ....

Ve dini indirgeye indirgeye bir bez parçasına indiren ...
Bir bez parçasından bu kadar anlam üretip sonra da kahrından ölen yurdum insanları ....
Bu ablaya neden kızdığınızı tam olarak ifade edebilseniz cidden sizi anlamak için çaba sarfedeceğim ....
Biri çıkıp hurmadan ateş düşürücü fitil imal etse , 3. Dünya savaşı çıkar endişesi içindeyim ....

Ramazan'ın geldiğini gece yarısı çalınan davuldan anlayan birine ne anlatabilirim ki ?

Kimse kusura bakmasın , modern zaman müslümanları kişiliği ön plana çıkartamadığı için , vitrine koyduğu kimlik nişanelerini fütursuzca savunmaya devam ediyor ....
Bırakın şu başörtüsü fetişizmini ....
Bu kutsama bizi bu merhaleye getirdi ...

Not font kurbaa
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.23 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu