Günce

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Günce
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

İslami Düşünce Platformu > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Günce
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Günce  (Okunma Sayısı 20545 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Şebhîz
Metropol Bedevisi
Daimi Üye
**

Yaşamak İçin "İqra"

« Yanıtla #30 : 09 Ağustos 2014, 10:48:46 ÖS 22 »

Dolandirildik!

Beni arayan sahis hala bi yerlerde geziyor ve telefonu acik. Emniyet gucleri de savcilik kararini, mahkeme iznini bekliyor. 

Bu nasil hizmet! bu nasil mal, can, namus emniyeti korumaktir.

Sinirliyim efendim.  Cok!
kutbay
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #31 : 09 Ağustos 2014, 11:22:54 ÖS 23 »

Geçmiş olsun.

Allâhûmme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin ve Alâ Âli Seyyidinâ Muhammed
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #32 : 11 Ağustos 2014, 12:31:10 ÖS 12 »

Dolandirildik!

Beni arayan sahis hala bi yerlerde geziyor ve telefonu acik. Emniyet gucleri de savcilik kararini, mahkeme iznini bekliyor. 

Bu nasil hizmet! bu nasil mal, can, namus emniyeti korumaktir.

Sinirliyim efendim.  Cok!

Geçmiş olsun
Sakıncası yoksa ne oldu nasıl oldu diye sorsak ?
Şebhîz
Metropol Bedevisi
Daimi Üye
**

Yaşamak İçin "İqra"

« Yanıtla #33 : 11 Ağustos 2014, 02:17:54 ÖS 14 »

Inanin kac defa anlattik bilmiyorum Huh?. Tekraren o kotu psikolojiye girmek istemedigimiz icin uzunca anlatmayayim. Kisaca Telefon dolandiriciligi efendim.
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #34 : 12 Ağustos 2014, 10:07:57 ÖÖ 10 »

Ben değildim Sevgili Şehbiz ...
İçiniz rahat olsun aklınıza kötü bir şey gelmesin ...

Not font kurbaa
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #35 : 12 Ağustos 2014, 10:27:20 ÖÖ 10 »

Büyük lokma ye büyük laf etme atasözüne riayet etmek isterim ama bu dolandırıcılığı duymayan bilmeyen kalmadı nasıl düşüyorsunuz bu tongaya ?

Şebhîz
Metropol Bedevisi
Daimi Üye
**

Yaşamak İçin "İqra"

« Yanıtla #36 : 12 Ağustos 2014, 11:23:30 ÖÖ 11 »

Oyle bi tonga ki dusulmeyecek gibi degil. Bu vesile ile ne kadar insanin -savci da dahil olmak uzere- bu tongaya dustugunu ogrendik.

Tabi olayin arka bahcesi farkli. Hepsi imtihan. Ve gidecek varsa basiret baglaniyor,insan dumura ugruyor. Bu farkli konu.

Ancak yolum ilk defa emniyete dustu ve buranin da calisma tuzugunu gormus oldum. Liyakatsiz kisilerin oldugunu gordum. Tamam mal uzerinden yasanan imtihanda insan daha rahat oluyor ama cana gelen bi zarar olsa -Allah muhafaza- emniyetin bu kadar vurdumduymaz olmasi tahammul edilemez bi durum olur.

Ben değildim Sevgili Şehbiz ...
İçiniz rahat olsun aklınıza kötü bir şey gelmesin ...

Inanin sayin ozanca bundan sonra kendimden bile suphe edecek kadar teyakkuz halinde olmam gerektigi,  her kosulda kotu seylerin olabilecegini dusunmem gerektigi salik verildi bu hadise ile bana kanaatindeyim.

Ne demisler bir musibet bin nasihatten evladir.
Maveraî
Genel Yönetici
*

Elhamdulillâhi alâ kulli hâl sivel kufri veddalâl

« Yanıtla #37 : 06 Mart 2018, 12:55:45 ÖS 12 »

Sevmediğin kişilerden, onlara benzemeyerek ancak uzaklaşırsın; kötülerden, ancak insaflı merhametli adaletli ve hakkaniyetli biri olarak kurtulup özgürleşir ve farklı olursun..

Herkesten veya her şeyden değil; fakat enerjini yok eden faydasız ve yararsız, yetmezmiş gibi zararlı ve tüketen, psikolojini bozan, ayak bağı olanlardan kurtulmalısın!

Bu bir kişi olur, iş olur, eşya veya huy olur; yanlış dini inanışlar, politik toplumsal baskı ve dayatmalar vd. ...kısacası eline ayağına zincir olan her şey..

Yapman gereken şey ise, tüm bu zincirlerden kurtulup hürriyete ulaşmak.

Bırak yüklerini ve kurtul!

~E.K-A~

Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..
İSRA
Daimi Üye
**

Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..

« Yanıtla #38 : 28 Nisan 2018, 07:13:33 ÖS 19 »

Pozitif arkadaşlarınız olsun; suratsızlar, negatifler sizi aşağı çeker..

Küçük şeylerden zevk almaya bakın, sık sık gülün!

Gözyaşları olacaktır; katlanın, yas tutun. Başka yaşantılara geçin...

Sevdiklerinizle doldurun çevrenizi; aile, kedi, köpek, kuş, balık, yadigarlar, müzik, bitkiler, hobiler, ne olursa.. Eviniz sığınağınızdır, tadını çıkartın!..

Sağlığınızın kıymetini bilin; iyiyse üstüne titreyin, bozuksa düzeltin! Siz kendiniz düzeltemiyorsanız yardım sağlayın...

Çarşı pazarda gezin, komşu illerde ya da dış ülkelerde dolaşın; ama sakın suçluluk duygusuna yönelmeyin!

Sevdiğiniz insanlara onları sevdiğinizi söyleyin, hissettirin her fırsatta..

Unutmayın ki yaşam, aldığımız soluklarla değil, soluk kesen anlarla ölçülür..!!

George Carlin

because the most beautiful picture of life inside of me ..
Maveraî
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #39 : 09 Mayıs 2018, 07:14:25 ÖS 19 »

Evimize televizyon geldiğinde, okumayı unuttuk..
Araba kapımıza geldiğinde, yürümeyi unuttuk..
Elimize telefonu aldık, (kalemle) mektup yazmayı unuttuk..
Bilgisayar evimize geldiğinde, hecelemeyi unuttuk..
Eve klima alınınca, serinlemek için ağaçların altına gitmeyi unuttuk..
Şehirde kaldıkça, çamurun kokusunu unuttuk..
Bankalar ve kartlarla uğraşırken, paranın değerini unuttuk..
Parfüm kokusuna alışınca, çiçeklerin kokusunu unuttuk..
Hızlı ama zararlı yemekleri(fast food) keşfettiğimizde, milli(yöresel) yemekleri pişirmeyi unuttuk..
Vee..son olarak; WhatsApp'ı indirdiğimizde, konuşmayı unuttuk..
Unuttuklarımızın, tekrar farkına varmak dileğiyle..

(Alıntı)

kutbay
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #40 : 11 Mayıs 2018, 10:16:55 ÖÖ 10 »

Her ne kadar unutulanların farkına varsak ta, geri dönüş olmayacaktır.
Bugünü geçmiş ahlarla yaşamak yerine, her dönem güncellenen (Allah'ın nasip ettiği) yaşamın getirdiklerine şükür gözüyle bakabilmek dileğiyle...

Allâhûmme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin ve Alâ Âli Seyyidinâ Muhammed
Maveraî
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #41 : 16 Mayıs 2018, 06:23:13 ÖS 18 »

Bir insan kendi değerini kendisi bilmezse, hayatı boyunca değer göreceği ortamlar arar; takdir beklentileri içinde ömrü geçer, itibarlı sayılmayı adeta put hâline getirir. İnsan bizatihi kıymetlidir; yeter ki kendisinin farkında olsun, yeter ki Rabbini tanısın..

Değerli bir insan olmayı sahneye çıkmak, mikrofon önünde konuşmak, büyük sıfatlı insanlarla bir arada olmak ve karizmatik görünen toplantılara katılmak olarak anlamak hayatı ıskalamak demektir; bu zamanın vebalarından biridir, kuru hayallerle vakit kaybetmektir.

İnsanı insan yapan özüdür, ahlakıdır. Kendimizi değerli hissettiğimiz çeşitli vesileler olabilir hayatımızda, bu normal. Lakin kendimizi değersiz hissetmemize sebep olan şeyler ceviz kabuğunu doldurmayacak meseleler ise, kendimize en büyük haksızlığı yapıyoruz demektir. İnsan sadece samimi bir imanla, güzel ahlaklı bir insan olmakla şereflerin en yücesine erer, paha biçilmez bir kıymet kazanır..

Bu çağ kalbimizi mahvetti, ruhumuzu daralttı; bir yanlışı bin doğrunun içine sıkıştırma yoluyla, bizi sayısız defa aldattı... İtibar arayan, izzet isteyen, mutluluğun peşinde olan kişi; dünyanın tantanasından daha çok kendi içine bizzat özüne dikkat kesilmeli, kullardan bir kul olmanın sonsuz güzelliğini doya doya yaşamalı.

Aşağılık psikolojisi alâmeti olarak, kanaatin kıymeti unutuluyor; eldeki sonsuz nimetler küçük görülüp, başkalarının hayatları hem gölge gibi hem de onulmaz bir kıskançlık eşliğinde izlenebiliyor. Olmamışlık, tamamlanmamışlık ve yarım kalmışlık hissi çürütüyor kalplerin orta yerini; yaşadığımız hayatı yadsıyoruz, huzursuzluğumuz bitmek bilmiyor... Sıradan hayatımızda cereyan eden harikulade olaylara karşı hissizleştik; artırılmış gerçekliği ararken, azaltılmış insanlıkla cezalandırıldık...

Dilerim hayatlarımızı asılsız vehimler, kuru hayaller, boş hedefler, takdir beklentileri ve ahirette mahcup olacağımız gayretler peşinde geçirmeyiz. Dilerim hedeflerimize ulaştığımızda “Hamdolsun, çabam boşa gitmedi!” diyenlerden oluruz. “Bu muymuş hırsla istediğim, yazık bana, hayatımı neye adamışım!” diyenlerden olmayız. Ve dilerim ahlaklı bir insan olmanın ihtişamına erebiliriz, kendi hayatımızın üzerine samimiyetle eğilip hem kendimizi hem Rabbimizi bilebiliriz..

(Süleyman Ragıp Yazıcılar)

Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.279 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu