Günce

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Günce
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Günce
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Günce  (Okunma Sayısı 24013 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #15 : 18 Şubat 2013, 05:19:58 ÖS 17 »

İmama uyan cemaat bir şey anladı  mı acaba? Smiley
İmam nece konuştu? Huh?

Güncede öyle bi durum var abi.. İçinden geldiği gibi konuşacaksın. Anlamayan kalsın. Anlayan anladığı kadarıyla yetinsin.. Soru yok, cevapda yok. Anlaşılmak istenmek de yok...

İçiniz dolarsa sizde buyurursunuz Smiley

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #16 : 18 Şubat 2013, 05:22:50 ÖS 17 »

Ben aradan çekiliyim
Devam eden etsin Smiley

Maveraî
Haymatlos..
Genel Yönetici
*

Elhamdulillâhi alâ kulli hâl sivel kufri veddalâl

« Yanıtla #17 : 02 Mart 2013, 06:16:54 ÖÖ 06 »

Bugün hazıra konacağım.. Zaten yeryüzü üzerinde yeni olan, yeni söylenmiş hiçbir şey yok.. Çoğunlukla yaşanmış, söylenmiş ve hissedilmiştir. Zira hamur aynı, hamuru 'Yoğuran El' aynı..

”Madem ki; gönül elinde olmadan bir yerlere gidiyor, nerede olursa olsun onu güzel şeylerle meşgul edeceksin. Eğer onu kötü şeylerden temizleyebildinse halk içinde olsan bile, Hakk'la olacaksın...

İyi bir insanı, hapse atmakla kötülerin arasına atmak aynı derecedir....

Alimler cahillerden ne kadar nefret ederlerse, cahiller de Alimlerden yüz kat daha fazla nefret ederler..

Allah dostlarının meclisi her ne kadar gül bahçesi gibi de olsa, çirkin insanların nazarında orası bir dikenliktir...

Toz, göğe yükselse de değersizdir..”

{Sadi Şirazi - Gülistan}

Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..
Maveraî
Haymatlos..
Genel Yönetici
*

Elhamdulillâhi alâ kulli hâl sivel kufri veddalâl

« Yanıtla #18 : 15 Mart 2013, 06:58:37 ÖÖ 06 »

İnsanlar hep konuşuyor, çok konuşuyor, sadece konuşuyorlar.
Çoğunluğu inandıklarını hakkıyla bilmeyen, bildiklerine özünde inanmayan ve yaşamayan, yaşamadığını öğütleyen ve bununla övünenlerden teşekkül etmekte maalesef!
Bu sebeple de boş konuşulup, boşlukta makes bulup, boşluğa düşülüyor.

Ömer(ra)'in dediği gibi: ''Çok değil, bana 10 kişi de olsa adam gibi adam lazım/yeter.'' demesindeki gibi herkesin arzuladığı aradığı ve yok(sul)luğunu hissettiği de bu değil midir? Özü sözü bir 'adam gibi adam' inanan, yaşayan, adanmış olan. Ardına takılabileceğimiz, sözleri ışık gibi aydınlık saçan, yol gösteren, inşirah veren öncü şahsiyetler...

İçimizi acıtan, bizleri garip, herkese ve her şeye güvensiz kılan yabancılaştıran
'samimiyet yoksunluğu'dur, ne yazık ki!!!!

Konuşmalarda ve yaşamlarda hata o kadar çok ki, hangi birini düzeltmeye kalkasın?... Ayıkla pirincin taşını eyleminden çok daha zor, uğraştırıcı. Yanlışlarla kimliklenmişler ile tek tek alaka çok azim/sabır ister.

Selam olsun hepsine! Nuh, gemiye inanmışları almış. Yunus, yanlışa inanmışlardan teberri etmiş... İsa, sadece 12 kişiyi havari edinmiş. Muhammed hakeza, arkadaşlarım dediklerinin içinden bile ''Raşid halifeler semadaki yıldızlara benzerler.'' teşbihi ve tasnifiyle 'güzide ashabım' demiş. Hitler adında biri bile; saf/ari ırk için, doğru emelle yanlış eyleme düşmüş.

Aydınlar=Resuller=Garipler çok fazla kafa yordu; 'Doğru, yararlı ve kalıcı olanı nedir?' diye. Sonunda ulaşılan ve çabası verilen eylem hep şu doğrultuya evrilmiş.
İnşa ve imar etmeye Doğruyla (bireyi) ve Doğrularla (toplumu) başlanmalıydı.
Hak gelince bâtıl zail olurdu; ışık yanınca karanlık kaybolurdu.
Doğruyu bilen yanlışları ve yanlışta olanları ayırt ederdi nasıl olsa.
Doğrular ve doğruluklar mercek altına alınmalı.

~E.K-A~

Az belki ama olsun hiç yok değil, şükür ki! Adanmışlıklarına şahitliğim olan şecaatli bir topluluğun ve tanımasam da farkındalığını duyumsadığım sözlerin sahiplerinden umuda yolculuk yaptıran sözler.

*Hayatın 'Allah'ın rızasını kazanmaktan başka' anlamı yok.
Biz, hayatın her anının değerli olduğunu bilerek yaşayanlarız...
Burada yapılanların, söylenenlerin yazıldığı bir yer var....
Bizim yapabilirken, 'tercihlerimizle yapmadıklarımızdır' değerli olan
....*

(Teslimler)

*Kulluğu kanıtlamak, Yüce Yaratıcının varlığını kanıtlamaktan çok daha zordur.

Gerçek kulluğun bilincine varanlar, varlık alemine Allah'ın gözüyle bakanlardır.

İslamın evrensel ruhu, şekilci putperestliği reddeder.

Akıl ve teslimiyet ruhu da 'bilincin namusunu' korumayı emreder.

Bilinçsizlik de, en az ihanet kadar büyük bir suçtur ve günümüz insanı bu yüzden zillete mahkum olmuştur.

Hakkı tanımayanların; Hakkı savunmaları beklenebilir mi ?...

İlahi prensiplerin arkasına saklanarak üstünlük taslamak, Hakka ihanet, halka da zulümdür.

Sıfatlar yerine, ilkelere bakılmalıdır.

Anlamak çok zor.. Kudret ve Merhamet sahibi 'Tövbeye ve Hidayete' davet eder.

Adı Müslüman olanlarsa 'tekfir' ederek, karanlığa ve cehenneme itmekte..
Bu nasıl bir mantıktır, kime hizmettir?

Adın Muhammed olsa ne fark eder? Yaşantın Ebu Süfyan gibi ise...
Sıfatın Müslüman olsa ne yazar, tercihlerin batıla hizmet ediyorsa...

Örneğin; Suud kralı Müslüman ve Abdullah ismini taşıyor, ama Abd ve İsrail'in çıkarlarına hizmet ediyor. Chavez'de Hristiyan.. ama emperyalizme karşı direniyor.
Sizce hangisi Allah'ın nezdinde daha değerlidir ?...

Ne kendimizi avutalım, ne de çocuklarımızı kandıralım.
Allah'ın dini kişilerle ve sıfatlarla tanınmaz; Hakkın nişaneleri ile tanınır.

İnsanlar her duyduklarını dinleselerdi, dinlediklerini anlasalardı, bugün Kur'anın ayetleri garip kalmazdı.. Dünyada adalet, sevgi ve kardeşlik olurdu...

Peygamberlerin sözleri ve yaşamları da ortada talipli bekliyor....

Hakikatler acıdır derler.. oysa hakikat, ehline baldan şirindir..
Kalbi mühürlenmiş sapkınlara ise acıdır..

Kur'an; rahmettir, şifadır inananlara.
Ancak, aynı Kur'an, kafirlerin, münafıkların küfrünü artırır..

Yarasaya güneş nuru, azaptır.. güneşin karşısında elleriyle gözlerini kapatana her yer karanlıktır. İnsanın bilmediği sularda yüzmesi de böyledir
.

(Pal.deki Birinden Alıntı/Anonim)

Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..
Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #19 : 03 Ocak 2014, 01:22:09 ÖS 13 »

Benim değil,sözü dinlenesi adamlardan birinin,ismail Kılıçarslan'ın yaşanılanlara dair bir nevi 'dönem güncesi'...

UZUN SÜRMÜŞ BİR GÜNÜN AKŞAMI

Ortalık biraz duruldu gibi sanki. Buradan kimi notlarımı yazayım istedim.

1.Yargı: 'Türkiye'de yargının bağımsız olduğu' yalanı 90 yıllık bir yalandır. Yargı, hiç bir zaman 'yerleşik bürokratik oligarşi'den bağımsız hareket etmemiştir. Şeyh Said'i de, Deniz Gezmiş'i de, Erdal Eren'i de 'gayet taraflı' şekilde asmış; Kemal Tahir'i de, Necip Fazıl'ı da, Salih Mirzabeyoğlu'nu da, İlker Başbuğ'u da 'gayet taraflı' şekilde yollamıştır hapse. Zaman zaman 'bürokratik oligarşi'nin merkez ekseni değişmiştir elbet. Bazen Kemalist, bazen cuntacı, bazen de çeteci bir merkezdir bu.

2.Cemaat: 40 yılda biriktirdiği itibarı 20 günde kaybetmiştir. İnsanlar; öteden beri biriktirdikleri, ancak bazen 'kol kırılır yen içinde' duygusuyla, bazen de 'kardeşlik hukukunun gereği' olarak yutkundukları ne varsa Cemaat'in üzerine boca etmişlerdir bu süreçte. Müthiş bir itibar kaybıdır söz konusu olan. Bu güvensizlik ortamının bir daha düzeleceğini hiç ama hiç sanmam.

3.Fethullah Gülen: İtibar kaybını sert şekilde o da yaşadı maalesef. İlk günlerde gençlere 'ayıptır, yapmayınız' dediğimizde hiç olmazsa sözümüzü dinliyorlardı Fethullah Gülen konusunda. Ama o malum 'ahitleşme ve/veya beddua' sonrası 'yahu ayıptır' dediğimizde hemen 'ama'lı cümlelerle cevap veriyorlar. Hunharca dalga geçiyorlar Gülen'le, alay ve hakaretin bini bir para. 'Böyle olmasaydı' diyorum; ancak ne yazık ki artık bu süreci geri almak da çok zor.

4.AK Parti: '11 yıldır nerde, neyi yanlış yaptık' diye düşünmenin tam sırasıdır şimdi. 'Kimlerle iş tutulduğunu' iyi hesaplamanın ve öz eleştirinin tam vaktidir. O kadar çok yanlış var ki. 'Devleti bir grubun eline teslim etmek'ten 'parti gençliğinin amaçsızlığı'na, 'en küçük sallantıda gemiyi bombalayacak adamların bakan yapılmış olması'ndan 'kendi nitelikli kadrolarını yetiştirmemiş olma'ya değin pek çok soru, cevaplanmak üzere AK Parti'yi bekliyor.

5.Yolsuzluk: Rahat rahat 'var' da diyemiyorum, rahat rahat 'yok' da. Diyebileceğim tek şey, 'yolsuzluk iddiaları'nın AK Parti seçmeninde bir kıymet hükmünün kalmadığıdır. Bu fevkalade yanlıştır. Gerçekten 'bağımsız' savcı ve hakimlerle iktidar, bu iddiaları soruşturmalı, üzerine gitmelidir. Ak Parti'ye oy veren insanlardan 'yolsuzluğu meşru görmelerini' beklemek haksızlıktır.

6.Recep Tayyip Erdoğan: Sevin ya da nefret edin. Çok uzun süredir söylediğim şeyi bir daha söyleyeceğim. Erdoğan bir 'başbakan' değil, bir 'lider'dir. 'Normal bir başbakan'ın altında ezilip kalacağı böylesi nazik bir gündemi şu ana kadar fevkalade büyük bir başarı ile yönettiğini düşünüyorum. Hayır. Hemen kızmayın. 'Yaptığı her şey doğrudur' demiyorum. Sadece, 'iyi yönetti' diyorum.

7.Abdullah Gül-Bülent Arınç: Arkadaşlarını satmamaları, üstelik tam da bunu yapabilecek çeşitli verilere ve zemine sahipken satmamaları manidardır. 'Yel arkadaşı' değil, 'yol arkadaşı' tutumu sergiledi iki isim de.

8.Yerel Seçimler: Yaklaşan yerel seçimlerde AK Parti'nin %40 ve üzeri bir oy almasının fevkalade büyük bir başarı olacağını düşünüyorum. Böylesi tuhaf bir atmosferde geçtiğimiz yerel seçimlerde aldığı oyu artırmak, başarıdır. Kişisel tahminim ise 'bu saatten sonra olağanüstü dalgalanmalar' olmazsa %47 - %49 bandıdır.

9.Cemaat tabanı: Gördüğüm, görüştüğüm kadarıyla şaşkınlar. 'Çözülme' demek için çok erken, ancak Cemaat tabanı kendi içerisinde 'pek çok şeyi' ilk kez bu kadar açıktan sorguluyor bana kalırsa. Bekleyelim ve görelim.

10.AK Parti tabanı: Gezi sürecinden beridir süregelen 'safları sıklaştırma' durumu, Cemaat'le yaşanan krizde tavan yapmış durumda. Bunun 'uluslararası komplo' ve 'kalkınmaya/ekonomiye vurulmak istenen darbe' iddiaları ile çok yakından ilgili olduğunu; ayrıca 'borçlandırarak istikrarize(kelime biraz şey oldu ama, derdi anlatıyor) edilmiş geniş kitlelerin' herhangi bir krize tahammüllerinin olmamasıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

11.Ana muhalefet: Memlekette öyle bir şey olmadığından geçelim. Zira, 'erken seçime gidelim' bile diyemeyen bir adamdan söz ediyoruz 'ana muhalefet lideri'nden söz ederken.

12.Kürt siyaseti: Çözüm süreci başladı başlayalı sergiledikleri 'olgun tavır'ı bozmamaları en büyük güvencem şimdilik. 'Çözüm süreci öncesi şartlara' dönmenin Türkiye'ye ödeteceği bedel ağır değil, çok ağır olur zira. Ve o şartlara dönmek için el ovuşturan vampirlerle dolu ortalık. Allah, Türklerin de Kürtlerin de yardımcısı olsun bu süreçte.

13.Gelecek: 'Siyaseti kolaylıkla dizayn edebilirsiniz belki, ancak sosyolojiyi dizayn etmek için epeyce ter dökmeniz gerekir' minvalinde bir söz hatırlıyorum. Türkiye'nin sosyolojik değişimi bugünden yarına söz konusu olamayacağına göre, yakın ve orta vadeli gelecekte gene 'muhafazakar demokrat' diskur, ağırlığını koyacaktır siyasete.

14.Adalet duygumuz: Zedelenmiştir.

15.Kardeşlik duygumuz: Zedelenmiştir.

http://www.twitlonger.com/show/n_1rv8vo1?fb_action_ids=400019400144911&fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map=%7B%22400019400144911%22%3A495937187188413%7D&action_type_map=%7B%22400019400144911%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

Adil Şahitler olarak Allah için Hakkı ayakta tutun. Maide 8
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #20 : 03 Ocak 2014, 11:48:19 ÖS 23 »

teşekkür ederiz leyl güzel bir paylaşımda bulunmuşsun.
 ismail kılıçarslan çok güzel yazmış, objektif olmaya gayret göstermiş.
 ve anladım ki; düz metin değil madde madde metinleri okuyabiliyorum  Cheesy
Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #21 : 03 Nisan 2014, 11:41:50 ÖÖ 11 »

Ofsayta Düşen Ümmetin Maç Özeti

her şeyden anlar gibi başlardık şiire
sonrası Gazze, Mısır, biraz mazlumlar, biraz slogan
aslında son model cipler, gökdelenler, coca cola, güzel kızlar yahu
eşyanın nikahı düşüverir birden en Müslüman olana
gençliğimiz, cigaramız, kitabımız, en havalı fotoğrafımız
sonra yine Çeçenya, Suriye ve belki de Türkistan

bir gömlek diktirelim Yusuf'a, saf ipekten, rengi atmaz
çaresiz çocuklarda romantizm arayacak kadar Amerikasın işte
ve meydan ve cihad ve 140 karakter İslamcıyız hepimiz
bombalar yağıyor haber bültenlerine
kapak fotoğrafımda ''la tahzen'' yazsın illa
direkten dönen topla ölüyor tüm Türkiye
''innallahe meane''

Arakan'dan bir haber, yine acımız büyük
yine küfür kıyamet, arada bir de dua
şu haberler bitse de başlasa en sevdiğimiz dizi
Çalıkuşu'nda bugün ne olacak acaba
reklam aralarında biz döneriz Bağdat'a

ve işçiler ve banka kuyrukları ve sendikal haklarımız
1 Mayıs'ta Taksim'e çıkalım arkadaşlar
bir göbek büyüttük ki Afrika kadar büyük
vezneden onaylattık: hepimiz açız

bak yine İsrail bombalamış Gazze'yi
yarın Çağlayan'da büyük bir miting varmış
ve siyah çelenk ve öfke ve lanet bırakıp elçiliğe
döneceğiz evimize çekirdek çitleyerek
hakem bitirsin artık şu maçı
bağışla, kalemize gelen her top gol oluyor Allah'ım

Cengizhan Konuş

İZDİHAM

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #22 : 03 Nisan 2014, 11:59:23 ÖÖ 11 »

begen1

iyi demiş güzel demiş çuvaldızı batırmış kanırtmış
amma ne yapacağız nasıl yapacağız kimle yapacağız ne zaman nerede ....
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #23 : 03 Nisan 2014, 05:26:19 ÖS 17 »

Gerçekten çok güzel... begen1

Teşekkürler

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #24 : 04 Nisan 2014, 01:23:11 ÖÖ 01 »

begen1

iyi demiş güzel demiş çuvaldızı batırmış kanırtmış
amma ne yapacağız nasıl yapacağız kimle yapacağız ne zaman nerede ....

Mesaj verenler ,yol yordam gösterenlerden fazla orası kesin.Yolumuz budur,şurdan yürüyelim diyen abilerimizin de cümle konseptleri genelde '' Kur'an'ın yol göstericiliği Rasul'un rehberliği ... '' diye başlayıp devam ediyor.Uzun uzun cümleler ,sayfa sayfa alıntılar, tefsirler,sahih hadisler.özlü özlü sözler...Yıllardır dinleriz,okuruz ne değişti ?Hiçbir şey .Ne oldu peki ?Sonuç: Dombra Wink

İçimize içimize konuştuğumuz ve konforlarımızı sevdiğimiz sürece hiçbir şey değişmeyecek.Kimse kendini kandırmasın dostlar.
Kur'an'ın en kısa tefsiri '' İki dakika adam ol '' der İsmail kılıçarslan.Önce bir adam olalım, gerisi ya nasip Maxpayna kardeş ...

Rahmetli
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #25 : 04 Nisan 2014, 11:06:53 ÖÖ 11 »

Ah bir adam olmayı becerebilsek.. küçük küçük ayrıntılar mı acaba gözden kaçırdığımız.. önemsemediğimiz, şu kadarcıktan ne çıkar deyip yapageldiğimiz ya da ihmal ettiğimiz ayrıntılar..
geçenlerde dilipak geldi ve küçük bir ayrıntının açtığı kocaman bir deliğe işaret etti.. SİGARA..

İyilik su gibidir, içmeyen ölür...
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #26 : 04 Nisan 2014, 11:13:37 ÖÖ 11 »

....Yıllardır dinleriz,okuruz ne değişti ?Hiçbir şey .Ne oldu peki ?Sonuç: Dombra Wink

Cheesy iyi tespitti    Grin

Alıntı

Kur'an'ın en kısa tefsiri '' İki dakika adam ol '' der İsmail kılıçarslan.Önce bir adam olalım, gerisi ya nasip Maxpayna kardeş ...

Azn adam olmaya vurgu ile benim adımı zikrederek subliminal mesaj mı verdiniz yoksa kafamı taşla mi yardınız   Cool
Nerden dahil olduk konuya.yine ihale bana kaldı günah keçisi ben oldum. Tek sorun bensem durdurun dünyayı inecek var...

bence memlekette adam vardır da herkes bireysel takılıyor
kimsenin kimseye yanasmaya birlik olmaya niyeti yok...

Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #27 : 04 Nisan 2014, 12:49:08 ÖS 12 »

Bu kadar komplo teorisi ve entrikanın için de her şeyden şüphe duyar olduk diyeceğim ama Maxpayna kardeşim senin şüphecilik orjinalinde var sanki Wink
Soruyu Ümmet adına sen sorunca ben de o Ümmetten olan biri olarak kendi adıma cevap vereyim demiştim.Taş maş yok. Tv Dizisi miyim,reklam mıyım ?
Subliminal mesajla işim olmaz Smiley

bence memlekette adam vardır da herkes bireysel takılıyor
kimsenin kimseye yanaşmaya birlik olmaya niyeti yok...demişsin ,iyi demişsin hoş demişsin...

Ah bir adam olmayı becerebilsek.. küçük küçük ayrıntılar mı acaba gözden kaçırdığımız.. önemsemediğimiz, şu kadarcıktan ne çıkar deyip yapageldiğimiz ya da ihmal ettiğimiz ayrıntılar..
geçenlerde dilipak geldi ve küçük bir ayrıntının açtığı kocaman bir deliğe işaret etti.. SİGARA..

begen1

Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #28 : 18 Nisan 2014, 02:15:57 ÖS 14 »

Allah'ın resulü örnekse eğer...
 O vahyi dile getirmeye başladığında...
 Ta ki canına kast edilene kadar Mekke'li zalimlerin, baskı ve sömürü düzenini işletenlerin arasında yaşadı...
İtikadi anlamda bir saf tutmuşluğu elbette vardı, vahiy bunu gerektiriyordu ama sosyal anlamda ama ekonomik anlamda asla yoktu...
 Tavrı daha çok siyasiydi, o günün siyasal koşullarına eyvallah dememiş, siyasal taleplere de kulak vermemişti ki kendisine neler teklif edilmemişti...
 Öte yandan toplumun her katmanıyla yani köleler ve efendileriyle, zengin ve yoksullarla ilişkisini sürdürüyor, bir dünya hakarete rağmen onlara vahyi anlatıyor, kendisi dahil ona tabi olanlarla birebir örneklik gösteriyordu.
 Peki,şimdi onu örnek aldığını söyleyen bizler örnekliğin hakkını veriyor muyuz? Vermek gibi bir derdimiz var mı?
Sosyal ve ekonomik ayrışmaları tetiklerken yani aslında bir nevi tekfircilik yaparken, verili siyasetin her teklifine eyvallah deme hususunda da adeta birbirimizle yarışıyor gibi değil miyiz?.
 Çok mu şablonik buldunuz?
Şimdinin hayatına dair ne söylüyorsun,diye sormaya mı çalışıyorsunuz?
 Bize yeni bir dil, yeni bir fıkıh lazım...
 Süreci, konjonktürü, reel politiği, globalizmi ve onun enforme ettiği değerleri tanımak mı lazım diyorsunuz?
 Dediğiniz gibi olsun...
 Ama dün modernist, dün reformist, dün tarihselci, dün şu veya bu dediklerinizden farkınızı ortaya koyayarak...
 Dün itikaden pek bir uzak tuttuğunuz siyasetle, onun dans ettirildiği ideolojik zeminle bugün pek bir muhabbetlisiniz de o yüzden!

Mustafa Atav...

İSRA
Daimi Üye
**

Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..

« Yanıtla #29 : 26 Temmuz 2014, 06:58:18 ÖS 18 »

Melankolik bir şiir gibiydi hayat...
geç kalınmıştı hastaya, çok geç kalınmıştı çok...

anlamsız harfler dizilimi idi insanlar,
anlamsız cümleler kuruyordu bu sebeple insanlık..

çoğu sıkılmaz, umursamazken bu durumu
hikmetli adem, kırgın ve üzgün bahçesine dönmek istedi...
döneceği yerin de cehennemi bir yer olduğunu unutmuşcasına....

''huzur ve anlam'' dedi, ''huzur ve anlam...?''
bir ses indi yüreğine gaipten: ''bendedir'' dedi, ''bende..
özüne dönmeli ve bulmalısın!''

''ayaklarım taşımıyor'' dedi hikmetli adem,
''yorgunum kaptan.. hem de çok yorgun!!
kaybolmuş yolumu unutmuşum, bulamıyorum....

neredeyim, kimim ve nasıl yürüyeceğim?...
tutmalısın ellerimden, tutmalı..
yoksa düşeceğim, çünkü her yer gece, gece her şey, çok gece..

İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî..
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: