Günce

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Günce
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Günce
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Günce  (Okunma Sayısı 24024 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kararsız
Aktif Üye

« : 17 Haziran 2008, 06:16:10 ÖS 18 »

Kİm demiş Yeşilcam filmleri saçma sapan, abartılı diye. Her günüm sanki, 1970 li yıllarda çekilen bir filmin platosunda geçiyor. Ama nedense, hadi paydos dağılıyoruz diyen olmuyor.

Yine bir mekiğe konup uzaya fırlatılmak istediğim günlerden biri. SEn bilmessin günlük ama bu ruh haline aslında sık sık bürünürüm.

Offfff.. Yaaaa offffffff... Şurda iki cümle karalayım dedim ama, klavyeyle her vuslatım, araya girenler yüzünden kısa sürdü, yazmama fırsat vermiyorlar  Angry Oysa ne kadar çok yazacaklarım vardı  Sad

17 Haziran 2008,16:30 

Kararsız
Aktif Üye

« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2008, 04:52:20 ÖS 16 »

SEvgili Günlük ;
Öncelikle bilmeni isterim ki, sen benim kötü gün dostummuşsun. Mutlu olduğum anlarda sana yazmak ihtiyacı duymadığımı itiraf etmeliyim. Kırılma oldu mu?

Değişiyoruz git gite. Bizi biz yapan değerler elimizden uçup gidyor.
İnsan olmak bu kadar mı zor. İNsanlık çok mu şey istiyor.
Yolda ayağa takılan bir taşı kenara çekmekle kim ne kaybeder ki ? 
Yardımlaşma, sevgi, saygı...
Teker teker çıkıyor hayatımızdan.
Bir iki kişinin tutmaya çalışması çok da işe yaramıyor gibi. Üstelik iyilik yapmak enayilik, karşıdakine öncelik vermen saflık, başkasının menfatini kendi menfatinden üstün tutman aptallık adını almış.
İsyanım boğazıma kadar geldi günlük.
Ama çıkmıyor... ÇIkamıyor...
Belki bir iki kelime dökülse usul usul, muvakatta olsa bastırılacak bu isyan.
Ama gel gör ki,
olmuyor.
olamıyor..
olamayacak da... 
sülfile
Aktif Üye

حركة المقاومة الاسلامية

« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2008, 10:30:46 ÖS 22 »

Kararsızın bana bu kalbi gibi temiz sayfayı ayırdığına adım gibi eminim;)

Öffffffffff öf madem dert küpüsün be günce, madem en iyi kötü güne dostsun o zaman bu gün benlesin
Sabahım oldukça iyi başlamıştı hastaneye gittim orda sorun çıkmadı sistem işliyodu ve sıra yoktu lakin eczanede tökezledim. Sonrada uzun süredir görüşemediğim arkadaşlarla görüştük yine sohbet yine her taraf kitaptı ve benim gözlerim sürekli kapanma eğilimindeydi. Sohbetler eskiden sessiz olurdu ama bu genç kesimin evlilik merakı sohbetlerimizi kreşe çevirdi insan kenarda kıvrılıp uyuyamaz oldu. Ordan geçtiler, burdan atladılar, sesler viyaklamalara yani. Neyse sohbet bitti millet dağıldı bazı arkadaşlar kahve içelim dedi oturduk "oturmaz olaydım" laf döndü dolaştı bana geldi.
Neymiş efenim ben olduğum gibi görünmüyomuşum, aslında içimde farklı biriyken dışımdan kalın duvarlarla kendimi çevreliyomuşum, bana asla yakın olunamıyomuş, sıcak ama seviyeli olup insanları şaşırtıyomuşum, aslında kendim gibi olursam çok süper olurmuş...
Yani deli oldum, olduğum kişiyim, neysem oyum, kendini tanımada dehaya oynarım, hiç bir stratejim yok ama beni tanıyabilme becerisine sahip değillerse ne yapabilirim. Bu konuda ukala olmak sitemezdim ama çok sıkıldım eleştirilerin manasızlığından ne bu ya, olmam istenen insan olamam bu laflardan sonra istidadım  olsada olmam. Kızmadım ama çok sinirlendim:) tabi arkalarından;)

Ya kalkın direnin cemaat çocuklar ölmesin, yada susun saklayın korkuları çocuklar görmesin!!!
sülfile
Aktif Üye

حركة المقاومة الاسلامية

« Yanıtla #3 : 27 Kasım 2008, 01:16:35 ÖS 13 »

Sabah annemin kalk sesine mağruz kalmadan uyandım ve dedimki bu gün yapmam gerekip ertelediğim tüm işleri yaparım galiba.
Fazla iyi niyetliyim galibaaaaaaaaa:)
Dolandım, bir şeyler atıştırdım, kahvemi içtim, tekrar dolandım, uzun zamandır konuşmadığım bir arkadaşı aradım sonra sobamı yaktım, tv yi açtım, kanalllarda dolandım, yapmam gereken işleri odamın ortasına yığdım, üşüdüm, sobamı yaktım, önünde kıvrıldım, kanallar arası dolandım, şimdi de tekrar net başına geçtim. Hasılı ilk yarım böyle geçti ve malesef bu atalet ikinici yarıyada sıçricak gibi:))))))) Esneme nöbetleride başladı ayyy tekrarmı uyusam ne yapsam:)
Mübarek perşembe...

Ya kalkın direnin cemaat çocuklar ölmesin, yada susun saklayın korkuları çocuklar görmesin!!!
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2009, 06:23:46 ÖS 18 »

Bugün eksikleri saymaya çalıştım sevgili günce ...
Eksiklerimiz epey olmuş ...
Eksilenlerin eksikliklerini eksiltemediğimizden aramızdan eksildiler ...
Oysa eksilenler eksikliklerini eksiltmiş olsalardı şu anda eksilmezlerdi sevgili günlük ..
Eksilenler bir yanada ..
Tüyenlere ne demeli ?
En son katagori işbirlikçilere bir şey demiyorum zaten ...
Neymiş sevgili günlük ..
Sağlar ..
Eksilenler ..
Tüyenler ..
İşbirlikçiler ..
Yeni sosyal sınıflar oluşuyor sevigili günlük ...
Tabi birde çay içenler varki ..
Çoçukluklarına inmek lazım derim ...
İşte böyle sevgili günlük ...
Sevgi ve muhabbetle yad ettik eskileri ..
Selamlar ...

Not font kurbaa
Kararsız
Aktif Üye

« Yanıtla #5 : 18 Mart 2009, 01:34:22 ÖÖ 01 »

Birde eksilenlerin geri dönenler kategorisine dahil olması var günlük.

İlginç.

Yıllardır görüşmüyorsunuz, ama çıkıp geldiğinde geçmişinizden, sanki herşey son bıraktığınız gibi.

Geçmişten gelen Ey sevgili dost, neler değiştirmiş değil mi zaman bizlerde.

Saattlerce yapılan sohbetin ardından şimdi bende bir burukluk var sadece nedense.
Nedense mi?? Ah be günlük nedenini benden iyi kim bilebilir ki.
Ama bilen sadece ben olayım, sen bile bilme.

Kalbim ağrıyor. Ağrısın da.
Hatalarını gör.
Birisi vursun yüzüne.
Hatta o birisi gözüne de bir yumruk patlatsın. Dünyayı birazda mor izle.

Evet günlük, görüldüğü üzere yine sapıtmaya başladım. Kİmseleri alıcılarının ayarları ile oynamaya mecbur bırakmadan çıkıp gideyim sayfandan.
sülfile
Aktif Üye

حركة المقاومة الاسلامية

« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2009, 11:05:48 ÖS 23 »

İlk gördüğüm lale soğanına saldırmıştım
Dört renginide aldım ama hepsi kurudu
Ayyy dedim bu baharın tadı tuzu açmayan laleden de anlaşıldığı üzre kaçıkça olacak
Lakin öyle olmadı
Sabah odamın yanındaki bahçeden gelen kuş sesleriyle uyandım
İşte o andan itibaren üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum
Bana ne oluyor bilmiyorum ama uzun süredir hiç bir baharın beni bu kadar mutlu ettiğini hatırlamıyorum:)
Aman efenim hayat güzel, insanlar şahane
Ciddi ciddi bahar geldi yahu
Hemde serdar ortaç efendinin dokuz sekizlik kaset çıkarmasını beklemeden çaktım gelen baharı:)

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2012, 02:26:03 ÖS 14 »

Geçmişte sevgili günlük diye başlayan herkeslere selam olsun...

Sevgili günlük diye hiç başlamadım. Yada hatırlamıyorum.

Şimdi sevgili günlük diye başlayasım var.

Sevgili Günlük;

Sana canlı muamelesi yapamayacağım için üzgünüm. Başta rolleri belirleyelim. O kadar da uyamam rutinlere ...

Enelerin savaşından öteye ne kalıyorsa günlüklerimizde yarınımıza aslında onu taşıyoruz değer olarak. Günlüğümüzde önce eüzü besmele ardından şükredebileceğimiz anılar niyetine...

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
bbetull
bbetull
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2012, 04:17:01 ÖS 16 »

as ser  Wink benim merhaba günlük diye başlamasamda bir defterim vardı.yakın bir zamanda elime geçti okurken fark ettim ki zamanında yaşadıklarımı, şimdi değil yaşamak bir hikaye olarak okumak bile beni hırpalıyor ve bir güzel yırttım  Cool
bu başlığı unutmuşum nasıl bir ruh haliyle insan içini bir deftere döker onuda unutttum.  Hayret
bizim için bir defter tutuluyor ve işte ona güzel şeyler yazdıralım inş.

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2012, 10:44:42 ÖS 22 »

Yaşadığımız yanlış şeyleri tekrardan düşünmek bile hırpalıyorsa yazmamalı insan. Ama içini boşaltacaksa bi yere hemende yırtmalı. Okumamalı. Doğru diyorsun Betül.Katılıyorum.
Benim çok sevdiğim Bi kuran günlüğüm vardı.(Ona ilk defa şimdi günlük diyordum, benim minik mealimde diyebilirdim) Nedense (O zaman çok kızmışım demek ki, babamla ilgili bi anımı yazmışım içine. Ne deftere kıyıp atabiliyorum, nede alıp tekrar yazmaya yanaşıyorum. Şimdi senden okuyunca hatırladım, o sayfalardan kurtulmalıyım..Smiley

Bu günün güncesini bebeğimden  alıyorum izninizle....

9 saat önce
.......

Hayalini kurduğumuz o gül bahçesi dünya çok mu uzak anne ağrıma gidiyor artık

..

52 saniye önce
Ser Ender

Sana beni hediye etmiş olsam, o gül bahçesi dünyanın ağır aksak ilerleyişini izlerdin, doğum sancılarını muştu diye dinlerdin... Sana beni hediye etsem... (Doya doya sohbet istiyorum. elini tutacağım, yüzüne bakacağım, günlerce hiç susmayacağım sana beni hediye edeceğim... Yeter gel artık!)

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Qani
Aktif Üye

« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2012, 01:26:18 ÖS 13 »

günlükler çok saçma oluyor.
eski fotoğraflarda ispanyol paça pantoln giymiş ebeveyn fotolarına bakmak gibi oluyor zaman içinde..
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2012, 03:39:01 ÖS 15 »

Bu gün mutlaka şu içimdekileri yazmalıydım da, nereye yazacağıma karar verememişim.. Ne yazsan gider başlığını onun için attım..

Önceleri gazetelerden- dergilerden bi meydana toplanıp bağıran kalabalık çok hoşuma giderdi. Heyecanlanırdım... Aynı oluşumların neden Rizede olmadığını düşünür hatta hayıflanırdım. İlk katıldığım Filistin mitinginde baskın duygum utançtı.Evet çok utandım. Hakkaten ortada vahim bir tablo var ve ben bişey yapamamak dururken böyle saçma saçma toplanıp bağırmayı bişey yapmaktan sayacak kadar acizmiydim... Buna rağmen sonrakilere de tabiki katıldım. Bağırmasam da.  Bağırmayı hiç hoş görmesem de...
(Hangi hal ve şartta olursak olalım kurandaki sesini yükseltme benim için istisnasız-tartışmasız uyacağım bir ölçü. )

Dün akşam bi haber geldi "Kamuda başörtüsüne özgürlük için basın bildirisi" okuncakmış 81 ilde eş zamanlı.
Burda yazdıklarım tartışmaya açıktık. (Biraz ikna olmak istediğim için böyle yazıyorum Smiley)
Hadi Suriye-Filistin her neyse de... O miting-basın bildirisine katılmak en azından mazlum ve mustazaf kardeşlerime bi soğuk selamdı hadi de...
Ben bu gün niye gidecekmişim?
Kimden neyi isteyecekmişim?
Daha ne kadar aldatılacakmışım?
Kimi kandırıyoruz, pardon kanan yokda bu oyun nereye kadar?
Bu kadar açık ve aleni bir oyunda artık figür olmak istemiyorum?
Okulunuzunda kamunuzunda siyasetinizinde canı cehenneme?

-Dün yoktum, bu günde yokum.. Yarına Allah kerim!

.....(hayır rahatlamadım Sad )

Maveraî
Haymatlos..
Genel Yönetici
*

Elhamdulillâhi alâ kulli hâl sivel kufri veddalâl

« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2013, 04:50:27 ÖÖ 04 »

Bugün, yeni bir gün.. Yeni bir hayata, heyecana, güzelliğe, umuda,
halâ mucizelerin var olup yaratıldığına inanabilecek kadar vaktimiz var...
Sabah doğan güneşle beraber bizlerin hayatında da güneşin doğabileceğine inancımız hep saklı olsun!

Yeni bir gün yeni bir fırsat ve umuttur, asla umut kesilmeyecek bir Yaratıcının varlığında. Zira, Onun için imkansızlık yoktur. Yok u, var; Var ı, yok edebilecek bir güç. Her şeyi tersine döndürebilecek, altüst edebilecek; yerleri, figüranları değiştirebilecek bir güç...

İmkansız kavramını silmeli zihinden, umutsuzluk kavramını da.
O var, her şey mümkün; bir hayır dilerse mani olacak, bir zarar dilerse def edebilecek hiçbir güç yok.

Gücü, güzelliği, başarıyı kendinden bilenler, bir inkılapla devrileceklerini nasıl olsa görecekler inşaAllah!!!!

Zulmedenlerin, had bilmeyip haddi aşan tuğyana düşmüş müstekbir, mütecebbir ve kendini müstağni gören cühelaların 'Onsuz, bir hiç olduklarını' verdiklerini alırsa kendilerinde hiçbir şey kalmayacağını, her şeyin sahibinin Allah olup, kendileri olmadıklarını ve her güzelliğin O'na ait, Onun lutfetmesiyle olduğunu, rızkı/nimeti ve lütfunu çekerse, sersefil zelil olmaktan kaçamayacaklarını anlayacakları gün gelecektir elbette ki....

Haddimizi bilmeli, kim(Kul) olduğumuzu unutmamalıyız. O'na sığınıp dayanmalı, Ondan medet(yardım) ummalı, umutsuz olmamalıyız.... Allah'a 'sözde değil, özümüzde' hakkıyla güvenmeliyiz; haklarımızı yerde bırakmayacağına...

Her ne yapıyorsak yapalım kendimize yapıyor olduğumuzu,
'er ya da geç' bize muhakkak döneceğini de hatırdan çıkarmamalıyız.

~E.K-A~

Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #13 : 18 Şubat 2013, 05:07:41 ÖS 17 »

Bismillah...

Bismillah diye başlamak bi alışkanlık olursa oda telaşa teşne olmalı. Her seferinde ayrı bir niyete amin demek olmalı lügatdaki besmele. Hepsinde apayrı bir anlam.. Bu seferki besmele daha fazla saçmalayayım nolur Allahım niyetiyle yazıldı.

-Kurallar nedir, niyedir? Ne işe yarar? Kimin-kimlerin- işine yarar? Neyi korurlar?
-Sıkıcıdır bikere. Zihin daraltırlar. Düşünceyi kısırlaştırırlar. Özgüvene zarar verirler. Demirden halkalar sunmasalarda dişli teller takar zihnin odalarına. Hayalde kuramaz kuralların adamı. Uçsuz bucaksız olmadıktan sonra kurduğu hayal plandan öteye geçemez...Zaten...

-Günahda bi çeşit kuraldır değil mi?
(Hoop kalktı yürekler -hadi şimdide günahı sorgula-Ne haddime...)
-Günahı Allah koymuşsa sorgulamıyorum elbette. Lakin Allahın koyduğu bir yasayı güya sağlama alma adına- yada bilmem ne adına- habireyasak-günah vs. uyduranları- uydurmuş gibi yapanları-uyduranlardan alıntılayanları- hiç hazetmiyorum.
Kuralın Arkasına Din-Allah-Peygamber katanlar o kuralın yerini sağlamlaştırmıyor. Kuralla beraber o kural sayesinde mazlum olanları- Düşünceden maduru kastediyorum- buyruğu altına alıp köleleştirmiyorlarsa ya nediyorlar?

Buraya kadar geniş bir çemberdendi. Şimdiden sonrası daha dar bir çerceveden...
-bir düşünceye izme-ideolojiye yada fikir adamına aitse, kendi dışındakilere lanet okuyan onu hiç anlamayan-anlamak istemeyen,
ona hayat hakkı tanımayan, onun haklı olma ihtimalini büsbütün yok sayan ve durmadan tepki-cephe halinde olan....!

(Dur bekle sana bişey diyeceğim)

-Yüzde yüz tamlık- olgunluk-yanlışsızlık- dümdüz hani eğrisiz bir cetvelle yaşayan-aslında yaşayamayan- dış dünyaya bakarken böylesi düzlemden bakan.. Öyle göremeyen. Göremediğine de (Az bekle sana da bişey diyeceğim)

-Trafikde sorun- hükümetde problem- imam da kusur- tvde muhalif- ekonomide zam...vs vs.. vs..

Azcık kitap okusak mı?

Dostoyevski okursak katili anlarız. Shakespeare tanısak günahı biliriz. Tolstoyda iç sesimizi...
Murat Uyurkulakda anarşisti, Hakan Gündayda serkeştliği...Murat Menteşde Kalabalık yaşamayı..

Olmak istediğimiz değil, Olmak istemediğimizide tanırsak kuralların sıktığı-gerdiği tahammülsüzleştirdiği kimliklerimiz nefes alacak inanın....

(Dışardan izlediğim tartışmalarda söylemek istediğimi daha fazla içimde tutamayıp koyvermişliğime sayın... )

FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #14 : 18 Şubat 2013, 05:15:49 ÖS 17 »

İmama uyan cemaat bir şey anladı  mı acaba? Smiley
İmam nece konuştu? Huh?

Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: