Irkçılıkta Zirve: “Kürt’ten evliya, Koyma avluya”

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > Irkçılıkta Zirve: “Kürt’ten evliya, Koyma avluya”
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > Irkçılıkta Zirve: “Kürt’ten evliya, Koyma avluya”
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Irkçılıkta Zirve: “Kürt’ten evliya, Koyma avluya”  (Okunma Sayısı 21079 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Qani
Aktif Üye

« Yanıtla #30 : 16 Mayıs 2008, 02:05:43 ÖÖ 02 »

Alıntı
bişey soracağım; siz evde , örneğin yemektesiniz annenizden bıçak istediniz çatal filan, vermedi diye kalkıp yumrukladığınız oldu mu?

annemizi yumruklamayız, annemizden bıçtakta istemeyiz. kendimiz alırız.
ama devlet ile anne aynı şey değildir benim için...
kutsal bir şey varsa o da yalnızca annedir...
"devlet ana" benim anam değil...

Alıntı
asker ile dağda ki terörist aynı

ben o şekilde bakmıyorum.
asker ve gerillanın ortak noktası ikisininde silah taşıması...

Alıntı
masum vatanını koruyan iyi niyetli senin benim kardeşime ateş açarlarsa oda orayı basacak değil mi? yani karşılıklı oldu.

geçen hafta baskın yapılan karakolda hayatını kaybeden askerlerden biri, ceylanpınar belediye başkanının akrabasıydı. Dtp li belediye başkanı. askeri tören falan yaptırmadılar. evet askerde öldü çocukları ama onlar dtp' li ve doğal olrak ulus-devlet-ümmet mantığıyla yaklaşmadılar çoccuklarının askerde "şehit" olmasına. onlar pek şehit gibi görmediler...acılarını içlerine gömdüler...
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #31 : 16 Mayıs 2008, 06:34:44 ÖS 18 »

devlet nasıl bir kavram ki sizin zihninizde ?
kendi adıma şöyle düşünüyorum.
devletlerde inkilab olur yanlışlar düzeltilir ama devrim olmaz.
çünkü en kötü devlet bile devletsizlikden iyidir. misal ırak diyeceğim ama türkiye ırak gibi olmaz. o ayrı
evet devlet şu an yanlış yapıyor ciddi yanlışlar yapıyor, yukarda ki örneği şunun için verdim ki;
yapılan yanlışı başka çok daha vahim ve büyük bir yanlışla cevap verildiğinde, kaybedenler yine ikicliler oluyor. yani büyük yanlış yapanlar.
bu arada kazanan ise bu işden nemalanan üçüncülerdir.
evet pkk dan ne tc kazandı, ne güneydoğu,  nede pkk nın kendisi!

Alıntı
asker ve gerillanın ortak noktası ikisininde silah taşıması...
sinir bozucu bir cümle
ikisi de silah bıraksın öyle mi?

Alıntı
geçen hafta baskın yapılan karakolda hayatını kaybeden askerlerden biri, ceylanpınar belediye başkanının akrabasıydı. Dtp li belediye başkanı. askeri tören falan yaptırmadılar.

birincisi dtp zaten tarafını belli etmiş.savunmuyorum yanlışdır.askeri tören yapılmalıydı her ne kadar dtp liler dağdaki kardeşimiz deselerde pkklılara askerde ölene asker tören yapmalıydı.

Alıntı
evet askerde öldü çocukları ama onlar dtp' li ve doğal olrak ulus-devlet-ümmet mantığıyla yaklaşmadılar çoccuklarının askerde "şehit" olmasına. onlar pek şehit gibi görmediler...acılarını içlerine gömdüler...

peki ne dediler.bizim fikren beslediğimiz kardeşimiz bizim çocuğumuzu mu öldürdü dediler?
ne yaptılar?
belki bu sayede desteklemezler.
şu kesin pkk yı güneydoğu halkı bitirir. onlar sahip çıkmasa bu kadar büyümezdi?
sadece bu gün değil ki her gün asıl onlara zulmediyor, asıl güneydoğuluyu kıyıyor pkk !
hem psikolojik olarak hemd efiili olarak.
diyorum ya eğer bir yerlerde yanlış varsa -ki var devlet yanlış yapıyor- bu yanlışa karşı silahla cevap vermek eşkiyalıktır.bunu düzeltmenin yolu eşkiyalık değildir!

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Qani
Aktif Üye

« Yanıtla #32 : 17 Mayıs 2008, 02:19:58 ÖÖ 02 »

Alıntı
peki ne dediler.bizim fikren beslediğimiz kardeşimiz bizim çocuğumuzu mu öldürdü dediler?
ne yaptılar?
şu kesin pkk yı güneydoğu halkı bitirir. onlar sahip çıkmasa bu kadar büyümezdi?
sadece bu gün değil ki her gün asıl onlara zulmediyor, asıl güneydoğuluyu kıyıyor pkk !

devletin politikası böyleydi uzun zamandır. son yıllarda pkk ile .atışmaya gönderilen askerlerin büyük bölümü kürt kökenli olanlardı. gelen her iki cenazeden biri kürt'tü. bilinçli olarak uygulanıyordu elbette. madem öyle birbirinizi öldürün yaklaşımı. dağlıcada bu ters tepti. kaçırılan askerlerrin hemen hepsi kürt kökenliydi. devlet bu askerrlerin kökenlerinden dolayı bunları tutukladı...

diyeceğim, insanları birbirine kırdırmak sonuç olarak zarar da verebilir. toplamda bu farklı bir tepki, yeni bir çıkmaz doğurabilir. tıpkı dağlıcada kaçırılan askerler gibi...

güneydoğu ve kürtler dediğimizde soyut bir kavramdan bahsetmiyoruz. et, kemik, sosyolojisi, psikolojisi, tarihsel bilinci, aktüel değerlendirmesi olan tıpkı diğer canlılar gibi varlıklar. dolayısıyla, "pkk ile savaşmaya kürt gönderirim, yesinler birbirlerini" mantığı çalışmadı. zaman zaman ters tepti. bu çoğu insanda aksine daha büyük öfkeye yol açtı. son yıllarda pkk' yi besleyen politikaların başında bu geliyor demek yanlış olmaz...

bir kaç ay önce, ali kırca programına eski bir pkk li konuk etti, eski bir paşa, ve bir kaç kişi daha. hava operasyonunun yapıldığı dönemdeydi. pkk' li örgüt psikolojisinde, yapılan eylem ve çatışmalarda genel psikoloji olarak, korku değil, öfkenin büyüdüğünü söylemişti. zaten bu böyledir, her hangi bir davaada fiilen çalışanlar, çatışma ve mücadele sonucunda kayıplardan dolayı sinmez, tam aksine yeni saldırılar, yeni öfkeler büyütür... konuklar itirafçının genel kültür, siyasal ve aktüel değerelendirmelerine hayran kaldıklarını açıkça ifade ettiler. (bunu pkk ye katılan cahil insanlar söylemine istinaden belirtiyorum)

diyeceğim odur ki, devlet bu problemi çözmek istiyorsa, bu ülkede yaşayanlar bu problemi çözmek istiyorsa, hiç pkk ile falan uğraşmalarına gerek yok, niyet ve cesaretlerini koysunlar ortaya yeter. pkk varlık sebebini yitirirse zaten yaşayamaz.
esen
Süper Aktif Üye

"lalüebkem"

« Yanıtla #33 : 17 Mayıs 2008, 03:05:07 ÖÖ 03 »

güneydoğu eroinin dağıtılması için en kısa yooooool
asla ama asla bu terör bitmez çünkü eroin bölgede çıkarılan huzursuzluk sayesınde yolunu buluyor.....
ülkede yaşayan kürdü türkü bu işe alet ...
ülkedeki huzurlu hava eroin babalarının hiiiiç işine gelmez bu yüzden terör bitmeeeeez
üzgünüm ama gerçek buuuu

cici sözlerine karşılık çıkarıp masalarına koyacağımız bir din taşımıyoruz yüreğimizde
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #34 : 17 Mayıs 2008, 03:06:09 ÖÖ 03 »

Alıntı
pkk varlık sebebini yitirirse zaten yaşayamaz.
Pkk varlık sebebini ! yitirsede yaşar ...
Cunki varlıgının diyetini ödemek zorunda ...
Pkk nın varlık sebebinin ! kalkmadan Pkk nın kalktıgını görecegiz çok yakında ..
Çok degil bir 5 yıl sonra Pkk kalmayacak ...
Ama 5 yıl sonra Kürt halkı tüm haklarını ! almış olmayacak ...
Sadece Pkk ya karşılık başka pazarlıklar devam ettigi için Pkk bitecek ...
O zaman Kürt Halkının Haklarınımı ! yoksa başka şeylerimi savundugunu görecegiz ..
Selamlar ...

Not font kurbaa
murat
Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 17 Mayıs 2008, 03:15:13 ÖÖ 03 »

ozanca,

bir/iki ilin dışındaki tüm kürtleri aynı kefeye koyma...!

bu zihniyeten vazgeçin be kardeşim.
ayıp oluyor artık...
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #36 : 17 Mayıs 2008, 11:11:07 ÖÖ 11 »

Ben Kürtleri aynı Kefeye koymadımki ...
Yani ben Kürtleri suçlamadım bile ...
Söyledigim basit PKK bir Kürt hareketi degildir ...
Bilakis PKK dış mihraklı içerdede işlerine gelenlerin destekledikleri bir harekettir ...
Dış mihrakların işi bitti sifonu çekti ....
Şimdi içerdeki 3-5 çapulcuyu temizleme faslındayız ...
Ama Kürt bölgesi - Kuzey Irak , Güney Dogu ve İranın bir bölgesi- sukuna kavuşmayacak gibi ...
Selamlar ...

Not font kurbaa
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #37 : 19 Mayıs 2008, 12:51:48 ÖÖ 00 »

Alıntı
ne yaptılar?

devletin politikası böyleydi uzun zamandır. son yıllarda pkk ile .atışmaya gönderilen askerlerin büyük bölümü kürt kökenli olanlardı. gelen her iki cenazeden biri kürt'tü. bilinçli olarak uygulanıyordu elbette. madem öyle birbirinizi öldürün yaklaşımı. dağlıcada bu ters tepti. kaçırılan askerlerrin hemen hepsi kürt kökenliydi. devlet bu askerrlerin kökenlerinden dolayı bunları tutukladı...

diyeceğim, insanları birbirine kırdırmak sonuç olarak zarar da verebilir. toplamda bu farklı bir tepki, yeni bir çıkmaz doğurabilir. tıpkı dağlıcada kaçırılan askerler gibi...

güneydoğu ve kürtler dediğimizde soyut bir kavramdan bahsetmiyoruz. et, kemik, sosyolojisi, psikolojisi, tarihsel bilinci, aktüel değerlendirmesi olan tıpkı diğer canlılar gibi varlıklar. dolayısıyla, "pkk ile savaşmaya kürt gönderirim, yesinler birbirlerini" mantığı çalışmadı. zaman zaman ters tepti. bu çoğu insanda aksine daha büyük öfkeye yol açtı. son yıllarda pkk' yi besleyen politikaların başında bu geliyor demek yanlış olmaz...

bir kaç ay önce, ali kırca programına eski bir pkk li konuk etti, eski bir paşa, ve bir kaç kişi daha. hava operasyonunun yapıldığı dönemdeydi. pkk' li örgüt psikolojisinde, yapılan eylem ve çatışmalarda genel psikoloji olarak, korku değil, öfkenin büyüdüğünü söylemişti. zaten bu böyledir, her hangi bir davaada fiilen çalışanlar, çatışma ve mücadele sonucunda kayıplardan dolayı sinmez, tam aksine yeni saldırılar, yeni öfkeler büyütür... konuklar itirafçının genel kültür, siyasal ve aktüel değerelendirmelerine hayran kaldıklarını açıkça ifade ettiler. (bunu pkk ye katılan cahil insanlar söylemine istinaden belirtiyorum)

diyeceğim odur ki, devlet bu problemi çözmek istiyorsa, bu ülkede yaşayanlar bu problemi çözmek istiyorsa, hiç pkk ile falan uğraşmalarına gerek yok, niyet ve cesaretlerini koysunlar ortaya yeter. pkk varlık sebebini yitirirse zaten yaşayamaz.

yani varya qani hepsini alıntıladım çünkü hepsi o ddi bu dedi den öteye gitmez
neymiş en çok kürtler şehid oluyormuş ali kırca programıymış..mış da mış

şimdi ismail türüt progamından örnek versem ve desem ki karadenizde de en çok konuşulan şeyin en çok karadenizli askerin şehid olduğudur aynı sen gibi yalpalarım değil mi?

diyeceğin şey yani devlet o bahsettiğin biraz varolan birazda zorla varolmaya çalışılan o problem biterse senin veya o dağa çıkma cesareti göstermeden eşkiyayı haklı gösteren o fikir babalarının gönlünde ki diyarbakır kürdistan hayali bitecek mi ?
açık söyle bitecek mi?

yine bir şekilde siz ve sizin gibi düşünenler kalkıp devlet yıkma ideolojinizden vazgeçecekmisiniz? ben hiç ihtimal vermiyorum ya bişey bulursunuz siz
ama tabirimi mazur gör avucunuzu yalarsınız:)Smiley (şakaydı:) alamadım kendimi)

dün kürtler osmanlı bayrağı altında  yaşadılar bu gün laik demokratik hukuk devleti olan (şu son cümlelerin safsata olduğunu biliyorum ama neylersin öyle tanımlıyorlar kendilerini) yine türkiyede yaşıyorlar yarın enn tez zamanda da  türkiye islam cumhuriyeti adı altında yaşarlar..

hiiiç boşuna uğraşmayın beklemeyin.
hem sadece türkiyeye karşı bir hareket değil ki daha iranda devrim minicik çocukken orada da şimdi ki pejakın dedeleri bir hareket başlattılar nasılda yedi değil mi(82 de kürtcü ayaklanmaları hatırlayın bilmeyenler kitap karıştırsın) hgemen bastırıldı. osmanlı tarihinde de bir sürü kürt ayaklanmaları var yine kitaplara lütfen..
demem o ki ilk gaza gelen biz- siz olmayalım. kardeş kardeş yaşamayı bilelim. dediğim gibi devlet yıkılırs ailk altında kalanlar yine bizler oluruz.
yediğimiz tas doyduğumuz kab nefes aldığımız vatan.. biraz sevelim yeter!
yıkmaya çalışanlar fesat üretenlerdir yıkmak asla yapmanın adı değildir olamaz da
bakın akif ne güzel diyor:

Alıntı
Bugün nasibini ,yerleştirince kursağına
Yarın nedir;onu bilmez yatar dönüp sağına
Yıkılsa devlet tıkılsa kabre vatan
Vazifesinde değil,çünkü hepsi ALLAH'tan!
Ne hükmü varki esasen yalancı dünyanın
Ölürse yan gelecek cennetinde mevlanın
Fena kuruntu değil:ben derim sorulsa bana
Kabul ederse cehennem ,ne mutlu ona!
MEHMET AKİF ERSOY

şimdi senden ve akli selim herkesden pkk denen melunu lanetlemenizi istiyorum.
dizeltmek ıslah edici olmanın yolu budur burdan geçer. o takat attı bana hadi oğlum sende al silahını çık dağa mantıkı değildir. eşkiyalığın edebiyatını yapmayın . savunbmayın katili. cahilmiş ergen olan bulüğ çağına gelen herkes akıllıdır ve hesabını verir. verecek de.
evet devlet yanlış yapıyor devlet adil değil bizzat benimde peşime polis taktı alıp silahı dağa çıkmak aklıma bile gelmedi.
yapmamız gereken şey ıslah edici olmaktır.

ayrıca esen abla

Alıntı
güneydoğu eroinin dağıtılması için en kısa yooooool
asla ama asla bu terör bitmez çünkü eroin bölgede çıkarılan huzursuzluk sayesınde yolunu buluyor.....
ülkede yaşayan kürdü türkü bu işe alet ...
ülkedeki huzurlu hava eroin babalarının hiiiiç işine gelmez bu yüzden terör bitmeeeeez
üzgünüm ama gerçek buuuu

halkın desteklemediği hiç bir yol ve yöntem tutmaz. halk bişeyi desteklerse o gelişir büyür. yok birileri dışardan yönlendiriyor gelişimimizi engelliyor dün asalaydı bu gün pkk yarın başka bişey .. geçin bunları
bu topraklarda sahiplenilmeyen hiç bir ideoloji hiç bir fikir.. hiç bir örgüt eğer ki halk tarafından destek bulmazsa yaşayamaz.
rizede bir ilçede bir tane terörist duyuldu halk bir anda toplandı ve teröristi polis lincden zor kurtardı. (bu rizeyi savunduğum anlamına gelmez. yine pkk nın başı yılanı idamdan döndüren o oyunun içinde benim vatan haini gözüyle baktığım ünlü üçlü koalisyonun bir liderini de bağrına basıyor. hala hemde...)
halkın tepkisi önemli .. hatta belirleyici!

neydi rad suresinde ki o meşhur ayet.
"siz nefisnizdekini değiştirmedikçe Allah da halinizi değiştirmez"

Alıntı
Pkk nın varlık sebebinin ! kalkmadan Pkk nın kalktıgını görecegiz çok yakında ..
Çok degil bir 5 yıl sonra Pkk kalmayacak ...

evet ozanca takip ediyorum gelecekle ilgili bir teori sonuçta
ama varolan bir gerçek var ki biz on askeri toprağa veridğimizde halkımız o güzel halkımız (ben çoğunluk akılsızdır dediğimde kızıyordunuz) re-re-re cim-bom bom diyordu Sad
varolan bir gerçek ilikleirmize kadar işlemiş bir canavar ve birileri zorla eteğinden kenarından NEDENSE haklı göstermeye uğraşıyor yaa
gelde gecenin bu vaktinde sinir olma:S

ve murat ezber konuşmuyorum. açık açık artık pkk yı beslemesinler. iller filan değil açın gazete köşelerini nerde kin kusmak isteyen varsa alıyor yanına pkk yı yok devlet kötüydü .. sarıldığı yılanın kendilerini sokmasına da bizim içimiz dayanmıyor..
elbette burada kullanılan kesim sosyalist söylevler ile hala uyutulan ve kullanılanlardır.tabi ki müslümanlar değişimi ifsatla değil islahla geleceğine inanırlar! onlar her hallerinden belli ki
biz gösteri ve mitinglerde oturur karanfil dağıtırız onlar caddelerden taş koparıp atarlar ! budur yani budur mesele....

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
esen
Süper Aktif Üye

"lalüebkem"

« Yanıtla #38 : 19 Mayıs 2008, 11:08:08 ÖÖ 11 »

serendercim  bir pazar sabahı uyşuk uyuşuk  Tongue okudum yazını gayet güzel yazmışsın ama canım şunu bilki uyuşturucu yaşı 12 yi bile geçti (aşağıya doğru..)
nerdeyse bakkallarda bile satılır oldu..
trt de bi programda dinlemiştim ben bir narkotık görevlisinden
tv ye çok çıktı sizde dınlemişsinizdir
dünyadaki  dikta rejimlerinin olduğu ülkelerde muhakkak uyuşturucu üretimi vardır
ve ordan bu rejimin sayesinde dağıtım yapılır
bizim ülkemizdeki yolda huzursuzluk çıkarıp kürtleri bu işe alet edip tabi zincirleme olrak türkleride bu işi yapmak
dediğim gibi desteklemek derken halkın bunu desteklemesi ne derece önemliki halkı kullanıyorlar ve uyuşturucu yolunu buluyor..
uyuşturucu kullanan hah bu kürtlreri destekleyelım yoksa bu zıkkımı bulamayız bi daha mı diyorlar  :-\yok artık
yada uyuşturucu kullananların hepsi kürt mü  blush eh bunada yok artık
en büyük temennim ve duam tabiki terörün bitmesidir umarım bitmez dediğim bu vahşet biterde ölmeden bende görürüm..

cici sözlerine karşılık çıkarıp masalarına koyacağımız bir din taşımıyoruz yüreğimizde
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #39 : 19 Mayıs 2008, 10:10:01 ÖS 22 »

esen ablacım sana sonra cevap yazacağım dur hele Smiley

Alıntı
geçen hafta baskın yapılan karakolda hayatını kaybeden askerlerden biri, ceylanpınar belediye başkanının akrabasıydı. Dtp li belediye başkanı. askeri tören falan yaptırmadılar. evet askerde öldü çocukları ama onlar dtp' li ve doğal olrak ulus-devlet-ümmet mantığıyla yaklaşmadılar çoccuklarının askerde "şehit" olmasına. onlar pek şehit gibi görmediler...acılarını içlerine gömdüler...

bırak askeri töreni tabuttan bile bayrağı çekip aldılar.

Alıntı
PKK `lıların karakol saldırısında şehit olan jandarma er Eyüp Dağtekin , dün toprağa verildi. DTP Ceylanpınar İlçe Başkanı Ahmet Dağtekin `in yakın akrabası jandarma er Eyüp Dağtekin `in ailesi resmi tören yapılmasını istemedi.

Şehit er için dün sabah Şanlıurfa Devlet Hastanesi önünde Vali Yusuf Yavaşcan , 20`nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kemal Emren , Şanlıurfa Emniyet Müdürü Kutlay Çelik , AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak ve şehit yakınlarının katıldığı tören düzenlendi. Törende baba İbrahim Dağtekin Kürtçe ağıtlar yakarken, Şanlıurfa İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Zafer Topsakal, baba Dağtekin `in elini öperek başsağlığı diledi.

`DEVLET ÇÖZÜM BULSUN`

Operasyonlara karşı olduğunu belirten baba Dağtekin ise "Bu giden de evlatlarımız karşı taraftaki de evlatlarımız. Sonu ne olacak? Devlet buna bir çözüm bulsun. Acımız çok büyük" dedi. Törenin ardından Ceylanpınar `ın Yukarı Doruklu köyüne uğurlanan şehidin tabutundaki Türk Bayrağı `nın çıkarıldığı gözlendi. Cenazenin toprağa verilişi sırasında da ailenin isteği üzerine saygı atışı yapılmadı.

SABAH

işte sorun aslında eşkiyayı eşkiya bilmemek. bi karar verisnler burası türkiye kürdistan değil askerle aşkiyayı bir tutamazsınız. eğer bir tutacaksanız o zaman ilçe başkanı filanda olmayacaksınız. başka bir ülke bulacaksınız kendinizi.. aman bende ne yazıyorum şimdi.. sinek işte mide bulandırıyor :S

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #40 : 19 Mayıs 2008, 10:17:27 ÖS 22 »

Alıntı
yazmışsın ama canım şunu bilki uyuşturucu yaşı 12 yi bile geçti (aşağıya doğru..)
nerdeyse bakkallarda bile satılır oldu..

kuranda bir kıssa var. maymunlaşanlar diye.
zalim ile mazlum eleledir. bir yerde zulüm varsa orada ki herkes suçludur zulmeden suçludur zulmettiği için mazlum suçludur zulmedenle mücadele etmediği için.
evet uyuşturucu, ahlaksızlık hırsızlık ve dahi ne kadar edepsizlik varsa altın çaığını yaşıyor.
devletin birinci tehdit olarak gördüğü şey ise hala islam ki bunların hepsini toptan çözecek potansiyele sahip.
bak işte kızdım yine suçu başkasına atıyorum. serender sen ne yapıyorsun deme cesaratini gösteremiyorum ki!
herkes hepimiz suçluyuz.
sabah maymun olarak uyanmıyorsak ve başımıza taş yağmıyorsa her yağmurda bu Rabbimizin rahmetinden başka bişey değil.
kimse kimseye zorla birşeyi yapmaz yaptıramaz arz ve talep meselesi.biz dizi takip ederken burada oyalanırken ümmetin bütün çocukları hatta bütün dünya çocukları zehirleniyor. ne yapıyoruz ki buna ne kadar farkındayız.
9-12 yaş arası yazar sayısı beşi geçmez hadi onlar şeytanın tam esiri değil. onlara bir şekilde ulaşabiliyoruz çook çok azına hele 15-18 yaş arası bir tane bile yazarımız yok ve itiraf edeyim onlara ulaşamıyorum:( ulaşabildiklerim bir elin sayısını geçmez.Sad

ahmet keçaş
Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 16 Ekim 2008, 12:26:05 ÖS 12 »

Öncelikle selamun aleyküm
Arkadaslar yorumlarınıza göz attımda benimde bir sorum olacak. Bu yazıya yorum yapan herkese soruyorum türklerin çıkış yeri ?? Orta asya diyeceksiniz evet doğru. Peki orta asyadan geldiklerinde mezopotamyada kim vardı Huh?   peki şuan kimin devletini kimden esirgiyolar???
Kararsız
Aktif Üye

« Yanıtla #42 : 16 Ekim 2008, 12:47:17 ÖS 12 »

Konuyla alakalı ya da alaksız, son yazıyı okuyunca aklıma gelen yeğenimle yaşadığımız küçük bir olay geldi.

Hayatımın merkezi, en sevdiğim beş yaşındaki yeğenim ortalığı inleten bir sesle bağırıp çağırıp ağlamaya başlayınca,
_Ne oldu Zeynepcim
dedim...
Bu sefer ilgiyi de farkedip, daha da feryat figanı arttırarak,
_ Teyzeeeeeeee orası benim koltuğumdu... Benim yerime oturmuşsun... Kalkkkk...

Meselenin ne olduğunu idrak edince bu sefer ben:
_ Olmaz ki Zeynepçim, şimdi ben buradan kalkıp yerimi sana mı vereceğim... Kalkmasaydım, artık ben oturuyorum Smiley
dedim...

Tabi laf anlat anlatabilirsen inatçıya... Mücadeleden o galip çıktı, ven paşa paşa kalktım...

Ama bu yenilgiyi kabullenecek de değildim ya. İntikam da zaten soğuk yenirdi.
Ve beklenen fırsat... Kahvaltı masasında mutfaktan bir şey almaya gittiğim arada, Zeynep Hanım, sandalyeme konuçlanmış...

Odaya dönüp, vaziyeti görünce zafer kazanmış kumandan edasıyla Zeynep'e :
_ Kalkarmısın dedim yerimden Smiley
Zeynep gayet soğukkanlı bir şeklide suratıma bakıp :

_ Teyzeee sen bilmiyor musun, kalkanın yeri olmaz...

Ben:  blush

Sanırım bu konuyu anı sayfasına yazmam gerekiyordu  blush
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #43 : 16 Ekim 2008, 12:54:56 ÖS 12 »

Çoçuktan al haberi yani Smiley
Kalkanın muhabbeti olmaz Smiley
Aferim sizin kıza ...
Gülümsetti beni ..
Selamlar ..

Not font kurbaa
ahmet keçaş
Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : 16 Ekim 2008, 01:05:46 ÖS 13 »

Bari burda şu ırkçılıktan vazgeçin.  Sizin yeğeninize göre daha disiplinli daha otoriter daha hayatını biçimlendirmiş sayılabilecek kapasitede olduğunuzu düşünüyorum. Hayat sizin yeğeninizle yaşadıklarınızdan ibaret değildir. Ortada olan gerçeği inkar edemeyiz.
   Neden daha büyük olan siz Türk, daha hayatını rayına oturtamamıs kendi basına karar veremeyen yeğeniniz Kürt olarak karsımıza çıkıyor yorumunuzda. Birde şöyle düşünün yeğeninizin yerinde yasıtınız olan biri vardı nasıl bir muamele ile karsı karsıya kalırdınız. Eğer örnek vermek gerekirse, sinemaya gidince oturan kişi, ihtiyaç nedeniyle kalktığı zaman ve biz bunu fırsat bilerek yerine oturduğumuz zaman haksız konuma düşmezmiyiz. Kalkan kişi muhtemelen gelince yerini geri ister ne diyebiliriz???
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.29 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu