ŞOK ŞOK ŞOK SEDA SAYANDA YAKALANDI !!!

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > ŞOK ŞOK ŞOK SEDA SAYANDA YAKALANDI !!!
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > ŞOK ŞOK ŞOK SEDA SAYANDA YAKALANDI !!!
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: ŞOK ŞOK ŞOK SEDA SAYANDA YAKALANDI !!!  (Okunma Sayısı 5079 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MehmetSait
Daimi Üye
**

« : 07 Ağustos 2007, 01:31:33 ÖS 13 »

Günümzde türk medyası artık insanları planlı bir şeki,lde bir yerlere odaklıyor.Ne hikmettir bilinmez ama bugün hangi kanalı açsanız yok kadın programları,boşananlar,şu bununla bu onunla gibi haberler hep daha fazladır.
Şimdi kendimize sormamız gereken soru şu;Bize ne bunlardan...

Benim kanaatim bu haber,program,fotoğraf vs. gibiargümanlar kesinlikle ve kesinklikle kim ne derse desimn tamamen milletin gözünü kapatıp başka yerlere odaklnmamasını sağlamaktır.Yani tabiri caizse onları cahil bırakmaktır.

zaten ne zaman ülke menfaatine yönelik ciddi bir karar veya olay olsa o örtbas edilip daha çok magazinvari haberler insanlara sunulmaktadır.
Düşünebiliyormusunuz gazetelerin iç sayfaları magazin haberleriyle dolu.

Çok değil daha birkaç yıl öncesine kadar insanlara;
tülin-caner ilişkisi dayatılmadı mı.
yok nihat doğan-seda sayan

şimdilerde de bir bülent ersoy furyası çıkmış.Yok efendim adam yeni evlenmişte hemen onu aldatmış da,gizli kamera görüntüleri çekilmiş de.Tamamen ahlaksızlık....

Ama unlar tamamen medya-şarkıcı(sanatçı demiyorum) işbirliğiyle halka servis edilen argümanlardır.
Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2007, 01:48:04 ÖS 13 »

"bize ne bunlardan" diyebilmek yeterli olacak mı?

hadi, dedik diyelim...

İlgili Kurumların tavırları:

Alıntı
RTÜK'ten yasak

Bülent Ersoy'un Armağan Uzun'la olan evlilik görüntü ve haberlerine, RTÜK'ten yasak geldi. Gerekçe: Halk şikayet ediyor...

Bülent Ersoy'a RTÜK yasağı

Yüzlerce vatandaşın şikayeti üzerine RTÜK harekete geçti. Artık Diva ve eşinin görüntüleri yayınlanmayacak.

Magazin gündemine adeta bomba gibi düşen Bülent Ersoy'un aldatılma görüntülerine, RTÜK yayın yasağı getirdi. Bu yasağın alınmasında, yüzlerce vatandaşın şikayeti önemli rol oynadı.

Alıntı
Şikayet
PEPSİNİN YENİ ÜRÜNÜ PEPSİ MAX İÇİN TV LERDE GÖSTERİLEN REKLAM SON DERECE GAYR-I AHLAKİ VE ÇOCUKLARIMIZI CİNSEL YÖNDEN ETKİLEYİCİ VE YAVRULARIMIZIN DÜŞÜNCE YAPISINI ALT ÜST EDİCİ SEVİYEDE. BU REKLAMI EKRANLARDAN KALDIRTMANIZI YA DA GEÇ SAATLERDEN YAYINLATMANIZI TALEB ETMEKTEYİM....

CEVAP:

Sayın Emre

Kurulumuza Pepsi Max reklamı ile ilgili olarak yaptığınız başvuru değerlendirilmiştir.

“ Kurulumuzun kararlarına dayanak yaptığı Uluslararası Reklam Uygulama Esasları’nın ahlaka uygunluk başlıklı maddesinde reklamların genel ahlak kurallarına aykırı ifadeler ya da görüntüler içeremeyeceği ve cinselliği istismar edemeyeceği belirtilmektedir.

Şikayet konusu olan Pepsi Max filminde reklamı yapılan ürünün verdiği tat ile karşı cins ile yakınlaşmanın verdiği haz arasında bir paralellik kurulmaktadır. Bu mantıksal ilişki nedeniyle cinsellik gereksiz yere ve istismar edilerek kullanılmamaktadır. Erkekle kadının öpüşmesi ise çağdaş bir toplum olan Türk toplumunda artık genel ahlak kurallarına aykırı bulunmamakta ve yadırganmamaktadır.

Bu nedenle filmin yayınlanmasında bir sakınca bulunmamıştır.”

Bilginize sunar, Reklam Özdenetim Kurulu’na göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Çetin Ziylan
Reklam Özdenetim Kurulu adına
Başkan

Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2007, 01:50:09 ÖS 13 »

Alıntı
Ne hikmettir bilinmez ama bugün hangi kanalı açsanız yok kadın programları,boşananlar,şu bununla bu onunla gibi haberler hep daha fazladır.

Yine bu başlığın sahibi olan vatandaş,

siz ne kadar şikayet etseniz de, anneleriniz bizi izliyor, talep var.

demekle korumaya alıyor kendisini.

doğru mu?  doğru!
Aysegul
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2007, 01:52:28 ÖS 13 »

Alıntı
Günümzde türk medyası artık insanları planlı bir şeki,lde bir yerlere odaklıyor.

Benim kanaatim bu haber,program,fotoğraf vs. gibiargümanlar kesinlikle ve kesinklikle kim ne derse desimn tamamen milletin gözünü kapatıp başka yerlere odaklnmamasını sağlamaktır.

Yani tabiri caizse onları cahil bırakmaktır.

Önemli bir nokta.

batın
Süper Aktif Üye

« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2007, 03:32:01 ÖS 15 »

Alıntı
''Şikayet konusu olan Pepsi Max filminde reklamı yapılan ürünün verdiği tat ile karşı cins ile yakınlaşmanın verdiği haz arasında bir paralellik kurulmaktadır. Bu mantıksal ilişki nedeniyle cinsellik gereksiz yere ve istismar edilerek kullanılmamaktadır. Erkekle kadının öpüşmesi ise çağdaş bir toplum olan Türk toplumunda artık genel ahlak kurallarına aykırı bulunmamakta ve yadırganmamaktadır.''

Bu nedenle filmin yayınlanmasında bir sakınca bulunmamıştır.”

:o Lips Sealed

berfin
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2007, 09:29:12 ÖS 21 »

Konu aslında hepimizin sıkıntı duyduğu ama aynı zamanda umursamadığımız bir mesele... eğer bülent ersoy ile ilgili haberler şikayet üzerine yayından kaldırılmışsa
bişeyler yapılabiliyor demektir. ama çoğunlukla bişeyler yapılabilecek demektir.. ve sanırım kutbay abinin bu konuya eğilim göstermesi de bu yüzden...

yani çoğunluğun bu konuya tepkisini ölçmek... ki ben de dahil sitedeki üyelerin bile dikkatini çekmemişse bu konu aslında hayatımızda çok da rahatsızlık duymadığımız anlamına geliyor... yani rezillikler soframıza aile sohbetlerimize geliyor da biz de gıybetlerini yapmaktan çekinmiyoruz demektir....

ve... ahlaksızlığa alışıyoruz... milletçe.... önceden hatırlıyorum çocukluğumda televizyon seyrederken kadınların boyunları biraz açık olunca annem tepki gösterir kızardı... ama şimdi afedersiniz çıplak geziyorlar.. ama kimse sesini çıkarmıyor... gözümüz harama alıştı.. kulaklarımız harama alıştı...

toplumsal gıybet programlarını seyretmeye başladık... magazin programında göremezsek haberlerde görüyoruz... ve ne acıdır ki bir şehit haberi iki dakikayı alırsa bu haberler on dakikadan az sürmüyor... arz talep meselesi yazmış arkadaşlar... gerçek... acı ama gerçek... kim şikayet ediyor... hiçkimse...

bu konu ile şöyle bir fikir de aklıma geldi.. tabi sizler için de uygun olursa zararlı gördüğümüz bütün programları sitede dile getirelim ve topluca farklı isimlerle rtüke şikayet edelim...yangını söndüremesek de tarafımız belli olur......

NE DERSİNİZ?Huh?Huh?Huh?Huh???
tuva
Üye
*

« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2007, 02:34:38 ÖS 14 »

Halk böyle şeylere gerçekten tepki gösterse yıllardır bu piyasa böyle işliyor olmazdı.Nasıl oluyor da içi boş gazeteler tiraj alıyor mesela?İnsanlar neyine para veriyor bunların?Televizyonda,insanların "seyrediyorum" demeye utandığı programlar nasıl oluyor da izlenme rekorları kırıyor?Bu halkın aklı başında kesimi yüzde kaçı?Ciddi manada eğitim olsa bu tip şeylere eğilim olur mu?Sorun en başında fertlerin kendilerini yetiştirmemelerinden kaynaklanıyor,kendisini yetiştirmemiş fertlerin kurduğu ailelerin çocukları da -istisnalar hariç olmak üzere- aynı kısır döngüde kurban olup gidiyor...İnsana iyilik de kötülük de ilham edilmiş; ancak galiba kötülüğü ilham eden nefs ağır basıyor toplumca.İş daha çok bilenlere düşüyor;şikayetleri dillendirmeye ve sebebleri açıklamaya...Bu toplumun bunları izlemesi,toplumun değerlerinin aşama aşama yokedilmesine sebep oluyor.Böyle giderse bir nesil sonra iki zıt kesim ve büyük bir soğuk savaş olacak...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: