Cola yerine "çişinizi" için...

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) >  Cola yerine "çişinizi" için...
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) >  Cola yerine "çişinizi" için...
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Cola yerine "çişinizi" için...  (Okunma Sayısı 2180 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maxpayna
Genel Yönetici
*

« : 09 Ocak 2008, 01:28:26 ÖÖ 01 »

Cola yerine "çişinizi" için... Ve LÜTFEN UYANIN!...

Yazar M. KARABULUT   
Pazar, 06 Ocak 2008

Evet, benim ki bir isyan değil ve yanlış okumadınız. Cola yerine "çişinizi" için!... Daha steril, daha sağlıklı ve daha faydalı. Söylediklerimi sonun kadar ispatladım. İspatlamakla kalmadım adı "Cola'nın Sırrı ve Çiş" olan bir de kitap yazdım... Yazılan kitap öylesine yazılmadı. Türkiye'yi yönlendiren bir takım güç odaklarını çok derinden rahatsız etti. Çünkü, Coca-Cola'ya açtığım dava sonucu, Cola'nın bütün sırlar ayaklar altına alındı. Türkiye'deki basın yayın organları hariç, Rusya başta olmak üzere binlerce kez haber oldu. Cola'nın satışları düştü. Türkiye'de ise Cola sizleri "uyutan bütün dizilere" sponsor oldu. Başına da sözde bir "Türk" geçti!... Ben de bir "Türk" olarak, bu durumu çekemediğim için Cola'nın sırrını açıkladım.

Coca-Cola ile en son, ayrıntısına girmeden söyleyeyim, Noel Baba etkinlikleri için gittiğimiz Macaristan'da karşılaştık... Macaristan'da çekilen resim de görüleceği gibi, Coca-Cola ambalajları ve reklam panolarında Noel Baba'yı kullanmıştı. Bana söylenene göre, Coca-Cola Macaristan'da görkemli geçen Noel Baba etkinlikleri haber olmaması için basın-yayın kuruluşlarına hatırı sayılır reklam anlaşması da yapmış... Sanırım sayemizde fazladan para kazandılar.

Macaristan'da, Cola'nın uzunca zamandır ambalaj ve reklamlarında kullanmadığı Noel Baba'ya  yer vermesi fazlası ile dikkatimizi çekti. Cola ili ilgili açılan dava ve yazılan kitabı bilen konsey üyeleri de, tabii ki haklı olarak "Uluslararası Noel Baba Barış Konseyi" nin Cola'ya karşı, dünya çocuklarını korumak için karar vermesini istedi. Türkiye'de bugüne kadar Noel Baba Barış Konseyi'nin karşı durduğu Cola'ya, bu sefer "Uluslararası Noel Baba Barış Konseyi" de karşı duracaktı. Türkiye'de ise Cola'ya açılan dava haber yapılırken, dava sonuçu ortaya çıkan "böcek özütlü cola" nerdeyse hiç haber yapılmadı. Yazılan kitap da görmezlikten gelindiği gibi Cumhuriyet ve Yeniçağ hariç çoğu gazeteler kitabın reklamını dahi kabul etmedi. Bunun üzerine, Televizyonu falan olan bir sendikanın desteklediği topluluk ise üyelerine kitap almak için ürettiği bahane de, "ABD ile yaşanan sıkıntıları biliyorsunuz, gazeteler zaten kitabın reklamı bile almıyorlar, tepki çekeriz", vardı... Nedenin büyük bir bölümü, bugün Turhan ÇÖMEZ'in "Türkiye'de Sigara Sömürüsü..." başlığı ile yazdığı yazıda vardı...  ÇÖMEZ'in yazısı "-Bu ülkeyi kim nasıl uyandıracak?" diyerek bitirmişti. Yazının sonu benim bugün bu yazıyı yazmam neden oldu. Çünkü, ben uyandıracaktım...

-Nasıl mı?

Bütün samimiyetim ile söylüyorum, yalnızca çişinizin, Cola'dan daha kıymetli olduğuna karar vereceksiniz. Çocuklara kola satışını yasaklayacaksınız. Zaten böyle bir karar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınarak Valiliklere yollanmış, bugün için uygulanmayı bekliyor...

O kadar...

O çok bildiğimiz, imza toplayan, topluluk kuran sendika ve duyarlığı elden bırakmayan sivil toplum kuruluşları ne duruyorsunuz... Dünyada "kurnazca var edilen bağımlığı" çökertmek için Cola'ya karşı zafer kazanmanız tek başına yeter... Çok mu zor...Ben size yol açtım... Cola'nın 120 yıllık sırrının yalnızca "günah" olduğunu açıkladım. Çişinizin daha steril olduğunu yazdım... Cola içmeyerek bile bunları dize getirebilirsiniz... BEN UYARIYORUM İNSANLIĞINIZLA, onurunuzla, aileniz ve ülkeniz ile oyun oynuyorlar, hayatınızda bir defa olsun, kendiniz ve ülkeniz için doğu bir karar verin. Siz İNSANIZ ve onun için Cola'dan çok daha büyüksünüz... Onlar sizi yemek için yalnızca küçültüyorlar, LÜTFEN UYANIN...

KAYNAK
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2008, 01:32:54 ÖÖ 01 »

Yazar M. KARABULUT   
Salı, 08 Ocak 2008

ÇOCUKLARA "10 DAKİKA" AYIRIN...

"Cola yerine çişinizi için" uyarısı ile ilgili yazım, basın-yayın organlarının hiç birinde yer almamasına rağmen on binlerce e-mail aldım...
Bana ulaşan e-maillerde teşekkürden daha ziyade kolalı içeceklerin satışının nasıl engelleneceğine ilişkindi... Bunun için basın desteği almadan başarılı olunmayacağı da belirtilmiş. Basın-yayın organları, Cola'yı üreten ve pazarlayanları karşılarına alarak böylesi bir kampanyaya kesinlikle destek vermezler. Türk basının durumu "kurtuluş savaşı" öncesi işini yapan Babıali basın ile bire bir aynıdır. Yine işini yapıyor. Bu nedenle basının varlığını ve oralarda yazanları bir kenara bırakın. Kendi doğrularınızı, haklılığınızı ve kararlığınızı ortaya koyun. Eğer böyle bir irade ortaya koyarsanız, o basın-yayın organlarının Cola'yı desteklemeye güçleri kesinlikle yetmez. Milyarlarca insanın yaşadığı Çin'de devrim basın-yayın organları ile değil, kulaktan kulağa oldu!...

İlk adım atacaklar arasında, öğrenci velileri ile çocuklara geleceğimiz diyenler var; Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 17 Nisan 2007 tarihinde valiliklere yollanan, "...kolalı içeceklerin satışının yapılmaması-caydırılması... (Okul Kantini Denetim Formu madde, 26)" yönündeki genelge konusunda okul kantinlerinde Cola'lı içeceklerin satılıp satılmadığını kontrol edin... Çünkü, aynı genelgede, "Okul Kantini Denetim Formu" var. Bu formun, "okul müdürünün kendisi veya görevlendireceği bir müdür yardımcısı başkanlığında kurulacak bir komisyon tarafından ayda en az bir kez" kontrol edilerek doldurulması istenmektedir. Eğer okul kantininde Cola dolabı, Cola reklamı varsa veya açıkça satışı yapılıyorsa yine aynı genelgeden takip edelim, "Acil durumlarda gereği için Tarım İl/İlçe Müdürlüklerinin gıda denetçileri kontrol ve denetim için davet edilmelidir."

İNSANLARDA "bağımlılığı" artırmak üzere var edilen Cola'nın hedefi çocuklardır. Cola'da çocukları "bağımlı" kılacak, alkol ve uyuşturucu, dişlerini çürüten, midelerini yakan asit var... Tüm bunların yanında Cola'nın özünde; Cochineal (Coccus cacti ve Dactylopius) isminde Opuntia cinsi kaktüs üzerinde yaşayan böcek var. Cola'nın sırrı böcek olunca tabii ki açıklamam diyor...

Onun için; bu e-maili alan herkes kendi gruplarında bulunan kişilere yollasın. Sonra da yolunuzun üzerinde bir okul varsa direkt kantinine gidin... Eğer okul kantininde Cola satılıyorsa, okul müdüründen "Okul Kantini Denetim Formu" isteyin, denetlenip denetlenmediğini kontrol edin. Tüm bunlar en fazla "10 dakikanızı" alacaktır. Unutmayın yaptığınız, çocuğunuzu korumak ve vatandaş duyarlılığıdır. Çocuğunuz ve hatta ülkenizin geleceği için yalnızca 10 dakika ayıracaksınız... Duyarlılığınızı basın-yayın organları haber yapması gerekmiyor... Bu bilince erişen toplumları hiçbir plan alt edemez... Sonrası ise "çorap söküğü" gibi gelecektir.

Evet yalnızca "10 dakika" yeterli. Bir düşünün "10 dakika" nerelerde geçirmiyorsunuz... Ya anneler, dokuz ay on gün karnınızda taşıdığınız çocuğunuz için "10 dakikalığına" okul kantine uğramayacak mısınız? Ya çocuklarının kötü alışkanlıklardan korumak isteyen babalar, çocuklarımız geleceğimiz diyen Ankara'daki büyükler okul kantinini kontrol etmeyecek misiniz?

Ben ise hukuki yollarda Cola'nın sırrım dediği, "EC (European Community)120-Carminic Acid" içeriğini ambalajlarına yazıncaya kadar mücadeleme devam edeceğim...

KAYNAK
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: