Dünyanın En Zekisi

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) >  Dünyanın En Zekisi
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) >  Dünyanın En Zekisi
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Dünyanın En Zekisi  (Okunma Sayısı 2063 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NuRcU
Daimi Üye
**

W€B Designer

« : 23 Aralık 2007, 05:39:02 ÖS 17 »

Nadia Camukova, Einstein'ın zekâ testinden 200 puan üzerinden 199.37 aldı. 7 dil bilen Camukova, 25 yaşında dünyanın en genç profesörü oldu. Dünyanın en zeki insanı, "Türkiye'de okumak istesem ÖSS'yi kazanamam" diyor.

Prof. Dr. Nadia Camukova, Türkiye'deki sınav sistemini eleştirdi. Dünyanın en zeki insanı,"Bir insanın hayatını 3 saate sığdırmak çok yanlış." dedi.

Moskova Beyin Araştırmaları Enstitüsü tarafından dünyanın en zeki insanı ilan edilen Prof. Dr. Nadia Camukova, "Bugün Türkiye'de üniversiteye girmeye kalksam belki ÖSS'yi kazanamam!" itirafında bulunuyor. Türkiye'deki sınav sisteminin öğrencilerin kapasitelerini körelttiğini söyleyen Camukova, sınav sistemi ile ilgili ise şu yorumu yapıyor: "Bir insanın hayatını 3 saate sığdırmak kadar yanlış bir şey yok. İnsan hayatını Milli Piyango'dan çekmiyor ki!"

Dünyanın en zeki insanı Camukova, Türkiye'deki üstün potansiyelli insan özelliğinin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını iddia ediyor. Türkiye'nin dahilerinin yabancı ülkeler tarafından bilinçli olarak yok edildiğini vurgulayan Camukova, "Bazı üstün zekâlı öğrencilerle normal zekâlı çocuklar aynı ortamda kaynaştırılmaya çalışılıyor. Bu tür yollarla üstün potansiyelli çocuklar yok ediliyor, normalleştiriliyor." diyor. Genç profesör, Türkiye'de televizyon kültürünün insanları tembelliğe sürüklediğine de dikkat çekiyor.

Dünyada genel kabul gören istatistiki verilere göre bir toplumda 1 milyonda 1 dâhi çıktığını söyleyen Nadia Camukova, Türkiye'de üstün potansiyelli dâhi seviyesinde en az 70 insanın olması gerektiğini belirtiyor. Türkiye'de bulunan 70 dâhiden en az 60'ının normalleştirilerek çürütüldüğünü öne süren genç profesör, yeni doğmuş çocuklarla 7-8 yaşına kadar gelmiş olanları kurtarmanın mümkün olduğunu anlatıyor.

Camukova, Rusya'daki sistemi ise şöyle özetliyor: "Bu iş devlet politikası olmalı. Bunun içine o çocuğun doğduğu günden itibaren sağlık kontrolü ile birlikte beyin kontrolü gelişmesini inceleme işi devreye girer. 1 yaşına kadar her 15 günde bir, eve gelerek çocuğu kontrol eden doktorları olan ülkeler var. Bunlardan biri Rusya. 1 yaşını doldurana kadar doktor çocuktan sorumludur. Her 15 günde bir, eve giderek evin sıcaklık derecesinden içindeki moral düzeyine kadar bütün verileri, özel defterine geçer. Ve o çocuğun ölmesinden de doktor sorumludur."

Nadia Camukova şu an 30 yaşında. 25 yaşında iken dünyanın en genç profesörü olmuş. 3 yıl önce yapılan Picasso testinde 360 üzerinden 357, Einstein standartları ölçümünde ise 200 üzerinden 199,37 puan alarak dünyanın en zeki insanı unvanını almış. Camukova, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça ve Farsça olmak üzere 7 yabancı dil biliyor. Bugüne kadar 3 bin civarında kitap okuyan Camukova, "Her gün bir kitap okumaya çalışıyorum. Karl Marks'ın Das Kapital'ini 4 yaşında okudum. Kur'ân'ı da aynı yaşta okuyup ezberledim. Okuduğum bir kitabı ikinci kez okumam ama zevk alarak tekrar tekrar okuduğum tek kitap Kur'ân'dır. Her 20 günde bir okurum." diyor. 'Dindar mısınız?' sorusuna, 'İnanacak kadar zekiyim.' diye cevap veren Camukova, "Yaratılışa inanıyorum. İnanmıyorum diyen insanlar kısa vadeli inançlarla yaşarlar aslında." diye konuşuyor.

Ne Dinsiz Türküm Ne Soysuz Müslüman
İkisindende Rabbime Sığınırım EL-AMAN
Müslümanım Türküm Kur anımdır Tek Rehber
Kalbimde İman Dilimde Tekbir Alahu Ekber
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2007, 05:51:30 ÖS 17 »

Alıntı
Moskova Beyin Araştırmaları Enstitüsü tarafından dünyanın en zeki insanı ilan edilen Prof. Dr. Nadia Camukova, "Bugün Türkiye'de üniversiteye girmeye kalksam belki ÖSS'yi kazanamam!" itirafında bulunuyor

bu şu demek mi oluyor yani
aslında zeki değilde reklam için seçilmiş. türkiyede ki sıradan insanlar bile isteseler öss yi kazanabilirler.
yok bu bir komplo bizi "bir türk dünyay bedeldir"e inandırmaya çalışıyorlar SmileySmileySmiley Wink

Alıntı
Genç profesör, Türkiye'de televizyon kültürünün insanları tembelliğe sürüklediğine de dikkat çekiyor.

tv kültürünün en yoğun olduğu ülke amerika
en gelişmiş ülkede.. naberr Wink

Alıntı
Camukova, "Bazı üstün zekâlı öğrencilerle normal zekâlı çocuklar aynı ortamda kaynaştırılmaya çalışılıyor.

70 li yıllarda ist. da (diğer illerde var mıydı bilmiyorum) bazı okullarda üstyün zekalı çocukları ayrı sınıflara alıyorlar ve farklı renklerde önlükler giydiriliyordu . bir müddet sonra diğerleri ile kaynaşamama ve yalnızlaşam a-sosyalleşme vs. problemler geliştiriyorlar. kesinlikle katılmıyorum. mevcut sistem kötü zaten iyileşecekse beraber iyileştirilecek. zekilere öncelik tanırsanız bir müddet sonra
"ben terkedeceğim ülkenizi" Wink diye feveranda bulunabiliyorlar.
örnek mi ?
sağa sola bakın Smiley

Alıntı
Camukova, Rusya'daki sistemi ise şöyle özetliyor: "Bu iş devlet politikası olmalı. Bunun içine o çocuğun doğduğu günden itibaren sağlık kontrolü ile birlikte beyin kontrolü gelişmesini inceleme işi devreye girer. 1 yaşına kadar her 15 günde bir, eve gelerek çocuğu kontrol eden doktorları olan ülkeler var. Bunlardan biri Rusya. 1 yaşını doldurana kadar doktor çocuktan sorumludur. Her 15 günde bir, eve giderek evin sıcaklık derecesinden içindeki moral düzeyine kadar bütün verileri, özel defterine geçer. Ve o çocuğun ölmesinden de doktor sorumludur."

aile hekimliği bizde de yavaş yavaş başlanılıyor ..

Alıntı
Camukova, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça ve Farsça olmak üzere 7 yabancı dil biliyor. Bugüne kadar 3 bin civarında kitap okuyan Camukova, "Her gün bir kitap okumaya çalışıyorum. Karl Marks'ın Das Kapital'ini 4 yaşında okudum. Kur'ân'ı da aynı yaşta okuyup ezberledim. Okuduğum bir kitabı ikinci kez okumam ama zevk alarak tekrar tekrar okuduğum tek kitap Kur'ân'dır. Her 20 günde bir okurum." diyor. 'Dindar mısınız?' sorusuna, 'İnanacak kadar zekiyim.' diye cevap veren Camukova, "Yaratılışa inanıyorum. İnanmıyorum diyen insanlar kısa vadeli inançlarla yaşarlar aslında." diye konuşuyor.

harbiden zekiymiş Wink

teşekkürler nurcu

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
NuRcU
Daimi Üye
**

W€B Designer

« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2007, 10:24:46 ÖS 22 »

serender bende biraz yorum yapayım yaptığın yorumları sırayla ben yorumluyayım:D
1. yorumun için: Öncelikle adamın orada demek istediği Öss Zekayı(pek ölçmüyor) Ezber Bilgiye daha çok ihtiyaç oluyor...
2. yorumun için: Gelişmişlik Ayrıdır Zeka ve bunu Kullanmak Ayrıdır...Amerikadaki insanların kültürel durumunu bilmiyen yok Sorsan harita bilgileri yok lütfen para ile zekayı karıştırmıyalım para kazanmak zeki olmak değildir.... onların yaptığı başkalarını kullanmak ve sömürge elde etmektir bende bir arkadaşımdan alıntı yapıyorum:
İngilterede Çalışan ingiltereli yok ,ya sonradan gelen göçebeler yada başka vatandaşlar onlar sadece yiyor patronlar veya patron oğulları"
3.Yorumun İçin: Üstün zekalıları Ayırmaktan kasıt onlara farklı giysi giydirilmesi değil...Herkezle karıştırılmaması zaten sen merak etme mezun olduktan sonra Süper güç ve dediğine göre "Zeki Amerikanlar" kapıyor...Bundan kasıt eğer birşeylerle ayırt edilirlerse t.c de 100 zeki varsa 90 ı bize kalabilir geriside fakirlikten ondan bundan şundan elenmez ve zeki olduğu halde istediği halde okuyamamazlık yapmaz....

Ne Dinsiz Türküm Ne Soysuz Müslüman
İkisindende Rabbime Sığınırım EL-AMAN
Müslümanım Türküm Kur anımdır Tek Rehber
Kalbimde İman Dilimde Tekbir Alahu Ekber
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: