''HZ.HAMZA'NIN ŞEHİT EDİLMESİ SAHNESİNİ 150 KERE DENEMEDEN SONRA ÇEKEBİLDİK

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) >  ''HZ.HAMZA'NIN ŞEHİT EDİLMESİ SAHNESİNİ 150 KERE DENEMEDEN SONRA ÇEKEBİLDİK
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) >  ''HZ.HAMZA'NIN ŞEHİT EDİLMESİ SAHNESİNİ 150 KERE DENEMEDEN SONRA ÇEKEBİLDİK
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: ''HZ.HAMZA'NIN ŞEHİT EDİLMESİ SAHNESİNİ 150 KERE DENEMEDEN SONRA ÇEKEBİLDİK  (Okunma Sayısı 6172 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
esen
Süper Aktif Üye

"lalüebkem"

« : 03 Ekim 2007, 09:48:52 ÖÖ 09 »

Bu nasıl bir özlem ki, bu nasıl bir bağlanış ki, bir film sahnesinde bile ilk anı kadar gerçek olabiliyor..İlk anındaki heycanla bir film karesi dahi olsa settekiler, Hz.Hamza 'nın şehit edilmesine müsaade etmiyor..Figüranlar savaş sahnesinde Hz.Hamza'ya bürüneni öyle koruyup kolluyorla ki ve Onu Hz.Hamza 'nın yerine koyup asla darbe almasına izin vermiyorlar..Ve bu sahne 150 kez tekrar edip duruyor...Ümmetin içindeki özlemin ve Rabbe bağlanmışlığının bir film karesinde dahi zorluk çıkarması bu ünlü İtalyan sinema   yıldızını etkiliyor..Ve diyor ki en zor çekilen sahneydi ve ben çekileceğinden ümidimi kesmiştim.. Başla sesiyle MEYDANDAKİ TÜM figüranlar etrafımda etten bir duvar oluyor, HAKİKATTEN ÇARPIŞIYORLAR ve şehit olmama izin vermiyorlardı ..Senorya gereği şehit olmak için bu sahneyi 150 kere çekmek zorunda kaldık...Gerçeği geride kalsa bile özlem özlemdi..Hz.Hamza şehit edilmiş olsa bile O bizim önderimiz, O bizim örneğimiz, O bizim kılıcımız, O bizim sesimiz değimliydi...O hayalde olsa Önüne geçip siper olacaklarımızdan değimliydi..İşte bu tutum ve davranış ANTONIU QUIN'I öyle etkiliyor ki, bizleri en iyi anlayanlardan oluyor..Adeta birebir ilk anındaki o  heycanlı duyguyu ve yenide olsa o her gün duyduğumuz özlemle ve büyük bir içtenlikle samimiyetle her bir sanatçısıyla ÇAĞRIYI yaşayarak çekiyorlar...Ve gerçek samimiyet aralarından bir çoğuna İmanı hediye   ediyor....

MÜJDE BAYRAM

cici sözlerine karşılık çıkarıp masalarına koyacağımız bir din taşımıyoruz yüreğimizde
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2007, 09:55:05 ÖS 21 »

Alıntı
.İşte bu tutum ve davranış ANTONIU QUIN'I öyle etkiliyor ki, bizleri en iyi anlayanlardan oluyor.

acaba bu film antoni dayıma ne kadar tesir etti. bir uyanış kıpırtı uyandı mı ? vesile olsa ne güzel olurdu.
olmadı ise geçti borun pazarı . (yoksa iman etti de benim mi haberim yok)  Huh?
esen
Süper Aktif Üye

"lalüebkem"

« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2007, 09:59:13 ÖS 21 »

hımmm
bende bayadır görüşemiyorum kendisiyle o yüzden ne haldedir bilmiyorum Cheesy

olsa haberim olurdu heralde

cici sözlerine karşılık çıkarıp masalarına koyacağımız bir din taşımıyoruz yüreğimizde
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2007, 10:25:11 ÖS 22 »

Alıntı
esen
hımmmbende bayadır görüşemiyorum kendisiyle o yüzden ne haldedir bilmiyorum Cheesy
olsa haberim olurdu heralde

seni yanına gönderelim soruver gel hemen olmazmı  Tongue
esen
Süper Aktif Üye

"lalüebkem"

« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2007, 10:32:56 ÖS 22 »

hııı :o
yok ben gitmem valla korkarım
bana ne etkilenmişmi etkilenmemişmi ayyy

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2007, 10:44:21 ÖS 22 »

Alıntı
esen
hııı :o    yok ben gitmem valla korkarım
bana ne etkilenmişmi etkilenmemişmi ayyy

korkunun ecele faydası yok hiiiç gitmem deme (hele vallaa hiç deme)

madem etkilenmişmi etkilenmemişmi banane diyorsun  ne diye cevap vererek beni (seni onun yanına göndermeye) kışkırtıyorsun  Cheesy

( madem sayın yok artık silahlar konuşur SAYIN esen)  Wink Cheesy

inşallah latifeden anlıyorsunuzdur. alınacak iseniz hiç başlamayayım.
esen
Süper Aktif Üye

"lalüebkem"

« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2007, 10:55:07 ÖS 22 »

silahlarda anlaşalım o zaman
sadece kuru sıkı olsun mu  Cheesy
ya naapıyım ya bi espri yapayım dedim sende hemen yolladın hiç insaf yok sende de Cry

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2007, 11:23:59 ÖS 23 »

Alıntı
esen
ya naapıyım ya bi espri yapayım dedim sende hemen yolladın hiç insaf yok sende de Cry[/b]

yanlış kişiye espri yaptın.uyuyan yılanı uyandırdın. acı yok acımak yok. hem hava değişkliği olur bir gez gel sen ( gelebilirsen)  Cheesy

bu arada güzelim hz hamza konusunu ne hale getirdik. cık cık sanırım ikimizde ceza olarak gönderebilirler antoni dayımın yanına   Smiley
esen
Süper Aktif Üye

"lalüebkem"

« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2007, 11:34:54 ÖS 23 »

koptum kardeşim ya sağol çok güldüm ya
bencede cık cık ayıp yaaa
konuyu ne hale getirdik ama sen başlattın kardeşim
bu arada bizi yollarlarsa sende gezmiş olcan ne habeeeer
ayy antoni amca ne haldedir kim bilir
senin gibi yılanlar varmıdır acaba
(sen dedın uyuyan yılanı uyandırdın diye benim bi suçum yok) Cheesy

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2007, 11:51:32 ÖS 23 »

neyse toplumun ve konunun selahiyeti için susayım

ayda yılda topluma faydam dokunsun susarak  Wink Cheesy

antoni dayıma bol selam ederim...............
LaEdri
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #10 : 06 Ekim 2007, 11:04:30 ÖÖ 11 »

Ben sizi oralara göndermim, kısaca merakınızı giderecek soruları cevaplayayım. (Az önce baktım Smiley ) 2001 yılında vefat etmiş. Katolikmiş, öldüğü zaman Baptist kilisesinde tören yapılmış, Hristiyanların evangelist Four Square (Dört Kare) mezhebinden olduğuna ilişkin bir bilgi de yazıyordu. Başka sorularınız var mıydı?  Smiley
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #11 : 06 Ekim 2007, 10:11:52 ÖS 22 »

hayy allah razı olsun gülderen...... bakınız sayın esen şu iki satırlık bilgiyi veremediniz  Wink
erva
Daimi Üye
**

« Yanıtla #12 : 06 Ekim 2007, 11:41:29 ÖS 23 »

sağol gülderencim bilgin için..

esen
Süper Aktif Üye

"lalüebkem"

« Yanıtla #13 : 07 Ekim 2007, 03:21:39 ÖÖ 03 »

aaa rica ederim sayın maxxxxx
ben bu bilgileri bulurdumda ben kabir içindeki durumunu merak edıyosun sandım  Cheesy
ah gülderen ahhh Angry

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #14 : 08 Ekim 2007, 12:13:21 ÖÖ 00 »

Alıntı
esen
ben bu bilgileri bulurdumda ben kabir içindeki durumunu merak edıyosun sandım  Cheesy
siz sorumu yanlış anlamışsınız bir kere.
ne merak edecem kabir içindeki halini.
biliyorum ordaki hali tamamen yatay pozisyonda yatıyor herkesin yattığı gibi. bizimde yatacağımız gibi.
ben ölmeden önceki inanç dünyasını sormuştum
neyse soru mundar oldu saolsun gülderen de cevap verdi. sözün özü bu konu kapandı. ay yeter bu ne yaa hay sormaz olaydım   Cheesy
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: