YAZIKLAR OLSUN-VAY HALLERİNE

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > YAZIKLAR OLSUN-VAY HALLERİNE
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

İslami Düşünce Platformu > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > YAZIKLAR OLSUN-VAY HALLERİNE
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: YAZIKLAR OLSUN-VAY HALLERİNE  (Okunma Sayısı 155 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hanif_bir_kul
Daimi Üye
**

« : 25 Mayıs 2018, 05:39:00 ÖÖ 05 »

1-Kendi Yazdıkları Kitapları “Bu Allah Katındandır”Diyenlere

Vay(yazıklar olsun), Kitabı elleriyle yazıp, sonra da onu az bir değere satmak için, «Bu Allah katındandır» diyenlere! Vay ellerinin yazdıklarına! Vay kazandıklarına!.2/Bakara-79
2-Kafirlere
Allah ki, göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. Şiddetli azaptan dolayı kâfirlerin vay haline!.14/İbrahim-2
Sonra guruplar kendi aralarında ayrılığa düştüler. Büyük güne şahit olunduğu zamanda vay o kâfirlerin haline!(yazıklar olsun).19/Meryem-37
3-Allah’a Vasıf Yakıştıranlara
Hayır, Biz hakkı batılın tepesine fırlatırız da beynini parçalar, bir de görürsün ki, (batıl) o anda yok olup gitmiştir! Allah'a isnad ettiğiniz o nitelikler yüzünden vay sizlere.21/Enbiya-18
4-Allah’ı Anmakta Kalbleri Katılaşanlara
Allah kimin gönlünü İslam'a açmışsa, o, Rabbi katından bir nur üzere olmaz mı? Kalbleri Allah'ı anmak hususunda katılaşmış olanlara yazıklar olsun; işte bunlar apaçık sapıklıktadırlar.39/Zümer-22
5-Müşriklere-Allah’a Ortak Koşanlara
De ki: Ben de ancak sizin gibi bir insanım. Bana ilâhınızın bir tek İlâh olduğu vahy olunuyor. Artık O'na yönelin, O'ndan mağfiret dileyin. Ortak koşanların vay haline!.41/Fussilet/6
6-Zulmedenlere
Ama aralarından çıkan guruplar, bir ihtilâfa düştüler. Acı bir günün azabı karşısında vay o zulmedenlerin haline!.43/Zuhruf-65
7-Yalancı-Günahkar Kişilere
Vay haline, her yalancı ve günahkâr kişinin!45/Casiye-7
8-Hesap Gününü Yalanlayanlara
İşte o gün, yalanlayanların vay haline.52/Tur-11
O gün yalan diyenlerin vay haline!.77/Mürselat-15/19/24/28/34/37/40/45/47/49
9-Ölçü ve Tartıda Hile Yapanlara-Yolsuzluk Yapanlara
Ölçüde ve tartıda hile yapanların vay haline.83/Mütafifin-1
10-İnsanları Arkadan Çekiştiren-Alay Edenlere-Dini Yıkmak İçin Komplo Kuranlara
Arkadan çekiştirip duran, kaş göz hareketleriyle alay eden her kişinin vay haline.104/Hümeze-1
11-Namaz Kıldıkları Halde Namaz Bilincinden Yoksun Olanlara,Fahşa ve Münkeri Terk Etmeyen Kimselere
Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, onlar namazlarını ciddiye almazlar/gafildirler.107/Maun-104-105
12-Peygamberi Rehber-Dost Edinmeyip Başka Kişileri Rehber Edinenler
O gün, zalim kimse ellerini ısırıp: «Keşke Peygamberle beraber bir yol tutsaydım, vay başıma gelene; keşke falancayı dost edinmeseydim. And olsun ki beni, bana gelen Kuran'dan o saptırdı. Şeytan insanı yalnız ve yardımcısız bırakıyor» der.25/Furkan-27-28-29
13-Azgınlık Edenlere-Tuğyankarlara
Sonra şöyle dediler: «Yazıklar olsun bize; doğrusu azgınlık edenlerdendik.»68/Kalem-31

Saygılarımla
Hanif_bir_kul
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2018, 10:38:11 ÖÖ 10 »

Sayın Hanif Kul Kardeşim
Niye başkalarının çalışmalarını kendi çalışman gibi altına imzamı atıyorsun Smiley
Hiç olmazsa "ALINTI" yazabilirsin.
Yukarıdaki çalışmayı yıllar önce yaptım ve forumlarda yayınladım. Burada da yayınlanmıştı.
http://www.islamidusunce.net/forum/index.php/topic,5964.0.html

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2018, 09:38:07 ÖS 21 »

vayyy,
senin mekanında senin malını pazarlıyor öyle mi fecr abi

hanif bir kul, okuduğun kuran bu konuda ne der açıklarmısın lütfen

FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2018, 07:59:13 ÖS 19 »

vayyy,
senin mekanında senin malını pazarlıyor öyle mi fecr abi

Malın/bilginin  pazarlanmasına diyecek hiç bir şeyimiz yok. Önemli olan başkasının emek sarf ederek hazırladığı bilgileri kendi emeği gibi sunmamaktır. Hiç olmazsa kendi ismini veya mahlasını yazmayıp da "ALINTI" diye yazması daha insani, daha ahlaki ve daha islami olurdu

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.171 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu