Tövbe Namazı

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > İSLAMİ BİLGİLER (Bilgi Platformu) > İslami Bilgiler ve Konular > Namaz > Tövbe Namazı
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

İslami Düşünce Platformu > İSLAMİ BİLGİLER (Bilgi Platformu) > İslami Bilgiler ve Konular > Namaz > Tövbe Namazı
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Tövbe Namazı  (Okunma Sayısı 166 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
İSRA
Daimi Üye
**

Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..

« : 16 Temmuz 2017, 10:54:13 ÖÖ 10 »

Zilkade ayının 'ilk pazar günü kılınması gereken'(?...) tövbe namazı şu şekildedir:

Allah'ın Rasûlü (sallallahu aleyhi ve alih) namazın şu şekilde kılınmasını bizzat kendisi buyurmuştur:
“Pazar günü önce gusül almalı (guslün niyetini tövbe guslü olarak almalı) sonra abdest almalıdır.
Sonra sabah namazı gibi iki şer, iki şer olmak üzere dört rekatlık namaz kılmalıdır.”
(Namazın niyeti için: “Tövbe namazı kılıyorum, kurbeten illallah” denilmesi gerekir.)

Namazın birinci ve ikinci rekatlarında bir defa Fâtiha suresini okumalı, sonra üç defa “ihlas” suresini, bir defa “felâk” ve “nas” surelerini peş peşe okumalıdır.

Birincisi bittikten sonra, ikinci iki rekatlık namazı da aynı şekilde kılıp bitirdikten sonra;
70 kere “Estağfirullâhi Rabbi Ve etûbu ileyh” diyerek istiğfar etmeli.

Sonra şu zikri demelidir: “Lâ havle Velâ Kuvvete İlla billahil Aliyyul Azim”

Sonra şu duayı okumalıdır: “Yâ azîzu yâ ğafûr. İğfirli zunûbî Ve zunûbe cemiel mu'minîne Vel mu'minât. Fe innehû Lâ yeğfiruzzunûbe İlle ente”
Anlamı: “Ey kudretli, ey bağışlayan! Benim ve tüm mümin erkek ve kadınların günahlarını bağışla! Hiç şüphesiz senden başka günahları bağışlayan yoktur.”

Allah'ın Rasûlüne; Ya Rasûlallah! Eğer bu ameli başka günler yaparsak aynı sevabı alır mıyız?
Allah'ın Rasûlü (Sallallahu aleyhi ve alih) şöyle buyurdu: “Aynı sevap ve özelliğe sahiptir

because the most beautiful picture of your life is in you..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.088 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu