Peygamberimizin sünneti

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > Peygamberimizin sünneti
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > Peygamberimizin sünneti
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Peygamberimizin sünneti  (Okunma Sayısı 13122 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #60 : 24 Temmuz 2017, 04:36:36 ÖS 16 »

Yaa ben söylemeyi unuttum şimdi Aklıma geldi.
Cuma namazı öğle namazı vaktinde kılınır.
Ama kışın Türkiye'de öğle namazı saat 11:30 civarında olduğu ve memurlar saat 12 de öğle molasına çıktığı için kışın cuma namazları yarım saat kaydırılarak saat 12 ye sabitlenir.

Yani, devlet ufak da olsa oynama yapıyor,
Örnek mevcut elimizde.

Amacına uygun halde kılmak isteyen devletten bağımsızlaşacak!
Biz
Daimi Üye
**

Birlikte balık tutacaksak eğer oltada yem olurum..

« Yanıtla #61 : 24 Temmuz 2017, 09:55:51 ÖS 21 »

Max, bu konuda konuşmak isteyen ilgili başlık altında devam edebilir demişsin ama, Cuma namazı konusunda konuşulacak birşey kalmadı sanırım...Nerde kalmıştık..Ya bu işte bir iş var, asıl konuya giremiyoruz, kendini unutturuyor mu ne?...
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #62 : 24 Temmuz 2017, 09:59:33 ÖS 21 »

Şeytan bu; perde gerisinden iş görür kendini belli etmez  Smiley
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #63 : 24 Temmuz 2017, 10:16:35 ÖS 22 »

Zekat, fitre konusunuda yeniden okudum..ordada konuşulucak birşey kalmamış..Anladığım kadarıyla bir ibadetin doğru yapılabilmesi için öncelikle, Allahın ve peygamberimizin niyetiyle, bizim niyetimizin örtüşmesi gerekiyor...
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #64 : 24 Temmuz 2017, 10:49:13 ÖS 22 »

Şeytanda işe burdan başlıyor zaten..Niyetini değiştirmek yada buna halk arası tabirle niyetini bozmak..Bir niyetle bir işe başlıyoruz..Niyetimizi bozmadan o işi bitirmek fermana mahsus..Niyetin değiştiği noktada işde değişmeye başlıyor..Sonundaki kazanımda...Ne yaptığımız ibadetlerden nede yaptığımız amellerden umduğumuz neticeyi ve kazanımı elde edemiyoruz, hem kişisel ve hemde toplum olarak..İbadetini yada amellerini yaparken ki  amaç niyet maddi olunca, diyelimki para kazanma yolu haline gelince, niyet Allaha yakınlaşmak değil, paraya yakınlaşmak olarak değişiyor..Ortak koşmayı geçtik artık...Allahı araç yapıyor..Hani şeytan diyorya, senin doğru yolunun üzerine oturacağım diye..Bu doğru yolun tam üzeri gibi birşey..Bunu nasıl başarıyor şeytan..Niyetler üzerinden..
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #65 : 25 Temmuz 2017, 05:53:49 ÖÖ 05 »

Benim yaşadığım şehirde, iki kişinin bir araya gelipte,bir iş, bir ticaret, bir yatırım yaptığı çok nadirdir..başlangıçta doğru niyetlerle kurulan ortaklıklar, birliktelikler kısa zamanda birinin yada her ikisinin niyetini değiştirmesi ile, hüsranı,zararı ve ayrılıkları doğuruyor..İnsanların artık çok kolay ve çok kısa bir zamanda niyetlerini değiştirmesi karşılıklı güveni yok ediyor...Bir insan birşeyi doğru yapsa bile, bunu doğru yapmasının altında yatan niyetinin belirsizliği, o işin değerini kıymetini belirlemede bir ölçü olduğundan, yitirilen güven duygusu ile birlikte, işin manevi değeri ve kıymetide yitiriliyor..Sadece sonucu bumu..Aynı ölçü ile insanda değerini yitiriyor...Bir başka ifade ile aşağılık oluyor..Kirleniyor..Niyetteki bozukluk insanı kirletiyor..manevi kirlilik.. hadi şimdi de cenabet konusuna girelim..Bedensel yada düşünsel kirlenmeyi hep birbirinden ayırıyoruz..Kirlenme kirlenmedir..Ha bedensel olmuş, ha düşünsel, ikiside cünuptur..bedensel temizlik yaparken diğer bir amaç düşünsel temizlik ise, ikisini birbirinden ayıramayız..
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #66 : 25 Temmuz 2017, 06:25:07 ÖÖ 06 »

Düşünce kirliliği niyetle doğrudan ilişkilidir..Düşünsel cenabetlikten temizlenmenin yoluda, düşüncelerimizdeki bozuk niyetleri değiştirmek yada düşüncelerimizden bu niyetleri çıkarıp atmakla olur..Birde niyet birlikteliği gibi birşey var sanırım..Bir işi yaparken insan şöyle düşünebilir..Ki düşünüyorda..Bir iş hem doğru niyete ve hemde içindeki yanlış niyetlere hizmet ediyorsa bir taşla iki kuş vurduğunu düşünüyor insan..Yanlış niyetin diğer olumsuz ve vahim sonuçlarını düşünürsek, bu durum yine Allahın doğru yolu üzerine kurulup oturana hizmet eder..
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #67 : 25 Temmuz 2017, 06:28:40 ÖÖ 06 »

Yanlış niyetler istikameti değiştiriyor görüyorsunuz..Bir uca gitmek için başlayan yolculuk güle oynaya diğer uca doğru dönüyor..
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #68 : 25 Temmuz 2017, 06:44:13 ÖÖ 06 »

Ben şunu buradan iddia ediyorum..Doğru ve yanlış niyetlerimizi birleştirmeden, şaşmaz ve yanılmaz bir doğru niyetle yapılan herşey, ne olursa olsun, ne tür engellemeler olursa olsun eninde sonunda amacına ulaşır..Amacına ulaşan işte gider Allahı bulur..Tersi olursa gider şeytanı bulur..
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #69 : 25 Temmuz 2017, 06:48:29 ÖÖ 06 »

Hani diyorsa ahiretiniz için birşeyler gönderin diye...Niyet aynı zamanda adrestir..Adresi doğru yazdığımızda, gönderi yerini bulur..
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #70 : 25 Temmuz 2017, 06:50:54 ÖÖ 06 »

Gönderiyoruz gönderiyoruz cevap gelmiyor...Gelmez tabi..Adrese bak bakalım doğru yere mi gönderdin...Ondan sonrada Allah yok galiba...
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #71 : 25 Temmuz 2017, 07:22:32 ÖÖ 07 »

Herşeyin başlangıcında, ama herşeyin başlangıcında, düşünmeye başlarken bile, sabah kalktığımızda, akşam yattığımızda yaptığımız herşeyde yaşama amaç ve gayesinde bir belirsizlik bir bulanıklık hissediyorsak, netlik ve berraklık, duruluk olmadığı hissine kapılıyorsak, insan kendisiyle yüzleşmeli ve niyetine bakmalı..Yanlışlık oradadır..
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #72 : 25 Temmuz 2017, 07:26:26 ÖÖ 07 »

Kendinizle yüzleşmeye yüzünüz yoksa sorun dahada vahim demektir..Sen kendini görmek istemiyorsan, Allah seni görmek ister mi..Niyet insanın kendisidir..Yanlış niyet insanı değiştirir..Ne yapar?..Diğer uca yakınlaştığın orandada değişik dereceler, kıymetlendirmeler var tabi...Niyeti bozulmuş bir insan çevresindekilere hitap ederken ne söyler..Değerli dostlarım..Mesai arkadaşlarım..
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #73 : 25 Temmuz 2017, 09:08:29 ÖS 21 »

Fatiha suresinin niye Kuranın en başına alındığını hep düşünmüşümdür...Her namazda, her duada her zaman herde hatırlanılması ve okunmasınıda...Jeton düşüyor galiba..Bunu anlamaya başlıyorum yavaş yavaş..İçinde birçok anlam taşıdğını biliyordum da, hem duanın kendisini ve hemde duanın hak olması için izlenmesi gereken yolu ve hemde ikisini birden yaparak kusursuz bir yakarışı içeriyor....Allaha gerçekten şükredenin, düşüncelerinde Allahı yerli yerine koyanın, hesap gününe inananın belirlediği saf, temiz ve tam doğru bir niyetle, bir dua..Aynı zamanda bu duanın gerçekleşmesi için, izlenmesi gereken yolun sırası....Böyle olduğunu düşünüyorum..Eğer böyleyse öncelik şükür..Bir insanın gerçekten şükredip şükretmemesi,  niyetlerinin yönünü belirliyor...İnsanın bu yolda yaptığı herşeyi ibadet olarak kabul edersek ki, öyle sanıyorum, Allaha ortak koşmadan yardımı sadece ondan talep ederek, sonunda bir dua yapıyoruz..duanın gerçekleşmesi, hak olması için izlenmesi gereken doğru yoluda tarif ediyor...Fatihayı anlamak için bir jetonun düşmesi yeterli olmaz sanırım..Ama bu kadarını anlamak bile güzel ve şükredilecek birşey..
Yani varya kendime ceza vermek istiyorum..Bu kadar akılsızlık yapılırmı deyim  kendime en kibar şekliyle..  
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #74 : 26 Temmuz 2017, 06:05:28 ÖÖ 06 »

Şeytandan, niyetlerimizi korumanın yolu, şükretmekten geçiyor..
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.055 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu