SADECE TEFEKKÜR...

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > SADECE TEFEKKÜR...
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

İslami Düşünce Platformu > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü > Muhtelif Konular (Moderatör: Yonetim) > SADECE TEFEKKÜR...
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: SADECE TEFEKKÜR...  (Okunma Sayısı 510 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Maveraî
Aktif Üye

Elhamdulillâhi alâ kulli hâl sivel kufri veddalâl

« : 06 Ocak 2017, 01:22:56 ÖÖ 01 »

% 98 i İslam iddiasında olan bir toplumun (yine O Ülkenin Dinini temsil eden kurumun(!) yaptığı bir araştırmayla);

• % 92 si bir kez dahi herhangi bir Kur'an meali okumamışsa,

• Rabbin ona gönderdiği "mektubu" açıp okuma zahmetine katlanmıyorsa;

• Okumayı sadece yüzünden ve arapça olarak algılayıp elde ettiği sevabı da bağışlıyorsa(!),

• Din sandığı kavramların gelenekten, görenekten, hamasetten ve Arap Kültürü olduğundan bihaberse; bunu ikaz edenler münkir, dile getirenler kafir (!) oluyorsa,

• Rabbim bana ne demiş bu kitap ne, ne anlatıyor diye merak etmemişse,

• İbadet olarak algıladığı (ki ibadet, İslam olmuş durumda ne yazık ki!) nüsuklarını bile atadan dededen aldığı kültürle yapıyorsa,

• Allah’ın ilahi ikazlarında tam 75 kez tekrar ettiği “AKLINI KULLAN” hitabını sadece “kurnazlık, şeytanlık, menfaat sağlama, çıkar elde etme” olarak algılıyor, orada kullanıyor ve dini/manevi konularda ise “nasıl olsa bizim yerimize düşünen alimlerimiz, şeyhlerimiz, evliyalarımız var” onlar düşünsün, söylesin, emretsin biz gereğini yaparız diyorsa,

• Adı “barış” olan bu dini sadece kendi tekelinde görüyor, hergün ayaklarının altında çiğnediği hükümlerini 'umursamazken' mushafına yapılmış zahiri bir harekette “kan beynine sıçrıyor” ise, ama Din’den nemalanmak için herşeyi yapıyorsa,

• “Allah” kavramını gökte ya da iki kapağın arasında arıyor, O’nun zat-ı Uluhiyyetinin her an, her lahza, her saniye kendisiyle birlikte olduğunu idrak edemiyorsa,

• Ahiret gününe iman ettiğini söylediği ve iddia ettiği halde; aldığı nefesin dahi her saniyesinin hesabını vereceğini bildiği halde buna zerrece iman etmeden(!) istediği herşeyi yapıyorsa,

• İslam kavramını sadece ömrünün son demlerinde tapınma, yalvarma olarak algılıyor; ya da bonus(!) olarak verilen mübarek(!) gün ve gecelerde “Allah affeder” şeklinde bir İlahi arınma(!) olarak addediyorsa,

• İman ettiğini iddia ettiği Rabbinin, en mükemmel ayeti olan insanı “Rabbinin emaneti” olarak görmüyor; onu yok etmek, ona üstün gelmek, kendi çıkarlarını sağlamak adına her türlü cefayı, işkenceyi, pisliği o “emanete” layık görüyorsa,

• Allah’ı yüceltmek(!) adına O’nun halifem olarak addettiği insanı küçültüyorsa,

• Kafir(gerçeği örten) ilan ettiği Batı’nın her iş ve oluşuna gıpta ediyor, için için hayranlık duyuyor; bulduğu bilimi, teknoloji ve ilmi sonuna kadar kullanarak ortaya çıkardığı teknoloji ile, ona küfür, hakaret, beddua etme gibi bir cesareti kendinde buluyorsa,

• Okuduğu Kelime-i Şehadet ile, “Müslüman oldum; Allah’a inanıyorum, Peygamber’in risaletini kabul ediyorum, öyleyse kurtuldum” zihniyeti tüm hücrelerine hakimse,

• Kıldığı iki rekat namaz, çektiği iki tane tesbih(!) ile Evliyalık makamına yükseldiğini sanıyor ve yazık ki “din” kavramının Nebevi ikaz ile “güzel ahlak” olduğundan zerrece haberi yoksa,

• Komşusu yanı başında aç iken; sefil iken, yoklukta inim inim inliyor iken, insanlar; var olmak, insanca yaşam sağlamak, hakettiği “ahsen-i takvim” noktasına ulaşmak için gözlerinin önünde çoluk, çocuk, yaşlı kadın denizlerde can veriyor ve Rabbin şefkat tokatları ile bu cesetler yüzüne vuruluyor ama hala uyanmıyor ve milyar dolarların içinde yüzen ama bir “iğne” dahi üretemeyen Araplara her yıl umreye giderek servetler harcıyorsa,

Ve yazık ki, bu listeye yüzlerce hatta binlercesini ekleyebileceğim maddeler onu zerre kadar ilgilendirmiyor; düşündürmüyor, tefekkür ettirmiyorsa,

Ve bu listeyi okuyan "gelenekçi" bir müslümana göre ben KAFİR isem, mürted isem, dinden çıkmış isem!..

Sorarım sizlere, İman ettiğinizi iddia ettiğiniz ALLAH AŞKINA hani İslam’ınız?

Hani Müslümanlığınız?

Hani İnsanlığınız?

Muhammed Rıdvan Sadıkoğlu
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 05:42:52 ÖS 17 Gönderen: Maveraî » Logged

Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.066 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu