YAKLAŞAN TEHLİKE

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > YAKLAŞAN TEHLİKE
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

İslami Düşünce Platformu > İSTİŞARELER (İstişare Platformu) > Serbest Kürsü (Moderatör: Yonetim) > YAKLAŞAN TEHLİKE
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: YAKLAŞAN TEHLİKE  (Okunma Sayısı 977 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ozan_er
ozaner
Daimi Üye
**

adalet ve özgürlük dinimdir

« : 26 Aralık 2015, 10:07:41 ÖS 22 »

Son dönemde garip şeyler olmakta  sessiz ve derin bir dalga Anadolu da yayılmakta ve çalışmalar olmakta .Uzun zamandır Kurana dönüş ve vahyin rehberliğinde  şekillenen düşünceler bellikli  bir takım yapıları ve yuvaları çokça rahatsız etmiştir.Özellikle TV lerde Kuran eksenli program yapan akademisyen ve hocalar genç kesim ve geniş kitleler üzerinde  etkisi yayılırken kadim yapılanmalar üzerinde  sert yeller esmeye başladı.Eskisi kadar kitleleri uyutamıyor anlattıkları hikaye masal ve rivayetler artık kitleleri tatmin etmemekte dolayısı ile insan emek ve para kaybı gerçekleşmektedir.Yani bu Kurancılar artık  çok olmakta bunlara engel olunmazsa  Örümcek ağına benzer yapıların uçup gideceğini görmekteler.bunun için belikli bir araya gelip bir güç birliği oluşturmuşlar ve  bir kampanya başlatmışlar adeta.Anadolu nun dört bir yanına gönderdikleri konuşmacılar panelistler yarışmalar,programların tek konusu var alakasız bağlamlardan girerek işin ucunu Sünnet düşmanlığı peygamber  hadis düşmanlığına getirip Tehlikenin farkında mısınız diye sormaktalar.Ayrıca Müntesiplerini her türlü işlerini terk ederek bu konuya yoğunlaştırmaktalar.Artık en büyük cihad Bu sünnet hadis düşmanlarını ortadan kaldırmak hatta bunun için  paralelcilerden boşalan yerleri hızlı bir şekilde dolduran hurafeci zevat bürokratik güçlerinde kullanarak bu işi değişik kanallara da taşımaktadır.Adeta bunu kamu görüşü gibi yansıtmaktalar.Hatta paralel temizlikten sonra  bu sünnetsizleri de temizlemeyi dillendirmekteler.

PEKİ ASLINDA OLAN NE  iletişim çağının etkisi ile artık düşünceler bastırılamamakta. İyi kötü düşünce  çok hızlı bir şekil de yayılmakta. tek yalın düşünce sistemleri çöpte yerini almaktadır.Bu tüm yapıları düşünce ekollerini derinden sarsmakta artık kitleleri uyutmak avutmak o kadar  olmamaktadır.Eğer düşünce sisteminin evrensel değil ve bütün düşüncelerle baş edecek boyutta değilse  hiçbir şekilde ayakta kalamamaktadır. Pansuman tedbirlerle  sadece süreci biraz uzatırsınız o kadar.Haksız yersiz,yetersiz düşünceler uzun vadede  çöpte yerlerini alacaklardır.Olan biten aslında bunun ilk işaretleridir.Kadim yapılanmalar daha çok rüzgarla karşılaşacak evrensel hakikatlerle buluşmadıkları surece  erimeye çürümeye mahkum olacaklardır.Sorun  şu ki bu süreçler çok çalkantılı ve çok acıtıcı sonuçlar ve toplumsal yaralar açarak ilerler.Sureci iyi yönetecek olanlar toplumsal kargaşa ve derin acıları etrafımızdan görmekteyiz.Kör hurafelerin ve yapıların ve tek adam  ilahlaştırılan figür ve fikirlerin toplumları nasıl bir birine düşürdüğünüz bu gün hala yaşıyoruz çevremizden.

Dünün hayır üreten??? Din öğreten ??kendi kabuğuna çekilmiş  yapıları artık güç /erk peşindeler.Siyasetten ticaretten,yönetimden eğitim den güç istemektedirler.Artık arkaik/ ilkel yapılanma ve  spesifik düşünce sistemine aldırmadan global  beklentiler içindedirler.Söz gelimi finans üretim alanlarında kendileri ile çokça çelişmekte ve çıkış noktaların kaybetmekte yapısal savrulmalar düşünsel savrulmaları beraberinde getirmektedirler.Birinci önceliğini sözde eğitime yönelmekte fakat Pedagojinin p si ile alakaları bulunmamaktadır.Bu savrulmalar de jenerasyon ve  bozulmalar hırs kibir ve köşe dönmeci ve kazanmak için her şeyi mubah gören anamolik bireyler üretmektedirler.Zaten Başlarındaki Liderler oturdukları postları yetkinlik ve liyakat üzerinden değil,Liderlerin yakınlığı edeni ile elde etmişlerdi.Yapılanlara düşünme sorgulama ve uluslar arası ilişkileri okuma gibi olgulardan uzak tutarak itaat et rahat et mantığı ile hareket etmektedirler.Elbette iletişim çağında tüm düşüncelerin fikirlerin cereyanları uçuştuğu dünyada bu yapıların normal koşullarda  ayakta kalma şansları olabilir mi.Yok,da acaba Ülkeyi Suriye’ye çevirmenin tohumları mı atılıyor

Eğer geleceğe dair bir  bu anlamda vizyon belirlenecekse ki jeopolitik bir gereklilik olarak görünüyor.Kendi kültürünü kendi medeniyetini yaşatmak ve devam ettirmek için  duygu değil bilgi /Epistemoloji/eksenli  üretim tüketim ve analitik düşünce ruhunun hakim olduğu profil oluşturulmalı ,Zira yaşadığımız coğrafya yeryüzünün en zor coğrafyalarından biri.Geleceği her anlamda özellikle de demografik  planlamanın şart olduğu unutulmamalıdır.Unutulmamalıdır ki bu coğrafyada ayakta kalabilmek ,enerji /güç/sermaye DEMOGRAFİK planlamayı sağlıklı yapmakla ilgilidir.İlkel arkaik yaklaşımlar uluslar arası güç odaklarının payandası olabilecek normları görerek planlamak zorunluluktur;maalesef bu kültür bizde pek gelişmemiştir.Yakın zamanda gördük ki kendi yapılarının çıkarları için ülkelerini satmak için ilkel yapıların sayısı az değil,7 Haziranda rüzgarın hafiften ters esebileceğini düşünen gettoların nasıl birden yelkeni kırma  hazırlığına geçtiğini  gördük görmeyenler tekrar baksın ,Önümüzdeki dönemlerde toplumsal yapımızın nasıl bir t aruza tabi tutulacağını tahmin etmek zor değil.İlkel arkaik yapılanmaların nasıl bir savruluşla savrulacağını düşünmek bile acıtıcı.ÜLKENİN GELECEĞİNE DAİR HİÇ BİR KONUDA YETERLİLİĞİ BULUNMAYAN GELENEKÇİ ŞABLONCU VE TAKLİTÇİ  YAPILARIN SÖZ  söylemesi ve bu konuda  yetkilendirilmesi  ne kadar acıdır.  Tüm bu hallerine bakmadan bu toplumun geleceği olan ve bilgi üretim ve düşünce eksenli insanları hedefe oturtmak ülkenin geleceği ile ilgili en kötü seçim olacaktır
islamcıderen
Üye
*

« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2018, 12:17:29 ÖS 12 »

evet gelişen olaylar ve insanların bu kadar bozulması iyiye işaret değil. allah bilir ama yakındır kıyamet.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.048 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu