hoşbuldum

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > HOŞGELDİNİZ > Hoşgeldiniz (Moderatör: Yonetim) > hoşbuldum
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> HOŞGELDİNİZ > Hoşgeldiniz (Moderatör: Yonetim) > hoşbuldum
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: hoşbuldum  (Okunma Sayısı 38603 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Biz
Daimi Üye
**

Birlikte balık tutacaksak eğer oltada yem olurum..

« Yanıtla #105 : 12 Ağustos 2016, 11:30:18 ÖÖ 11 »

Çünkü, ortada bir suç varsa, bir olumsuz durum oluşmuşsa, bu suçun ve olumsuz durumun oluşmasında hepimiz, taraf olduğumuz ölçüde, yetkili olduğumuz ölçüde, toplum içindeki ağırlığımız ölçüsünde suçluyuz...Allah hepimizi affetsin...Şu hoşgörü kelimesinin anlamı konusunda biraz kafa yormamız gerekiyor sanırım...Hoşgörüyü bir noktada kesin olarak sınırlamamız gerekiyor diye düşünüyorum...Bu nokta diğer insanların haklarına tecavüz noktası olmalı...Zaten anladığım kadarıyla dinimizde bu noktada zerre kadar hoşgörü yokken, bizler neden böyle yapıyoruz anlamıyorum bir türlü...Hoşgörünün sınırlarını menfaatlerimiz ölçüsünde, hak yediğimiz ölçüde genişlettikmi yoksa...Adam, arabasını otoparka park ettiğinde, tekerinin biri otoparktaki arabaların park edeceği yerleri belirleyen çizginin üzerine gelmiş...Bunu farkeden bir vatandaş hemen telefona sarılıp polisi arıyor...Polis gelip arabasını yanlış park eden araca cezayı kesiyor...Bu anlattığım olay ve benzeri küçücük hak ihlallerine bile sergilenen tutum bir Avrupa ülkesinde oluyor...Hak ve özgürlüklerinin en geniş kapsamıyla uygulandığı bir ülke...bir noktada kati olarak sınır var...Bu noktada ''hoşgörü'' yok...Bizim inancımıza görede olmamalı...Hemde hiç olmamalı...
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #106 : 13 Ağustos 2016, 07:32:52 ÖS 19 »

Merhaba Max...Bu gece son gecemiz...Yarın eşim ve çocuğum geliyor...Küçük oğlum benim dini konularla ilgilenmemi ve bu tür faaliyetlerde bulunmamı kesin olarak istemiyor..bana çok kızıyor...Onu anlıyabiliyorum...korkuyor...yanılmıyorsam ilkokul ikinci sınıfı cemaat okulunda okumuştu...Sonra almıştık oradan...Çocuk şu anda 12 yaşında ve hala, gündüz vaktide olsa evin içindeki tuvalete bile yalnız gitmeye çekiniyor....Şu üç harfliler çocuğun beynine fena yerleştirilmiş....Tabi bu durum foruma hiç girmeyeceğim anlamına gelmez...Arada sırada takılırım...böyle bir platformun bu kadar sakin ve sessiz olmasına gönlüm razı olmuyor...Hele bu günlerde....İstişare edilmesi gereken bir sürü konu varken...Ben bu akşam iki bira daha patlatıp, bira sezonunuda kapatıyorum haberin olsun...
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #107 : 13 Ağustos 2016, 09:25:50 ÖS 21 »

La arkadaş kısmetimizde içkici de varmış.  Cheesy
Qani nerelerdesin gel bak kafa dengi var,  kaçırma  Smiley
Sen İnterneti değil alkolü bırak çocuğun görmesin.
Kötü örnek olma.
Biz yine buralardayız takılır konuşuruz
Serhoşken gelme ama  Wink
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #108 : 13 Ağustos 2016, 10:00:23 ÖS 22 »

Çocuğum bira içtiğimi görse beni babalıktan afaroz eder merak etme... Ezan okunuyor...Bazen okunurken hiç duymam...Bazen duyarım...Bazen çok hoş gelir kulağıma...bazen sadece bir ses hepsi o kadar...Bazen ezan okunurken kaybolup giderim hoş bir aleme...Bazen sadece bir gürültü olur benim için...halbuki hep aynı ezan,aynı kişi tarafından aynı şekilde okunuyor....Ya bendemi var bir anormallik bilmiyorum...bazen uzağım, bazen yakın...Bazen kendimi aşağıda,bazen yukarda buluyorum...Bazen kötü olduğumu düşünüyorum, bazen iyi...bazen insanları çok seviyorum, bazen hiç sevmiyorum...Bazen bir adada tek başıma yaşamak istiyorum...Bazen insanlar olmalı diye diye düşünüyorum...Dön dön dur...bazen kış,bazen yaz..Hepimizin hayatı aynı galiba..hepimiz dönüp duruyoruz...Neyse başkalarının adına konuşmayım...Harekette bereket vardır derler...Hayırlısı Allah'tan....
Biz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #109 : 13 Ağustos 2016, 10:33:10 ÖS 22 »

Bu zıtlıkları yaşarken bir şeyi çok iyi anlıyorsun...Bir ailem var..Bir iş hayatım..Yaşadığım bir ortam...Ve hiç değişmiyor, herşey sabit ve aynı...Evim, arabam, bahçem aynı...karım aynı..çocuklarım aynı...Ama insanın huzur ve mutluluğunun bunlarla hiçbir ilgisi yok...Eğer düşüncelerinde Allah varsa, O hayatında ise, aklında ise, herşey değişiyor...hayat bir anda değişiyor, taşlar yerine oturuyor...O yoksa herşey yine değişiyor...Cennet bir anda cehennem oluveriyor...Bir insan hangi ortamda ve hangi koşullarda yaşarsa yaşasın, mutlu olmabilmesinin tek yolu bu...İbrahim peygamberimizin    özel bir yeri var kalbimde...Tabi hiç birini diğerinden ayrı tutmuyoruz...
islamitayfun
Üye
*

« Yanıtla #110 : 03 Ekim 2018, 04:04:41 ÖS 16 »

Hoş geldiniz. Her işte bir hayır vardır. İyi forumlar.
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.055 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu