Yılbaşı Kutlamak Haram mıdır? – Lokman Hikmet SEBAT

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GÜNDEMDEKİLER > Ülkemizden > GÜNDEM > Yılbaşı Kutlamak Haram mıdır? – Lokman Hikmet SEBAT
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

   > GÜNDEMDEKİLER > Ülkemizden > GÜNDEM > Yılbaşı Kutlamak Haram mıdır? – Lokman Hikmet SEBAT
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Yılbaşı Kutlamak Haram mıdır? – Lokman Hikmet SEBAT  (Okunma Sayısı 1085 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
medine düşleri
Daimi Üye
**
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 134


« : 05 Ocak 2015, 05:08:57 ÖS 17 »



Evet haramdır ve halkımızı İslami değerlerden, ahlaki erdemlerden uzaklaştırmak için türlü türlü hilelere başvurmak daha büyük haramdır.

Evet yılbaşı kutlamak haramdır ve hırsı-öfkeyi-ihtirası-tembelliği ve daha nice rezil duyguları harekete geçirip, îsâr-diğergamlık-kardeşlik-gıpta gibi meziyetleri hiçe indiren kumarı yasallaştırmak, toplumu kumar oyunlarına teşvik etmek, halkın vergileriyle kurulan, idare edilen kanallarda bu melun günahı halkların dimağlarına enjekte etmek, kumarın her türüne tam bir serbestiyet vermek daha büyük haramdır.

Evet yılbaşı kutlamak haramdır ve zinayı suç olmaktan çıkarmak, şehirlerde umumhanelere müsade etmek ve nice tuzaklarla oralara düşürülen mazlum kadınlardan vergi almak, gençliği zinaya medya eliyle ve daha başka yollarla yaklaştırmak, zinayı işlettirmek, hayatı zorlaştırdıkça zorlaştırıp evlenme yaşını her geçen gün daha bir yukarı çekmek daha büyük haramdır.

Evet yılbaşı kutlamak haramdır ve halkı adeta Pavlov’un denekleri gibi kullanıp tüketim manyağı haline dönüştürmek, faiz-kredi batağına saplamak, her yandan çepeçevre kuşatıp korkunun mengenesine almak, modernizmin çağdaş kölelerini yaratmak ve halkın uyuşmuşluğunun verdiği cesaretle saraylara kurulmak, zenginleştikçe azmak, azdıkça kibirlenmek daha büyük haramdır.

Evet yılbaşı kutlamak haramdır ve halka gelince “asgari ücret çok para”, kendilerine gelince sefahette sınır tanımayıp, bir de “zor geçiniyoruz” demek, maddi-manevi israfların dibine vurmak daha büyük haramdır.

Evet yılbaşı kutlamak haramdır ve cinayetten daha beter olan fitne-bölücülük, halkın durmaksızın gurupçuklara bölünmesi, toplu düşünememenin sağlanması için her yola başvurulması daha büyük haramdır.

Evet yılbaşı kutlamak haramdır ve kafirleri, özellikle kâfirlikte, zalimlikte en şedid olan Amerika’yı müttefik sayıp, Vatanın topraklarını emperyalizmin üssü haline çevirmek, Siyonizmin bekası için halklara “İsrail terör devleti” mavraları atıp, perde gerisinde her geçen yıl İsraille olan ticaret hacmini katladıkça katlamak daha büyük haramdır.

Evet yılbaşı kutlamak haramdır, bak bir daha diyorum. Asıl gündemi unutturup, uyduruk gündemlerle halkı uyutmak haramdır.
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines
Bu Sayfa 0.057 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu