Coca Cola Reklamını Birde Böyle İzleyin..

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > Videolar > Coca Cola Reklamını Birde Böyle İzleyin..
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... > Videolar > Coca Cola Reklamını Birde Böyle İzleyin..
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Coca Cola Reklamını Birde Böyle İzleyin..  (Okunma Sayısı 8273 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« : 16 Temmuz 2014, 06:27:49 ÖS 18 »

İsrail’in Filistine yönelik uyguladığı katliamlara bireysel tepkilerin genel boykota dönmesi adına çağrıda bulunan duyarlı insanlar İsrail ait maddi destek sağlayan ve dünyanın bir numaralı içeceği Coca Cola nın reklamını değiştirerek tepki gösterdiler.

Coca Cola reklamı üzerinden değişiklik ile Filistinde yaşanan katliamı gözler önüne seren duyarlı insanlar, sosyal medyaya yükleyip yaydıkları video ile yüzbinlerce kişiye botkot çağrısında bulundular.
İşte o çok konuşulacak reklam:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6UhRUB5aN8U" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=6UhRUB5aN8U</a>

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2014, 06:47:30 ÖS 18 »

Madem konuyu açtın Fecr abi

Allah rızası için biriniz coca cola nin İsraile destek verdiğine dair bir delil ispat evrak belge gosterebilirmisiniz

Misal coca cola yetkilisi cnn'ne çıkmış gelirinin yarısını bağışladığını beyan etmişşş

Delil nerdedir ?

Coca cola yi aklamaya çalışmıyorum sahibi müslüman olsa yine almam içmem ama delilsiz kaynaksız bir iddiada bulunmayı sevmiyorum

Daha geniş açıdan ele alırsak
Boykot listeleri dolaşıyor ortalıkta
Bir sürü firma
Israil mali olduklarına dair belge delil ne ?

Hadi ben rakibim olan markayı zarara ugratmak  için
Iftar a ettim israil mali dedim ise ne olacak ?

FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2014, 08:01:27 ÖS 20 »

Max sen ticareti az çok bilirsin, yıllarca markette çalıştın. Bir firmanın görünen sahiplerinin yanında arkalarındaki güç farklı olabilir. Bugün Coca Cola'nın arkasındaki gücün ne olduğu/kim olduğu malumdur. A.B.D ve İsrail olduğu aşikardır. Bunun illa bir belgesi olması gerekmez . Zaten böyle bir şey olamaz. Bu konuda Roger Garaudy'nin bir anısı anlatılır:
“Epey zaman önce bir İslâm ülkesindeydim. Sudan’da idim. O zamanlar Hasan Turabi Sudan’ın ilham kaynağı idi. Bana soğuk içecekler ikram ediyordu ve arasında Coca Cola da vardı. Kendisine, ‘Affedersiniz Turabi, bunun burada bulunması beni çok şaşırttı’ dedim. Turabi bana, ‘Ben de sizin gibi düşünüyorum. Fakat Coca Cola’yı yasaklatmak istediğimde Amerikan hükümeti bana, “Bunun ithalatını yasaklarsanız, araçlarınızın yedek parçaları size verilmeyecektir” tehdidinde bulundu’ dedi.” (Amerikan Efsanesi - ABD’nin Dünyayı Yönetme Felsefesi, Roger Garaudy, Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları 2002)

Türkiye Cumhuriyetinin ilk yıllarından bu tarafa Koç grubu nasıl yükseldi, nasıl siyasi güç haline geldi. Başbakanı pijamalarıyla karşılama cesareti nereden aldı? Bunun arkasındaki güç neydi? Bunların arkasındaki gücün ne olduğunu sen benden daha iyi bilirsin.Ama bunun belgesini istemek /aramak abesle iştigaldir.
Bir zamanların hükümetlerin TÜSİAD grubunu desteklediği aşikarken , bugün ise MÜSİAD ve Anadolu sermaye grubunu desteklediği aşikar değil mi? Ama bunu yazılı olarak bir devlet ya da iş adamları belge verir mi? vermez, veremez de.
İsrail ve A.B.D'nin Coca Colaya desteği , Coca Cola'nın A.B.D ve İsrail'e desteği gün gibi aşikardır. Coca Cola boykotu en önemli boykotlardan birisidir. Can alıcı ve can yakıcı bir boykottur. Ama bu boykotu uygulayacak devlet ve Müslümanlar nerede? İsrail'i ve A.B.D'yi prostesto mitinglerine elinde Marlboro sigarasıyla ,cebinde NOKİA telefonuyla gidiyorlar. Akşam iftarını da COCA COLA'yla açıyorsa bizim "eyvah ki eyvah" demekten başka sözümüz kalmıyor.

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2014, 10:52:28 ÖS 22 »

türkiye yi zor takip ediyorum abd siyasetini gündemini dolaplarını takip edemeyeceğimiz gibi anlamayız bilmeyiz.
bu nedenle coca cola hangi siyasetçilerle düşer kalkar kimlere sponsor olur ne dolaplar çevirir reel olarak bilgimiz gördüğümüz yok.

ayrıca,
neden pepsi değil de coca cola ? pepsi de amerikan malı o da büyük bir marka. neden onun hakkında bırakın delili zan ve itham bile yok.

bakınız soru çok basit : coca cola nın israil devletine maddi ya da manevi destek verdiğine dair delil ve kaynak var mı ?
 abd başkanı obama çıkıyor aslanlar gibi israil kendini savunma hakkına sahiptir diyor adam kıvırmıyor bile açık ve net.

mesela nokia demişsiniz, benim bildiğim finlandiya ülkesinde üretilen bir markadır. tamam sahibi yahudi olabilir ya da israili destekliyor olabilir ama delil var mı ?

bakınız altını çiziyorum tekrar ediyorum
coca cola yı masum göstermeye, aklamaya,
içmek için bahane aramaya çalışmıyorum.

tam tersi üstte belirttiğim gibi sahibi müslüman olsa yine içmem.
benim için coca cola şişesi ile abd bayrağı arasında fark yoktur ha o bayrağı sallamışım ha o şişeyi elimde taşımışım.
benim nazarımda emperyalizmin ve kapitalizmin bayrağıdır coca cola

ama her filistin olayında köpürtülüp köpürtülüp önümüze konulan cola boykot muhabbetinin de bir temeli kaynağı olsun lütfen...

az sonra geleceğim devam edeceğim...
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2014, 11:19:31 ÖS 23 »

daha önce iddia olarak duyduğum ama veri olarak yeni edindiğim bir bilgiyi paylaşıyorum

Coca-Cola Filistin “En Başarılı Şişeleyici İşletme” Seçildi

18.05.2012 15:39

Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu tarafından bu sene üçüncüsü verilen sürdürülebilirlik ödülleri sahiplerini buldu.

BASIN BÜLTENİDİR

Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubuna bağlı 91 ülkede bulunan 270 fabrika arasında yapılan değerlendirme sonucunda Filistin’deki National Beverage Company, “En Başarılı Şişeleyici İşletme” ödülünü kazandı.
“En Başarılı Şişeleyici İşletme” seçilerek büyük ödülü kazanan National Beverage Company, aynı zamanda, toplum yararına bir projede kullanılmak üzere 100 bin dolar nakit para ödülünün de sahibi oldu.

Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu, gruba bağlı 91 ülkede bulunan 270 fabrikayı atık su yönetimi, sürdürülebilir ambalajlama, etkin enerji kullanımı, iş güvenliği ve toplumsal projelere katkı kriterlerine göre değerlendirerek “Sürdürülebilirlik Ödülleri”ni verdi. Törende, “Ülke Bazında En İyi Şişeleme Operasyonu”, “En Başarılı Fabrika” ve “En Çok Gelişme Gösteren Fabrika” kategorilerinde, uluslararası jüri tarafından belirlenen en başarılı uygulamalar ödüllendirildi.

Filistin’deki Şişeleyici Ortak National Beverage Company Uluslararası Jüri Tarafından “En Başarılı Şişeleyici” Seçildi
Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Sürdürülebilirlik Ödülleri için, aralarında UN Habitat, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), Dünya Çevre ve Teknoloji Vakfı (GETF) gibi uluslararası kuruluşların ve Beyrut Amerikan Üniversitesi, Lomonosov Moskova Eyalet Üniversitesi gibi kuruluşların yanı sıra, üst düzey Coca-Cola yöneticilerinden oluşan uluslararası bir jüri oluşturuldu.

Filistin’de bulunan National Beverage Company, Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grup Başkanlığı tarafından verilen Sürdürülebilirlik Ödülleri kapsamında büyük ödülü oluşturan “En İyi Şişeleyici İşletme” kategorisinde finale kalan Ermenistan, Hindistan, Güney Afrika, Siri Lanka, Uganda, Birleşik Arap Emirlikleri ve La Re’daki işletmeler arasından sıyrılarak büyük ödülün sahibi oldu. National Beverage Company, aynı zamanda, toplum yararına bir projede kullanılmak üzere 100 bin dolar nakit para ödülünü de kazandı.
Ödülü National Beverage Company Yönetim Kurulu Başkanı Zahi Khouri, Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grup Başkanı Ahmet C. Bozer’den aldı.

Ahmet Bozer: “Sürdürülebilirlik Herkesin Sorumluluğu Olmak Zorunda”

Coca-Cola sisteminin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra uluslararası sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı törende bir konuşma yapan Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı Ahmet Bozer; şirketlerin karlılıklarını sürdürebilmek için topluma artı değer katmalarının da zorunlu olduğunu vurgulayarak “Günümüzde şirketler ve toplumların önceliklerinin birbirinden farklı olması düşünülemez. Ya hep beraber gelişiriz ya hep beraber başarısız oluruz, dedi. Bozer, “Biliyoruz ki, yaptığımız iş, ancak ve ancak içinde yaşadığımız toplum ve çevre sürdürülebilir olduğu taktirde var olabilir. Nüfusun artışı, ekonomilerin büyümesi demek daha çok kaynağın kullanılması demek. Ancak dünyada kaynaklar sınırlı, sürdürülebilir bir dünya için kaynakları verimli kullanmak, dönüştürmek ve yönetmek herkesin sorumluluğu olmak zorunda” diye devam etti.

KAYNAK
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2014, 11:24:10 ÖS 23 »

Hamas'lı Filistin'in tek işvereni
20 Nisan 2006 Perşembe

MELİHA OKUR

Bir şirketin marka değeri neyi ifade eder? Öncelikle, yaratılan markayı temsil eden şirketin dünyadaki tanınmışlığını
gösterir. Şirketin düzenli olarak kendini yenilediğini ve pazarını büyüttüğünü anlatır.
Bunları yapan bir şirket, çok doğal olarak yatırımcısına kazanç sağlar. ABD'li araştırma şirketi Millard Brown tarafından yapılan araştırmaya göre, Coca-Cola dünyanın en değerli üçüncü şirketi. Marka değeri
41 milyar dolar.

Global yerelleşme
Peki, Coca-Cola'nın farkı nedir?

Çok basit; biri, Coca'nın sihirli formülü, diğeri ise Coca-Cola'nın organizasyon gücü.
Organizasyon deyip geçmeyin. Coca-Cola, global dünyanın en önemli üçüncü şirketi. Din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin savaş bölgesi demeden her bir noktada performansa dayalı bir strateji izliyor.
Coca-Cola'nın büyümedeki anahtarı "global yerelleşme." Zaten globalleşmenin dinamikleri yerelleşmeden sağlanıyor.
Strateji böyle olunca ABD'nin en güçlü şirketi Coca-Cola, Müslüman dünyanın iş ve aş yaratan en önemli şirketi oluveriyor. Ortadoğu ve Avrasya bu bağlamda ana şirket için önemli bir üs olarak devreye giriyor.

Acılı bölge
Coca-Cola'nın Avrasya ve Ortadoğu merkezi İstanbul.
36 ülke ile 85 fabrika bu ofisten yönetiliyor. Ofisin başında Ahmet Bozer oturuyor.

Bölge hassas. İsrail ve Filistin, İran ve Irak, Afganistan ve Ermenistan, Sırbıstan ve Karadağ hepsi aynı bölgenin içinde yer alıyor.
Yani, Kafkaslar, Balkanlar, Ortadoğu, Orta Asya burada. Öyle ya, savaşı, acıyı, ölümü ve nefreti içiçe yaşayan bu Müslüman bölgede, bir ABD şirketinin kabul görmesi ilginç değil mi? Her ne kadar Müslüman dünya Ortadoğu'da "Go home Amerika" diye sloganlar atsa da sessiz sedasız "Welcome Coca-Cola" diyor. Kısacası Müslüman mahallesinde salyangoz satılıyor.

Çılgın tüketim

Özellikle Filistin ilginç.

Hamas'ın işbaşına gelmesiyle başlayan süreç tüm dünyanın dikkatini Filistin'e çevirdi. ABD için Hamas bir terör örgütü.
Ama Coca-Cola, global yerelleşme ile İsrail ve Filistin'i aynı sepete koymuş. Üstelik Filistin'de fabrika yok, yatırım yok. İş ve aş yok. Fakat Filistin'de tek işveren var.

O da, Coca-Cola.

Filistinli bir işadamının kurduğu National Beverage Company, 2 fabrikasında 300 kişiyi çalıştırıyor. 3 bin kişiye de dolaylı olarak iş veriyor.
Üstelik yılda 1 milyar 750 milyon litre Coca-Cola tüketen Türkiye'nin arkasında yer alıyor.

Yasak böyle delinir!

Diyelim ki, Filistinliler için durum başka? Peki, Coca-Cola İran'da da var mı?

Elbette var. Her ne kadar nükleer silah tartışması devam ediyorsa da, İran'a yaptırım uygulayan ABD'ye rağmen Coca-Cola'nın İranlı ortağı yasağı delmiş bile.

Yaptırım öncesi kurulan 3 fabrikada üretim ve dağıtım yapılıyor. Irak'la ilgili gelişmeleri izleyen Coca-Cola, vakit kaybetmemiş Afganistan' da start vermiş. Henüz tarih belli değil ama mayıs ayı içinde Afganistan Cumhurbaşkanı Karzai, Coca-Cola fabrikasının açılışını yapacak, kurdelayı NATO'nun Afganistan Temsilcisi Hikmet Çetin ile birlikte kesecek.
Zaten fabrikayı bir Türk firması yapmış.

Ve, bu durumda Coca-Cola, New York Borsası'ndaki ortaklarına kâr dağıtmaya devam edecek.
Globalleşme gerçeği işte...

KAYNAK

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2014, 11:37:33 ÖS 23 »

Bu da coca cola nın kendi sitesinde sorulara verdiği cevaplardan seçmeler...
tüm sorulara şurdan ulaşabilirsiniz

https://merakettim.coca-colaturkiye.com/home

cocacola içersek filistin çocuklarına kurşun olarak döner mi bunun için coca cola boykot ediliyor.
gerçekten öylemi

Cemal Kuşçu

Merhaba Cemal,

Şirketimiz 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren global bir şirkettir. 1998 yılından bu yana Filisten’de faaliyet gösteriyoruz. Coca-Cola Filistin’deki 5. en büyük yatırımcı, 3. en büyük işverendir. Filistin'de 3.500 aile Coca-Cola faaliyetleriyle ilişkili yan sektörlerden geçimini sağlamaktadır.

|19 Mart 2014

KAYNAK
https://merakettim.coca-colaturkiye.com/cocacola-icersek-filistin-cocuklarina-kursun-olarak-doner-mi-bunun-icin-coca-col-11178

coca cola kazancinin %50 sini israil ordusuna verdigi dogrumu
cihan atalay 

Merhaba Cihan,

Hayır. Coca-Cola Şirketi 200’den fazla ülkede ticari faaliyet gerçekleştiren, %100 halka açık global bir şirkettir. Bu nedenle herhangi bir ülkeyi, hükümeti, siyasi ya da dini inancı desteklemez. İsrail de faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden biridir.

|05 Temmuz 2014

Gelirlerinizin yarısının israil ordusuna gittiği doğrumu ?
Mehmet Uyar

Merhaba Mehmet,

Hayır. Coca-Cola Şirketi 200’den fazla ülkede ticari faaliyet gerçekleştiren, %100 halka açık global bir şirkettir. Bu nedenle herhangi bir ülkeyi, hükümeti, siyasi ya da dini inancı desteklemez. İsrail de faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden biridir.

|01 Haziran 2014

coca cola hangi ülkelerde neden satılmıyor ?
Ahmet Tahsin Çam

Merhaba Ahmet,

Coca-Cola Şirketi 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren global bir şirkettir. Uluslararası ticari yaptırımlar nedeni ile Küba ve Kuzey Kore’de ürünlerimiz satılmamaktadır.

|01 Mart 2014

Coca Cola neden İsraille bağlantılı olduğu İddaalarını çıkıp kamuoyuna paylaşmıyor? Bu iddaa sizin satışlarınızı düşürüyor?
Yasin T.

Merhaba Yasin,

200'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve içecek sektörünün lideri bir şirket olarak, çalışanlarımızdan, paydaşlarımızdan ve tüketicilerimizden gelen istekleri göz önünde bulunduruyoruz. Toplumların sosyal ve ekonomik kalkınmalarına destek olmak, aynı zamanda toplum refahına katkıda bulunmak ve sağlıklı bir toplum için taahhütlerimizi ortaya koyarak bunları yerine getirmek için çaba sarf etmekteyiz.

Kamuoyunun gündeminde zaman zaman şirketimiz ve markaları hakkında asılsız iddialar ve haberlerle karşılaşıyoruz. Bunlar sadece bizim değil, birçok global veya büyük ölçekteki yerel firmanın karşılaşabileceği durumlardır.  Coca-Cola Şirketi olarak söz konusu iddialarla ilgili farklı platformlarda kamuoyunu doğru bilgilendirmek için çalışıyoruz. Bize ulaştığınız “Merak Ettim” platformu da bu amaçla sizlerin hizmetine açılmış ve sorularınızı şeffaflıkla yanıtlamak üzere oluşturulmuş bir platformdur.

|12 Temmuz 2014

Coca Colanin tersi "La Muhammed La Mekka" mi? Ve neden?
Eda Aksu

Merhaba Eda,

Hayır. Coca-Cola logosunun tersten yazılışı herhangi bir anlam taşımaz. Logomuz 1886 yılında Coca-Cola’yı üreten eczacı John Pemberton'ın ortağı Frank Robinson tarafından oluşturulmuştur. Robinson'un iki "C" harfinin yan yana güzel duracağını düşünerek tasarladığı logo günümüze kadar değişmeden korunmuştur.

|12 Temmuz 2014

coca-cola'nın asıl sahibi kimdir?Veya en çok hisse senedi kimin elinde bulunuyor?
cengaver soylu

Coca-Cola Şirketi %100 halka açık bir şirkettir. New York borsasında işlem gören şirketimizin hisseleri yatırımcılar tarafından alınıp, satılabilmektedir. Dolayısı ile Coca-Cola’nın tek bir sahibi bulunmamaktadır. Bugün şirketin 230 binin üzerinde hissedarı bulunmaktadır. Şu an için en büyük hissedar Berkshire Hathaway, Inc. Şirketi'dir.

karadamlalar
Daimi Üye
**

« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2014, 05:20:08 ÖÖ 05 »

bireysel boykotları yapmayanları tenkid etmek güzel de bu yahudi şirketleri de üretimlerini ya da ithalatlarını yönetimin izniyle yapıyor; 2 bardak kola içene edilen laf bunlara izin veren yönetime edilmiyorsa orada da bi sıkıntı vardır. sizi söylemiyorum tabi, bunun üstünden ekmek yiyip yerli sermayenin gücüne güç katmayı amaç edinmişler var.
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2014, 11:12:26 ÖÖ 11 »

Devletin özellikle akp hükümetinin ne işler çevirdiği ne bağlantılar kurduğu zamanla ortaya çıkacaktır. ..

Misal

Alıntı

HABERLER

20/06/2014 - 11:54

Bölgesel Kürt Yönetimi petrolünü taşıyan SCF Altai tankeri İsrail limanına yanaştı

Foreks'in gemi izleme kayıtlarından aldığı bilgiye göre, Irak
Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından Türkiye'nin Ceyhan limanına
pompalanan petrolü taşıyan tankerlerden Liberya bandıralı SCF Altai,
İsrail'in Ashkelon limanına yanaştı.
SCF Altai 81 bin ton petrol taşıma kapasitesine sahip.

Kaynak
Meşhur ayakkabı kutucusu Halk Bankası

http://www.halkbank.com.tr/investment/investment.asp?type=3&date=20140620115401

FECR
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2014, 05:16:40 ÖS 17 »

Max , Coca Cola'nın açıklamasından tatmin oldun mu? Huh?

Açıkça İsrail'e destek veriyorum demesini mi bekliyorsun.
Biraz güncel olaylardan örnek veriyim.
Türkiye'de "Gezi Olaylar" oldu , biliyorsunuz. Bu olayları kim tertip etti, kim destekledi bizim nazarımda açıkça belli değil mi? Yayınlarıyla , Gezicilere destekleriyle apaçık firmalardan belge istesen sana verirler mi? Koç grubu, Doğan grubu yazılı bir belge mi vereceklerini sanıyorsun. Bu işlerin belgesi olmayacağını en az sen de benim gibi biliyorsundur/ bilmen lazım. 28 Şubat zamanlarında Cumhuriyet mitinglerini düzenleyenler kimlerdi, hangi finansla düzenlediler. Bu düzenleyenler belirlendi ama onlar açıkça belge sunabilir mi sana. Minareyi çalan kılıfını hazırlar misali kendilerine göre açıklamalar yaparlar. Coca Colanın açıklamaları beni tatmin etmiyor. Sen kolay kolay resmi ağızlara inanmayacak kadar bu konuda bilinçli bir kardeşimizsin. Cola Cola'nın resmi sitesine hemen balıklama atlamışsın.

Filistin'de Colanın çok tüketilmesinin ya da fabrikasının  olması demek, İsrail'e yardım etmediğinin delili olamaz. Filistin abluka altında. Denizde 3-5 mil ötede İsrail deniz botları,gemileri ve  denizaltıları tarafından 24 saat hazır kıta bekliyor. Havadan ise görüntülü olarak izleniyor. Karadan ise İsrail sınırı hariç tek sınır Mısır'ın Refah sınır kapısıdır. Orada Mursi zamanında biraz rahatlamıştı ama Sisi zamanında kapatıldı. Refah sınırında ise daha önce 1000'e yakın tünel vardı. Sisi zamanında o tüneller yok edildi sanırım 3-5 tane tüneller kaldı. Filistin bütün ticaretini İsrail'le yapmak zorunda. Gıdalar İsrailden geliyor. İsrail para birimi kullanılıyor. Filistin gerek ekonomik gerek siyasal gerekse askeri olarak tam bir abluka altındadır.Zor şartlar altında yaşıyorlar.Buradaki rahat ortamdan oradaki zor şartları anlamak biraz zordur.

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2014, 09:52:01 ÖS 21 »

Aslında tepki vermekte biraz haklı gibi.
Bir zamanlar (yaklaşık yirmi-yirmibeş yıl önce) yazarını hatırlamadığım bir kitap okumuştum. Adı "pişmanlık" tı. İslam ve Allah diyen herkese aşık olduğum, yüzde yüz güvendiğim zamanlardı-ki kitap ayağıma firen oldu. Bir cemaat liderinin cihad ve tebliğ adı altında bir grup samimi insanı nasıl sömürdüğüyle ilgili bir hikayeydi.
En büyük tehlike Allahla kandırmaktır. Çünkü kandırıldığını farkeden kandıranla beraber Allahla da arasına mesafe koyuyor...

Müslümanların sırtından palazlanan kimi islami(!) firmaların daha sonra başörtülü çalışana izin vermeme olayını unutmadık daha..

Murat Kurtuldu'nun Boykotla ilgili biraz uzun ama enfes bir yazısı vardı. Boykotun hayat tarzı olduğu işleniyordu. Dergiden okumuştum. Nette bulamadım.

İsrail düşmanın (ötekinin) somutlaşmış adıysa genel çerçevede temsil ettiği kapitalizmdir. Ve bizim hayat felsefemiz tasarruf ve infak üzerinedir..

Şey diyorum tabii ki cola içmeyelim...cix cix Smiley

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: