Dost ile arana bir gün Şeytan girerse...

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > GENEL (Bilgi Platformu) > Edebiyat > Nükteler (Moderatör: Yonetim) > Dost ile arana bir gün Şeytan girerse...
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

İslami Düşünce Platformu > GENEL (Bilgi Platformu) > Edebiyat > Nükteler (Moderatör: Yonetim) > Dost ile arana bir gün Şeytan girerse...
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Dost ile arana bir gün Şeytan girerse...  (Okunma Sayısı 1045 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
eRkam_turabii
Daimi Üye
**

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim..

« : 22 Mayıs 2014, 06:16:53 ÖS 18 »

BİR GÜN DOSTUN İLE ARANA ŞEYTAN GİRERSE...

Şeytan,aranı bozmak istediği kişinin sana hep yaptığı yanlışı gösterir. "Sana şunu demişti, şunu yapmıştı, seni küçük düşürmüştü" vs. İşte tam bu noktada dostunuzun size yaptığı iyilik, fedakarlık ve şu ayeti hatırlayınız:

"İyilik ile kötülük bir değildir. Kötülüğü en güzel bir şekilde sav. O zaman seninle kendi arasında bir düşmanlık olan kişinin, san...ki samimi bir dost gibi olduğunu görürsün.Bu olgunluğa ancak sabredenler kavuşturulur, buna ancak hayırdan büyük bir pay sahibi olan kavuşturulur. Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa hemen Allah'a sığın. Çünkü O her şeyi işitir ve bilir." (Fussilet, 34-36)

Ayetlerin bu konu ile peşpeşe gelmesi bizce son derece manidar...
Alıntı

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.058 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu