GEREKSİZ YÜKLER AĞIR GELİR!

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > HOŞGELDİNİZ > Hoşgeldiniz > Eleştiriler (Moderatör: Yonetim) > GEREKSİZ YÜKLER AĞIR GELİR!
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> HOŞGELDİNİZ > Hoşgeldiniz > Eleştiriler (Moderatör: Yonetim) > GEREKSİZ YÜKLER AĞIR GELİR!
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: GEREKSİZ YÜKLER AĞIR GELİR!  (Okunma Sayısı 6217 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
İSRA
Daimi Üye
**

Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..

« : 04 Mayıs 2014, 04:50:25 ÖS 16 »

SELAMLAR,
İlk üyelik teşebbüsümde karşıma çıkan, üyeliğin kabulü için son aşamadaki insanları ötekileştirici ve üyeleri küçümseyici, ayrıca bir nevi bey'at edişi andıran ve yalana/yalancılığa sevk eden dayatma içerikli soru rahatsız etmiş ve üye olmaktan vazgeçirmişti. Uzun zaman sonra, bir değişme olmuş mu diye tekrar denedim. Maalesef ki hala var! Bir farkla: Soru basit ve rahatsızlığı da hafifti. Bu kez de cevabı, istenilen şekilde mot a mot aynı yazıp tutturabilmek epey uğraştırdı.

İlkinde karşıma çıkan soru sabitti de geçen uzun zaman zarfında değiştirildi mi, yoksa sorular değişken de her üyelik teşebbüsünde ve her üyeye farklı farklı sorular mı çıkıyor? Teknik işleyişi bilemiyorum.

Şu var ki: soru sormadaki mahiyet ve mantalite sakat.. sorular absürt ve gereksiz. Sitenin ismine yaraşır şekilde olabilmesi adına kaldırılmalı!

Soruna kısmen değinmiş olsamda genel hatlarıyla belirttim. Şayet alaka gösterilir ve talep edilirse ve de nasip olursa detaylı ve daha da açıklayıcı yazabilirim; absürt ve gereksiz bulmamda ki nedeni, soruların rahatsızlık veren yanını, içeriğini vesaire.

because the most beautiful picture of life inside of me ..
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2014, 05:27:38 ÖS 17 »

Aleyküm selam
Öncelikle foruma hoş geldiniz. Hayırlı paylaşımlar dilerim

Üye olurken ne sorulduğunu bilmiyorum/hatırlamıyorum. Huh?

Forumda eskiden soru sorulmadan direkt üye olunuyordu. Ama daha sonra basit soru sorma ihtiyacı hissedildi ve yönetim olarak öyle karar alındığını hatırlıyorum.
Niçin böyle bir karar alındı?
Çünkü foruma yurt içi de olabilir, yurt dışı da olabilir , trojen saldırıları oluyordu. Günlük 5-10 tane trojen üye oluyordu.Yabancı , değişik isim ve mail adresleri ile üye oluyorlardı. Herhalde otomatik olarak belli bir programla üye oluyorlardı. Bu trojen üyelikleri silmeye uğraşıp duruyorduk. Artık canımıza tak demeye başladılar, bu konuyu yönetimde görüşerek, bir çare aradık. Yönetici arkadaşımız Kutbay , üyelik başlangıcı için basit bir soru sorup öyle üye olabilecek bir yöntem buldu ve bu çok işe yaradı. Trojenlerden sahte üyeliklerden)kurtulduk.Çünkü Türkçe bilmiyorlardı Smiley
Şu anda üye olmak isteyene  ne soru sorulduğunu bilmiyorum. Eğer soruyu söylerseniz, insanı ötekileştirici, haysiyet kırıcı bir şey ise soruyu değiştirelim.
Soru sorma sadece bizim foruma ait bir durum değil, başka forumlarda da rastladım

İSRA
Daimi Üye
**

« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2014, 07:19:27 ÖS 19 »

Öncelikle foruma hoş geldiniz, hayırlı paylaşımlar dilerim!

Şu anda üye olmak isteyene  ne soru sorulduğunu bilmiyorum. Eğer soruyu söylerseniz, insanı ötekileştirici, haysiyet kırıcı bir şey ise soruyu değiştirelim.
Soru sorma sadece bizim foruma ait bir durum değil, başka forumlarda da rastladım

Teşekkürler, İnşaAllah!

İlkinde: Müslüman mısın?

-Buraya sadece Müslümanlar girebilir gayrısı giremez- anlamında onay bekleniyor ise bu yanlıştır, ötekileştirici ve öteleyicidir(uzağa atmak). Antipati uyandıran cinsten dışlayıcılık, ya sev ya terket dayatmacılığıyla aynıdır.

1) İslam evrenseldir ve insanları/insanlığı kuşatıcıdır, sadece Müslümanları değil.
2) Müslüman değildir fakat merakı/meyli vardır, neden gelip istifade edemesin ki?...
3) Müslümanım der, zanneder; soruyu onaylar, üye olur. Fakat hepinizi/herkesi insanlıktan çıkarıcı ve İslam'dan soğutucu tavırlar içerisinde bulunur. Bu üyeyi yalana sürükleyip, sizi de yalanına ortak kılmaz mı??

Yabancıları ve trojenleri savmak için çözüm bulmuşsunuz ala, fakat çok yüzlülere(münafıklığa) kapı aralayarak.. Başka ve daha etkili bir çözümü vardır muhakkak, şayet isterseniz araştırıp bulabilirsiniz.

İkincisinde: Kabe nerededir?

Bir ateist veya bir çocuk da Kâbe'nin Mekke'de olduğunu bilebilir. Bu, Müslümanlığın kabulü, kişinin de, elinden, dilinden ve belinden emniyette olunacağının kanıtı olmaz. Küçümseme, hafife alma gibi bir görüntü veriyor.

Uğraştırıcı kısmı ise:
İlk önce inandığım ve doğru bulduklarımı yazdım; 'Kalbimde, Vicdanımda' vesaire. Admine ulaştığını ve cevaba göre onayladığını zannederek.
Cevaplar kabul edilmeyince otomatik, sisteme bağlı olduğunu anladım. Haliyle klişe cevaplama yöntemine başvurdum; Suudi Arabistan mı yazsam, Mekke mi? diye düşünürken -mekke- yazdım olmadı. -mekke'de- yine olmadı; -mekke de-, sonrasında -Mekke'de- ve -Mekke de-. Tekrar üyelikten vazgeçiyordumki sonuncu olarak 'Mekke' ile kabul edildi.

Onca uğraşmaya değdi mi? Bilemiyorum... başardım ve buradayım, hayırlı olur inşaAllah!

Başka yerlerde olması ölçü değildir; doğru oluşuna da, gerekliliğine de.

Yanıtın çabuk gelmesi ve alakadar olunması güzel(teşekkürler); lakin dikkate alınıp gereğinin yapılması kuşkusuz daha etkileyici olanıdır.

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2014, 08:25:35 ÖS 20 »

Müslüman mısınız yerine insan mısınız diye yazabiliriz isterseniz  Cheesy

Isin şakası bir tarafa Fecr abimizin belirttiği gibi insan ile makine üretimi trojan ayırımı yapmak için uygulanan basit bir tedbirdir.

Şöyle yapılabilir :
O soruların sorulduğu ekranda uyarı yazısı eklenerek sorgulama ve ayrımcılık amaçlı değil trojan vb zararlı girişleri engelleme amaçlı uygulamadır yazılabilir.  Top / söz sende kutbay abi...

Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2014, 09:06:53 ÖS 21 »

Hoşgeldiniz sn İsra size katılıyorum, yönetimin değiştirmesi gereken şeyler mewcut bunlardan biride uzun yazı kotası.. Cool

Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2014, 09:44:51 ÖS 21 »

Yönetim sıkıyönetim ilan edin üyeler isyan çıkarmaya başlıyor
Gezi vakası yaşamayalım  Wink

Sayın verda naz tam tersi kotayı iyice daraltalim ki çaktırmadan kitap paylaşmayın. O nasıl uzun yazı öyle okumak için mi bakmalık mı  Cheesy
İSRA
Daimi Üye
**

« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2014, 10:21:26 ÖS 22 »

'Bu başlık adı altında daha evvel neler yazılmış, verilen tepkiler nasıl olmuş' merak ettiğimden ve fikir sahibi olabilmek adına mesaj yazmadan önce bütün yazışmaları okudum.

Yerinde ve uygun olmasına karşın yanıtsız kalmış, kayda değer bulduğum ve dikkate alınması gerekli bazı önerileri güncelliyorum; değerlendirilmeye alınması babında. Yapılırsa, hem yönetimin imajı adına hem de forumun niteliği için isabetli ve güzel olur.

DİKKATE ALINMAMIŞ YA DA GÖZDEN KAÇMIŞ ÖNERİLER

Seyyid-e Kerbela:
Selamun aleykum,
*Bugün imzama bir şey yazmak istedim ama sonra fark ettim ki, en fazla 100 karakter kullanılabiliyor. Bu sayıyı biraz yükseltmeniz uygun mudur? (125 mesela?!) Aşırı olması da güzel değil ama 100 de çok az.

filozof58:
Aşağıda, ana başlıklarıyla birlikte sunduğum konuları dikkate almanız dilek ve temennisiyle.

*İz Bırakanlar
  Alimler
  Yazar ve Şairler
  Sanatçılar

*Peygamberler Tarihi

*Beyin Fırtınası

Şahsi olarak -site yöneticilerimizin genel anlamda başarılı olduklarını söylerken de- yine küçük hatırlatmalarda bulunmak isterim:

*Kardeşlik ortamında 'iyi niyetlede olsa' bazı üslup yanlışlıklarının, şeytanın aramıza sokulmasına sebebiyet vereceğini akıldan çıkarmadan dikkat etmek zorunda olduğumuzu unutmayalım.

Örneğin; daha önce forumda paylaşılmış olan bir konu başka bir üye tarafından da eklenmişse, “buradan devam edin” gibi çatık kaş, hükümetvari itici bir yazıyla yönlendirmek yerine, söz konusu üyeyle istişare ederek mükerrer olan yazıyı silip, oluşan hatayı da diğer üyelerden gizlemek daha nazik bir davranış olur kanaatindeyim.

*Bir paylaşımın yanlış bir konu başlığı altında paylaşıldığını tespit eden yöneticilerimizin, üyeyle istişare etmeden yazıyı başka bir yere taşımasını da centilmence bulmadığımı söylemek isterim.

Bütün bunları İslami düşünce sitesinin geliştirilip yoluna devam edebilmesi için, acizane ve halisane bir şekilde düşüncelerimi beyan ederek aranızda yapacağınız istişarelerle olgunlaştırılmak üzere görüşlerinize arz ediyorum. Selam ve dua ile...

eliflamra:
sayın yönetim! site bu aralar durgun canlandırmak için;

-mail grupları oluşturularak köşeleri yorumlanan yazarlar haberdar edilse...
böylece hem sitenin adı duyurulmuş olur hemde yorumlarımıza cevap almış oluruz...

-önceden aynı kitabı okur yorumlar yapardık. kitaplar üzerinde fikri tartışma olmasını istemiştim..
bu sebeple; günün veya haftanın ana düşüncesi belirlenip tartışmaya açılsa....

-bazı sitelerde aktif üyelere yönelik ayrı bölümler var.
bu sayede siteye yeni gelen olaylara Fransız kalmıyor. yeni üyelerin şöyle bir sıkıntısı var: konular msn deki gibi karşılıklı konuşmaya dönünce yeni gelenler konuyu bölmemek için olaya dahil olamıyor.

-ve üye arkadaşlardan ricam paylaşım için teşk. edeceğimize veya sadece smiley ekleyeceğimize yorumda bulunsak daha güzel olmaz mı?!
bir resmi ya da yazıyı beğendiysek sadece teşk. etmeyip beğeni nedenini de yazalım. yeni iletiyi okumak için açtığımda, karşımda sadece smiley görmek beni dellendiriyor..

-sadece konuşma olmayıp, icraate yönelik adımlarda olursa sevinirim. icraate yönelik fikirlerimi daha önce sunmuştum bu sebeple tekrar etmiyorum.

*eliflamra'ya:
Daha öncesini -göremedim- bilmiyorum. Merak ettim, tekrarlarsanız sevinirim, yararlı da olabilir
...

ATLI:
Kişilerin aile dünyalarını (hususiyetlerini umumiyete ve) buraya yansıtmasını mantıklı bulmuyorum.
*İkincisi smileyleri biraz farklılaştırabilir miyiz?.. (ilave babında: abartısız gülüş -tebessüm ifadesi- gibi) Yetersiz kalıyor.

eliflamra
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2014, 11:19:05 ÖS 23 »

Alıntı
[eliflamra'ya:
Daha öncesini -göremedim- bilmiyorum. Merak ettim, tekrarlarsanız sevinirim, yararlı da olabilir...

Hoş geldiniz sayın İsra...

Epey zaman geçti nereye yazdığımı hatırlayamıyorum.

İşin kötüsü yazdığımı hatırlıyorum ama neler yazdığımı hatırlayamıyorum  Huh?
Verda Naz
Aktif Üye

« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2014, 12:57:20 ÖÖ 00 »

Yönetim sıkıyönetim ilan edin üyeler isyan çıkarmaya başlıyor
Gezi vakası yaşamayalım  Wink

Sayın verda naz tam tersi kotayı iyice daraltalim ki çaktırmadan kitap paylaşmayın. O nasıl uzun yazı öyle okumak için mi bakmalık mı  Cheesy

Yaziyi görünce şöyle bi göz attim bunu okumam ve paylasmam gerek dedim şu ana kadar sadece paylaştım tamamını da yakinda okurum ins  Grin

Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!
İSRA
Daimi Üye
**

« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2014, 02:56:13 ÖÖ 02 »

Hoş geldiniz sn. İsra!
Hoş geldiniz sayın İsra...

Teşekkürler, hoş buldum.

İsra size katılıyorum, yönetimin değiştirmesi gereken şeyler mevcut bunlardan biri de uzun yazı kotası..

Yazılarda kotanın/sınırlandırmaya gidilmesinin doğru olmadığı kanaatindeyim. Limit konularak sistematik olarak sınırlandırılırsa, fikir teatisi amacı güden ve adını taşımakta olan forum işlevini yitirir. Paylaşılan makaleler, yazılacak yazılar ve yapılan yorumlardaki cümleler ya da anlatılmak istenilenler yarıda kalır, kesintiye uğrar.
Fakat çok uzun yazılı paylaşımlar da gözü korkutma babında ürkütücü olacağından ve okunaklı olmayacağından, üyelerin 'yazacaklarını bölerek peyderpey paylaşması' soruna daha akılcı ve mantıklı çözümü sağlar.

Epey zaman geçti.
İşin kötüsü yazdığımı hatırlıyorum ama nereye ve neler yazdığımı hatırlayamıyorum Huh?

Hafızanıza sağlık, canınız sağ olsun! Hayırlıysa hatırlarsınız ve hatırlayınca da paylaşırsınız inşaAllah!

asiminnos
Üye
*

« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2017, 07:13:19 ÖS 19 »

Site Kuralları

2- Sitemizde üyelerin her ne şekilde olursa olsun birbirlerini rahatsız ve taciz etmesi kesinlikle yasaktır.
3- Yorum, fikir veya bilgi vermek amacı taşımayan, sırf propaganda veya eleştirmek amaçlı yazılmış mesajlar ve forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlarda bulunması durumunda üyelik, uyarılarak veya uyarılmaksızın silinir.
5- Sitemizde kavgaya varan kişisel ve genel tartışmalar ve argo konuşmalar kesinlikle yasaktır.
6- İslamiyet karşıtı ve inançları rencide edebilecek tüm materyallerin (Yazı, sembol, resim, imza, ses dosyası, video, flash animasyon...) kullanımı yasaktır.
9- Üyeler fikirler üzerinde tartışmaktan çok şahısları tekfir edici ifadelerden kaçınmalıdır. Şahıslara yönelik tekfir yazıları yöneticiler tarafından silinecektir.Şahısları açıkça tekfir eden üye, uyarıları dikkate almamakta ısrar ederse yönetim tarafından forumdan uzaklaştırılır.
10- Kişisel tartışma şekline dönüşen konular yöneticiler tarafından kapatılır. Gerekirse üye(ler) forumdan süresiz uzaklaştırılır.

Yukarıdaki maddelerle ilintili ve ihlal edici olduğundan ''Kuran-ı Kerim Ayet Ayet Soru Cevap 1.Bölüm'' başlıklı paylaşımın 'yazana ve okuyucusuna yarar sağlamaktan uzak, usanç verici tekrarlamalarla kısır döngü bir hal alması ve tahkire dönüştürülmesinden ötürü' kilitlenmesini talep ediyorum. Daha fazla kalp kırgınlığı, rahatsızlık oluşmaması, üyelerin kişisel saygınlığının korunması adına yönetimin üzerine düşeceğini yapacağını umuyor ve inanıyorum.

Hayırdır ne gibi bir rahatsızlık gördünüz.? Fikriniz var ise ifade edersiniz. İmanın altı olan şartını beş olarak ifade ediyorlar sesiniz çıkmıyor. Aynı düşünceye mi hizmet ediyorsunuz ki tartışmanın kilitlenmesi yönünde talepte bulunuyorsunuz. Hakaret mi var, propaganda mı?
Bu ne demek?

"yazana ve okuyucusuna yarar sağlamaktan uzak, usanç verici tekrarlamalarla kısır döngü bir hal alması ve tahkire dönüştürülmesinden ötürü' kilitlenmesini talep ediyorum"!

Kısır döngüymüş.. Tahkirmiş.. Usanç verici ve yarar sağlamaktan uzakmış.. Okuma kardeşim, bakma kardeşim.  İnanmış bir kişi için imandan daha önemli ne olabilir? Hem Allahın ayetlerinin saptırılmaması, hem de doğru ifade edilmesi için konuya şahsım dahil oldum.

Forumun adı ne, "İSLAMİ DÜŞÜNCE PLATFORMU ". İslam adına ayetlerin çarptırılmasına sessiz kalmak, hakikatin üzerinin örtülmesine sebebiyet vermektir. Siz bu sorumluluğu almış olabilirsiniz ama şahsım olarak ben asla.. 

Kısır döngüymüş.. Tahkirmiş.. Usanç verici ve yarar sağlamaktan uzakmış.. İmani bir konuda rahatsızlık duymayan size derim ki ; Bu ifadelerinizi ispat edin..

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2017, 08:09:59 ÖS 20 »

Konuları kişiselleştirmeden ve hakaret/küfür etmeden istediğiniz kadar sohbet tartışma yapabilirsiniz.

Bahse konu olan konu başlığı altındaki mesajlar en kısa sürede kontrol edilecek ve bilgilendirileceksiniz.

Mümin ahlakına yakışan üsluptan ayrılmamanız temennisi ile....
asiminnos
Üye
*

« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2017, 11:18:05 ÖS 23 »

Yine mi? Ah! Lanet olası federaller..

"Yine mi? Ah! Lanet olası federaller"..  Bu nasıl bir ifadedir?

Ele verir talkımı,
Kendisi yutar salkımı..!

Taktirini okuyanlara bırakmak gerek..

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2017, 01:09:50 ÖÖ 01 »

ilgili konu değerlendirilmiş ve açıklama o konuya yazılmıştır.

Bakınız :

http://www.islamidusunce.net/forum/index.php/topic,14016.msg83320.html#msg83320

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.499 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu