Bir vesile ya Rab!

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Sağlık > Psikoloji > Bir vesile ya Rab!
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Sağlık > Psikoloji > Bir vesile ya Rab!
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir vesile ya Rab!  (Okunma Sayısı 4075 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
enderun
Üye
*

« : 24 Nisan 2014, 10:32:45 ÖS 22 »

Dostlar bir abim var doğuştan kapalı insan adresif.  Her ortama girmez kin yapar yaşı 30u geçti evlenmedi mutluluğu tadamiyor.  Hep yanlış ortamlara giriyor . Yalnış aşklar için aile ve kendine zarar veriyor . Aile psikolojisi bozuldu artık calismiyor hep para yiyor . Umudunu hayattan kesti. Sevdiği kızın ailesini ve kendimi vuracağim diyor . Bu acıyı yıllardır çektiriyor. 
Bazen kendime diyorum öldürmek katl olmasa işkence yasak olmasa öldürseler yada intihar etse herkes kurtulur oda.  Çünkü Aşa Allah yolunu istemiyor yüz çeviriyor nasıl huzur bulsun ki. Allah bilir belki günahları yazılmiyor. Çok ağır bir sınav ama ne insanlar içinde ne evde huzur ve denge kalmadı . Duanizi bekliyorum dostlar .
Maveraî
Haymatlos..
Genel Yönetici
*

Elhamdulillâhi alâ kulli hâl sivel kufri veddalâl

« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2014, 08:13:10 ÖS 20 »

Günahı ve yaptıkları evrende yankı bulmayan mı var?!..

Şah damarları kudret eliyle tutan Zat, nefislerin kölesi olmuşları azat edip kendine kullukla özgürleştirsin.

Size gelince...
Yakarışınızda bile vesile var.. Salt sözcük olarak değil, buraya yazmanız insanlara detaylı belirtmenizin bile altyapısında birilerinden veya bir yerlerden yardım beklentisi barınmakta. Bu, çaresizliğin beşeri reaksiyon aşaması. [Hepimizde olan ve ne yazık ki çoğumuzun başvurduğu...]
İnsani tekamül aşaması ise, vesileyi 'istemeyi dahi' aradan çıkartıp doğrudan ve tüm benliğinizle sığınıp O'ndan isteyebilmektir.

İşinizin Allah'a kalmış olduğunu, size ve herkese yalnız O'nun yetebileceğini, bittiğiniz, acziyetinizi idrak ve ilan ettiğiniz an işte o zaman kapılar aydınlığa doğru aralanmaya başlar. Zira imtihanınızın neden-niçini 'imanınız, teslimiyetinizdeki samimiyetiniz ve sabrınız sınanmış olacağından' gerçekleşmiş olur ve neticeye ulaşır. Ve siz(ler)de ancak o şekilde içerisinde bulunduğunuz imtihanınızdan azat edilirsiniz. Yaşamım süresince çıkarımlarımla edindiğim kanaat 'Sünnetullah'ın işleyişinin bu şekilde tezahür ettiğidir.' Allah'u alem, Alim'ul ğayb.

Size, 'Allah kurtarsın, yardımcınız olsun' diye kavli dua etmeyeceğim..bu mesajı yazarak fiili olanını yapmaya çalışmaktayım. Asil duayı, bu süreçteki tavırlarınız ve duruşunuzla sizler yapabilir ve belaya dönüşmüş yahut dönüştürülmüş mahlukun şerrini 'melekuti tavırla' siz savabilirsiniz.

En şedid savış Yaratıcının 'yaratılışını ifsâd eden mahlukata açtığı', en etkili ve etik sav'aş da 'iyilerin kötülere karşı verdiği mücahededir'.  

İyilerdenseniz gazanız muteber olsun, olacaktır da.. Ve haksızlığa maruz kalmaktaysanız sabredin bitecektir, hiçbir zulüm payidar olmaz. Güçlüğün içindeki kolaylığı görmeye ve imtihanın -sonrasında- şiddetine paralel oranda gelecek lütufların yolunu gözlemeye bakın, teselli olması babından.

Aynayım, bakanlar beni değil ancak kendini görür..
enderun
Üye
*

« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2014, 06:30:02 ÖS 18 »

Amin değerli insan ...

.•°○●□■▪¤■NOTE2☆tapatalk2
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: