Gün Gün Kabe İzlenimleri...

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Gün Gün Kabe İzlenimleri...
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Gün Gün Kabe İzlenimleri...
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Gün Gün Kabe İzlenimleri...  (Okunma Sayısı 39019 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Müslüman
Süper Aktif Üye

Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.

« Yanıtla #45 : 21 Şubat 2014, 06:50:52 ÖS 18 »

Ohooohoooo... iki kanki bir araya gelmişler hasret gideriyorlar.
Aman nazar değmesin diyelim ama yakında karşı karşıya gelirlerse de şaşırmam.

ya bu ozanca bu kadar seviliyor muydu burada
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #46 : 24 Nisan 2014, 11:00:35 ÖÖ 11 »

zemzem towere rahmet okutacaklar...

1 kilometrelik gökdelen

Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde yapılacak 1 kilometre yükseklikteki 'Krallık Kulesi'nin inşasına önümüzdeki hafta başlanacak. Bu bina dünyanın en yüksek binası olacak.

İnşaatında 80 bin ton çelik kullanılacak gökdelenin maliyeti ise 1,23 milyar dolar. 200 kat olarak planlanan binanın 157'nci katında bir teras yer alacak.

BİN LADİN AİLESİ YAPIYOR

Gökdelenin inşaasını Usame Bin Ladin'in babasının kurduğu Bin Laden Group üstleniyor. Binanın yapılma amacının ise Suudi Arabistan'ın ekonomik ve siyasi istikrarını göstermek için bir güç mesajı göndermek olduğu belirtildi.

http://yenisafak.com.tr/ekonomi-haber/1-kilometrelik-gokdelen-21.04.2014-638107?ref=manset-8

gelin şimdi şu ayeti okuyalım

40 mümin 28-38

Firavun: “Haman! benim için bir kule inşa et, dedi, Umarım ki böylece yükselebillir, göklere yol bulur da Mûsâ'nın Tanrısına ulaşırım. Gerçi ben onun yalancı olduğunu zannediyorum ya, (neyse! )”İşte böylece, Firavun'un kötü gidişatı kendisine cazip göründü ve yoldan çıkarıldı. Sonuç itibariyle Firavunun hilesi ve düzeni de tamamen boşa çıktı...

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #47 : 24 Nisan 2014, 07:30:30 ÖS 19 »

Bismillah...

Benim için Medine;

İlk namazla tanıştığım yer;
Medinede kıldığım ilk Akşam namazını unutamam. Ama o değil, Medine hayatın namaz üzerine kurulabileceğinin pratik hali..
Mescid hayatın tam ortasında...
Akşam namazı öncesi çoluk-çocuk tıpkı bir mesire yeri gibi piknik çantaları da yanlarında taa yatsı namazının iki saat sonrasına kadar mescidin avlusundalar.. En çok dikkatimi çeken o meydandaki yüzlerce çocuğun saatlerce hiç ama hiç kavga etmeden oynamaları. Farklı diller- farklı kültürlerin oyun dilinde bütünleşen kardeşliği beni gerçekten etkiledi.

Ravzada yeşil halının üstü- cennet bahçesi denilen yerdeki kalabalık -ki bende kesinlikle bilmeden bir kerecik o yeşil halıda bulundum- tek kelime ile utanç tablosu! Peygamber görmüyor zaten de, ama Allah kesinlikle size hucurat inmedi mi diye soracaktır.

Gelelim Mekkeye;

Mekke tevhid ve şirkin temsili bir resmidir sanki.. Kabe ve diğer her şey..
Kabenin sadeliği ve anlamı,
Dışındaki herşeyin şatafatı ve anlamsızlığı/yapaylığı..

Bide ben yürümeyi seven biriyim, Rabbim de seviyormuş Smiley  Tavaf ve Sayy'ın süprizi oldu bana.Smiley

Dine getirilen duygusal yorumlar çok içaçıcı gelmezdi. Din basbaya duygu yüklüymüş...
Haremi şerifte bildiğimiz anne özlemi varmış..
Arafat kalemleri defterleri çıkartıp sözleşme imzalama yeriymiş...
En güzel dersi de sadeliğiyle pakistanlı kardeşlerimiz verdi bize...

İmkanların en ucunu kullanıp vakit kaybetmeden gidip beyti tavaf etmeli ve namaz eğitiminden geçilmeli derim...

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: