Gün Gün Kabe İzlenimleri...

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Gün Gün Kabe İzlenimleri...
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Gün Gün Kabe İzlenimleri...
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Gün Gün Kabe İzlenimleri...  (Okunma Sayısı 38537 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #30 : 06 Şubat 2014, 01:58:31 ÖS 13 »

medinedeyim bugün son akşam
klasik hurma ticareti işlerine girdik
sevmediğim işler ama mahalle baskısı var üzerimde  Huh?

daha en başta söylediğim insanları ve
medineyi anlatmadım sizlere.
yarın sabah namazını müteakip ayrılık var ve ögle vaktine inşallah kayseriye dönüyorum.
kısmet olur rabbim izin verirse dönüşte toparlar güzel mutlu son yaparız. hep kötü hep kötü içiniz karardı biliyorum

ama filmler hep böyledir eziyet acı entrika ama mutlu son  Cry (adile naşit e bagladım)
medineden selamlar...
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #31 : 06 Şubat 2014, 06:57:14 ÖS 18 »

Yaaa arkadas;
En son güzel şeyler anlatacam dedim....
Şu anda akşam namazında
Nihat Hatipoğlu denen şahıs geldi 2 saf önüme oturdu.
Onu gören Türkler 3-5 kişi ona sevgi saygı ve hürmetlerini fışkirtmak ve resim çekinmek için atıldılar. ..

olan yine benim namaza oldu küfür ettim
Namaz bitti Selam verdim yine sovdum ..
ne demiş atalarımız
Yılanın sevmediği ot burnunda bitermiş
Seytan dediki Çevir önünü
İnsanlara bilerek yalan dolan anlatıyorsan cehennemin dibini boylayacaksin
Bilmeden anlatıyorsan tövbe et vazgeç
İnsanları kandırmayı uyutmayı aglatmayı bırak
Para ile din satma

Diyeyim dedim doldu geldi ağzıma. ....

diyemedim laa  Angry Afro
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #32 : 10 Şubat 2014, 11:24:07 ÖÖ 11 »

evet medine paris demiştik;

giden herkesten duyulmuştur mekke dağınık pis medine temiz ve düzenli diye...
pekiyi bu fark neden ? ayrı dünyaların insanları mı ki bu iki şehir farklı yapıya sahip ?

yoksa mekke peygamberi dışladığı için "lanetli şehir"
medine ise bağrına bastığı için " bereketli şehir"
mi olmuş ?

mescidi nebevi geniş güzel temiz bir avluya sahip. bahçesinde de şu meşhur açılır kapanır dev şemsiyeler var güneşten korunmak için.
mescidin hemen bahçesinden sonra oteller başlıyor. belirli bir plan ve program dahilinde tasarlandığı belli olan otel düzeni mahalle yapısı
gelen müsli-turistlere büyük kolaylıklar sağlıyor.

mekkede iken servisler ile otellere (savaşarak) gitmek gerekirken medinede istisna hariç çoğu otel mescidin yanıbaşında olduğu için otelden çıkıp en fazla 5 dakikada yürüyerek mescidde oluyorsunuz.

tüm otellerin altı da dükkanlara ayrılmış ve çarşı pazar iç içe. ki medinenin mekkeden ucuz olduğunu duymuştum teyid de ettim.
vakit namazları bitip cemaat dağıldığında mescıt bahçe çıkış kapılarına (geneli siyahii bayan olan) seyyar satıcılar tezgah açıyor. tam bir panayır yerine dönüyor mescid çıkışı. aklıma gelmişken. alışveriş yapacak iseniz söylenen fiyatın yarısını verin.
bizim kayseride öğreti böyledir : " (pazarlık hususunda) hiçbirşey bilmiyorsan yarısını ver"
esnaf ne fiyat verdi ise yarısını verin. yarım ağız değil kararlı olun. onlar ağlar sızlar zarar ederim der ama iner de iner.
yarıya indiremezseniz bile epey indirim yaptırırısınız. türkleri severim diye de kanınıza girmeye çalışırlar yemeyin bunu.
bana esnafın biri türkmüsün dedi sonra (övecek yağlayacak göya) anası türk babası türk türk oğlu türk diye veriyor coşkuyu.
ben zaten sinir oluyorum türkmüsün sorusuna bile illet oluyorum adam verdi coşkuyu  Angry

araya ek yapayım (sonradan)
turistik ve ticari amaçlı hurma bahçelerine götürüyorlar yediriyor içiriyorlar (kaz gelecek yerden çayı mı esirgeyecekler)
sonra hadi hurma ticareti. yalınız o bahçede hurmalar biraz tuzlu oluyor gibi gibi. mescidin yakınında hurma pazarı var ufak dükkanlardan oluşan çarşı. ordan uygun fiyata hurma alınabiliyor. ama uçakta kişi başı taşıma limiti 30 KG unutmayınız. araplar bagaj işlemlerinde kılçıklık yapabiliyor...

halk (ve turistler de vardır) saat kaç olursa olsun mescidin içinde bahçesinde zaman geçirmekte. gece saat 2-3 gibi gittiğimde dahi bahçede mini piknik yapan çay içen çocuklu aileler bulunmakta. çocukların hür bir şekilde bahçede koşuşturup oynaması daha da güzel samimi sıcak görüntü oluşturuyor. bir de mescidin bahçesinde yatanlar var. medine mekkeden daha soğuk (epey soğuk üşüdüm)
olduğu için üzerlerine çarşaf örtüyorlar ve öyle bir sarılıyorlar ki zannediyorsunuz mescidin bahçesine duvar dibine cenaze bırakılmış. bir ara yaşıyor mu  diye merak ettim dürtecektim...

mescidin içinde ise
1- uyuyanlar (özellikle peygamberimiz dönemide ashabı suffa bölümü olan yerde yatıyorlar.)
2- namaz kılanlar
3- kuran okuyanlar
4- peygamberimizin kabrini ziyaret edenler

bulunmakta.
peygamberimizin kabri kapalı bir oda içerisinde ve odanın camı (cam varsa tabii) dış yüzeyi sık demir parmaklıklar ve işlemeler ile kaplı.
yani sıkı koruma altında bir odanın yanından geçiyorsunuz içini göremiyorsunuz.

rivayet odur ki;
iki hristiyan mescide yakın yerde ev tutmuşlar ve evin altından tünel kazıp peygamberin naaşına ulaşıp çalmaya niyetlilermiş.
devrin hükümdarı rüyasında peygamberimizi görür iki de adam. peygamberimiz beni bunlardan kurtar demişmiş.
hükümdar medineye gelmiş ve "herkesi görmek istiyorum tüm şehir sıra ile önümden geçsin" demiş.
herkes geçmiş rüyasındaki o iki adamı görememiş. herkes geçtimi istisnasız tüm insanları istiyorum demiş. araştırmışlar bu adamları da getirmişler hükümdar hah bunlar demiş. sorgu soruşturma araştırma ve adamların evinde tünel bulunmuş. tünel peygamber kabrine kadar varmış çok çok az kalmış erişmeye.bunun üzerine hükümdar mezarları kurşun ile kaplatmış her bir tarafına ki kimse ulaşamasın erişemesin.

rivayet öyleymiş. doğruluğunu bilmem. zaten rivayetler havada uçuşuyor atış serbest mekan burası...

peygamberimizin ölmediği verilen selamı melekler ile aldığı ama mescidde verilen selamı ise bizzat kendisi aldığı karşılık verdiği,
peygamberimizin bu mescidde (mescidin içinde peygamberimizin mescidi olan ufak bölme ) namaz kılana şefaatinin vacip olduğu,
alemlerin peygamberimizin yüzüsuyu hürmetine yaratıldığı,
kıbleye (allaha) yönelerek değil kıble arkaya düşerek mescide (peygambere) yönelerek el açıp dua edilmesi,
daha da hız alınamayıp
bu mekanın kabe mekanından daha değerli olduğu zira peygamberin burada yattığı

gibi benim islam inancımda yer almayan doğru bulmadığım (bana göre) uyduruk rivayetler gelenlere anlatılmakta maalesef...

dinsizin hakkından imansız gelir deyişini doğrular nitelikte
vahhabi zihniyetinin orada hakim olmasını (kısmen) isabetli buluyorum
peygamberin kabrine doğru el açıp dua edenlere bile izin vermiyorlar.

bizim türkiyedeki zihniyet orada olaydı çaput bile bağlarlar heryeri mundar ederlerdi.
herşeyin başı denge.
ama biz müslümanların bilgi bilinç şuur düzeyimizi yükseltmemiz lazım.
ama toplum bilgi veren düşündürten değil afyonlayan ağlatan duyguları ile oynayan uyduran kişileri talep ettikleri için

Hz. Peygamber (s.a.v.) bunun cevabını vermiştir.
 Kema tekunu yüvella aleyküm.= "Nasılsanız, neyi hak ediyorsanız, öyle idare olunursunuz."

serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #33 : 10 Şubat 2014, 03:18:42 ÖS 15 »

Allah kabul etsin..
Kaç zamandır okumayacağım diye tutuyorum kendimi. Nasip olursa bu ayın sonunda bizde arkadaşlarımızla gideceğiz. Soğumak istemiyorum Smiley ama okudum... Soğumadım. Çok vakit ayırmışsın, Allah razı olsun..

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #34 : 12 Şubat 2014, 02:02:00 ÖÖ 02 »

ve sonuç

ali şeriati her haccımda (4 kez yapmış) farklı tecrübe izlenim edindim farklı okumalarda bulundum der.

malcolm x ise hacc ziyareti/ibadetinden sonra şöyle der;
İnsanların renklerine bakılmaksızın birlikte içiçe oldukları böylesine içtenlikli ve gerçek bir kardeşlik bir manzarasını bundan önce hiç görmemiştim.Dünyanın dört bucağından onbinlerce hacı ile ile birlikteydim. Mavi gözlü sarışınlardan siyah derili Afrikalıya kadar bütün renkler kaynaşmıştı. Fakat hepsi insanların birlikteliğini, tek bir ruh halinin ibadeti içinde idiler. Bu benim Amerika'da siyah ile beyaz arasında göremediğim, fakat görülmesi kaçınılmaz olan ve olanaklı olan bir manzaraydı.
Bu Kutsal yerlerde geçirdiğim 11 gün içinde bu Müslüman kardeşlerimle Tek ve aynı Allah'a ibadet ve dua ederken onlarla birlikte aynı tabaktan yedim, aynı bardaktan içtim, aynı kilimin üstünde uyudum.Gözleri mavilerin en mavisi, saçları sarıların en sarısı ve derileri beyazların en beyazı idi.Ve beyaz Müslümanların sözcükleriyle ben Nijerya'dan, Sudan'dan ve Gana'dan siyah Afrikalı Müslümanlar arasında ayni ve gerçek içtenliği ve duyarlılığı yaşadım. Biz gerçekten kardeşlerdik, kardeştik.
DETAYLI KAYNAK İÇİN TIKLAYINIZ

her kişinin okuması farklı olabilir. bir kişinin (şeriati) her seferinde farklı okuması gibi. malcolmx in okumasını merkeze almak istiyorum.
ilk günden ilk andan beri sorduğum hacc/umre nedir neden yapılır milyonlarca insan neden burada neden bu kara kutu yapının etrafında dönüyor neyi arıyor diye soru ve sorgulamalarımın ilk anından beri gördüğüm gözlemlediğim anlamlandırdığım şeklini tasvir etmek istiyorum.

22 hacc suresi 26-29

Bir zamanlar İbrahim'e Beytullah'ın yerini hazırlamış ve (ona şöyle demiştik): Bana hiçbir şeyi eş tutma; tavaf edenler, ayakta ibadet edenler, rükû ve secdeye varanlar için evimi temiz tut.  İnsanlar arasında haccı ilân et ki, gerek yaya olarak, gerekse nice uzak yoldan gelen yorgun argın develer üzerinde, kendilerine ait bir takım yararları yakînen görmeleri, Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanlar üzerine belli günlerde Allah'ın ismini anmaları (kurban kesmeleri için) sana (Kâbe'ye) gelsinler. Artık ondan hem kendiniz yeyin, hem de yoksula, fakire yedirin. Sonra kirlerini gidersinler; adaklarını yerine getirsinler ve o Eski Ev'i (Kâbe'yi) tavaf etsinler.

kendilerine ait bir takın yararları yakinen görmekten kasıt nedir ? hangi yararları görmek için kabeye gidiyoruz ?
tavaf ne demek ?

Alıntı

Tavaf hakkında ansiklopedik bilgi
Tavaf ziyaret etmek maksadıyla bir şeyin etrafında dolaşmak. Kabe-i muazzamayı ziyaret ederek, etrafında yedi kere dönmek. Tavaf, hac ve umrede, Mescid-i haram içinde Kabe-i muazzama etrafında dönmek demektir.
 Lügatta “dönmek, dolaşmak” manalarına gelir. Kabe'den başka bir cami etrafında ibadet için dönmeyi dinimiz yasak etmiştir.

KAYNAK

konunun en başından beri yaptığım sorgulamalar ve insana yaptığım vurguları hatırlar iseniz şu düşünce hasıl oldu bende;
kabeyi ilk görüp tavaf havuzuna ilk balıklama dalışımdan sonra sembollerin (kabe-hacerulesved- safa-merve...vd) birer araç olduğunu ve bu araç ile insanları buluşturduğunu düşündüm.  zira maksat allah ile muhabbet ise allah her yerde ;

2 bakar 186
Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar.

bu nedenle allah kabenin içinde oturmuş kullarım gelse de bir çay içsek hasbihal etsek yalnızlıktan canım sıkıldı herkeş buraya gelsin demeyecektir. zira o her an heryerdedir.

o zaman allah ile zaten her an her yerde irtibat (connect/bağlantı) halinde isek kabede kiminle buluşmaya kiminle görüşmeye gidiyoruz ?

sorusunun cevabını İNSAN da buldum diyebilirim en kestirme yoldan.
o yüzden konu içerisinde zikrettiğim gibi insanları izledim uzun uzun...
ve dedim ki ;
allah birbirimize çağırıyor bizleri. müminim diyen tüm insanlığı burada buluşturuyor.
arkadaşınız ile sözleştiniz taksim meydanında simitçide buluşalım dediniz.
gidince simitçi etrafında 7 kez dönermisiniz yoksa arkadaşınızı kolunuza takıp sohbet mi edersiniz ?

her ülkenin her bölgenin coğrafii yapısı farklı olduğu için farklı farklı çiçekler yetişir.
bir karadenizde göreceğiniz çiçeği iç anadoluda göremezsiniz. ya da hollandada ki laleleri sudanda göremezsiniz.
her çiçek kendi yöresindedir ve görmek için tek tek gezmeniz gerekir.

ama allah bir çiçekçi dükkanı gibi tüm çiçekleri (tüm insanları) kabe (temsil dükkanında) topluyor ve diyor ki
bakın arz da ne kadar çeşit çiçek var rengi şekli kokusu dokusu farklı ama hepsi çiçek hepsi kardeşiniz...
evet biliriz uzak doğulular çekik gözlü güneyliler esmer siyah batılılar beyaz ..vs
ama görmek farklıdır. onlarla göz göze gelmek dokunmak tebessüm etmek iletişime geçmek bambaşka birşeydir.

hacc bir kongredir toplantıdır diyerek konuyu politize de etmeyeceğim. tamamen insanii düzeyde mümin kardeşlik muhabbetinde bir tanışma kaynaşma ortamı olarak gördüm.

2 bakara 138
Allah'ın verdiği renk. Allah'tan daha güzel renk veren kim? Ve biz ona tapanlarız.

bu her ne kadar mecazii bir ayet olsa da . maddi olarak da allahın verdiği renk ne güzel dedim.
sütlü çikolata (esmer güneyliler) bitter çikolata (afrikalı vd siyahiiler) mini mini sempatik (doğulular. endonezyalıların adı çıkmış ama doğunun geneli öyle) . insan bu kadar mı güzel yaratılabilir. siyahi renk zenci siyahı bitter siyah bu kadar mı güzel görünür. sarılıp öpmek istedim tek tek...

dışişleri bakanı ahmed davudoğlunun arakan ziyaretinde olduğu gibi
içten samimi olarak (onun gibi haykıramasam bile) essamu aleyküm demek isterdim kabede her dilden ırktan kardeşlerimize

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ebsffydiVxE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=ebsffydiVxE</a>

hani cehepe li bir dingilin zamanında söylediği şu sözde olduğu gibi;

Kemalettin KAMU: “Kâbe Arabın olsun, Bize Çankaya yeter. “

Ne örümcek, ne yosun
Ne mucize, ne füsun
Kâbe Arabın olsun
Bize Çankaya yeter.

Kaynak: Kemalettin KAMU (Tbmm 6. 7. 8. Dönem milletvekili) - 1934 – CHP’nin yarı-resmi yayın yapan “Hakimiyeti Milliye” gazetesinden alıntıdır.)
KAYNAK

benim de aklımdan şöyle geçti ;
kabe arabın olsun bize insan yeter.

tamam iyice cehape kafasına kaymaya başladım ama o kadar da değil.
ne cehape kafası gibi reddeder teperiz
ne müşrik kafası gibi tapar şirk ederiz.
işin hikmeti nerede ise ona yöneliriz.

düşündüm günümüzde peygamber yaşıyor olsa ondan şöyle bir tavsiye/emir beklerdim;
hacca/umreye gelen her mümin farklı 3 ülkeden birer mümin kardeşi ile tanışacak kaynaşacak ve bundan sonra iletişim halinde olacak.
her müminin bunu yaptığını düşünürsek halk nezdinde birey nezdinden epey bağlar kurulacağına inanıyorum.

insanlar kabeye hele hacerul esvede gösterdikleri muhabbet ve sevgi kadar insanlara mümin kardeşlerine göstermiyorlar.
oysa tam tersi kabe - esved semboldür araçtır amaç orada toplanmak tanışmak ve kaynaşmak olmalıdır.
allahın ruhundan nefes üflediği en şerefli varlık olan insan mı değerlidir yoksa taş toprak parçası olan araçlar mı ?

bu yüzden kabede namaz kılarken zenci kardeşime daha bir omuz omuza durdum. tenim tenine değsin onun sıcaklığı bana geçsin istedim. mümin kardeşler farklı çiçekler ama cinsler = çiçekler = müminler = kardeşler...

bu yüzden en başında tavsiyede bulundum sizlere yalnız gelin. eş dost tanıdıkla değil, yalnız.
çünkü burada milyonlarca kardeşiniz var sizinle tanışmayı bekleyen.
mekkeye gelip türk hacı ile arkadaş olarak dönmenin mantığı nedir ? türkü türkiyede de buluyorum 75 milyon tane.
türkle arkadaş olmak için türkiyede mekkeye gitmek abes olmaz mı ? esas gideyim ki orada cezayirli mısırlı filistinli endonezyalı bangladeşli pakistanllı....vd değişik ülkelerin (tarlaların) mümin kardeşleri (çiçekleri) ile tanışayım kardeşlik tesis edeyim.

bu yüzden dostlar, elbette bireysel ibadetler de olmalı allah ile muhabbet de olmalı.
ama namazı kuranı okumayı evinizde de yaparsınız en samimi sohbeti allah ile evinizde de yaparsınız.
allah ile irtibat için 2000 km yol tepilmez.
oraya dünyanin her yerinden binlerce km kat etmiş gelmiş milyonlar var. allah orayı biz müminlere buluşma yeri yapmış
gelin birlikte TAVAF EDİN (DOLAŞIN GEZİN) demiş.

insanın melekten daha temiz ve saf olabileceğini ama bir o kadar da şeytandan daha pis ve günahkar olabileceğini; insanın bu iki uç arasında iradesi ile tercihte bulunabileceğini görebiliyor yaşıyabiliyoruz orada.

yine dağınık yazdım karışık yazdım. hele o ilk günlerdeki duygu ve heyecanı kaybederek yazdım. belki o zaman yazmış olsaydım daha duygu yüklü olacaktı cümlelerim. şimdi başlattığım konuyu esas amacına uygun son ile bitirme yükümlülüğü ile yazıyorum.

kabeye her giden bir daha gitme aşkı ile yanar derler. bakalım bana ne olacak diye bekliyordum.
orada iken, tövbe bir daha gelmem düşünceleri bile geçti aklımdan...
ama şu an eve geleli 5 gün oldu ve içimi (kalbimi ) yokluyorum.
sanki küllerin içinde bir kor yanıyor "gel bir daha gidelim rabbin evine" diyor.
ama duam önce hiç gitmeyenler gitsin. herkes görsün yaşasın o güzelliği ( ama inşaat bitsin)

konunu başından beri geyik yaptım kaba konuştum. mizah yemeğin tatlı sosu kaba dil ise acı sosudur. yemeğe tat verir. önemli olan sizler bu konudaki soru sorgulamaları düşünün ve verebildi isem mesajlara odaklanmaya çalışınız.

zira müslümanlar öze değil kabuğa takılıyor. allah karpuzu vermiş insanlar içini yiyeceğine kabuğunu yiyor.

sürçi lisan ettim ise affola. allaha emanet olunuz

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #35 : 12 Şubat 2014, 02:11:44 ÖÖ 02 »

benimle birlikte umreye giden
ve benim bu fikirlerimden bağımsız(habersiz) olarak

her gün farklı ülkeden insanlar ile tanışan sohbet eden hatta daha sonra irtibat için iletişim bilgileri alışverişi yapan
hatta otel restoranında yemediği ama hakkı olan fazla yiyecekleri kabenin avlusunda yatan ihtiyaç sahibi mümin kardeşlerinin (uyurlarken) başucuna sessizce koyan ve kısaca umrenin hakkını on numara veren eski/emekli yönetici arkadaşımız LEPYOTA yı tebrik ve takdir eder hepimize ve özellikle bana örnek olmasını temenni ederim.

ha bu arada kendisinin sizlere selamı vardı.

kutbay
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #36 : 12 Şubat 2014, 04:28:07 ÖS 16 »

v.a.s.
bizlerden de selam olsun.
Rabbim dualarınızı kabul etsin...

Allâhûmme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin ve Alâ Âli Seyyidinâ Muhammed
Leyl
Daimi Üye
**

« Yanıtla #37 : 12 Şubat 2014, 11:58:07 ÖS 23 »

Maxpayna kardeşim amma yazmışsın,oku oku bitiremedim  Wink

Yıllar önce Umre'ye giderken A.Şeriati'nin Hac kitabını ve birkaç Umre günlüğü konseptinde kitap okumuştum.Girdiğim ruhla gördüğüm manzara karşısında benzer sorgulamaları ne yalan söyleyeyim ben de yapmıştım.O kadar söylenmiştim ki sevaptan çok günah kazanmamışımdır inşaallah diye de dua etmiştim.
Bu pencereden de (eleştirel,sorgulayıcı)bakılması gerekiyor.Ayrıca çok keyifli bir anlatım olmuş,emeğinize sağlık Smiley

Rabbim Umrenizi kabul etsin inşaallah.
Selam ve dualarımla...

Adil Şahitler olarak Allah için Hakkı ayakta tutun. Maide 8
bbetull
bbetull
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #38 : 15 Şubat 2014, 04:13:14 ÖS 16 »

benimle birlikte umreye giden
ve benim bu fikirlerimden bağımsız(habersiz) olarak

her gün farklı ülkeden insanlar ile tanışan sohbet eden hatta daha sonra irtibat için iletişim bilgileri alışverişi yapan
hatta otel restoranında yemediği ama hakkı olan fazla yiyecekleri kabenin avlusunda yatan ihtiyaç sahibi mümin kardeşlerinin (uyurlarken) başucuna sessizce koyan ve kısaca umrenin hakkını on numara veren eski/emekli yönetici arkadaşımız LEPYOTA yı tebrik ve takdir eder hepimize ve özellikle bana örnek olmasını temenni ederim.

ha bu arada kendisinin sizlere selamı vardı.

Yolculuk haberini aldığımdan itibaren beni bile bütün mesafelere rağmen kendi coşkunluğunun içine çekmişti.
dönüşü hakeza öyle oldu..canım arkadaşım benim kalbi gerçekten bambaşkadır onun...niye yazıyorum bunları o benim arkadaşım ya bunun sevinci heralde. Huh?
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #39 : 15 Şubat 2014, 04:21:42 ÖS 16 »

Nasıl da belli oluyor kankigiller. .. Cheesy
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #40 : 17 Şubat 2014, 12:04:07 ÖÖ 00 »

Evvelinde herkeslere selamlar ....
Hatırlayan varmı bilmiyorum da ben Ozanca ...
Uğramaz olmuştum , nedenler niçünler mühim değil ...
Garipce hallerimden biri işte ..
Maxcığım umre yapmış dedikodusu ve dahi telefondaki ( defansı sağlam kurmuş Fecr abiyide ortak etmiş ) fırçası munasebetiyle teşrif buyurdum ...
İyiyim sağım patronum ve dahi juniorları ikiledim ( kaç zamandır girmediğimi bilmedigimden mükerrer bilgi ise dikkate almayın )

Girizgahtan sonra ...
Max'ın umre yaptığına olan inancım oldukca az ...
Olayın belgesini istemek gerektiğini düşünüyorum ...
Henüz yazılanları tam anlamıyla okumadım belki okuyarakta ikna olabilirim ama ...
En iyisi , güncel tarihli bir adet zaman gazetesi ile birlikte resmini ( Max ihramlı olacak arka sağ köşede Kabe görünecek , sol tarafa doğru açılmış şekilde umre tarihli bir zaman gazetesi tam sayfa olacak ) görmek lazım ...
Çünkü bu adamın gitmek istemesi bir yana vize vermeleri bile ancak davutoğlu amcamın ricasıyla olabilir ...
Davutoğlu amcam da bu adama kefil olurmu bilmem ...
Farzedelim resmi yetkililer atladı bir şekilde giriş yaptı ...
Kabe ahalisi kesin bunu farkedip , lince maruz kalması lazım ...
Heralde 72 milletten hiç kimse bunun kadar ağzını ayırıp etrafa bakmamıştır ki bu durum insanları fazlasıyla galeyana getirmeye yeter ...
Hadi 72 millet de atladı , bir şekilde ağız maskesi takarak olayı yırttı ...
Adamın adım attığı anda çarpılması lazım ...
Her engeli aşsada bu noktada aşılamaz bir engel var ...
Adam çarpılıp kalması lazımdı ...
Hala hayatta ve anlatıyorsa bir yerlerde sıkıntı var demektir ...
Ya gitmemiş kesiyor yada Max ermiş , kabul görmüş ...
Birinci durum haliyle alışık oldugumuz bir durum ...
Lakin ikinci durumda sanırım ben hapı yuttum ....
Kesin beni yer şimdi ...
Nasıl olsa erdi ...
Off offff havadis doğru ise bundan sonra Hacı Maxpayna r.a diyeceğiz adama ...
Gitti bizim karizma ...
Çiftte kavrulmuş umre yapmadan klasmanı olmadıgımızdan mütevelli çatamayız da adama ...
Durun yahu ...
Ben bu adamdan on yıl önce hemde iki kez hemde en efdalinden ( sahipsiz kimsesiz rehbersiz hatta parasız hemde hazırlıksız yapayanlız) umre yaptım yahu ...
Bak gene yırttım Max ...
Hala katagorimdesin ...
Hava atma alırım anahtarını ...
Hele yazdıklarını okuyum o zaman halleşiriz inş.
Allah ailesine sabır versin ...
Makamlarını yükseltsin ...
Rüyasında bile umre anılarını anlatıyordur şimdi ...
Durun ...
Kafayı kazıdınmı kazımadınmı ?

Not font kurbaa
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #41 : 17 Şubat 2014, 10:18:03 ÖÖ 10 »

Ozanca hoş geldin
Kendini özletiyorsun
Max ile karşılıklı diyaloglarını zevkle okuyoruz.  Smiley

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #42 : 17 Şubat 2014, 11:34:37 ÖS 23 »

Internet ten tanışıp da birbirinin ruhunu karakterini bu kadar bilinebilmesine sasarim. Uyuyan yılanı mi uyandırdık ne yaptık.

Sanırım Senin için en kötü ihtimal gerçekleşti ben erdim.  Cheesy
şu dünyada en son erecek adam benim yaaa ne ermesi
Dinden çıkmazsam iyi. Ip cambazi gibi oynuyorum düşersem iflah olmam...

Ayrica; sen umre niyeti ile yollara düşmedin, tamamen ticari olarak iş amaçlı gittin vee hadi gelmişken 7 tür bindireyim dedin.

Didin mi dimedim mi?

Hossss ben de gitmeyi hiç düşünmezken ilgimi çekmezken allahın nasibini daveti ve vesilesi ile bir anda kısmet oldu.

Kafayi kazitmadim, azıcık ucundan aldirdim.
Kafayı kazitmadim, kafayı tırlattim.
ozanca
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #43 : 18 Şubat 2014, 12:45:54 ÖS 12 »

Ne yani ruh ikizin benmiyim ...
Çok şeyler derdimde kamuya açık alan malum ...

Ben iş için gitmiştim doğru , gelmişken umre yapıyım demedim ama ...
Kayboldum yolları ararken baktım mekanı mübareğe gelmişiz gelmişken yapalım dedim demesine de nasıl yaptım ne yaptım bende bilmiyorum ...
Ikincisinde de adamın birini dövdüm adamın adamları beni linç edecekti dediler iyi dövdün hadi sana ödül kaç bi umre yap onuda öyle yaptım ...

Bende hervele yapamadım ...
Lakin senin gibi uyduruk sebeplerle değil ...
ben yeşil direkmi ışıkmı neyse onu bulamadıgımdan yapamadım ...
her yana bakındım ama bir tane yeşil direk göremedim ben ya ...
çıkıştaki trafik ışıklarından başka yeşille alakalı bir şey yoktu memlekette ...
Ordaydı demeyin iki sefer de de deli gibi aradım yok bilader napıyım ...
Gerci çelişkili ifadeler söz konusu kimi ışık var diyor kimi direk ..
Neyse bidakine birlikte gidelimde sen benim rehberim ol ....
Ben yaparım ikimizin yerine hervele ...
Kaç kişi devireceğim sen onu söyle yeter ...

Ama gerçekten o mekana gidipte yüreği burkulmadan , dehşete düşmeden , isyan etmeden gelene şaşarım ...
Millet gidip huzur ! bulur gelir ...
Ben boğuldum resmen ...
Azıcık etkin yetkin olsam , değil umre haccı bile yasaklarım insanlara ...
Ve kesinlikle tutar taraf bulabilecegime inanıyorum ...
Kimseyi müşrik yaptıgım yok ama tamda mekke cahiliyesi atmosferi hakim ...
Tam bir panayır, ticaret ve turizm mekanı malesef , resmen işgal altında ve işgali besleyen bizleriz ...
Demeyim dedim di dedirttiler ...

Not font kurbaa
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #44 : 18 Şubat 2014, 01:28:04 ÖS 13 »

Ozanca aman fazla öyle konuşma
Rahmetli abi sana da ileri miyop teşhisi koyar
Sonra reçetene şişe dibi gözlük yazar.

Rahmetli abi sen ne kadar tarihe yolculuk yaparak güncel gerçekleri görmemeye çalışsan da realite bu... Huh?

denge de duralim;
ne realiteyi görmezden gelip nostaljik romantik içsel seyahat yapalım

Ne de realitenin acı gerçeği yüzünden allahın evine sırt cevirelim.

orası bizim, ümmetin buluşma tanışma kaynaşma arınma yeridir ne arabın ne de şirk ve hurafelerin kucağına terkedilmelidir. ..

Notcuk; safa merve arasında disko gibi tepeden isiklandirilmis bölgeyi görmedi isen sen gözlüğü hakettiği dostum...
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: