Bir garip Hacc yolculuğu..

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Bir garip Hacc yolculuğu..
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Bir garip Hacc yolculuğu..
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir garip Hacc yolculuğu..  (Okunma Sayısı 27522 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Rahmetli
Emektar Yönetici
*

« Yanıtla #15 : 11 Aralık 2013, 12:54:01 ÖÖ 00 »

Her Kabe'ye varışımızda tavaf ve say'ı ihmal etmeden yerine getirdik. Başımızda hoca olmadığı ve ben de de bu konularla ilgili furuat bilgisi nakıs olduğu için Say'ı da her seferinde yerine getirdik, ve bu konuda hiç yalnızlık ta çekmedik.

Bunu niye anlatıyorum. Dönüşümüzde her tavaf için gidişimizde Say yaptığımızı söylediğim bir kaç arkadaş ona gerek olmadığını söyledi de ondan anlatıyorum. Şeytan taşlama işi bayramın ikinci üçüncü ve dördüncü günü de devam etti. Mina'da kalmak her ne kadar sünnet idiyse de ilk gün geceleme niyetiyle yola çıktığımızda çöp yığınları arasında zor şer yatacak bir yer bulmamızdan sonra, sonraki taşlamaları Mekke'den hareketle yerine getirdik.

Tabi asıl taşlama ilk gün büyük şeytanın taşlanması. Diğerleri füruattan. Taşlama ilk gün büyük şeytan 7, ikinci gün üç şeytan yedişer taştan yirmibir, üçüncü gün yine yirmibir, dördüncü gün yirmibir toplam yetmiş taşla tamamlanıyor.

Son gün kalan yirmibir taşımızı atmak için gittiğimizde ortalıkta kimseleri göremeyince şaşırmıştık. Onca kalabalık dağılmış yirmi yirmibeş kişilik sade bir insan topluluğuyla son taşlamamızı yerine getirdikten sonra Hira mağarasının yolunu sorduğumuz epeyce kişiden yeri bilmediklerini öğrendiğimde şaşırmıştım. Nihayetinde genç bir çiftin muhtemelen oranın yerlisi, bizi araçlarına alarak mağaraya çıkan yolun başlangıç noktasına kadar götürmeleri, zihnimizde araplardan gördüğümüz unutulmayacak tek iyilik olarak yerini aldı.

Vahyin ilk geldiği yer olarak bilinen Nur dağına Hira mağarasına doğru yola koyulduk. Her yerde olduğu gibi orada da temizlik işçilerinin bayram tatili yapmaları sebebiyle Türkiye'de ki plastik şişe, karton kağıt toplayan hurdacılar için servet niteliğinde olan pet yığınları mağaraya kadar giden yolun sağında ve solunda dikkat çekiyordu.

Yorucu bir tırmanıştan sonra mağaranın bulunduğu bölgeye vardık. Mağara içine girmek ve belki orada iki rekat namaz kılmak için çırpınan insanlar müthiş bir izdiham oluşturmuşlardı. Tepeye tırmanıncaya kadar bir iki yerde konaklama yerleri yapılmış, oralarda çay ve meşrubat satılmaktaydı. Elektrik olmadığı için su ve meşrubat sıcaktı.

Daha önce oraya çıkanların anlattığının aksine ne Hira tırmanışımızda ne de Sevr tırmanışımızda hiç maymuna rastlamadık.

Devam edecek...

İyilik su gibidir, içmeyen ölür...
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #16 : 25 Ocak 2014, 09:01:40 ÖS 21 »

rahmetli abimizin kaldığı yerden konuyu ben devralayım inşallah.
zaten 2 aydır yazmıyor
zaten sorduğum sorulara da cevap vermedi boynu bükük bıraktı kardeşini (küsülüyüm)
ben size naklen yayına başlıyorum

gün gün mekke medine anıları gözlemleri başlıyor inşallah...

http://www.islamidusunce.net/forum/index.php/topic,12963.msg77356/topicseen.html#msg77356
kutbay
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #17 : 18 Mart 2014, 06:39:37 ÖS 18 »

Türkiye'den ayrılmadan önce, bankanın göndereceği şifre vs hizmetleri kullanabilmek için telefonumu yurtdışına açtırmış, avantajlı olur ümidiyle hac paketine üye olmuştum. 100dk arama 200dk aranma hakkını nasıl olduda bitirip, faturam 450tl lik limite ulaştı anlamış değilim. Buradan Turkcell'i hacc dönüşü ağzımı bozdurdukları için kınıyorum Smiley

Mekkeye veya Medineye gittiğinizde;
1- stc, zain veya mobily operatörlerinden arap hattı alırken 50 TL lik (2-3 gb civarı) internet yükletiyorsunuz.
2- Hat almayabilir ve otelin internetini kullanabilirsiniz.
Telefonunuz internete bağlandığında yine  http://www.sms850.com sayfanın altında android veya iphone için yazılımlardan uygun olanı indiriyorsunuz.
Kullanıcı adınız ve şifreniz (ilk kayıt olduğunuzda size sms ile gelen) bilgilerinizi girip  programı aktif hale getiriyorsunuz. Yani bu hattın sim kartı yok program ile kullanılabilmekte.

Arama ve aranma :
2 hat alırsanız biri Türkiyede diğeri sizde kendi aranızda sınırsız görüşme/sms ve fax alma gönderme işlemini yapabiliyorsunuz.
Diğer operatörler ile görüşme için; Türkiyede iken üye panelinize girerek ses paketi satın alıyorsunuz
100 Dakika Yurtiçi Heryöne 8 TL Paketi
250 Dakika Yurtiçi Heryöne 20 TL Paketi
500 Dakika Yurtiçi Heryöne 39 TL Paketi
diye devam etmekte.

1- Dünyanın neresinde olursanız olun Türkiyedeki tüm operatörleri yukarıdaki fiyatlardan arayabiliyorsunuz.
2- Dünyanın neresinde olursanız olun Türkiyedeki tüm operatörlerden sizi arayanlar her yöne dakikaları var ise oradan düşer. kontörlü ise diğer operatörleri ne kadara arıyorsa aynı fiyata ararlar. Aranmalarda ayrıca size bir ödeme çıkmaz. Zaten bu hat ön ödemeli. Yani ne kadarlık ses paketi alırsanız o kadar arayabilirsiniz. ses paketiniz bittiğinde arayamazsınız ama aranabilirsiniz.

Ben ne yaptım :
- Türkiyedeki gsm hattımı 0850 hattıma yönlendirdim. Böylelikle normal hattımdan arayanlar da direk bana ulaşabildiler. Bu yönlendirme hattımdaki her yöne dakikalarımdan düştü extra bir ödeme çıkmadı.
- Mobily den 5 GB internet paketi aldım (20 günde 800 Mb ını kullanmışım 200 dk arama + 250-300 dk aranma + facebook + twitter + islamidusunce.net vb sitelere girişler)
- Bankacılık işlemleri için Rahmetli'nin yaptığı gibi kayıtlı numaranızı uluslararası dolaşıma açtırın ki sms gelebilsin.
- Türkiye ye döndükten sonra 0850 hattını normal hattıma yönlendirdim bu yönlendirme tamamen ücretsiz.
- Alışveriş yaptığımda doldurulan anketlere 0850 hattımı veriyorum böylelikle normal hattım fuzuli sms lere boğulmuyor.

Nasıl sahip olursunuz :
http://www.sms850.com
Adresine giriyorsunuz sağ üst köşede "Yeni Abonelik" (http://www.sms850.com/yenismsuye.asp) tıklıyıp ücretsiz 0850 xxx xx xx hattına sahip olmak için ilk formu doldurduktan sonra ikinci form alanı geliyor bu arada müşteri hizmetleri tarafından aranıyorsunuz.
Formu doldurmak ve genel bilgilendirme için bilgilendirme yapıyorlar.
Formu doldurduktan sonra 15 gün içinde "ATB İş Merkezi G Blok No:194 MACUNKÖY / ANKARA" adresine MNG kargo karşı ödemeli gönderiyorsunuz.

Artık ücretsiz 0850 xxx xx xx hattına sahipsiniz.
isterseniz 2-3 tane alıp, Türkiyede de birbiriniz ile ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Allâhûmme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin ve Alâ Âli Seyyidinâ Muhammed
Archelot
Yeni Üye

« Yanıtla #18 : 09 Ağustos 2014, 11:36:44 ÖÖ 11 »

Türkiye'den ayrılmadan önce, bankanın göndereceği şifre vs hizmetleri kullanabilmek için telefonumu yurtdışına açtırmış, avantajlı olur ümidiyle hac paketine üye olmuştum. 100dk arama 200dk aranma hakkını nasıl olduda bitirip, faturam 450tl lik limite ulaştı anlamış değilim. Buradan Turkcell'i hacc dönüşü ağzımı bozdurdukları için kınıyorum Smiley

Mekkeye veya Medineye gittiğinizde;
1- stc, zain veya mobily operatörlerinden arap hattı alırken 50 TL lik (2-3 gb civarı) internet yükletiyorsunuz.
2- Hat almayabilir ve otelin internetini kullanabilirsiniz.
Telefonunuz internete bağlandığında yine  http://www.sms850.com sayfanın altında android veya iphone için yazılımlardan uygun olanı indiriyorsunuz.
Kullanıcı adınız ve şifreniz (ilk kayıt olduğunuzda size sms ile gelen) bilgilerinizi girip  programı aktif hale getiriyorsunuz. Yani bu hattın sim kartı yok program ile kullanılabilmekte.

Arama ve aranma :
2 hat alırsanız biri Türkiyede diğeri sizde kendi aranızda sınırsız görüşme/sms ve fax alma gönderme işlemini yapabiliyorsunuz.
Diğer operatörler ile görüşme için; Türkiyede iken üye panelinize girerek ses paketi satın alıyorsunuz
100 Dakika Yurtiçi Heryöne 8 TL Paketi
250 Dakika Yurtiçi Heryöne 20 TL Paketi
500 Dakika Yurtiçi Heryöne 39 TL Paketi
diye devam etmekte.

1- Dünyanın neresinde olursanız olun Türkiyedeki tüm operatörleri yukarıdaki fiyatlardan arayabiliyorsunuz.
2- Dünyanın neresinde olursanız olun Türkiyedeki tüm operatörlerden sizi arayanlar her yöne dakikaları var ise oradan düşer. kontörlü ise diğer operatörleri ne kadara arıyorsa aynı fiyata ararlar. Aranmalarda ayrıca size bir ödeme çıkmaz. Zaten bu hat ön ödemeli. Yani ne kadarlık ses paketi alırsanız o kadar arayabilirsiniz. ses paketiniz bittiğinde arayamazsınız ama aranabilirsiniz.

Ben ne yaptım :
- Türkiyedeki gsm hattımı 0850 hattıma yönlendirdim. Böylelikle normal hattımdan arayanlar da direk bana ulaşabildiler. Bu yönlendirme hattımdaki her yöne dakikalarımdan düştü extra bir ödeme çıkmadı.
- Mobily den 5 GB internet paketi aldım (20 günde 800 Mb ını kullanmışım 200 dk arama + 250-300 dk aranma + facebook + twitter + islamidusunce.net vb sitelere girişler)
- Bankacılık işlemleri için Rahmetli'nin yaptığı gibi kayıtlı numaranızı uluslararası dolaşıma açtırın ki sms gelebilsin.
- Türkiye ye döndükten sonra 0850 hattını normal hattıma yönlendirdim bu yönlendirme tamamen ücretsiz.
- Alışveriş yaptığımda doldurulan anketlere 0850 hattımı veriyorum böylelikle normal hattım fuzuli sms lere boğulmuyor.

Nasıl sahip olursunuz :
http://www.sms850.com
Adresine giriyorsunuz sağ üst köşede "Yeni Abonelik" (http://www.sms850.com/yenismsuye.asp) tıklıyıp ücretsiz 0850 xxx xx xx hattına sahip olmak için ilk formu doldurduktan sonra ikinci form alanı geliyor bu arada müşteri hizmetleri tarafından aranıyorsunuz.
Formu doldurmak ve genel bilgilendirme için bilgilendirme yapıyorlar.
Formu doldurduktan sonra 15 gün içinde "ATB İş Merkezi G Blok No:194 MACUNKÖY / ANKARA" adresine MNG kargo karşı ödemeli gönderiyorsunuz.

Artık ücretsiz 0850 xxx xx xx hattına sahipsiniz.
isterseniz 2-3 tane alıp, Türkiyede de birbiriniz ile ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Selamun Aleykum hocam,

Ben de bu sene gideceğim hacca Allah nasip ederse. Bu hatlardan 2 tane alırsam eşimle bedava goruşebilmem için onun da internete bağlı olması gerekir mi? Sizin gibi giderken Turkcell hattımı bu hatta yönlendirirsem birisi beni ararsa benden herhangi Bi dakika düşüyor mu? Netgsme para yüklememe gerek var mı?
Archelot
Yeni Üye

« Yanıtla #19 : 09 Ağustos 2014, 12:38:24 ÖS 12 »

Bir de telefon numarasını yönlendirirsem Turkcell gelen arama başı 69 kuruş alıyor tarifemden bağımsız.

https://m.turkcell.com.tr/servisler/yonlendir
kutbay
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #20 : 09 Ağustos 2014, 03:47:59 ÖS 15 »

Selamun Aleykum hocam,

Ben de bu sene gideceğim hacca Allah nasip ederse. Bu hatlardan 2 tane alırsam eşimle bedava goruşebilmem için onun da internete bağlı olması gerekir mi? Sizin gibi giderken Turkcell hattımı bu hatta yönlendirirsem birisi beni ararsa benden herhangi Bi dakika düşüyor mu? Netgsme para yüklememe gerek var mı?

ve aleyküm selam,

İnşallah nasip olur.

- Bedava görüşme yapabilmeniz için aradığınız diğer 0850 hattın da internete bağlı olması gerekiyor evet.
Aksi halde siz Türkiye'deki tüm operatörleri 100 dakikası 8 TL den ararsınız. (bakınız tarifeler http://goo.gl/gIeT9a)

- Türkcell hattınızı bu hatta yönlendirdiğinizde, sizi turkcell veya 0850 hattınızdan arayanlar olduğunda siz Dünyanın neresinde olursanız olun netgsm e bu arama hiç bir ödeme yapmıyorsunuz.
Dünyanın neresinde olursanız olun, 0850 hattınızı arayan tüm kişiler kendi tarifelerine göre ücretlendirilir, yurtdışında diye ayrıca ek ödeme yapmazlar, ha keza siz de. Her yöne 1000 dakikaları varsa konuştukları süre o dakikalardan düşer.

Ayrıca Türkiye'ye döndüğünüzde hattınızı dilediğiniz operatöre ücretsiz yönlendirebilirsiniz.
Mesela ben 0850 hattımı avea hattıma yönlendirdim. 0850 numaramı arayan olduğunda avea hattım çalıyor ve onun üzerinden konuşuyorum.

Bu ücretsiz yönlendirme de sms ler yönlendirilmiyor. Bu da işime geliyor. Alışveriş yaptığımda 0850 hattımı veriyorum reklam sms derdim olmuyor Smiley

Bir de telefon numarasını yönlendirirsem Turkcell gelen arama başı 69 kuruş alıyor tarifemden bağımsız.

https://m.turkcell.com.tr/servisler/yonlendir

Verdiğiniz linki inceledim,  ayrıca Turkcell müşteri hizmetlerini aradım dediğiniz gibi tarifeden bağımsız ücret alıyorlarmış.
Ben avea hattımı yönlendirdiğimde kendi tarifemdeki dakikalarımdan düşmüştü ek bir ücret ödememiştim.

Archelot
Yeni Üye

« Yanıtla #21 : 09 Ağustos 2014, 05:50:05 ÖS 17 »

Ben de AVEA'ya taşıyacağım Allah nasip ederse hattımı. Zaten bu 24.5 TL'lik kampanya uzun süredir dikkatimi çekiyordu bu da vesile oldu.

Bir şey daha soracağım. Ben Mekke'de sadece internet kullanımı için paket alacağım bu durumda. Hangi opratörden alayım? mobily en iyisi diyorlar doğru mu? Telefon görüşmelerimde sıkıntı yaşar mıyım?

Bir sorum da şu : Bu 850 numaraya mesaj atıldığında nereye geliyor smsler?
kutbay
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #22 : 09 Ağustos 2014, 06:55:06 ÖS 18 »

ben de mobily hat almıştım.
Görüşmelerimde sıkıntı yaşamadım.

850 ye mesaj atıldığında;
1- Telefonunuza kuracağınız programdan
2- İnternet sayfası üzerinden (kendi panelinizden)
3- Bilgisayarınıza kuracağınız programdan
 bakabiliyorsunuz
aynı zamanda sms ve faks ta gönderebiliyorsunuz.

Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz programla (3cx phone) bilgisayarınızdan arama yapabiliyorsunuz.

numarayı ilk aldığınızda adınıza başlık oluşturuluyor, göndereceğiniz sms lerde karşı tarafta kayıtlı olmasanızda da o isim görünüyor.

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: