Eleştirmek Kolaydır, Düzeltmek Zordur

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Edebiyat > Nükteler (Moderatör: Yonetim) > Eleştirmek Kolaydır, Düzeltmek Zordur
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Edebiyat > Nükteler (Moderatör: Yonetim) > Eleştirmek Kolaydır, Düzeltmek Zordur
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Eleştirmek Kolaydır, Düzeltmek Zordur  (Okunma Sayısı 2801 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« : 30 Nisan 2013, 10:33:12 ÖÖ 10 »

ELEŞTİRMEK KOLAYDIR,DÜZELTMEK ZORDUR

Bir resim atölyesinde öğrencinin biri, bitirme tezi olarak güzel bir resim yapar, hocasına gösterir. Hoca; resmi inceler ve 'mükemmel olmuş, sana artık benim öğreteceği bir şey kalmadı der', öğrenciyi mezun eder.
Öğrenci, inanamaz, içinden 'hocam bana iltifat olsun diye böyle dedi' diyerek, resmin güzel olup olmadığını test etmek ister. Yaptığı resmi, şehrin göbeğine bir pano üzerine koyar ve altına" RESMİ İNCELEYENLER, BEĞENMEDİKLERİ YERE BİR (X) İŞARETİ KOYSUN" şeklinde bir not iliştirir.
İkinci gelir bakar ki, resmin her tarafı (X) işareti ile dolu, resim perişan olmuş. Resmi aldığı gibi hocasına götüren öğrenci;"" hocam siz mükemmel dediniz ama bakın kimse beğenmemiş." Hoca, "git bu resmi yeniden yap getir "der.
Bir hafta sonra aynı resmi yeniden yapan öğrenci, hocasına getirir. Hoca resmi alır ve şehrin merkezine yeniden koyar. Altına da "RESMİ İNCELEYENLER, BEĞENMEDİKLERİ YERİ İSTEDİKLERİ ŞEKİLDE DÜZELTSİNLER "diye not ile birlikte gerekli kalem ve boyaları koyup gider.
Bir sonraki gün gelir bakarlar ki, resimde en ufak bir değişiklik yok.
Hoca öğrencisine; "eleştirmek kolaydır ama eleştirdiğin durumu sen nasıl yapardın dediğinde kimseden ses çıkmaz, çünkü yapmak zordur" der.

ALINTI

Müslüman
Süper Aktif Üye

Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.

« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2013, 12:46:07 ÖS 12 »

Grin
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: