Son Mesajlar

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > Son Mesajlar
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

  İslami Düşünce Platformu > Son Mesajlar
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
 1 
 GENEL (Bilgi Platformu) / Resimler / Ynt: Biraz Tebessüm :)
 : 14 Eylül 2018, 02:58:02 ÖS 14 
Başlatan Kuran Okuyoruz - Son mesaj Gönderen: Maveraî


 2 
 GÜNDEMDEKİLER / SURİYE / Rusya: Teröristler İdlib’de kimyasal saldırı için hazırlanıyor...
 : 11 Eylül 2018, 11:30:13 ÖÖ 11 
Başlatan Ahirzaman - Son mesaj Gönderen: Ahirzaman

Rusya: Teröristler İdlib’de kimyasal saldırı için hazırlanıyor
Rusya Savunma Bakanlığı bir kez daha Suriye’de teröristlerin kimyasal saldırı düzenlemek ve suçu Suriye ordusunun üzerine yıkmak için nihai hazırlıklarını yapmakta oldukları uyarısında bulundu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, teröristlerin İdlib kentinde kimyasal silah kullanma komplosu için hazırlık çalışmaları hemen hemen tamamlandığı anlaşıldığını belirtti.

Sözcü Konaşenkov, Tahrir-ul Şam ve Türkistani partisi adlı terör örgütleri ile beyaz baretlilerin temsilcileri İdlib’de bir oturum düzenleyerek kışkırtıcı eylemleri için son görüşme
Moskova’yı ziyaret ederek Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’la ortak basın toplantısı düzenleyen Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Beyaz Miğferler’in İdlib’de kimyasal saldırı mizanseninde kullanmak üzere 44 çocuğu kaçırdıklarını açıkladı.

Lavrov’la ortak basın toplantısında Beyaz Miğferler’in İdlib’de kimyasal saldırı mizanseninde kullanmak üzere 44 çocuğu kaçırdıklarını duyuran Muallim, şöyle devam etti:

‘İNGİLİZ İSTİHBARATI İŞ BAŞINDA’

”Beyaz Miğferler gibi sözde bir örgütün kurulmasının arkasında İngiliz özel servisleri var, onlar mali destek veriyor, onlar yönetiyor. Kimyasal silahların kullanımı ile ilgili önceden üretilen senaryoların arkasında da onlar vardı ve şimdi de İdlib’de kimyasal silah kullanımıyla ilgili de benzer bir mizansen hazırlıyorlar.”

Suriye Dışişleri Bakanı, ”Elimizdeki verilere göre onlar bu yakınlarda İdlib bölgesinde kimyasal silahların kullanımıyla ilgili bu gösteriyi gerçekleştirmek için 44 çocuk kaçırdı” vurgusu yaptı.leri gerçekleştirdiklerini vurguladı.

 3 
 GÜNDEMDEKİLER / SURİYE / İsrail, Suriye’de Militanlara Silah Verdiğini İlk Kez Teyit Etti...
 : 11 Eylül 2018, 11:25:07 ÖÖ 11 
Başlatan Ahirzaman - Son mesaj Gönderen: Ahirzaman
İsrail’in IŞİD ve Kaide kolu Nusra gibi silahlı örgütlere silah ve askeri destek sağladığı yıllardır Suriye hükümeti tarafından dile getirilen bir iddiaydı. İsrail ordusunun bir brifingde ilk kez bu iddiayı doğruladığına dair haber, daha sonra Jerusalem Post gazetesinin sitesinden kaldırıldı. Ama sosyal medyadan kaçırılamadı.
İsrail ordusunun üst düzey yetkililerinin gazetecilere verdikleri brifingde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı devirmeye çalışan militanlara askeri destek verdiklerini nihayet resmen doğruladığı ortaya çıktı.

İsrail’in hükümet yanlısı gazetesi Jerusalem Post, dün akşam saatlerinde sitesinden ”Ordu teyit etti: İsrail, Suriyeli isyancılara silah verdi” başlıklı haberi geçti.

Ancak diğer İsrail gazeteleri hiçbir şekilde konuya girmezken Jerusalem Post bir süre sonra haberi sitesinden kaldırdı.

Gelgelelim Ben Norton gibi gazeteciler, haberin siteden fotoğrafını çekmişti ve silinmesinin ardından içeriğini sosyal medyada paylaştı.

Jerusalem Post’un Anna Ahronheim imzalı haberinin altbaşlığında da Esad’ın sürekli olarak İsrail’i terör örgütlerine silah sağlamakla suçladığı ve ele geçirilen İbranice yazılı silahlarla mühimmatların görüntülerini yayımladığı hatırlatıldı.

KENDİ BAŞLARINA SİLAH ALABİLSİNLER DİYE NAKİT PARA DA AKITMIŞLAR

”İsrail ordusu Golan Tepeleri’ndeki Suriyeli isyancılara büyük miktarda nakit para, silah ve mühimmat sağladığını ilk kez kabul etti” vurgusu yapılan haberde şöyle denildi:

”Suriye iç savaşına müdahale etmediği açıklamalarını devam ettiren İsrail ordusu, pazartesi günkü brifingde, İyi Komşu Operasyonu çerçevesinde sınırlara yakın Suriyeli isyancılara düzenli olarak hafif silah ve mümimmat ile ilaveten silah satın almaları için kaydadeğer miktar nakit para tedariği yaptığını teyit etti.”

‘İSRAİL OLMASA HAYATTA KALAMAZDIK’

Daha önce ayyuka çıkan İsrail’in Nusra bağlantılı cihatçılara askeri desteğiyle ilgili haberlere göre İsrail’in Golan Tepeleri’nde en az 7 grubu silahlandırdığını, bunlardan biri olan 400 kişilik Liva Fursan el Colan’a ayda 5000 dolar verdiğini hatırlatan gazete, bu grubun sözcüsünün Ocak 2017’de Wall Street Journal’a ”İsrail, kahramanca bizim yanımızda durdu. İsrail’in yardımı olmasaydı hayatta kalamazdık” diye konuştuğunu aktardı.

ÜYELERİ NUSRA’YA KATILINCA CIA YARDIMI DURDU

Üstüne üstlük ABD, Suudi Arabistan ve Katar’ın silahlandırdığı Liva Fursan el Colan’ın üyeleri Nusra’ya katılınca CIA’den aldığı mali yardımlar 2014’te kesilmişti.

SONUNDA İSRAİL’E SIĞINDILAR

Bu yaz Suriye hükümet güçleri Golan’ın Suriye tarafını cihatçılardan temizleyince, Fursan el Colan dahil silahlı grupların liderlerinin İsrail’e kaçmak zorunda kaldığı Türk medyasına yansımıştı.

İSRAİL’DEN HEP AYNI GEREKÇE: İRAN İLE HİZBULLAH

Jerusalem Post brifingi ”İsrail ordusu sınırındaki isyancı gruplara silah ve nakit para sağlamasının doğru karar olduğuna inanıyor” diye aktarırken şöyle devam etti:

”Esad rejimi temmuzda Golan’ın Suriye kesiminde kontrolü yeniden ele geçirince sona eren İyi Komşu Operasyonu çerçevesinde isyancılara silah ve nakit tedariğinin amacı, Hizbullah ve İran’a bağlı birlikleri Golan’ın İsrail kesiminden uzak tutmaktı.”

SURİYE İSRAİL F-16’SINI DÜŞÜRÜNCE

Suriye ordusuna destek vermek için militanlara karşı savaşan Hizbullah ve İran’a bağlı güçleri gerekçe göstererek İran hedeflerini vurduğu bahanesiyle yıllardır Suriye’ye hava saldırısı düzenleyen İsrail, ilk kez bir savaş uçağının (F-16) şubatta Suriye savunma sistemleri tarafından düşürülmesiyle dünya kamuoyunun dikkatini üzerine topladı.

İSRAİL’DEN SON 6 YILDA 300’DEN FAZLA HAVA SALDIRISI

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Amir Eşel’in, geçen yıl yaptığı açıklamada, son 5 yılda Suriye’ye 100 hava saldırısı düzenledikleri bilgisini verdiğini hatırlatan Jerusalem Post, ”İsrail ordusunun üst düzey yetkililerinin pazartesi günü verdiği brifinge göre geçen yıl ve bu yılın ilk yarısı Suriye’deki İran ve Hizbullah hedeflerine 202 saldırı düzenlendi, 800’den fazla bomba ve füze atıldı” dedi.

MİLİTANLARA EKMEK ELDEN SU GÖLDEN: İSRAİL YEDİRİP İÇİRİP GİYDİRDİ

Brifingde İsrail’in küçük bir orduyu yedirip giydirecek kadar militanlara tedarikte bulunduğu da ortaya çıktı: 1524 ton gıda, 250 ton giysi, 950 litre benzin, 21 jeneratör ve 25 bin kalem tıbbi malzeme.

Daha önce İsrail, 2016’da başlattığı İyi Komşu Operasyonu’nun tümüyle insani-tıbbi yardım amaçlı olduğunu savunurken, evveliyatında da yaralı IŞİD ve Nusra bağlantılı militanları sınırın kendi tarafına geçirerek tedavi ve ameliyat etmesinin görüntülerini yayımlamıştı. Aynı İsrail, esir aldığı Filistin halkını insani-tıbbi yardımdan mahrum bırakmak için elinden geleni ardına koymuyor.

 4 
 GENEL (Bilgi Platformu) / Gönül Muhabbet ister... / Ynt: Şu An da Dinlediğim
 : 10 Eylül 2018, 09:18:54 ÖS 21 
Başlatan - Son mesaj Gönderen: İSRA
Salar Aghili & Armand Amar - Poem Of The Atoms
https://www.youtube.com/watch?v=oewbC5KgKrc

"Ey gün, uyan, zerreler dans ediyor.
bütün evren dans ediyor,
mutluluktan perişan olmuş ruhlar dans ediyor.
Kulağına danslarının onları nereye götürdüğünü söyleyeceğim,
havadaki ve çöldeki bütün zerreler
iyi bilin, onlar sanki deliler..
Her bir zerre mutlu ya da mahzûn
hakkında hiçbir şey söylenmeyen güneşe tutulurlar."

Celaleddin Rumi

 5 
 İSTİŞARELER (İstişare Platformu) / Sorular ve Cevaplar / İlk temas
 : 08 Eylül 2018, 06:25:43 ÖS 18 
Başlatan Biz - Son mesaj Gönderen: Biz
...

 6 
 GENEL (Bilgi Platformu) / Gönül Muhabbet ister... / Ynt: -seyirlik filmler-
 : 08 Eylül 2018, 12:40:46 ÖS 12 
Başlatan siyahî - Son mesaj Gönderen: chamdali
La Migliore Offerta / The Best Offer / En İyi Teklif [2013]Senaryosu, kurgusu ve oyunculukları üst düzey. Finali daha iyi olabilseydi çok güzel olurdu.

Not: Filmin ilerleyen bölümlerinde rahatsız edici bir kaç sahne ile karşılaşabilirsiniz.

İzleme linki:

https://720p-izle.com/izle/altyazi/la-migliore-offerta.html


Not: Film önerilerimin tümü için bir önceki mesajıma bakınız (üstte).

 7 
 GENEL (Bilgi Platformu) / Edebiyat / Ynt: Günün Sözü
 : 08 Eylül 2018, 09:30:14 ÖÖ 09 
Başlatan LaEdri - Son mesaj Gönderen: chamdali
Dünya, rüya içinde rüyadır.

Hint atasözü

 8 
 İSTİŞARELER (İstişare Platformu) / Serbest Kürsü / Ynt: Dini Kimden Ve Nereden Öğrenmeliyiz.
 : 07 Eylül 2018, 06:02:03 ÖS 18 
Başlatan halukgta - Son mesaj Gönderen: osisko
Bir Müslüman ın görevi, din kardeşini yalnız Kur’an ile uyarıp, yalnız Kur’an a davet etmektir. Bende onu yapıyorum, Allah şahittir. Gelin önce Kur’an ı anlayarak, ayetler üzerinde düşünerek ve ayetler arasında bağlantı kurarak anlamaya çalışalım. Doğru bilgiye sahip olanı hiç kimse aldatamaz. Bunu yaparsak inanın her şey çok daha kolay olacak, çünkü Allah böyle yapanların, GÖNÜL GÖZÜNÜ AÇARIM DİYOR.


Senin gözlerin açılmamış, tam tersi Allah gözlerini kör etmiş, görmüyorsun. Önce Kuran 'mış..! Hani nerde Kuran.?

Kaç tane ayet paylaşmışsın ki önce Kuran diyorsun.? İnsanlara satır aralarında zehir kusuyosun. Kuran 'dan bahsediyor gibi görünüp, kendi inancını pazarlama gayretindesin.

Allah seni ıslah etsin. Malum Hz. Allah 'ın değişik ıslah şekilleri vardır. Sana uygun bir ıslah modelini de yaratmaya muktedirdir. Yazık..!
 

 9 
 İSTİŞARELER (İstişare Platformu) / Serbest Kürsü / Ynt: Dini Kimden Ve Nereden Öğrenmeliyiz.
 : 07 Eylül 2018, 05:38:23 ÖS 17 
Başlatan halukgta - Son mesaj Gönderen: osisko
Bizler İslam ı en doğru anlamak ve yaşamak istiyorsak,

DİNİ ÖNCE KUR’AN DAN, YANİ YÜCE RABBİMİZDEN ÖĞRENMELİYİZ, HİÇ BİR ARACI KOYMADAN.

Aradan çık... İnsanların gözleri içerisine baka baka yalan söylüyorsun. Kendi inancını pazarlama gayretindesin. Kuran yeter, her şey Kuran 'da açıkça ifade edilmiştir diyorsun lakin, en başta kendin buna muhalefet ediyorsun. Allah Kelamı 'nın içerisinde senin kelamının ne işi var.?

Neden yalnızca Allah 'ın ayetlerini paylaşmıyorsun.?

Neden Allah 'ın Kelamı 'na bir iki satır ayırıp, onlarca satırları "KENDİ KELAMIN" ile dolduruyorsun.? Satırların hepsinde "SEN" varsın. Nerede Allah Kelamı.?


Önceliği başkalarına verdiğimiz sürece, mutlaka birileri bizleri menfaatleri yönünde aldatacaklardır.


Senin yaptığın bu değil mi.? Menfaatin yönünde insanları kandırıyorsun. Önceliği hep kendin alma gayretindesin.

"YALNIZCA KURAN AYETLERİ, YALNIZCA ALLAH KELAMI PAYLAŞIRSIN"..! Kişi senin dediğini, senin inancını, senin zan ve düşüncelerini değil, kendi anladığını, kendi idrakini yaşar.

Tornadan çıkmış misali, kendin gibi insanlar topluluğu oluşturmaktan başka bir işe yaramazsın..


Allah yemin ederek, bizlerin anlayabilmesi için, dinin anası olan MUHKEM ayetlerin kolaylaştırıldığını, anlaşılması içinde nice örneklerle izah edildiğini söylüyorsa, BİZLER DİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MUTLAKA ÖNCE KUR’ANA MÜRACAAT ETMELİYİZ.

Önce Kuran derken bile önce SEN varsın . Sen çık aradan, kalsın YARADAN..!

Madem ki Allah 'ın ayetleri apaçık.. Madem ki Allah açıklanmamış hiç bir şey bırakmamış..! Öyle ise dilini tut, sesini kıs, kelamlarını katma..

Sadece ve sadece Allah 'ın ayetlerini paylaş ve kul, senin anladığına, anlattığına, senin inancına değil, kendi anladığını, kendi idrakini, Allah 'ın ayetlerine verdiği değer kadar kendisince yaşasın.

 10 
 İSTİŞARELER (İstişare Platformu) / Serbest Kürsü / Ynt: Dini Kimden Ve Nereden Öğrenmeliyiz.
 : 06 Eylül 2018, 04:44:59 ÖS 16 
Başlatan halukgta - Son mesaj Gönderen: halukgta
Çok doğru. Toplumu dinden soğutan, bunlarda Allah katından dır dedikleri ve Allah ın yemin ederek kolaylaştırdığı dini zorlaştırmaları nedeniyledir.

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.614 Saniyede 17 Sorgu ile Oluşturuldu